Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gwen Brown
2018-03-26, 08:38
Przygoda Pikutorialu [+18]
Autor Wiadomość
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-01-09, 23:24   

Nie spodziewałam się, że Seth będzie taki potulny i słodki, ale w końcu to jednak jest dziecko, to najpewniej to wyjaśnia. Wzięłam malucha na ręce i wstałam z nim. Pozwoliłam mu wtulić się we mnie. Muszę teraz chyba zastępować mu matkę czy coś w tym stylu, bo Ria może nie koniecznie się w tej roli spełniać, a reszta nie jest samicami.
Patrzyłam w niebo, wypatrując gwiazd.
-Świetny pomysł, może pójdziemy pooglądać gwiazdy?- pogratulowałam z uśmiechem na twarzy dziewczynkę za jej pomysł. Rozejrzałam się po okolicy -Najlepiej chyba będzie pójść nad wodę albo nad jakieś wzgórze
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-01-12, 20:44   

Malec z nieskrywaną radością wtulił się w ciebie, kiedy wzięłaś go na ręce. Trudno powiedzieć jak będą się zachowywać względem niego twoje pozostałe pokemony i kto komu będzie matkował, ale na razie po prostu o tym nie myślałaś. Na razie, napawałaś się chwilą. A chwila była dość malownicza z tymi wszystkimi gwiazdami nad wami.
- Serio? To może wyjdźmy kawałeczek za miasto.
I tak też uczyniłyście. W pobliżu nie było jakiegoś większego zbiornika wody, a miasto samo w sobie ogólnie leżało na wzgórzu. Niemniej, oddalenie się trochę, by nie przeszkadzały wam światła budynków i tak już dawało całkiem miły efekt. Rozsiadłyście się na trawie i spoglądały w niebo.
- O, tam jest Ursaring!- dziewczynka wskazała na niebo.
- Właściwie tylko tę konstelację znam. A ty... CO TO BYŁO?!
Zaraz poczułaś jak silnie do ciebie przywarła. Rozejrzałaś się nasłuchując. Kawałek dalej słychać było jakieś szelesty w krzakach. Coś wyraźnie tuptało w tę stronę. I raczej nie było małym Caterpie. W sumie olbrzymem pokroju Tyranitara raczej też nie, ale... raczej coś "średniej wagi".
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-01-19, 13:10   

Widok z miejsca, do którego doszłyśmy był niesamowity. Patrzyłam nieruchomo na niebo i te wszystkie gwiazdy, które błyszczały jasno nad naszymi głowami. Niebo było tak czyste, że widziałam każdą gwiazdę nad sobą.
-Szczerze powiedziawszy, nie znam się na tutejszych gwiazdach. Może kupimy jakąś książkę na ten temat jutro?- Spytałam z lekkim uśmiechem na twarzy. Mięśnie w moim ciele napięły się, gdy dziewczyna przywarła do mnie. Przytuliłabym ją, ale trzymałam Setha.- Niczym się nie przejmuj Lani, obronię ciebie. Nie musisz się niczego bać, ty także Seth będziesz bezpieczny, póki nie poznamy twojej prawdziwej siły i nie nauczysz się walczyć
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-01-22, 16:11   

Wszyscy uważnie wypatrywaliście co takiego może się ku wam zbliżać. Lani wydawała się niezbyt pocieszona twoimi zapewnieniami, że w razie czego ją obronisz. Ale za to Shroomish wydawał się nieco spokojniejszy. Można by nawet powiedzieć, że był nieco zaciekawiony, ale to można chyba tłumaczyć dziecięcą łatwowiernością.
Tymczasem tajemniczy "coś" ciągle się przybliżał. W końcu spomiędzy krzewów wyszło przypominające nieco owcę stworzenie. Istota poruszała się na tylnych łapach, tu i ówdzie porastały ją kępki wełniastej sierści. Długi, pręgowany ogon zakończony był niebieskim, okrągłym kryształkiem, który to wydawał się delikatnie świecić. Zaraz... To czasem nie jest ta wyższa forma Mareepa? Taak, to chyba jednak to.
Pokemon rozglądał się na boki i wszystko wskazywało, że chyba nie zrobi nikomu krzywdy. No, przynajmniej na razie nikt do tego tej owieczki nie sprowokował.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-02-03, 14:33   

