Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Daisy7
2016-10-31, 00:09
Dwie dusze w jednej powłoce
Autor Wiadomość
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-26, 18:34   

- Och, no tak. Wybacz, nadal odczuwam braki w pamięci z tamtej nocy. - Wtrąciłem lekko zakłopotany, gdy chłopak wspomniał o swojej Mawile. Faktycznie, jej sylwetka obiła mi się o oczy, jednak dopiero w momencie, gdy Logan o niej wspomniał. -Gligar i Dewgong. Urocza drużyna... jak je poznałeś? - Pytam zaraz po tym jak chłopak skończy opowiadać o swojej drużynie. Zatrzymuję się na chwilkę. Kątem oka dostrzegam Zubata i wywracam oczkami, a następnie zwracam się w jego stronę.
- Hej, przestraszyłeś mnie, wiesz? - Mówię do niego. - Dlaczego za nami podążasz? - Pytam, choć i tak wiem, że nie dostanę od niego odpowiedzi. - Chcesz podróżować razem z nami? Mam Cię złapać? - Znów zadaje pytania, na które bezpośrednio nie dostanę odpowiedzi. Zerkam też na Logana pytająco.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-05-26, 18:51   

- Gligara złapałem podczas treningu z Mawile w okolicach Blackthorn. Uciekał on od gromady Gravelerów, na których teren wszedł. Pomogłem mu, a on zechciał wtedy dołączyć do mojej drużyny. - wyjaśnił tobie Logan historię jednego ze swoich podopiecznych. - Zaś Dewgong udało mi się schwytać w najgłębszej części Ice Path i to w sumie przypadkowo, bo polowałem wtedy na ukrywającego się tam Sneasela. Dotarłem do podziemnego jeziorka i wtedy ją zobaczyłem podczas wyskoku z wody. Wyglądała ona wtedy tak pięknie i postanowiłem ją złapać. Miałem wtedy duży problem, gdyż z Mawile nie byliśmy wtedy jeszcze dobrze zgrani. - na koniec Logan zaśmiał się pod nosem.
Gdy tylko zaczepiłeś Zubata, ten zdawał się być zaskoczony tym, że go w ogóle zauważyłeś. Nietoperz wyglądał też nieco na zmieszanego i początkowo nic ci nie odpowiedział. Gdy zadałeś mu pytanie o to, czy chciałby do ciebie dołączyć, ten się nieco zmieszał, bo czym usiadł ci na ramieniu i rozprostował skrzydła niczym ptak.
- Wygląda na to, że chyba jednak chce być przez ciebie złapany. - odparł Logan, patrząc się na waszą dwójkę. - W sumie to nawet uroczo razem wyglądacie.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-26, 18:58   

- Ugh, naprawdę tak sądzisz? Dzięki.. - Odpowiadam chłopakowi śmiejąc się delikatnie pod nosem. Z torby wyciągam kolejną, pustą kulę i tykam nią nietoperza, który to zebrał się na to by być w jakiejś części siebie majestatycznym ptakiem. Cudownie.
Gdy próba schwytania Zubata powiedzie się wypuszczam go, a następnie skanuje go PokeDexem i wraz z Mordką, Trickiem i Loganem ruszam ponownie naprzód, coby kontynuować podróż przez te ciemności.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-05-26, 19:20   

Złapanie Zubata nie było trudne w żadnym calu, w końcu pokemon sam chciał być pochwyconym, więc nie istniały żadne powody, czemu miałoby się to nie udać. Gdy wypuściłeś nietoperza z kuli, ten wyglądał na bardzo zadowolonego, że dołączył do twojej drużyny.
Cytat:

Zubat [20.00]%

Ewolucja:
Zubat (+22 lv) -> Golbat (+szczęście) -> Crobat
Ruchy: Leech Life, Supersonic, Astonish, Bite, Wing Attack, Confuse Ray
Charakter i historia: Zubat jest stworkiem bardzo nieśmiałym, taka typowa szara myszka. W głębi duszy jest on jednak bardzo przyjacielski, jednak z powodu swojej nieśmiałości trudno mu zaznajamiać się z innymi pokemonami czy ludźmi. Harleyowi udało się go schwytać w Union Cave, kilkanaście minut po tym jak nietoperz o mało co nie wykonał mu operacji plastycznej twarzy.
Umiejętność:
Infiltrator - Podczas ataku ignoruje "bariery" powstałe w wyniku ruchów Reflect, Light Screen, Safeguard i Substitute.
Trzyma: -


