Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrzęd Dziadów
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-04-22, 14:11   Obrzęd Dziadów

Obrzęd Dziadów



Misa:

Witajcie. Wybaczcie, że kazałam wam stawić się na cmentarzu o tak późnej porze (zakładamy, że dochodzi 21:00), ale niestety tego wymaga od nas sytuacja. Kojarzycie może grupę unikalnych stworków tak zwanych "Pokemonów z Hadesu"? Póki co wiedzieliśmy tylko o jednym gatunku Pokemona w dwóch odmianach, który do niej należy, ale okazuje się, że jest ich więcej. I dzisiaj w nocy spróbujmy je do nas zwabić. A jak? Cóż... mówi wam coś obrzęd zwany dziadami? Tłumacząc najprościej jest to przywoływanie duszy, które z jakichś powodów nie mogą zaznać wiecznego spokoju. Zrobimy coś podobnego, tylko zamiast zmarłych ludzi postaramy się zaprosić do nas Zombie-Ekansa, Zombie-Sneasela oraz Zombie-Poochyenę (tak, aż trzy osoby dostaną po jajeczku =w=). Wiem, wiem, to określenie "zombie" nie brzmi fajnie, ale jak ujrzycie te Pokemony, wszystko zrozumiecie. Możemy je też nazywać umarlakami, jeśli wolicie. Jest tylko jedna ważna sprawa, zanim zaczniemy. Musicie wymyślić sobie jakieś przydomki, żeby złe duchy, które mogą przysłuchiwać się naszym obrzędom, nie poznały waszych prawdziwych tożsamości, bo wolimy nie doprowadzić do żadnych opętań.


Każdy, kto chce wziąć udział w wyprawie, musi odpisać w ciągu 72h od godziny dodania tego postu. Wystarczy jeden, krótki post z nazwą przydomku, który będzie Cię obowiązywał przez całą tą atrakcję, ale jeśli masz ochotę na fabularne zapoznawanie się z innymi, nikt Ci tego nie broni :) Rzekłabym nawet, że będzie to jak najbardziej wskazane.

Zasady i nagrody znajdziecie TUTAJ.


_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-04-22, 14:18   

Jak tylko zobaczyłam tytuł tematu, to natychmiast pomyślałam o "Dziadach" cz. II :)

Na ksywkę wybieram ... Widmo (ale nie Złego Pana).
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2017-04-22, 14:29   

Sam dalej do końca nie wiem, jak właściwie tutaj trafiłem. Niezbyt dobrze czułem się w towarzystwie dużej liczby osób, a taka tutaj właśnie jest ilość. Najwyraźniej przeważyła moja ciekawość dotycząca tajemniczych stworów, a zwłaszcza Zombie-Sneasela.
- Mi możecie mówić Kobayashi. - odpowiedziałem krótko.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Fay 



Wiek: 31
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 892
Wysłany: 2017-04-22, 14:35   

Także stawiłam się na cmentarzu. Wysłuchałam co ma do powiedzenia nas przewodnik i przez chwile zastanowiłam się nad jakąś ksywką. -Skoro to konieczne... to na mnie można mówić Yasha.- Powiedziałam.
_________________
After all, it’s rude to talk about someone who’s listening.

Karta Postaci | BOX | Bank | Trofea
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-04-22, 15:07   

No dobra. To będzie chyba moje czwarte podejście do wypraw i jak na razie zawsze brakowało mi tylko ciut. Tym razem postanowiłam się postarać. Nie powiem, nieumarłe pokemony brzmią ciekawie i chętnie bym przygarnęła któregoś z wymienionej trójki. Nawet okoliczności wyprawy były dość nietypowe, ale i na swój sposób przyjemne. środek nocy, cmentarz... Nie takie rzeczy się w czasie podróży robiło, może być fajnie.
Tymczasem trzeba było wymyślić sobie jakąś ksywkę. Hm...
- W takim razie mówicie mi Luna- odparłam.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Miszka 
Space Diva


Wiek: 30
Dołączyła: 24 Mar 2017
Posty: 19
Wysłany: 2017-04-22, 15:07   

Początkowo byłam nieco niepewna i podejrzliwa mając w głowie obraz podstępnego planu Rocketów. Długo to jednak nie trwało. Wystarczyło, że... Czy ktoś powiedział Poochyena!? I w dodatku cała ta otoczka z duchami i obrzędami. Na Arceusa i ptasią Trójcę, czy może być lepiej? Chociaż nie. To chyba nie do końca duchy. W każdym razie to zupełnie nieistotne. Jestem tak podekscytowana, że aż ciężko to ukryć. Mam tylko nadzieję, że zebrani na cmentarzu ludzie nie wezmą mnie za wariatkę. Przyszła taka i szczerzy się jak szczerbaty do sera. Czy jakoś tak.
- Larva, Małgorzata, Wrona... - mruczę pod nosem.
Do siebie.
- Hej, może nie będę jakoś szczególnie w klimacie, ale mówcie na mnie Wrona. - Decyduję się w końcu. - I cześć wszystkim!
_________________
Multikonto Szinki z błogosławieństwem administratorek. <'3
 
