Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukryci w bibliotece
Autor Wiadomość
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-08-18, 08:59   

Zerknęłam na rozsypankę i... ogarnęło mnie jawne obrzydzenie. "Ferdydurke"- książka przypominająca sen wariata, tak debilna, że wysiadłam nawet przy streszczeniu z omówieniem. Chyba tylko "Sklepy cynamonowe" biły to wątpliwe "dzieło" na łeb pod względem idiotyzmu. No, ale mus to mus...
- Nie pasuje "Zenon Ziembiewicz" i "opis przeżyć na emigracji"- odparłam.
Potem trzeba było wybrać swoją ulubioną serię z podanych. Weź mnie ktoś zastrzel- akurat wszystkie bardzo lubiłam!
- Dobra, niech będzie "Władca pierścieni"
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2017-08-18, 09:34   

Trzeba szybko pomyśleć, co nie pasuje, dwa słowa. Po chwili je odkryłam.
-Nie pasuje Marco i Kwiat Bzu, a moją ulubioną z tych książek są Dzieci z
_________________
 
     
CrystalSilver1 
Kiddo with hat


Dołączyła: 02 Lip 2016
Posty: 347
Wysłany: 2017-08-18, 10:25   

O Arceusie to się robi coraz straszniejsze. Nie zamierzam umierać przez byle pokemona..! Natychmiastowo skupiam się na błędach. To.. Romeo i Julia tak? To nie powinno być trudne.
- Nie pasuje ,,Sacchi'' oraz ,,Szamańskie obrzędy'', ah i wybieram Narnię. - Rzuciłam wzdychając.
_________________
  
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-08-18, 12:03   

Wyciągnąłem szybko tomy z oznaczeniami: "ośmieszanie Rosji, radość płynąca z pobytu na emigracji ", by przecisnąć się przez regał. Co do ulubionej książki, to Igrzyska śmierci.
- ośmieszanie Rosji, radość płynąca z pobytu na emigracji , to nie pasuje. Igrzyska śmierci. - powiedziałem.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-08-18, 13:58   

Kai nie był zadowolony, gdy ta cholerna świeczka postanowiła go spalić. Zdecydowanie nie przekonał go jej lament nad całą biedną grupą i nie obchodziły go powody, z jakich to zrobiła. Ważne było jedynie to, że się do tego posunęła. Rzucił w jej stronę kilka siarczystych słów, ale koniec końców pobiegł. Nie zamierzał dać się spalić w jakiejś zasranej bibliotece.
-Kochanowski, też mi coś... - zaczął, zastanawiając się nad tym, co mu przypadło. Jak zwykle najgorszy ochłap. - Skoro opłakiwał Orszulkę, to raczej śmierć syna nijak tutaj pasuje. Paraliż/kalectwo też jest niekoniecznie dopasowanym wątkiem - odpowiedział w końcu, próbując przecisnąć się przez regał. Coś go jednak zatrzymało - no tak, nie odpowiedział na wszystkie pytania. Warknął, ale wrócił się z przymusu.
- Igrzyska Śmierci brzmią dobrze - nie, żeby którekolwiek z tych książek czytał. Ogólnie to wolał już e-booki. Wcale nie żal mu było tej cholernej biblioteki. Niech płonie, chętnie będzie patrzył na jej zgliszcza.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Black Lotus 
Ostatni dziedzic rodu Magów~



Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1751
Wysłany: 2017-08-18, 16:30   

Zacząłem z uwagą przyglądać się tomiskom, po czym wyciągnąłem dwa: "życiodajny strumień" oraz "Brazylia". Zaś na pytanie odpowiedziałem bez większego namysłu: "Harry Potter".
_________________
~ Rin Tohsaka ~

"Fighting for others, but not yourself, is nothing but hypocrisy."

"Even if my life is full of hypocrisy, I'll keep on striving to be a hero of justice!"

?© kotlet barani




 
 
     
Fay 



Wiek: 31
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 892
Wysłany: 2017-08-18, 16:50   

Kolejne zadanie i tym razem groźba spalenia na popiół czyli coś co lubię. -Nie pasują: "uczelnia tylko dla dziewcząt" oraz "grajek Miecio".- Odpowiedziałam na pierwsze zadanie. -Moja ulubiona książka z tych propozycji jest "Narnia".- Dodałam.
_________________
After all, it’s rude to talk about someone who’s listening.

