Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rada Sprawiedliwości
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-04-21, 17:10   Rada Sprawiedliwości

~ Rada Sprawiedliwości ~

"Rada Sprawiedliwości" służy do rozpatrywania zgłoszeń dotyczących czitowania na forum. Nie ma możliwości, by wszystko, co może się zdarzyć na forum, zostało opisane w regulaminie. Niektórzy wychodzą wówczas z założenia, że skoro coś nie zostało tam dokładnie wyjaśnione, mogą to zrobić. Jednak prawda jest całkiem inna. Jeżeli nie jesteś pewien, czy to co chcesz uczynić, jest sprawiedliwe i zgodne z regulaminem Crystala, zapytaj administratorów. Jeśli zauważysz, że ktoś na forum robi coś, co według Ciebie nie jest zgodne z panującymi tu zasadami, zgłoś nam ową sprawę właśnie tutaj.

Przykładowe czitowanie:
1) Regulamin zabrania zmieniania historii - trzeba zakładać KP od nowa, ale userowi X szkoda Poków, więc wymyślił sobie ze swoim MG, że Rocketsi wymażą mu całkiem pamięć i zacznie grę jako zupełnie nowa osoba z nowymi celami, historią, zmianą płci oraz charakterem, ale oczywiście nie straci dzięki temu kasy, ekwipunku ani Poków, bo przecież wszystko było "fabularnie".
2) Regulamin mówi jasno, że osoba z nową KP nie może w żaden sposób odzyskać dawnych Pokemonów, ale userowi X niesamowicie zależy na zdobyciu dawnego Charizarda na 80lvl z super historią, charakterem oraz dawnymi atakami, dlatego umawia się z MG, że dostanie w przygodzie dokładnie takiego samego smoka, a fakt, że jest identyczny z dawnym, to rzecz jasna czysty przypadek.


Kod:
[b]Zgłoszenie[/b]
Oskarżony/a:
Co zrobił/a + dowód (zrzut ekranu, link itp.):
Kiedy to zrobił/a?:
Dodatkowe informacje:

Zgłoszenia rozpatrywane są wspólnie przez wszystkich Crystalowych sędziów (jeśli któryś jest nieobecny albo nie daje znaku życia, wówczas nie czekamy, aż wróci). Są to osoby cieszące się dobrą opinią wśród innych, znane ze swojego braku stronniczości, należące do różnych "grupek" (by nie było zarzutów, że werdykty idą po znajomości), odznaczające się spokojnym podejściem do spraw i niewywołujące flejmów, a także niekarane za duże przewinienia. Aby sprawa została wyjaśniona, musi wypowiedzieć się w niej min. połowa sędziów.

Werdykty są uznawane większością głosów sędziowskich i należy traktować je trochę jak "świętość". Sędziowie mogą, lecz nie muszą, rozpatrywać sprawę ponownie, jeśli duża cześć Crystalowiczów uzna, iż ustalony wyrok był niesprawiedliwy, a przy tym podadzą oni argumenty do poparcia swoich racji.

Jeśli sędziowie uznają, że oskarżony rzeczywiście czitował (oszukiwał), musi on ponieść konsekwencje swoich czynów, a jeżeli nie będzie się na nie zgadzał, zostanie dodatkowo ukarany warnem lub banem.

Sędzia może stracić ową rangę, jeżeli zostanie uznany za czitera, będzie nieaktywny, zniknie z forum lub reszta sędziów uzna go za stronniczego i głosem większości zdecyduje o odebraniu mu praw Crystalowego sędziego. Sędziowe decydują też wspólnie o przyjęciu do swego grona nowych osób, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Sędziowie są niezawiśli, co znaczy, że rozstrzygając sprawę, muszą kierować się regulaminem forum, jego dobrem, a także własnym sumieniem. Żadnych wyroków za sprawą przyjaźnienia się z oskarżonym! Przysługuje im także pewnego rodzaju immunitet: nie mogą być krytykowani przez innych za swoje decyzje, by nie zaczęli oceniać spraw wbrew własnemu zdaniu. Dlatego też potępianie postanowień sędziów będzie surowo karane.