     
Karthus 
So long my friend


Wiek: 20
Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 474
Wysłany: 2017-04-22, 15:44   

Wyglądało na to, że jak zwykle trafiłem w odpowiednie miejsce i to w odpowiednim czasie. Widząc zgraję dzieciaków, uśmiecham się, bo wiem, że beze mnie to by ich tutaj szlak trafił.
- Nazywam się Abraham Lincoln. - Witam się z uśmiechem. - Ale śmiało możecie do mnie mówić Abe albo "Panie Prezydencie".
_________________

"But still, I want someone to find me
Gazing up to the night sky as I scream
I want to escape, yet I can't
No more bright future I can see"


"Hey! But still, I want you to find me
I'd soar up like a butterfly
Fly away with my broken wings
I'm a child of ugly star, crescent moon"

 
     
Imala 
ViniIm - naleśnik


Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 813
Skąd: Okolice Białegostoku
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-04-22, 17:18   

Zatarłam ręce, a więc trzeba sobie wybrać przydomek. Chwilę się zastanawiałam, aż w końcu wpadło mi adekwatne do sytuacji.
- Tenebris, co po łacinie znaczy ciemności, ciemny i innego tego typu.
_________________
Bohaterów zapamiętasz, ale legendy nie giną!
| Shadow |

 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-04-22, 21:00   

Cmentarz! Nawet tutaj miło, jak na swój sposób. Miejmy nadzieję, że to się zmieni. Jeśli nie, to najwyżej pomogę to zmienić.
- Dobry wieczór. - przywitałam się z grupą osób. - Możecie mi mówić Lama w magicznych skarpetkach. - dodałam.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Conan 
Shotacon


Dołączyła: 25 Kwi 2016
Posty: 2335
Wysłany: 2017-04-22, 21:34   

Młodzieniec również stawił się na cmentarzu, nie było w końcu szansy, aby przepościł coś tak ciekawego, jak pogoń za duchami. Bardzo miło by było w końcu zobaczyć, albo nawet przygarnąć jakiegoś nieumarłego. Cóż, może to nie było do końca zgodne z przekonaniami naukowców, ale kogo to tam obchodziło, prawda definiuje się sama w takich sytuacjach.
-Dobry wieczór wszystkim.- Przywitał się elegancko, dodając. -Możecie mnie zwać Raven.
_________________
#7B68EE || #5B7187

Karta Postaci l Box l Bank | Trofea | CD

You can't spell sHOTa without 'hot'!

 
 
     
Zły Orzeszek 
I comming fucking world!


Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 557
Wysłany: 2017-04-23, 11:29   

Będziemy polować na zombie? Mniejsza z tym, skoro mamy wybrać jakiś pseudonim to niech będzie
- Mówcie mi Njano
_________________
Lorem ipsum
multi Kaiwe

________________
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2017-04-23, 15:30   

- Czołem, mnie możecie nazywać "tym wkurzającym". A tak serio to... hmmm... Starflight (lub jeśli ktoś woli po Polsku, to w wolnym tłumaczeniu: "Gwiezdny Lotnik", kto zna to zna i niech nie komentuje mojego pomysłu) .
Może być ciekawie, choć mam nadzieję, że nie dojdzie do żadnych "wypadków".
_________________

 
     