Karta Postaci | BOX | Bank | Trofea
 
 
     
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-08-19, 12:16   

Wzruszenie ramionami. To naprawdę nie jest nic skomplikowanego. Zawiodłam się.
- Nie pasuje pani Fiołek. I Samson. I wolę Narnię.
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-08-21, 00:28   

-
--Groźne płomienie...

dotarły do regału, z którego wyjmowaliście książki, by móc wydostać się z ramion śmierci. Na szczęście magicznym sposobem nie przechodziły dalej. Ba, po kilku chwilach zniknęły jak za dotknięciem czarodziejską różdżką i nawet nie zostawiły po sobie spopielonych śladów. Ale bez obaw, to wszystko nie było jedną wielką halucynacją, o czym zapewnił was Litwick, wołając wesoło:
- Udało wam się, moi przyjaciele! Prawie wszyscy przeżyliście! Jakie to szczęście niesłychane!
Ale chwila, jak to PRAWIE wszyscy? Po szybkim przeliczeniu wyszło, że rzeczywiście jest was jedenaścioro, a przecież wyruszyliście dwunastoosobową ekipą. Piekielny ogień strawił biednego Shina, ale nie martwcie się. Chyba nie myślicie, że naprawdę umarł? Płomienie okazały się być portalem teleportującym, który wyrzucił trenera na zewnątrz budynku. Fakt faktem, że chłopak może być przez jakąś godzinę mocno skołowany, a do końca dnia prawdopodobnie będzie męczył go ból głowy, ale to nadal lepsze niż śmierć.
- To teraz mogę już wam pomagać, skoro przeszliście próbę. Zgaduję, że przysłała was pani Seniorita, żebyście wyłapali buszujące tu albinosy? Nie chowajcie wobec niej urazy za ten pożar, bo to nie jej sprawka. Starowinka nie ma pojęcia, jakie rzeczy się tu wyprawiają. Co prawda czasem przemknęły jej przed oczami pojedyncze książki biegnące od jednego regału do drugiego, ale zawsze przecierała oczy i stwierdzała, że to wiek płata jej figle - zaśmiał się duszek, a potem podprowadził was do części biblioteki oddzielonej od reszty kratami. - Witam w dziale ksiąg zakazanych. Nazwa nie zachęca, ale tak naprawdę miejsce to nie różni się niczym od innych. Wiele lat temu rzeczywiście trzymali tu pod zamknięciem tomy poświęcone okultyzmowi, czarnej magii i diabelskim istotom, lecz teraz używają tego działu do przechowywania bardzo starych, wręcz rozpadających się pozycji, więc jeśli kurz i pajęczyny wam niestraszne, możecie śmiało wchodzić.
Jedynymi Pokami, jakie spotykaliście, były Spinaraki i rzadziej Joltiki. Sam na potwierdzenie swoich słów wleciał przez uchyloną bramę do środka. Jedynymi Pokami, jakie spotykaliście, były Spinaraki i rzadziej Joltiki. Wspinały się po półkach i przyglądały waszej drużynie z zaciekawieniem (pewnie rzadko ludzie się tu zapuszczają), jednak uciekały, gdzie pieprz rośnie, gdy tylko któreś z was chciało podejść bliżej nich.
- Jesteśmy u celu! - zawołała świeczka, zatrzymując się przed dużymi drewnianymi drzwiami.
Po dokładnych oględzinach wrót dostrzegliście, że mieszczą się na nich płaskorzeźby przedstawiające sceny i postacie z różnych powieści przygodowych, głównie fantastycznych, ale nie tylko. Zidentyfikowaliście wśród nich chłopca na miotle, czwórkę rodzeństwa w towarzystwie majestatycznego lwa, młodą kobietę z naciągniętym łukiem w ręce oraz wiszącym jej niedbale na ramieniu warkoczem, małego człowiekopodobnego stworka z wielkimi, owłosionymi stopami, który trzymał w dłoniach pierścień, a także grupkę małych dzieci wygłupiających się nad jeziorem.
- Te drzwi nie przepuszczą was dalej dopóty, dopóki nie rozwiążecie testów. Każdy musi odgadnąć po opisie trzy postaci z dowolnej serii, jakie tu rozpoznaliście, ale ostrzegam, że te zagadki są trudniejsze - poinstruował Litwick, a potem wręczył każdemu z was zapisane arkusze, które leżały z boku, tworząc wysoki stosik.