Spojrzałam z lekkim uśmiechem a to na nowego pokemona, a to na Lani. Czy naprawdę ten maluch tak ją przestraszył? Będziemy musiały poważnie porozmawiać na ten temat, przecież w dalszej podróży możemy natrafić na znacznie większe niebezpieczeństwa niż mały, elektryczny pokemon.
-Widzisz? Nie ma czego się bać, to tylko flaaffy, nie wygląda na groźną- Puściłam Lani i przykucnęłam przed pokemonem, nie puszczając Setha.-Zgubiłaś się mała? Masz trenerkę, czy może dopiero jej szukasz?-Uśmiechnęłam się do niej.
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-02-03, 17:32   

Widząc co dokładnie wylazło z krzaków, Lani od razu się uspokoiła. Co więcej sprawiała wrażenie, że również rozpoznaje gatunek tej owieczki, a przynajmniej tak ci sie wydawało. Wygląda na to, że straszny był nie tyle pokemon, co ten moment gdy było słychać, że coś się zbliżą, ale nie szło zorientować się co konkretnie. Nieco pocieszające, że dziewczynka nie będzie się płoszyć przy każdym jednym pokemonie jakiego zobaczy.
Tymczasem zwróciłaś się do owcy. Stworzonko zaniuchało w powietrzu i przechyliło na bok łebek, wyraźnie ci sie przypatrując. Przez chwilę nie działo się nic, wełniasta chyba właśnie cię oceniała. Usłyszałaś głosik Setha i jego krótki dialog z Flaaffy. W tym momencie owieczka zrobiła coś, czego nie do końca się spodziewałaś. Odskoczyła kawałek do tyłu, przybierając hardą pozę. Wskazała siebie, potem ciebie i... chyba właśnie wyzwała cię do pojedynku. Czyżby chciała cię sprawdzić? Osobliwe, ale w zasadzie czemu nie?
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-02-05, 16:35   

Z początku byłam zdziwiona tym, że oba pokemony, w tym jeden dopiero co nowo narodzony, spokojnie wyzywają się nawzajem do walki.
-Naprawdę chcesz walczyć? Mogę się zgodzić na ten pojedynek, tylko jeżeli zgodzisz się na moje dwa warunki. Pierwszy, że będziesz mnie uważnie słuchał, a drugi, że będziesz się starał uniknąć każdego ataku- Po otrzymaniu odpowiedzi postawiłam pokemona na ziemi i poszłam kilka kroków w tył-Lani, radziłabym ci, żebyś się odsunęła. To będzie poważna walka- Uśmiechnęłam się do wszystkich i przyjrzałam się dzikiemu pokemonowi. Na pewno będzie on dużym wyzwaniem dla takiego malucha- Zacznij od Stun Spore. Musimy ograniczyć szybkość przeciwnika. Następnie użyjdwukrotnie Energy Ball. To twój najpotężniejszy atak, który w dodatku atakuje na odległość, więc pozostawia ciebie w bezpiecznej pozycji. Tę rundę zakończ absorb.
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-02-08, 21:23   