Crystalowi sędziowie:
- Daisy7
- Fokse
- Gwen Brown
- Księciu
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2018-06-02, 15:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-01, 13:43   

Zgłoszenie
Oskarżony/a: Shuu / Lisek Chytrusek / Stilinski
Co zrobił/a + dowód (zrzut ekranu, link itp.): potwierdzić prawdziwość może wiele osób obecnych wczoraj wieczorem na chatango, m.in. Księciu, Did, Panda, Gwen, Kei, Molin, Daltonis, Dafiar. Niestety archiwum chatango na tę chwilę kończy się dosłownie pięć wiadomości po tym, jak zakończyła się główna rozmowa, ale było wtedy obecne około 15 osób, więc raczej nie ma problemu pod tym względem.
Shuu wykorzystuje luki w regulaminie, aby uniknąć kary za nazbieranie ostrzeżeń. Sporej części aktywnych użytkowników jest wiadome, że bawiła się w ich kolekcjonowanie na multikoncie - i tak, słowo "bawiła" zostało użyte celowo. Niestety, warny są przyznawane osobie, nie kontu - dlatego też po kolejnym ostrzeżeniu oba konta zostały zablokowane, tym samym uniemożliwiając jej odpis w dziale MG w regulaminowym terminie do czasu odpracowania ostrzeżenia. Jednak Shuu stwierdziła, że:
1. Zadanie wyznaczone przez Księcia jej się nie podoba, bo jest bezsensowne i trudne (ciężko, żeby za karę dawać komuś zadanie, które sprawi przyjemność, prawda?)
2. Zmienione zadanie wykona w czasie, w którym jej to będzie odpowiadać, a zanim znajdzie na nie czas, weźmie na forum nieobecność, zasłaniając się sesją.
3. Według jej słów z chatango nie bierze nieobecności ze względu na studia, a ze względu na warna - z Dafiarem, zastępcą, rozmawiali o tym, że sama napisze odpisy i wklei mu je na GG, ten je jedynie przeklei. Tę kwestię widziało wiele osób, które mogą to potwierdzić. Świadczy to o tym, że nieobecność jest zgłoszona w celu ominięcia kary.
Edit: powyższe potwierdził również sam Dafiar: 1, 2, 3. Uważam więc, że nieobecność tym bardziej jest fikcyjna, skoro ma czas na to, żeby pisać posty na GG (lub gdziekolwiek indziej), a nie samodzielnie.
Kiedy to zrobił/a?: wczoraj
Dodatkowe informacje: Jedno słowo. Re cy dy wa.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
  
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-01, 21:44   

Czuję, że ktoś tu próbuje zrobić ze mnie (i nie tylko) głupka. Shuu zgłasza nieobecność, bo ma natłok roboty na studiach, ale jednocześnie umawia się z Dafem, że to ona będzie pisała odpisy swoim graczom, a on tylko zajmie się wrzucaniem ich do jej wątku. Gdzie tu sens i logika? .-. Skoro ma czas na pisanie odpisów, po ciula jej nieobecność, skoro innych forumowych obowiązków (np. jako mod) nie ma? Okey, jest sędzią, ale sędzia nie musi być cały czas dostępny, to raczej dodatkowa fucha dla osób które się nudzą/lubią prowadzić walki/chcą dorobić niż poważne stanowisko wymagające w razie czego zastępcy. I od razu mówię, że nie uwierzę teraz w żadne "sprostowania", że nie o to chodziło, że jednak Daf będzie sam pisał odpisy. Nawet dejzowa ufność ma swoje granice [*]

Według mnie ewidentnie dochodzi tu do próby czitowania. I tak, zgodziłam się na to, by Shuu wysyłała gotowe odpisy Dafowi, a on je tylko wklejał za nią, aby gracze nie byli poszkodowani (w "Nieobecnościach" Daf wstawił SS mojego PW do Shuu w tej sprawie), aczkolwiek nie było wtedy mowy o żadnym zgłaszaniu nieobecności. Miało być to jedynie chwilowe rozwiązanie, zanim Shuu nie odrobi chociaż jednego warna (we wspomnianym SSie widać zresztą, iż napisałam, że to nie przejdzie na dłuższą metę).

