Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Crystal refresh
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-12-16, 19:28   Crystal refresh

~ Crystal refresh ~



Jak zapewne kojarzycie, przez dość długi czas był na forum przyklejony wątek "Zmiany, zmiany", gdzie każdy mógł zaproponować coś od siebie dot. funkcjonowania najróżniejszych mechanizmów na forum. Wszystko zostało przedyskutowane i sporą cześć Waszych propozycji postanowiliśmy wprowadzić na Crystala, a że trochę się tego uzbierało, uznaliśmy, że najlepiej będzie stworzyć wątek, gdzie wszystko zbierzemy do kupy. No... i to właśnie ten wątek x')

1. PROFESJE POBOCZNE
- Usunięta została profesja poboczna "uzdrowiciel".
- Dodana została profesja poboczna "florysta".
- Doszły nowe bonusy dla profesji pobocznych "hodowca" i "ewolucjonista".
Nie będę tu wszystkiego wklejała, gdyż info nt nowej profesji i nowych bonusów dla hodowców i ewolucjonistów znajdziecie tutaj.
Pewnie zastanawiacie się, czy można sobie zmienić profesję poboczną, hm? A więc:
• Osoby, które do tej pory były uzdrowicielami, wręcz muszą zmienić sobie profesję poboczną na którąś z trzech aktualnych. Aby tego dokonać, wystarczy zedytować KP i napisać w tym wątku, co się wybiera. Prosiłabym o jak najszybsze podejmowanie decyzji, ponieważ nie można już korzystać z profitów przysługujących za bycie uzdrowicielem.
• Osoby, które do tej pory były hodowcami bądź ewolucjonistami, również będą miały możliwość jednorazowej zmiany swojej profesji pobocznej ze względu na to, że we wszystkich zaszły jakieś zmiany. Jednakże to nie będzie takie proste, bo aby móc zmienić profkę poboczną z hodowcy bądź ewolucjonisty, będzie trzeba zdobyć specjalny przedmiot. Kiedy i gdzie? Podczas crystalowych świąt bożonarodzeniowych, które tak jak do tej pory i w tym roku pojawią się niebawem w "Miejscach Spotkań".
UWAGA! Osoby, które zostaną (teraz czy po otrzymaniu specjalnego przedmiotu) florystami, mogą przyznać każdemu ze swoich trawiastych Pokemonów po jednym ataku (TM, MT, EM).

2. SAFARI ZONE
Sam mechanizm funkcjonowania Safari Zone nie ulega zmianie, jednak od teraz:
- starter nie ma wpływu na to, z jakiego regionu Pokemona można spotkać w danej strefie (tutaj znajdziecie nowy schemat występowania Poków w danych strefach)
- podczas mini-eventu z typami zwiększa się szansa na spotkanie Pokemonów o takich typach w strefach Safari

3. PRACE
Prace nie polegają już na nabijaniu linijek. Od teraz w każdej trzeba zrobić coś innego - tutaj możecie znaleźć informacje o zadaniach, jakie czekają na Was w danych pracach. Zmieniły się również zasady obowiązujące w tym dziale, a także pojawił się bonus za bycie aktywnym pracownikiem, o czym przeczytacie tutaj.

4. MINI-EVENT A WYMIANY Z ANN
Niezależnie od aktualnych warunków wymian można dodatkowo wymienić Pokemona na te, które znajdują się w Mini-evencie.
Przykład: trwa wymiana na warunku pokemony z futerkiem na pokemony bez futerka, ale dodatkowo dochodzą też wszystkie zaliczające się do aktualnie trwającego mini-eventu (np. mini-event z typami: jest typ normalny, więc można wymienić na Meowtha, pomimo że ma futerko LUB przy mini-evencie z Pokami: wśród Poków jest Meowth, więc można go wziąć w wymianach, chociaż ma futerko)

5. EWOLUOWANIE EEVEE'EGO w SYLVEONA
Sposób ewolucji Eevee'ego w Sylveona został zmieniony. Od teraz Eevee musi znać atak Charm, a następnie musi zostać na nim użyty Shiny Stone, by mógł ewoluować w Sylveona.
UWAGA! Jeśli ktoś zaczął już przygotowania do ewolucji Eevee'ego w Sylveona i niewiele mu brakuje, by zdobyć mistycznego liska, może kontynuować przemianę starym sposobem.

