Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokonać czarną śmierć
Autor Wiadomość
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2017-07-02, 02:52   

Cały czas stałam bardziej na uboczu, tak naprawdę nie do końca chcąc się mieszać w to całe wywołane zamieszanie przez pojawienie się skrzata oraz jego zdenerwowanie spowodowane domniemanym zabieraniem mu pracy. Najwyraźniej jedynie towarzystwo Nawojki mu sprzyjało, gdyż to głównie z nią prowadził jakąkolwiek konserwację. Raczej nie uraczy nikogo innego, więc nawet nie ma sensu wtrącać się między nich. Zauważyłam również moment, kiedy Milena bez żadnego większego wyjaśnienia wychodzi na zewnątrz. Może pod wieczór przekazywała komuś jakiś swój pomysł, niestety z wiadomego powodu, nie miałam szczęścia być przy tym. Dalej zatem podpieram jedną z karczmianych ścian, czekając aż reszta grupy zadecyduje, że możemy ruszać dalej.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-07-02, 09:07   

Wysłuchałam uważnie słów skrzata.
- Nie, nie, w żadnym razie. Po prostu szukamy niejakiego Świętomira, a kompan zasugerował mi, iż twój dawny gospodarz mógł być z nim jakoś powinowaty. W końcu imiona dość podobne, a i obaj mają cosik wspólnego z medycyną. Pomyślelim coby jeszcze zajść zapytać- odparłam na słowa Edgara.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-07-02, 17:46   

Kimiko
Gratulacje, najadłaś się! Co więcej, dostrzegłaś, że twoja osoba przykuła uwagę (patrzą na ciebie i mamroczą coś między sobą, nie spuszczając wzroku) grupki mężczyzn siedzących przy barze kilka krzeseł dalej od ciebie. Zamierzasz coś z tym zrobić czy olewasz?

Gwen Brown (pst, wy szukacie medyka imieniem Myślimir, Świętomir to ten jego brat kowal ;d)
- Hohoho, nie tak coś! Mój pan, Myślimir, to jeden z najlepszych, a według mnie najlepszy medyk w całej Polandii wzdłuż i wszerz! Inaczej nie byłoby do niego takich kolejek. Za mojej służby leczył nawet córkę władcy Krukowa. Oczywiście doszła do siebie, bo jakże by inaczej! - zachwycał się skrzat. - Mieszka i przyjmuje chorych w swojej własnej kamienicy, a jak! Stoi ona na rynku wśród innych, ale jako jedyna jest żółciutka niczym mały kurczaczek. Prywatne mieszkanie ma na najwyższym piętrze, które zajmuje w całości, a gabinet piętro niżej pod ósemką. Ale wie panienka, bez wcześniej zamówionej wizyty to nie ma co liczyć na wolny termin.


DO ZMIANY:
- odjąć herbatę i 8br Kimiko


Tak, znów mini-odpisiki ;w;
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-07-02, 17:57   

Oj bo takie podobne imiona to się łatwo poplątać już- raz do tego, raz do tamtego xD

Posłuchałam, podumałam i usta mi się rozjaśniły w uśmiechu.
- Och, może być. Ja tak trochę zakręcona, nie bardzo mam pamięć do imion. Dziękuję ci Edgarze, nawet nie wiesz jak bardzo nam pomogłeś. Koniecznie będę musiała się za to odwdzięczyć. Na razie jednak muszę wracać do kompanów. Jeszcze raz stokrotne dzięki!
No, to teraz wracam do kompanii i dzielę się z nimi nowinkami od Edgara. Teraz wiemy gdzie szukać medyka- to jak się do niego dobijemy wymyślimy jakoś w trakcie.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Kimiko 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 133
Wysłany: 2017-07-02, 18:56   

Złotowłosa nie przejeła się specjalnie zainteresowaniem, jednak naturalna ciekawość sprawiła, że została przy szynkwasie i pozostając na miejscu rozglądnęła się skrycie po izbie, szukając kogoś lub czegoś, na czym mogła zawiesić oko.
_________________

k s i ę c i o w e- m u l t i
 
     
Arashi


Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 95
Wysłany: 2017-07-02, 19:04   