Podsumowując, nie przyjęłabym aktualnie zgłoszonej przez Shuu nieobecności, skoro ma czas na pisanie odpisów. Proponuję dać jej tydzień czasu (licząc od momentu, kiedy otrzymała piątego warna) na odrobienie warna/ów, tyle ile normalnie MG ma na odpisanie swoim graczom. W tym czasie Daf może wysyłać jej odpisy, jeśli będzie chciała jednocześnie odpisywać. Jednak po tym czasie nie będzie mógł już jej wyręczać i Shu zacznie normalnie, regulaminowo łapać kolejne warny za brak odpisów na czas, a za trzecim utraci stanowisko, jeśli nie zdąży do tego czasu odrobić warna/ów i odpisać graczom.

To tyle z mojej strony. Chciałabym poznać opinię pozostałych sędziów i czy zgadzają się z tym, co zaproponowałam.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-01, 22:23   

Też mi się ta cała sytuacja jakoś nie widzi. Takie kombinowanie jak koń pod górę zamiast wziąć odpowiedzialność za to co się robi, schować dumę do kieszeni i odrobić ten jeden czy dwa warny. Po chorobę robić z tego taki problem? Warn to kara, więc odrabianie kary siłą rzeczy nie musi być łatwe i przyjemne.

Jestem skłonna przyklasnąć propozycji Diasy, a już na pewno nie uznałabym tej zgłoszonej nieobecności. No ludzie, trochę się szanujmy.

Tylko graczy najbardziej szkoda, bo najmocniej to im się teraz dostanie, w dodatku nie z ich winy.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-02, 09:26   

Księciu napisał/a:
Nie przyjmuje.
Wszyscy wiedzą, jaki jest powód jej nieobecności, a mianowicie, brak możliwości pisania postów na forum spowodowanymi warnami, które są do opracowania.
Szu nie tak dawno brała nieobecność, bez powodu. Doceniam, że chcesz jej pomóc, wklejać jej posty, w jej imieniu, ale w obecnej sytuacji nie mogę na to pozwolić, żeby wykorzystywać luki w regulaminie i być nadal bezkarnym, tym samym kolekcjonując warny. Uważam, że w obecnej sytuacji branie nieobecności jest bez powodu, byleby uniknąć kary.


Wracam do tego co napisałem w Nieobecnościach, kiedy Dafiar w imieniu Shu, takową zgłosił. Wszyscy, którzy byli obecni, których wymienia Kyuubi, na chatango widzieli tę próbę przekrętu.
Jest mi niezmiernie przykro, że ze względu na jedną osobę musimy dostosowywać regulamin, żeby móc go egzekwować. W historii Crystala nie było takiej osoby, która z taką premedytacją próbowała/próbuje wykorzystać luki i niedociągnięcia w regulaminie, co pokazuje również, że i on jest niedoskonały.