6. NAGRODY DLA MISTRZÓW GIER ZA STAŻ
Kolejna wspaniała wiadomość, a mianowicie nagrody dla MG nie kończą się już po roku stażu. Teraz co kwartał po skończonym roku stażu aż do trzeciego MG będzie miał zwiększany przelicznik za linijki i skany, a co pół roku po skończonych trzech latach stażu będzie otrzymywał jednorazową zniżkę 40% przy zakupach w sklepie. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.
UWAGA! Robimy wyrównanie a propos nowych nagród, a więc, przykładowo, jak ktoś jest MG od dwóch lat, to dostaje tyle hajsu za linijki i skany, ile powinien według nowej rozpiski (15$ za linijkę, 230$ za skan). Premia jest naliczana od stycznia, czyli kiedy będziecie odbierać wypłaty za odpisy i skany wykonane w grudniu (zabrzmiało genialnie, c'nie? xD).

7. NAGRODY ZA EVENTY U MISTRZÓW GIER
Do tej pory nie było żadnych konkretnych zasad a propos eventów organizowanych przez MG w ich działach. Teraz również nie zamierzamy ich zakazywać czy też ograniczać, jednakże chcemy by:
- były przeznaczone przede wszystkim dla graczy MG organizującego atrakcję
- nagrody za nie przydzielane były bardziej sprawiedliwe, bo aż oczy bolo, kiedy jakiś MG szasta cukierasami, Pokami, hajsami itd. za wykonanie banalnie prostych zadań
- MG nie tworzyli własnych unique stworków, które od swoich macierzystych form różnią się czymś więcej niż tylko wyglądem
Wszystko dokładniej zostało opisane tutaj. Zachęcam głównie mistrzów gier, aby się zaznajomili z owym wątkiem ~

8. TRYLOGIA KONKURSOWA
Nasz Rudzik podrasował nieco dział, nad którym sprawuje pieczę, czyli "Trylogie konkursowe" (nowe zasady i mechanizm funkcjonowania znajdziecie tutaj). Chociaż ogólna zasada pozostaje taka sama - wykonujemy określony typ pracy na dany konkurs, od teraz możecie proponować własne tematy trylogii (tutaj).


Standardowo, jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je śmiało w tym wątku :3
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2018-01-03, 13:36, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-12-16, 19:40   

Cytat:
określony typ racy na dany konkurs

Zjadło ci "p" w "pracy" :P
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-12-17, 08:44   

Cytat:
UWAGA! Osoby, które zostaną (teraz czy po otrzymaniu specjalnego przedmiotu) florystami, nie mogą przyznawać swoim trawiastym Pokemonom bonusowych ataków. Dotyczy to dopiero tych stworków, które zdobędą już jako floryści. I nie wolno, będąc florystą, oddać komuś swojego trawiastego Poka, a potem go od niego wziąć, aby dodać mu bonusowy ruch.


Takie pytanie - jak złożyłam podanie o adopcję jajka trawiastego Pokemona i dostanę akceptację przed zmianą profesji, po czym dam zaraz jajo do wyklucia, a MG wykluje je dopiero po mojej zmianie (bo np. przez ten dzień czy dwa nie wchodził na forum), to czy stworek dostanie ten bonusowy atak, czy nie?
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-12-17, 09:22   

I have no idea xD

No nic, pomimo tego dopisku (o zniesienie którego zażarcie walczę na Olimpie), i tak jako dawny uzdrowiciel, przytulę tego Florystę.
Jagódki i grządki- nadciągam! xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Samuel



Wiek: 24
Dołączył: 01 Lis 2016
Posty: 343
Wysłany: 2017-12-17, 17:37   

Jako dawniejszy uzdrowiciel wybieram teraz profesję ewolucjonisty :pedobear:

EDIT: PRZEPRASZAM ZA TAKĄ ZMIANĘ ALE COŚ MI SIĘ POMYLIŁO MAM NADZIEJĘ ŻE TO NIE PROBLEM AA D:
_________________
[ Samuel | box | bank ] | [ Asuna ] | [ Hoshiko Hayashi | box | bank ]
[ #CA4040 | #CC9933 ]xxxxxxxxxx[ #9966CC | #2D0640 ]



  
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-12-17, 18:55   

Jak ja chcę być florystą, czemu muszę mieć jakiś przedmiot. No fun.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-12-19, 10:45   

Dobra wiadomość, proszę Państwa, Wasz jaguziowy pieseł wywalczył usunięcie (a raczej zmianę) uwagi, którą zacytowała Sayuri. Od teraz:
Cytat:
UWAGA! Osoby, które zostaną (teraz czy po otrzymaniu specjalnego przedmiotu) florystami, mogą przyznać każdemu ze swoich trawiastych Pokemonów po jednym ataku (TM, MT, EM).