Malec podszedł do sprawy nad podziw optymistycznie. Przyrzekł ci ładnie, że będzie grzeczny i będzie się słuchał, a potem wkroczył na to wasze zaimprowizowane pole bitwy. Lani posłusznie wycofała się poza zasięg rażenia. No, przynajmniej tego najbardziej prawdopodobnego.
I zaczęło się, a zaczęło się od owcy, która użyła Thunder Wave. Twój podopieczny nie zdołał się przed nim uchronić i niestety w efekcie na dzień dobry dostał paraliżem. Spowolniony nie zdołał się zebrać do ataku i owca zdążyła użyć jeszcze Charge, coby podładować swoje akumulatorki. Teraz twój grzybek zaatakował Stun Spore, który... sparaliżował owcę. Mimo to i tak była minimalnie szybsza od grzybka. Flaaffy zaatakowała Thunderboltem wzmocnionym uprzednio Charge. Grzybek był nieco za wolny w kwestii uniku, ale po chwili pięknie się odpłacił swoimi Kulami Energii, kiedy obie trafiły w cel. Owca kolejny raz użyła Charge, a Shroomish zakończył rundę celnym Absorb, troszkę odnawiając swoją energię. Nieźle jak na pierwszą rundę w pierwszej walce w życiu, nie?

Shroomish - 95HP, paraliż
Flaaffy - 70HP, paraliż
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-02-14, 13:45   

Z jednej strony byłam dumna, a z drugiej okropnie bałam się o tego malucha. Przecież może coś mu się stać w trakcie tej walki, przeciwnik widocznie miał wyższy poziom i znała się na strategii. Gdyby nie techniki leczące, mój maluch by przegrał szybko.
-Seth, nie poddawaj się. Zaatakuj energy ball prosto w owieczkę i pobiegnij w jej stronę. Uderz tak gdzie nie ma futra Drain Punch. Wylecz się ponownie, tym razem absorb. Nie ukrywam, że nie masz wielu ataków, ale masz je potężne. Zakończ to [u]Energy Ball

Wybacz, że się czepiam, ale Seth nie może mieć obniżonej szybkości przez paraliż dzięki umiejętności
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-02-18, 22:38   

Właśnie dobrze, że się czepiasz. Przy wybieraniu ataków zerknęłam na owcę, ale na grzybka już nie spojrzałam i wyszło jak wyszło. Czasem i mnie trzeba przypilnować ;P Tymczasem... Ja to naprawię!

I walki ciąg dalszy. Tymczasem jednak dostrzegłaś pewną zmianę. Twój podopieczny jakby dostał żywszych ruchów? Tak, jakby nagle przeszedł mu ten cały paraliż. Czyżby właśnie uaktywniła się jego umiejętność? No, wszystko wskazuje, że owszem. Lepiej późno niż później, jak to mawiają. Tak więc z o wiele lepszą sytuacją, mogliście kontynuować. A zaczął, aktualnie najszybszy pokemon na polu bitwy, czyli... właśnie twój grzybek. Seth elegancko zafundował owcy ostrzał Energy Ballem. Ta zripostowała Thunderboltem, który choć mocniejszy, okazał się niecelny. Potem celny Drain Punch, którym twój podopieczny skutecznie odnowił swoją energię do maksimum. Pysznie! No, niestety nie na długo, bo owca odpowiedziała celnym Brick Break. Niemniej, jak na razie to ona była w gorszej kondycji. Absorb niestety nie wyszło w przeciwieństwie do kolejnego Thunderbolta owcy. Na szczęście dzięki zależnościom typowym, piorunek nie wyrządził wielkich szkód. Starcie zakończył celny Energy Ball ze strony Setha, pogłębiając waszą przewagę.
Owca popatrywała na was czujnie. albo coś szykuje, albo właśnie uświadomiła sobie w jak bardzo przekichanej sytuacji się właśnie znajduje.

Shroomish - 85HP
Flaaffy - 40HP, paraliż
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-03-04, 18:58   

Nie sądziłam, że Seth okaże się tak silny. Przecież był tak mały i nie doświadczony, a mimo tego tak dzielnie wygrywał z widocznie silniejszym przeciwnikiem. Byłam z niego niezwykle dumna, naprawdę był dobry w walkach.
-Jestem z ciebie Seth-Krzyknęłam do mojego pokemona, mając nadzieję, że dzięki temu wspomogę go jakoś- Teraz użyj energy ball aby zachować dystans i spokojnie użyć [u]absorb. Podejść do przeciwnika i uderz go z całej siły drain punch, a następnie bardzo bliskim energy ball[/b]
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-03-04, 20:51   

