Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy, inny pbf?
Autor Wiadomość
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-10-28, 01:43   Nowy, inny pbf?

Cześć wszystkim,
chciałbym poruszyć temat dość, niegdyś, popularny, jakim są PBFy. Gry przez forum. Jak zwał tak zwał.
Czy nadal na to jest taki... popyt? Kiedyś stawało forum jedno na drugim, lecz od jakiegoś roku, może dwóch, wybiła się "topka" w każdej kategorii i tak już zostało.

Ostatnio chodzi mi po głowie pomysł dość... ciekawej, tak myślę, gry forumowej. Otóż każdy PBF typu fantasy oferuje "ZERO OGRANICZEŃ, ZERO MG, ROBIĄ CO CHCETA". Kiedyś to było coś, ciekawie to wyglądało, ale np ja mam tego dosyć. Myślę nad zrobieniem PBFa który ogranicza, a jednocześnie nie. Co to znaczy? Juz wyjasniam.
Postać będzie miała swoją historię etc, lecz też statystyki (siła, inteligencja itp), od których to zależy moc naszej postaci. Sposób zdobywania punktów statystyk jest do prxedyskutowania - misje u władz, eventy, może system poziomów?
Ekwipunek - może dawać nam bonusy, broń zawsze zwiększa nasz atak itd. Chciałbym stworzyć listę przedmiotów by nie było czegoś w rodzaju, że jeden z MG ma dobry humor i wręcza komuś "super duper hiper miecz co ściąga na szczala". "Drop" zależałby od pokonanego przeciwnika lub wykonanej misji. I mam w głowie wizję taka, iż nie byłoby to "zabiłeś nieumarlego, do plecaka Ci wpada jego miecz", tylko by gracz musiał sprawdzić czy miecz jest w dobrym stanie, by mógł przeszukać zwłoki przeciwnika itp.
Wracając na chwile do statystyk - takie rzeczy jak atak, HP itp ustalane by były na zasadzie prostych działań matematycznych.
Świat? otwarty, jak najwięcej lokacji oczywiście. Myślę, by wykonać mapę krainy i na początku pozostawić 3 miasta "odkryte" i szlaki pomiędzy nimi, resztę zostawić w rękach graczy i ich podróżach.
Nie wiem czy wspominalem - wybrany zostalby zespol mistrzów gry, który sprawowałby kontrolę nad światem.
Klasy? Zrobić jak najwięcej gotowych klas, by je przedstawić graczom, lecz pozwolić na tworzenie własnych, na zasadzie - opisz, pokaz mocne, słabe strony.
Rasy - coś czego często mi brakuje w PBFACH fantasy.
Bestiariusz - moim zdaniem jedna z najważniejszych rzeczy w dobrych grach forumowych. Zwłaszcza gdy jest możliwość "levelowania" postaci.
Czy zebrałaby się grupa która chciałaby pomoc przy tworzeniu takiego projektu?
Jakie są wasze zastrzeżenia do owego pomysłu?
Czy chcielibyście zagrać na takim PBFIE?

Na pewno o czymś zapomniałem, bo zbliża się druga w nocy, a ja jestem po 6h uczena się matematyki. Jak są jakieś pytania, proszę w tym watku
 
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-10-28, 08:46   

Ahh tyle wspomnień ♡ Kiedyś byłam na forum właśnie takim bardzo obszernym, wolnym i z masą zagadek. Oczywiście klimat fantastyki. Byłam smokiem xD
Pełniłam tam funkcje MG i np jednej dziewczynie tak poprowadziłam akcję, że stworzyła tajemnicze królestwo dla magicznych istot rozumnych (centaury tam były np) i ogólnie cierpialam bardzo jak forum się rozpadło ;-;
Tworzylam tam miejscówki i zapełniłam bestiariusz więc jak coś jestem chetna Ci pomóc w tych sprawach.
_________________

------------
 
     
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-10-28, 09:56   

Myślę, że jutro lub w niedziele możemy powoli z tym ruszać. :)
Wolałbym jednak zebrać min 3 osoby, by móc naprawdę to rozbudować.
  