Ogólnie znanym faktem jest, że nie mam z pozwaną najlepszych stosunków, właśnie za łamanie regulaminu wielokrotnie i kolekcjonowanie, dla zabawy, warnów. Dużo rzeczy rozumiem, dużo rzeczy widziałem. Pozwana nie jest dzieckiem, podobno studiuje. Po niesubordynacji i upartości z jej strony można niestety dojść do innych wniosków. Jako dorosła powinna zdawać sobie sprawę z tego, że regulamin nie jest tylko przynudnawym zbiorem punktów, a "prawem" naszej społeczności, do której przynależność jest wolna i nieprzymuszona. Konsekwentne łamanie regulaminu zasługuje na karę.
Wyciagnąłem do pozwanej rękę, żeby mogła opracować swoje przewinienia, które ciągną się za nią od dawna. "Banwarrior", jak sama siebie nazywa, nie przyjęła mojej propozycji, ale na tym forum nie tylko ja jestem administratorem, o zadania do opracowania warnów mogła poprosić każdego innego administratora. Niestety, zainteresowana woli odwracać kota ogonem sugerując, że wszyscy chcą się jej pozbyć. Jednak co innego można zrobić, jeżeli ktoś regulamin forum, na którym się nie jest od dziś, uważa za stek bzdur i nie zobowiązuje się go przestrzegać, śmiejąc się mu w twarz?

Propozycja Daisy jest w punkt. Zgadzam się z nią.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Fokse


Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 211
Wysłany: 2018-06-02, 10:23   

O, hej, podobno jestem sędzią!

Gwen Brown napisał/a:
Też mi się ta cała sytuacja jakoś nie widzi. Takie kombinowanie jak koń pod górę zamiast wziąć odpowiedzialność za to co się robi, schować dumę do kieszeni i odrobić ten jeden czy dwa warny. Po chorobę robić z tego taki problem? Warn to kara, więc odrabianie kary siłą rzeczy nie musi być łatwe i przyjemne.


Gwen wyczerpała moje zdanie na ten temat.

Daisy007 napisał/a:
Proponuję dać jej tydzień czasu (licząc od momentu, kiedy otrzymała piątego warna) na odrobienie warna/ów, tyle ile normalnie MG ma na odpisanie swoim graczom. W tym czasie Daf może wysyłać jej odpisy, jeśli będzie chciała jednocześnie odpisywać. Jednak po tym czasie nie będzie mógł już jej wyręczać i Shu zacznie normalnie, regulaminowo łapać kolejne warny za brak odpisów na czas, a za trzecim utraci stanowisko, jeśli nie zdąży do tego czasu odrobić warna/ów i odpisać graczom.


Moim zdaniem to brzmi jak najbardziej w porządku i sprawiedliwie w stosunku do obu stron. o: Od siebie mogę dodać tylko tyle, że nie warto komplikować sobie życia. Ban był totalnie możliwy do przewidzenia, więc jeżeli zależy Ci, Shu, na dalszym prowadzeniu twoich graczy, nie ma co komplikować sytuacji i najlepszym wyjściem byłoby normalne odbębnienie tego warna czy dwóch, nie robiąc przy tym żadnej afery, no bo po co? Jeśli nie, to zawsze istnieje możliwość odejścia ze stanowiska. Ale prawda jest taka, że nawet na czymś tak błahym jak forum pokeymon, aby to wszystko jakoś funkcjonowało, trzeba się trzymać jakichś zasad. Dlatego nie jest to strzał wymierzony w twoje kolano ani nic z tych rzeczy: Ot, zwykła próba zaprowadzenia porządku. Podsumowując, kombinatorstwo nie jest fajne, tag.
  
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-02, 16:03   

W takim razie postanowione. Shuu została już poinformowana o tym, co tu zaszło, na wypadek gdyby sama wcześniej tego nie zauważyła. Podsumowując, jej nieobecność została ANULOWANA i ma czas do 6 czerwca (włącznie) na odrobienie warna/ów. Do tego czasu Daf czy ktokolwiek inny ma prawo wrzucać za nią odpisy, jednak później (od 7 czerwca włącznie) nikt nie będzie mógł jej wyręczać i za brak odpisów na czas będzie otrzymywała kolejne warny dopóty, dopóki nie utraci przez to stanowiska MG bądź nie zdąży przedtem odrobić warna/ów i odpisać graczom z własnego konta.

Dodatkowo informuję, iż najwcześniej warn za brak odpisu na czas może otrzymać 2018-06-13 po 22:43, gdyż wtedy minie tydzień od ostatniego, jaki dostała za brak odpisu na czas.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.