Trzeba sobie pomagać, a póki trzyma się jasnowłosa u ich boku, to trzeba dbać o dobrą kondycję. To nie są zawody, aby nie patrzeć na kompanów, tylko każda osoba może wnieść wiele do podróży w pogoni za lekiem na czarną śmierć.
Skoro Nawojka wyjawiła szczegóły rozmowy ze skrzatem, należało zdecydować, jak pojawić się u lekarza już dziś! Każdy dzień zwłoki to nie tylko śmierć kolejnych chorych osób, ale i kolejne pieniądze na nocleg, które się już kończą. Przynajmniej Nadarowi.
-Dobra robota, Nawojko. Hm... jak wbić mu się do gabinetu bezterminowo? Nagły przypadek. O ile pamiętam, ktoś tu jest w stanie błogosławionym...
Tu spojrzenie skierował na Bożenę o płomienistych włosach.
-Jak dobrze to rozegrasz, dostaniesz się do gabinetu przed innymi pacjentami.
Czy taki pomysł spodoba się innym, a zwłaszcza Bożence?
_________________

# SteelBlue - kolor dialogu #
Box | Konto bankowe | Trofea
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-07-02, 19:27   

- To nie jest takie głupie. Bożenko, myślisz, że dasz radę trochę poudawać?
Pomysł dość prosty, łatwo go wykonać, cała grupa narobiłaby szumu na pół dzielnicy... To by się mogło udać!
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-07-03, 12:27   

- Mogłabym spróbować, ale jak się uda, to idziesz ze mną, bo sama rozmawiać nie będę! - zwróciłam się do Nawojki, zgadzając się na plan chłopaka. - W dodatku śnieg pada, więc stopi się na moich włosach i twarzy, co sprawi, że będzie wyglądać, jakbym się pociła. Gdyby nie było zimno, to zmoczyłabym się wodą, ale jest zimno. - dodałam, łapiąc się za brzuch i lekko opierając się o pierwszą osobą obok mnie. - Szybko, strasznie mnie boli. Moje dziecko! - krzyknęłam, imitując bóle, jak przy kolce! W ostateczności zacznę płakać. W końcu chodzi o moje dziecko! Gdyby była to prawda, to ryczałabym, jak bóbr.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2017-07-03, 17:08   

Uznałem, że lepiej, bym chociaż ja nie pomagał im w tej "scenie", bo co, jeśli odkryją nasz przekręt? Jak wtedy by nam Myślimir zaufał? Dlatego jeśli coś nie wyjdzie, mnie będzie przynajmniej bardziej skłonny zaufać. Jeśli ktoś z grupy mnie się spyta, dlaczego nie pomagam im, przedstawiam swój punkt widzenia, stwierdzając, iż będzie to dla nas ubezpieczenie.
_________________

  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-07-03, 18:40   

- W porządku. Nadar, ty i też idziesz, prawda? Przydałby się jakiś chłop do pomocy, może to wiarygodniej wyglądać.
Poza tym, nie uśmiechało mi się samemu targać Bożenki po ziemi. W każdym razie jak tylko zaczyna się akcja to trzeba narobić szumu.
- Ludzie! Ludzie Medyka! Ona chyba rodzi! Medyka!- zaczęłam wykrzykiwać ku ludziom, starając się wypaść jak najbardziej przekonująco.
Wystraszona, rozdarta baba chyba będzie wyglądać dość przekonująco, nie? No, najwyżej dostaniemy po łapach i pozostałą część kompanii będzie musiała jakoś odkręcić to co ewentualnie skiepścimy. Ale ja byłam dobrej myśli!
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-07-04, 23:11   