Następnie całą piątką ruszyliście dalej. Po chwili przekroczyliście tabliczkę mówiącą wam, że przeszliście już trzy czwarte jaskini. Po kolejnych kilkunastu minutach udało wam się wydostać na zewnątrz. W Union Cave spędziliście jakieś dwie godziny, w trakcie których pogoda diametralnie się zmieniła.
- Super, czemu akurat teraz musieliśmy trafić na deszcz? - rzucił w eter Logan, po czym zaczął grzebać w plecaku. - Świetnie. Oczywiście musiałem zapomnieć o parasolce. Wychodzi na to, że albo będziemy musieli przeczekać nie wiadomo ile czasu, aż przestanie padać, albo możemy iść dalej i zmoknąć.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-26, 19:44   

- Poczekajmy. Myślę, że to lepsze niż zmoknięcie, a i odpoczynek dla nóg się trochę przyda. Zjemy coś i w ogóle. Heh.
Hm, znów muszę odwiedzić Centrum Pokemon - według trenerskiego regulaminu drużyna nie powinna przekraczać siedmiu Pokemonów, a Zubat jest siódmym, którego mam przy sobie.
- Mówię, siadając na ziemi, w sumie w miejscu gdzie się zatrzymaliśmy. - W sumie to Union Cave wydawało mi się straszniejsze i dłuższe do przejścia, a tu proszę. - Komentuje, grzebiąc po swojej torbie w poszukiwaniu jakiegoś żarcia, które zakupiłem eony temu - kilka kanapek z serem, pomidorem i sałatą. Wyciągam również czekoladę i czipsy, coby umilić nam chwilowy postój, a także sięgam po pokekarmę. Z kuli wypuszczam Togepiego i Shuppeta i ów karmą częstuje swoje Pokemony.
- Częstuj się. - Mruczę, rozsypując swoim podopiecznym karmę.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-05-26, 20:41   

Odsunęliście się na kilka metrów od wyjścia, aby padająca z nieba woda wam nie przeszkadzała, po czym rozłożyliście się z całym waszym jedzeniem i zaczęliście wspólnie z Loganem jeść. Pokemony również miały okazję poucztować, a ty miałeś okazję zobaczyć na własne oczy Gligara oraz Dewgonga, o którym mówił ci już Logan. Cała dziesiątka stworków była bardzo zadowolona z powodu, że mogły zjeść nieco, uwielbianej przez wszystkie pokemony, poke-karmy. Siedzieliście sobie tak w spokoju i wraz z Loganem patrzyliście na spadające krople deszczu.
- W sumie to ja ci powiedziałem całkiem sporo o sobie, zaś ty niespecjalnie chcesz zdradzić o sobie czegoś więcej. - zauważył Logan. - Może nieco rozpędzisz tę mgłę wokół swojej osoby, co?
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-27, 22:25   

- Hm, pochodzę z Lavender Town w regionie Kanto, który słynie z swojego "uduchowienia". Całkiem niedawno pracowałem jako DJ w sąsiednim mieście dorabiając sobie, jednak zakochałem się i straciłem rozum dla czarującego mężczyzny, za którym pojechałem do Ecruteak i ślad o nim zaginął. Skorzystałem jednak z sytuacji w jakiej się znalazłem zacząłem swoją podróż po Jotho i dzięki temu poznałem Ciebie. - Mówię to na jednym oddechu, między gryzem kanapki i łykiem wody. Patrzę na jego reakcję, czekam na jego odpowiedź. Przyglądam się też Togiepiemu, który budzi we mnie strach.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-05-28, 12:37   

Gdy tylko wspomniałeś, że "zakochałeś się i straciłeś rozum dla czarującego mężczyzny", Logan jakby się zmieszał. Mężczyzna patrzył na podłogę i przed długi czas milczał. Gdy podniósł głowę, zauważyłeś, że jego policzki są zaróżowione. Jednak jaki był tego powód?
- Wiesz co Harley... Bo ja chciałem ci coś powiedzieć... - Logan był wyraźnie zmieszany. - Bo wtedy w barze. Powiedziałem ci, że wybrałem ciebie przypadkowo z tłumu, ale... To nie jest do końca prawda. - mężczyzna spojrzał ci głęboko w oczy, ty zaś mogłeś dokładnie zobaczyć jego - orzechowobrązowe. - Spodobałeś mi się wtedy. Uznałem, że teraz ci to mogę powiedzieć... - powiedział nieco ciszej, po czym znowu wbił wzrok w podłogę.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-28, 23:41   