 
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-10-28, 11:04   

Ogólnie jeszcze jakieś zioła, legendarne postacie i inne tego typu to od razu do mnie jak coś. Z ziołami takimi wymyślonymi też sobie radzę, znajdę arty i wymyślę coś o ziołach dla uzdro czy coś.
_________________

------------
 
     
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-10-28, 12:59   

Odezwij się do mnie na maila: d.rus397@gmail.com
 
 
     
Conan 
Shotacon


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 2335
Wysłany: 2016-10-28, 13:29   

To będzie takie RPG PBF rozumiem? Usalony drop i lvl z ustalonych mobów w ustalonych miejscach i podobny system ze statami? Wchodzę w to oczywiście xD Mam nadzieję, że będzie jakaś pół-zwierzęca rasa. Taka malutka sugestia... <3
Mamy tylko pytanko, na jakich czasach będzie wzorowane to PBF? Tradycyjne średniowieczne fantasy?
_________________
#7B68EE || #5B7187

Karta Postaci l Box l Bank | Trofea | CD

You can't spell sHOTa without 'hot'!

 
 
     
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-10-28, 13:49   

Mniej więcej tak to będzie działać.
Rasy tak jak powiedziałem - postaramy się ich stworzyć jak najwięcej, ale gracze sami będą mogli je tworzyć.
Z czasami trafione.

Również zapraszam na maila: d.rus397@gmail.com
  
 
 
     
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-10-28, 22:11   

Chyba, że wolicie jakąs inną drogę komunikacji, to podrzućcie mi na pw wasze gg lub fb
 
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-10-28, 22:40   

Ja wolę gg
50742950
_________________

------------
 
     
Allie 
istnieję by być widzianą


Wiek: 22
Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 141
Skąd: Taka duża wieś...
Wysłany: 2016-10-30, 00:10   

Jak dla mnie brzmi to naprawdę awww *^* Jakby co, też mogę pomóc przy tworzeniu czegoś tam, sporo pomysłów mam itd. XD ale ja bym grała i to bardzo chętnie, więc no, twórta!
_________________

 
     
Castiel 



Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 827
Wysłany: 2016-10-30, 10:18   

Też chętnie pomogę, tylko nie wiem jak z czasem (dwa kolokwia tygodniowo - izi pizi).
_________________
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-10-30, 16:16   

Z chęcią pomogę, wystarczy powiedzieć, co jest potrzebne. Mi pasuje droga komunikacji e-mailem.
_________________

 
     
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-10-30, 23:38   

Wraz z Vi i Conan zaczelismy prace nad projektem ^^ Aktualnie tworzona jest fabula i mapa gry, każde ręce są przydatne do pomocy! Gdy stworzymy podstawy, damy znać jak możecie pomóc ^^
 
 
     
Danny 



Wiek: 25
Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 128
Wysłany: 2016-11-01, 21:05   

Odświeżę temat, jako że minęło prawie 24h.
Każdego, kto jest chętny pomóc zapraszam w wiadomości prywatnej, bądź na GG:39759783
Skład administracji jest już naszym zdaniem pełny, lecz bezinteresowna pomoc zawsze się przyda - czy to opisanie lokacji, czy dopisanie stworzeń do bestiariusza. Możliwości jest wiele, ale tu wymieniać nie będę.
Prace nad forum zaczęliśmy na dobre wczoraj po południu. Powstał zarys fabuły oraz miejsca akcji - w pewnym sensie mapa. Opisane zostały systemy walki i statystyk, w budowie jest opis reszty systemów. Powstają również opisy miast i lokacji.
Jeszcze raz zapraszam wszystkich chętnych na PW lub GG :D
  
 
 
     
Okami 
Milcząca Rzeź



Dołączyła: 30 Sie 2016
Posty: 153
Skąd: Kondrakar
Wysłany: 2016-11-02, 10:16   

Ja chętnie sobie pogram. xD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.