Odrobina dopingu z pewnością nigdy nie zaszkodzi. W tym wypadku też pomogło, bo Shroomish celnie użył energy Balla. Owieczka z kolei postawiła na starą jak świat i prostą technikę w postaci Tackle. O dziwo również celnej. Grzybek jednak wyprowadził Absorb, tym samym odzyskując nieco zdrówka... oraz ukrzywdzając owieczkę. Flaaffy po raz kolejny zaatakowała celnym Tackle, ale uskoczyła przed Drain Punch. Energy Ball jednak trafił sprawiając, ze teraz Flaaffy ledwo trzymała się na kopytkach. I wtedy owieczka zrobiła coś nieoczekiwanego. wyciągnęła przed sobą łapkę, coś jak na znak "stop". Najwyraźniej uznała, że dalsza walka nie ma sensu i zwyczajnie postanowiła się poddać.
Beknęła coś do twojego podopiecznego, chyba jakąś pochwałę, bo zaczął się dumnie wypinać, jak jakiś paw. Wygląda na to, że także była pod wrażeniem siły twojego malutkiego podopiecznego.
No, tymczasem noc ciemna, a wy siedzicie na jakiejś łączce za miastem. Trzeba by ustalić co zrobić z Flaaffy i chyba powoli myśleć o jakimś spaniu. Ty jak ty, ale Lani o jeszcze "małoletnia" jest.

+1,5lvl za walkę
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-03-27, 15:17   

Byłam dumna z Setha, udało mu się pokonać przeciwnika, w dodatku z jedynie niewielkimi obrażenia po walce. Podeszłam do niego i wzięłam go na ręce. Posłałam mu delikatny uśmiech.
-Jestem z ciebie dumna Seth, udało ci się- Spojrzałam na łowce, która też mi zaimponowała tą walką, okazała się przecież silnym i trudnym przeciwnikiem.
-Powiedz, Flaaffy, masz może już trenera- Spytałam spokojnie dzikiego pokemona, czekając na jego reakcje- Jeżeli go jeszcze nie masz, może chciałabyś, abym to ja została twoją trenerką?
_________________
 
     
Dante Aligieri 
You Have Failed This City


Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2772
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-03-28, 19:36   

Owieczka spojrzała na ciebie, następnie na niebo, trawę i krzaki. Wyglądało to tak jakby nie była pewna tego, czego chce w sumie. Po patrzeniu bez celu w inne miejsca, spojrzała na ciebie i chyba się zastanawiała nad tym co zrobić. Widać że niebyła zbytnio chętna na bycie u twego boku szybko pokicała w krzaki. Jednak dziś obejdzie się bez łapania.

Powoli zaczęło się też jednocześnie robić coraz bardziej chłodno. Pomimo tego że jest to rajska wysepka, noce bywają tutaj dosyć chłodne. Zwłaszcza ubrana w tak zwiewne ubrania. Seth dodatkowo zaczął kompresować się w małą cebulkę by było mu cieplej oraz móc na spokojnie udać się spać.

------------------
Szybkie pytanie, ta twoja osoba z którą jesteś to tak TL:DR o niej, jak byś mógł w skrócie
_________________
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2018-03-30, 15:06   

Fakt, że owieczka tak sobie odeszła delikatnie mnie zasmucił. Mogłam co prawda pobiec za nią w krzaki, ale w tym momencie to nie miało żadnego sensu. Było już późno, ja nie znałam okolicy, a tereny te nie należały do dobrze znanych przez Lani. Pochodziła przecież z innego miasta. \
Spojrzałam na swojego zasypiającego Setha. Musiał już być zmęczony.
-Dobranoc - Szepnęłam do pokemona, a następnie spojrzałam na widocznie zmęczoną Lani-Pora już chyba wracać do miasta, nie sądzisz?
//Lani to 12 energiczna i wesoła dziewczynka, posiada dwa pokemony, tego robaka wróżkę z Aloli i Corsolę. Poznały się dwa dni wcześniej.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.