Zamarłem. Ślina, jaka przed momentem sączyła się ze ślinianek, wyschła, pozostawiając nieprzyjemne uczucie suchości w ustach. Czuję, jakby jednocześnie było mi zimno i gorąco, jak krew odpływa z rąk, które drętwieją.
- Och. - Szepczę, nie mogąc z początku wydusić z siebie nic więcej. - Logan, ja... - Wlepiam w mężczyznę o orzechowym spojrzeniu oczy, lekko unosząc kąciki ust. - Ja... czuję, myślę podobnie. Byłeś dla mnie jak grom z jasnego nieba. Pojawiłeś się tak nagle w moim życiu i nie mogę przestać o Tobie myśleć. Jesteś dla mnie cudownym zaskoczeniem... - Odkładam na bok to, co trzymałem w rękach. Czuję fruwające motyle w brzuchu i cudowne uczucie nadziei rozpierającej moje serce. Czy to dzieje się na prawdę?
- Nie wiem co powiedzieć... ale cieszę się, że nasz los splótł się. - Wbijam wzrok w ziemie, a twarz robi się czerwona od emocji. Czuję jak moje policzki płoną. Czuję szamoczące się serce.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-05-29, 22:29   

Nagle atmosfera wokół was się jakby rozrzedziła. Cała gromadka pokemonów, która obok was zajadała się smakołykami, nie była w tym momencie ważna. Logan, który już od pierwszego poznania bardzo ci się spodobał, w pewien zakręcony sposób wyznał ci uczucie. Teraz już było proste i oczywiste, do czego to zdąża. Powoli zaczęliście się do siebie zbliżać. Zimne ciarki przeszły ci po plecach. Już mieliście zbliżyć do siebie swoje usta, kiedy to nagle...
- Hej, chyba już jesteśmy blisko wyjścia! - usłyszeliście kobiecy głos z wnętrza jaskini.
Logan nagle wycofał się i wgryzł w swoją kanapkę, jego policzki były całe czerwone. Po chwili zobaczyliście parkę jakiś dwudziestu kilkulatków, którzy zmierzali w waszą stronę.
- Och, cześć wam. - odezwała się do was rozemocjonowana dziewczyna. - Też zmierzacie do Azalei? Może zabierzemy się z wami, co?
- Kochanie, gdzie twoje maniery? - skarcił ją, jednak bardzo delikatnie, mężczyzna. - Ja jestem Clark, a to jest Monica. - przedstawił siebie, a potem swoją dziewczynę czarnowłosy. - I jeśli chodzi o jej propozycję, to chętnie wybralibyśmy się z wami do Azalei. Najpewniej zaraz się rozpogodzi. - ocenił chłopak i w sumie miał rację, gdyż ciemne chmury powoli się oddalały, a i krople spadały na ziemię jakby ze zmniejszoną częstotliwością.

~ wygląd Clarka i Monici
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-01, 22:54   

ZEPSUĆ TAKI MOMENT! Przecież za to można iść do więzienia. Wywracam teatralnie oczyskami, lustrując z góry do dołu Monicę i Clarka, szydząc z jego gustu modowego w myślach.
Zerkam na płonącego Logana. Mam nadzieje, że nie spłoszył się zupełnie przez tą parę imbecyli. Podnoszę się z trudem z ziemi i sztucznie się uśmiecham do pary, nie ukrywając w głosie lekkiej irytacji i gniewu.
- Jestem Harley, a to jest Logan. Zmierzamy do Azalei, ale zrobiliśmy sobie postój na złapanie oddechu i... - Spoglądam na mojego towarzysza i puszczam mu delikatnie oczko. -...zjedzenie czegoś. Co was prowadzi do Azalei? - Pytam, w sumie tonem "od niechcenia". Nie daje po sobie poznać, że mam na nich wywalone, więc zadaje to pytanie z nutą zainteresowania ich jestestwem.
Po usłyszeniu od nich odpowiedzi i kolejnego gradobicia pytań, pakuje swoje rzeczy, polecam to samo chłopakowi, z którym jeszcze przed momentem mieliśmy wejść w ślinę i chowam swoje Pokemony do kul, zostawiając jedynie Mordkę, której dodatkowo daje kilka jagód i głaszczę ją po główce, chwaląc posłuszeństwo i odwagę za przeprawę przez Union Cave.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Black Lotus 
Ostatni dziedzic rodu Magów~



Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1751
Wysłany: 2016-06-02, 19:04   

Clark powiedział ci, że wspólnie podróżują po regionie Johto i zamierzają w Azalei wyzwać lidera do walki o odznakę. Zatem nie wykluczone, że nawet jeśli się rozdzielicie w mieście, to znowu ich możecie spotkać. Logana najwyraźniej również nie ucieszyła ta nieoczekiwana wizyta pary, dlatego gdy tylko dyskretnie zasygnalizowałeś mu, aby się zaczął pakować, ten zrobił to z ogromną wręcz prędkością. Po chwili w jaskini było już czysto, po deszczu zaś nie było ani śladu.
- To chyba możemy iść, co? - odparła Monica, po czym uśmiechnęła się do was szeroko.
Po wyjściu z jaskini po kilkuset metrach weszliście do lasu. Korony drzew były blisko ciebie i sprawiły, że na leśnej ścieżce znajdowało się bardzo mało mokrych plam od deszczu. Eevee bardzo się ucieszyła, kiedy dałeś jej jagódki, które najwyraźniej bardzo jej posmakowały.
_________________
~ Rin Tohsaka ~

"Fighting for others, but not yourself, is nothing but hypocrisy."

"Even if my life is full of hypocrisy, I'll keep on striving to be a hero of justice!"

?© kotlet barani




 
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-05, 20:00   

- Smakowały Ci? - Zagaduję Mordkę, wesoło hasającą tu i tam. Wyciągam jeszcze z torby kilka jagód i podsuwam jej, coby sobie zjadła, skoro jej smakują. Uśmiecham się do niej, zapominając tym samym jak bardzo zły byłem gdy na drodze ku namiętności mojej i Logana pojawili się Clark i Monica.
- Jeżeli wy również walczycie o odznaki, to znaczy, że będziemy rywalizować o bycie lepszym w mistrzostwach regionu. - Mówię, w sumie wtrącając do rozmowy jeżeli jakaś się toczyła. Przeczesuję włosy i kąpię się w blasku słońca po deszczu. Nucę sobie pod nosem piosenkę o wdzięcznym tytule "Jak być łamaczem serc", zatapiając nieco myśli w przeszłości.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Black Lotus 
Ostatni dziedzic rodu Magów~



Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1751
Wysłany: 2016-06-05, 20:54   

Eevee od razu przytaknęła ci główką i posłała szeroki, pełen miłości, kwiatków i przyjaźni uśmiech. Monica i Clark początkowo rozmawiali jedynie we dwójkę, Logan stał nieco na uboczu, starając się im nie przeszkadzać i nie podsłuchiwać ich rozmowy.
- Wychodzi na to, że masz rację. - odpowiedział ci Clark, po czym poprawił okulary, które osunęły mu się na nosie. - Jeśli będziecie chętni, to możemy później odbyć podwójny pojedynek pomiędzy nami - Ja wraz z Monicą przeciwko waszej dwójce. Co wy na to?
_________________
~ Rin Tohsaka ~

"Fighting for others, but not yourself, is nothing but hypocrisy."

"Even if my life is full of hypocrisy, I'll keep on striving to be a hero of justice!"

?© kotlet barani




 
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-06-05, 21:42   

- Jak dojdziemy czy... może teraz? - Pytam, skupiając swoje nieobecne wcześniej spojrzenie na Clarku. Uśmiecham się szelmowsko również w kierunku Logana, który - przynajmniej mam taką nadzieje - poprze mnie i stoczymy dwuwalkę. - Mordka aż tryska energią. Nie dajcie się prosić. - Nalegam, zacierając łapki, będąc niemal gotowy na pojedynek. Rzucam okiem na Monicę i jej reakcję na mój pomysł. A samej lisiczce rzucam jesio kilka jagód. Najważniejsze jest to, żeby była szczęśliwa.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.