Plan może dosyć szalony, ale nikt innego nie zaproponował, więc Bożena w towarzystwie Nawojki, Nadara oraz Mileny Lek (spotkali ją na rynku niedaleko żółtej kamienicy) udała się do lokalu, w którym przyjmował sławny medyk. Na szczęście ludzie okazali się być wyrozumiali i przepuścili ciężarną, chociaż gdyby była chłopką, pewnie nie poszłoby tak łatwo. Kiedy czwórka wędrowców trafiła do Myślimira, ten zaczął badać brzuch Kosibórówny, a w międzyczasie sam rozgadał się na temat czarnej śmierci.
- Ostatnio dowiedziałem się o tej chorobie, lecz nie miałem pojęcia, że dotarła aż tutaj. Jej rozwojowi sprzyjają wysokie temperatury i duża wilgoć, więc miałem nadzieję, iż w Polandii się nie rozwinie. A tu proszę, takie nieszczęście - westchnął. - Trzeba temu szybko zaradzić, zanim zaraza przeniesie się dalej, a bez leczenia to kwestia kilku tygodni. Na szczęście sprowadzono już do Barawy i Badziska Górnego pierwsze antidota. Nie jest ich wiele, ale na wyleczenie mieszkańców Krózna powinno wystarczyć. Zresztą potem doślemy więcej, najważniejsze, by jak najszybciej podać pierwszą dawkę. To zahamuje wirusa i nie pozwoli mu się rozprzestrzeniać. Więc moi drodzy, ruszajcie do któregoś z tych dwóch miast. Teoretycznie moglibyście też poczekać na dostawę lekarstwa tutaj, ale statek z nim ma przypłynąć z Barawy dopiero pojutrze wieczorem, a teraz naprawdę liczy się każda godzina. Z drugiej strony wędrówka też wam trochę zajmie. Musicie sami podjąć decyzję o działaniu - poinformował was, po czym zajął się nienarodzonym maleństwem. - Oj... mam pewne podejrzenia, czy płód rozwija się prawidłowo. Coś mi się tu nie podoba... - mruczał pod nosem. - Trudno stwierdzić coś konkretnego. Albo to chwilowe i niegroźne pogorszenie wynikające z pani przemęczenia bądź niedoboru witamin, - zaczął, zerkając na Bożenę - albo... wiem, że to zabrzmi kuriozalnie z ust osoby wykształconej, ale podobno bliskie towarzystwo młodej Baby Jagi wpływa źle na płód. Chodzi mi o dziewczyny, które dopiero co zostały przeklęte. Ich organizmy przechodzą proces przemiany, co z nieznanych medycynie przyczyn "pochłania" energię nienarodzonych istot z bliskiego otoczenia. Takie dzieci zawsze rodzą się martwe - wyjaśnił smutno.
Po rozmowie z Myślimirem wróciliście do zajazdu, gdzie przy wielkim drewnianym stole usiedliście całą siódemką. Trzeba podjąć decyzję odnośnie dalszej podróży. W trakcie narady Milena Larish zasłabła, ale tak samo jak wczoraj na statku doszła do siebie w mgnieniu oka i w ogóle nie czuła się słabo.

Czas: ok. 09:00, 28 marca (sobota)
Miejsce: Krukowo
Pogoda: odczuwalna temperatura wynosi 1°C, niebo lekko zachmurzone, wieje zimny wiatr

Kompania:
Nadar Zima (Arashi), chłop, 17l
Eq: 1zł 5sr 1br, miecz, skórzany napierśnik, kromka chleba z wędzoną szynką
Nawojka Kosz (Gwen Brown), chłopka, 20l
Eq: 2zł 4sr 12br, jabłko, mały nożyk, topór, skórzany napierśnik, 1,5 bochenka chleba, 0,5l mleka
Borzuj Bogatek (Orange -), chłop, 17l
Eq: 3zł 6sr 11br, łuk, 16 strzał, 1,5 bochenka chleba
Milena Lek (SayuriSagi), szlachcianka, 20l
Eq: 1zł 4sr 1br, miecz, skórzany napierśnik
Milena Larish (Black Lotus -), szlachcianka, 21l
Eq: skórzany napierśnik, łuk, 45 strzał
Bożena Kosibór (Did), mieszczanka, 20l, w ciąży
Eq: 3zł 8sr 2br, jabłko, półmetrowa lina, sztylet, skórzane rękawice, skórzany napierśnik
Sylwia Bieżywiatr (Kimiko - -), szlachcianka, 27l
Eq: 1zł 3sr 2br, skórzany napierśnik, skórzane rękawice, łuk, 13 strzał, srebrny łańcuszek