Tym razem nie potrzebujecie żadnych numerków, jednak ważne jest, jaką serię książek wybraliście w poprzednim etapie. Każdy musi bowiem odgadnąć 3 postacie po ich opisie, rzecz jasna z sagi, którą podał. Odpowiedzi proszę wysyłać mi na PW (liczę, że będziecie samodzielni!), natomiast w tym wątku każdy niech odpowie na poniższe pytanie:
Cytat:
1. Gdybym miał być zwierzęciem, byłbym:
a) psem
b) smokiem
c) ptakiem
d) waranem, ew. inną jaszczurką


A tutaj postaciowe zagadki:

♣ Harry Potter
Dla: Matuidiego, Kaiwe, Black Lotusa
    1. Przez jakiś czas ukrywał się w ściekach, a potem nie bez powodu wąsy drżały mu na myśl o rudym kocie.
    2. Wystarczyło, że dotknął swego dzieła, a od razu znał jego rdzeń.
    3. By zwęszyć każdą plotkę, posunęła się do nielegalnego przemieniania samej siebie.

♣ Władca Pierścieni
Dla: SayuriSagi, Gwen Brown
    1. Los człowieka wybrała, gdy się w wodzu zakochała.
    2. Wojujący magią, który szykował własną armię orków, by zdobyć pierścień.
    3. Najstarszy przedstawiciel swej rasy, który opiekował się lasem zwanym Fangornem.

♣ Igrzyska śmierci
Dla: Dida, Sosika
    1. Staruszka, co na Ćwieku handlowała, a Katniss nie raz posiłki wydawała.
    2. Budziła lęk u niejednego, chociaż to zrozumiałe, skoro własnymi zębami rozdarło rywalowi gardło.
    3. Komentator znany ze swoich kolorowych włosów i wesołego usposobienia.

♣ Narnia
Dla: CrystalSilver1, Fay, Rudzika
    1. Pierwsza postać, którą Łucja spotkała w Narnii.
    2. Nie jeden, a dwoje - pan i pani. Jako małżeństwo często się sprzeczali, a gości do swej chatki nad rzeką zapraszali.
    3. Choć utracił ogon, odzyskał go w podzięce za waleczność i lojalność, jaką wykazał się podczas niejednej potyczki z wrogiem.

♣ Dzieci z Bullerbyn
Dla: Pikutorialu
    1. Dzieci chętnie czytały mu gazety, gdyż niedowidział.
    2. Gdyby nie Olle, szewc pewnie zagłodziłby go na śmierć.
    3. Kurze chętnie zamiatała i do Oskara miłością pałała.



Przykro mi, Shin, ale nie odpisałeś na czas, więc zostajesz zdyskwalifikowany z ostatniego etapu wyprawy, a co za tym idzie, nie zdobędziesz jajeczka albinosa [*]
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2017-08-21, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-08-21, 00:38   

1. Gdybym miał być zwierzęciem, byłbym:
Oczywiście, że SMOKIEM!


_________________

------------
  
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-08-21, 01:07   

1. Gdybym miał być zwierzęciem, byłbym:
a) psem
b) smokiem
c) patkiem
d) waranem, ew. inną jaszczurką
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-08-21, 08:18   

Gdybym mogła, chciałabym być smokiem.
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2017-08-21, 10:16   

Smokiem, niewielkim, ale ze skrzydłami
_________________
 
     
Black Lotus 
Ostatni dziedzic rodu Magów~



Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1751
Wysłany: 2017-08-21, 11:38   

Gdybym miał być zwierzęciem, byłbym... pieskiem :3

_________________
~ Rin Tohsaka ~

"Fighting for others, but not yourself, is nothing but hypocrisy."

"Even if my life is full of hypocrisy, I'll keep on striving to be a hero of justice!"

?© kotlet barani




 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-08-21, 11:39   

Też pytanie- oczywiście, że smokiem. Wielbię pieseły, ale możliwość palenia swych wrogów jest taka.. mrau :3
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.