Xayah 


Wiek: 29
Dołączyła: 12 Kwi 2017
Posty: 90
Wysłany: 2017-04-24, 12:02   


Xayah przycupnęła na jakimś starym, pokrytym pyłem nagrobku, obserwując czujnie otoczenie. Na głowie miała swój kaptur, który miałza zadanie ukrycie w jakimś stopniu jej długich, stojących, pędzlowatych uszu. Choć było ciemno, to jednak światło Księżyca swoje robiło i nie pozwalało na mrok w stu procentach. No chyba, że chmury zdecydują się pomóc i zakryją Łysego. Jednak na ten moment Xayah nie zamierzała się wychylać, nie wśród ludzi, którzy byli jej całkiem obcy i w dodaku - podejrzanie wyglądający. Bo którzy normalni tak zwyczajnie późną porą pozwalają się ściągnąć na cmentarz. A może to właśnie byli ludzie w jej definicji - normalni. Może tylko ci "po ludzku normalni", wpadający w zwyczajne kanony zachowań byli dla niej zagrożeniem.
Tak czy tak - nie chciała nikomu ufać, nie pozwalała sobie na to. Dbała o swoje bezpieczeństwo, zasadniczo to o swoje jak i Rakana. Przyjaciela, który po raz kolejny pozostał w obozie niańczyć Pokemony, kiedy to ona ruszyła na jakąś "misję". A tą misją było... spotkanie na cmentarzu. Nietypowe do tego stopnia, że zainteresowało Vastayę. Postanowiła zakręcić się przy osobie, która była za zbiorowisko odpowiedzialna, by podsłuchać a także podpatrzeć co się dzieje i dziać będzie. W milczeniu wsłuchiwała się w słowa nieznaomej jej osoby, na twarzy pozostając niewzruszoną. Och? Przywołanie zbłąkanych dusz? Zabawa na cieniutkiej granicy między życiem a śmiercią? Brzmiało... interesująco. O ile sama była wyznania, że istoty śmiertelne nie powinny się mieszać w sprawy związane z tą drugą stroną, to jednak nie mogła się tak zwyczajnie odwrócić się i odejść.
Siedząc tak na starej, zakurzonej płycie nagrobkowej, przyciągnęła kolana pod brodę, objęła ramionami swe nogi i wpatrywała swymi bursztynowymi patrzyłkami w sylwetkę osoby, która mówiła. Kiedy padła sugestia, czy raczej polecenie by znaleźć sobie przydomek, Xayah spojrzała po zgromadzonych. Było ich sporo. I jeszcze trochę. Nie przypuszczała, że tak wiele... "wyjątkowych" istot ściągnie o tej porze na cmentarz. I że praktycznie nikt się nie wyłamie na wieść, że tutaj będzie odbywało się igranie z umarłymi. Tak, wyjątkowe były te istoty. Przecież znaczna część ludzi, tych zwyczajnych, uciekłaby jak najdalej przed czymś niecodziennym, nadzwyczajnym. Ci tutaj byli inni, a przynajmniej takie wrażenie sprawiali. Gdy spojrzenia padły na nią i to jej przyszło się przedstawić z nowego przydomku, wybranego przez siebie, bez wahania odpowiedziała:
- Mówcie na mnie Licho - Powiedziała, a na jej ustach błysnął delikatny uśmiech.
Podobno Złego licho nie bierze. Więc może zadziała to także w drugą stronę i złe licha nie weźmie? W każdym razie - to było pierwsze, co uznała za trafne i stosowne, nie zamierzała się głębiej nad tym zastanawiać. Licho brzmiało w porządku. Zresztą to nie chodziło o to, czy brzmienie było "fajne" lub też nie. Osoba odpowiedzialna za zebranie powiedziała, że to dla ochrony przed złymi duchami. Xayah wierzyła w ich obecność i istnienie, dlatego poszła za radą nieznajomej postaci i dobrała sobie tymczasowe imię.
_________________



 
     
Lisek Chytrusek

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 1309
Wysłany: 2017-04-24, 18:42   

- Witam zebranych, jestem Hao. - Przedstawił się od niechcenia. Nie miał powodu i wyobraźni, by myśleć nad innym przezwiskiem. Przyszedł tu tylko po to, by złapane Pokemony zepchnąć potem za wysoką cenę na rynku...
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-04-25, 16:08   

- 13 osób, no nieźle - stwierdziła Misa, przyglądając się wszystkim zebranym. - Jako, że ze wzywaniem wszystkich trzech Pokemonów po kolei nie wyrobilibyśmy się do do świtu, musicie podzielić się na grupy. Każda zajmie się przywoływaniem innego umarlaczka. Tak więc piszcie, kto do którego zombie-Pokemona się zgłasza. W jednej drużynie będzie 5 ludzi, a w dwóch pozostałych po 4. A, i jeszcze niech każda ekipa wybierze kogoś silnego psychicznie na wołchwa (pot. guślarz, czyli swego rodzaju szaman, który przewodzi obrzędowi). Czemu? No bo osoba ta będzie najbardziej narażona na wpływ złych duchów, a podobno im ktoś jest silniejszy psychicznie, tym trudniej przejąć jego duszę, czego będziemy starali się uniknąć.

Dodatkowe informacje:
- Sprawdzajcie, czy do drużyny, którą sobie upodobaliście, nie zapisała się już maksymalna ilość osób (przypominam, że tylko w jednej może być 5 osób!), bo ludzi z "nadwyżek" będę przerzucała do innych grup.
- Jeśli niektórzy nie odpiszą i wyjdzie sytuacja, że w jednej drużynie będzie np. 4 ludzi, a w innych 2, to zastrzegam sobie prawo do przerzucania do innych ekip osób, które napisały swoje posty najpóźniej.
- Nie ma zaklepywania innym miejsc. Każdy musi sam ze swojego konta napisać post :<
- Nie pozwalam też na zmianę drużyny poprzez edycję postu czy też usunięcie starego i napisanie nowego. Zostajesz tam, gdzie chciałeś na początku.
- Guślarzem zostaje ten, kto otrzyma najwięcej głosów od innych osób z drużyny. Jeśli będzie remis pomiędzy kilkoma kandydatami, wybiorę losowo, kto otrzyma tą "posadę".
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.