Lekarstwo tak blisko! Teraz tylko rozważyć, skąd je zdobyć. Do wyboru macie wędrówkę do Barawy bądź Badziska Górnego lub zaczekanie na dostawę antidotum do Krukowa.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kimiko 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 133
Wysłany: 2017-07-05, 00:05   

- Myślę, że nie ma co czekać. Skoro liczą się każde minuty i każda godzina, warto ruszyć naprzeciw. - Odezwała się pierwsza, co nie zawsze leży w jej naturze. Jeżeli na niczym jej oko nie zatrzymało się podczas szumu szeptów, uznała, że faktycznie nie ma się czym przejmować, a powinna się skupić na misji. Po to tutaj tak naprawdę jest.
_________________

k s i ę c i o w e- m u l t i
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-07-05, 14:57   

- Sama nie wiem...- chłopka w zamyśleniu poskrobała się po głowie.
- Ja może prosta wsiowa baba, ale trochę "gejografiji" znam i wiem, że oba te miasta są dość daleko. Do pojutrza chyba nie damy rady nigdzie się dostać, może by jednak poczekać?
Tymczasem uwadze chłopki nie uszło kolejne omdlenie niewiasty z ich kompanii.
- Mileno, a tobie na pewno nic nie dolega? Mdleć tak co raz to raczej nie jest zdrowe, może trza było i ciebie Myślimirowi pokazać?- zwróciła się do panny Larish.
Nie żeby snuła jakieś podejrzenia w kontekście słów medyka, jednakże nikt inny jakoś na zdrowiu niedomagał, więc ciężko było niczego nie zauważyć.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Arashi


Wiek: 33
Dołączył: 15 Kwi 2017
Posty: 95
Wysłany: 2017-07-05, 18:26   

Dobrze, że tym razem nie oberwali za ryzyko, chociaż Bożenka musiała nie czuć się najlepiej z wiadomościami, jakie przekazał medyk. Nic nie skomentował, bo mógł powiedzieć coś przez przypadek niezręcznego. Ale oczywiście asystował przy "dowożeniu" panny w stanie błogosławionym, i towarzyszył do tej pory. Przecież są grupą, trzymają się razem aż do końca misji.
Jednak jak w każdej grupie są różne zdania i opinie. Czy iść czy czekać. Zawsze można podzielić się na pół, choć i to niesie ze sobą ryzyko. Nadar mimo wszystko optował za propozycją szlachcianki, którą wcześniej poczęstował herbatą.
-Można zrobić to i to. Wyjść naprzeciw dostawie leku albo czekać tutaj. Mogę iść z Sylwią naprzód, mam za mało pieniędzy na dwa noclegi, a tak to może skróci się drogę o jeden dzień.
Przedstawił młodzieniec o czarnych włosach i bliźnie swój punkt widzenia.
_________________

# SteelBlue - kolor dialogu #
Box | Konto bankowe | Trofea
 
     
Kimiko 


Wiek: 30
Dołączył: 25 Kwi 2016
Posty: 133
Wysłany: 2017-07-05, 19:03   

- A gdyby tak zaglądnąć do którejś z tutejszych stajni i pożyczyć konie? Konno dotarlibyśmy szybciej na miejsce. - Rzuciła w eter ponownie, zastanawiając się dłużej. Faktycznie, miasta były od siebie oddalone, jednak jeżeli czas goni, a jest teoretyczne rozwiązanie sprawy, powinno się udać.
_________________

k s i ę c i o w e- m u l t i
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.