Swoją drogą przypominam, że dotyczy to tylko trawiastych stworków, aczkolwiek ruch nie musi być tego typu. Byle by nie był czymś innym niż TM, MT lub EM.

Także pytanie Sayuri uważam za nieaktualne ;)

Samuel - spoko, nic nie szkodzi ;)

Did - bo Twoja aktualna profka poboczna nie została brutalnie usunięta [*] Ale nie martw się, zdobycie wspomnianego przedmiotu nie będzie trudne. Nawet nie zmuszę Was w tym roku do spamienia, żeby wbić ileś tam postów w świątecznym wątku :o
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2017-12-19, 10:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kys 
Nocne Zwierzątko


Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 149
Skąd: multikonto Kesty
Wysłany: 2017-12-22, 01:09   

Jak w pracach jest szkoła, to skan pokemona ma dotyczyć wszystkich form, czy tylko jednej?
Przykładowo, jeśli ktoś postanowi zrobić Pichu, to czy musi tam opisywać jeszcze Pikachu i Raichu, czy wystarczy sam Pichu, a pozostałe dwie formy będą wtedy dostępne do zrobienia przez innych?
_________________
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-12-22, 12:41   

Nie wiem, co dokładnie rozumiesz przez "skan", bo nie chodzi tam o zrobienie skanu stworka według naszego forumowego wzoru. Głównie chodzi o skupienie się na historii i charakterze Poka, jakieś wymyślone ciekawostki o nim itp. Do tego mile widziane dużo artów :)
A co do opisywania innych form - nie, bo wymyślasz info tylko o jednym stworku, który przebywa w schronisku (ty wybierasz jaki). Na przykład taki opuszczony Pichu, co nie znaczy, że jakieś Pikachu i Raichu też tam są.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kys 
Nocne Zwierzątko


Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 149
Skąd: multikonto Kesty
Wysłany: 2017-12-22, 12:55   

Nie chodzi mi o schronisko. Napisałam, że chodzi mi o szkołę (Poke-szkoła "High School Pokemon") XD Tam, o ile dobrze zrozumiałam, nie trzeba zmyślonych ciekawostek, a te prawdziwe/oficjalne, co są przypisane poszczególnym gatunkom lol (bo trzeba opisać istniejącego pokemona, a nie jakieś OC, racja? Przynajmniej tak zrozumaiłam z opisu tamtego miejsca, tylko pozostałych form nie byłam pewna XD)
_________________
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-12-22, 13:35   

A, przepraszam, nie myślę >3

I tak, zgadza się, tam dajesz te prawdziwe ciekawostki i informacje o wybranym Poku, aczkolwiek również wybierasz sobie jednego, a nie całą evo-rodzinkę ~
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-12-22, 21:51   

Daisy7 napisał/a:
A, przepraszam, nie myślę >3


U, wreszcie się przyznałaś <3
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Stwór



Wiek: 27
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 202
Wysłany: 2017-12-22, 22:52   

Pytanie. Co do prac.
W ramach MGowania powoli tworzę sobie opisy do pokedexów dla pokemonów. Docelowo mają tam być opisy żywienia, zachowania, występowania, a także rozmnażanie (zakładam, że nie wszystko kluje się z jajek) etc. Ogólnie dużo pracy, szkicowania i kminienia. I teraz pytanie: jeśli osoba A wstawi w szkole opis pokemona X, natomiast ja będę właśnie w trakcie opisywania całej rodziny X-Y-Z, czy mogę potem wkleić wycinek o pokemonie X? Będzie to dubel, może być niepłatny/mniej płatny, ale bez tego nie ma sensu wklejanie opisu Y i Z. Ogólnie najchętniej to by się wrzuciło całą rodzinę na raz, w jednym poście :v
_________________
Stwórcza grządka
Chatka na stworzej nóżce
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-12-23, 12:24   

Jeśli będziesz chciał wrzucić info o tym stworku, którego już ktoś opisał, to okey, Twoja sprawa, aczkolwiek nie będzie to brane pod uwagę podczas naliczenia wypłaty.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Remo 
Bzzt~!


Wiek: 23
Dołączyła: 12 Paź 2017
Posty: 41
Wysłany: 2017-12-23, 22:22   

    To jako dawny uzdrowiciel zmieniam profesję na florystę :v
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.