Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:16
Zmiany, zmiany.
Autor Wiadomość
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-30, 21:40   

Ja tam nie mówię nie xD Jeśli o mnie chodzi to i RC mogłyby wrócić do marketu, bo mi nie wadzi czy ktoś ma kupę pokemonów na 1 czy 100lvl xD Ech, te stare złote czasy...

Ale to już nie do mnie rozmowa xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Dante Aligieri 
You Have Failed This City


Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2772
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-10-30, 23:15   

Kyuubi napisał/a:
Bank.
Pamiętacie bank? A gdyby tak go przywrócić, tylko w zmienionej i nie tak OP formie (lokaty 30% na 4 tygodnie były OP, bardzo OP)?
Kredyty, lokaty, może jakaś losowa giełda, zakłady o to, kto wygra walkę?


Może standardowy bank?

Pożyczasz 10k na miesiąc zwracasz bo ja wiem 12k?
_________________
 
     
Lisek Chytrusek

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 1309
Wysłany: 2017-10-31, 01:26   

Uuuu, zły pomysł. :D Ludzie by się pozapożyczali i narobili sobie długów, a przecież warnów nie będzie się rozdawać, bo ktoś kredytu nie spłacił, lol. x'D
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-10-31, 11:21   

Gwen Brown napisał/a:
Ja tam nie mówię nie xD Jeśli o mnie chodzi to i RC mogłyby wrócić do marketu, bo mi nie wadzi czy ktoś ma kupę pokemonów na 1 czy 100lvl xD Ech, te stare złote czasy...

Ale to już nie do mnie rozmowa xD


Jestem za !

Daisy i tak o nas zapomniała {*} / tak, śmieszy mnie to xd i wiem, że Daisy nie ma czasu, ale nadal jest to zabawne xd
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-31, 20:40   

Dideł rzucił na chacie zacną propozycją odnośnie Safari. I powiem, że mnie chłopak przekonał xD

Mianowicie chodzi o to, by zrobić tak, aby strefy nie były uzależnione od startera danego ludka. Zostałyby listy ze stworkami z danego regionu, ale wszyscy mieliby jednakową pulę stworków do łapania.
Przykładowo: Strefa 1- pokemony często spotykane z Kanto, Strefa 2- często spotykane z Johto i Hoenn, itd.
I kto nie wejdzie ma szansę te same stworki, stosownie do panującej listy. Coś jak w obecnej Strefie 8, tylko nie na wszystkie regiony na raz ;P

Pasowałby mi taki układ, miałabym mniej roboty, bo tylko paczyłabym na listę poków i rzucała nimi w ludzi, bez interesowania się kto jakiego ma startera.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2017-10-31, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-11-01, 19:42   

Co do Safari. Podoba mi się pomysł, żeby łapać ze 3 pokemony na strefy ( daną kategorię pokemonów, w sensie te pospolite, rzadkie i mega rzadkie czy jak to tam) i dopiero pod koniec każdego z kończących strefy kategorii wybrać jednego. Tutaj nic by się nie zmieniło w liczbie łapanych poków, bo i tak by były 3 na cykl, tak jak jest to teraz. A gdyby połączyć to z propozycją Dida/Gwen, to już w ogóle byłoby spoko. No i jeszcze coś. To rzucanie ballem i szansa złapania poka 50/50 to zacny pomysł. Obecny styl safari mi nie pasi, bo kłóci się z charakterem moich postaci. Wymaga od nich tego, żeby były miłe i rzygały przed pokami tęczą, bo jak będą się zachowywali normalnie, to na bank nic nie złapią xd a tak to idzie sobie taki Kai i rzuca sobie ballami, dopóki nie złapie 3 poków w jednej strefie. Coś jak w grach, aczkolwiek uproszczenie safari nie byłoby żadną ujmą. Według mnie byłoby to nawet ciekawsze, a i ułatwiłoby życie Gwen (chyba), bo nie musiałaby się tak rozpisywać na temat poków, ich zachowania itd. itp.

Co do Rare Candy w markecie, to może nie. Ale fajnie, gdyby jakaś dobrze zbalansowana lokata wróciła, z tym, że można by w niej też zostawiać przedmioty różnego typu, żeby się mogły mnożyć (przykładowo RC, jagody, potiony itd, ale oczywiście w jakimś rozsądnym progu, żeby nie było to toksyczne).
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-01, 19:57   

No, jakby nie patrzeć łatwiej by było mi napisać "X- Pokemon złapany, idziesz dalej i widzisz Vulpixa, samiec, 10lvl" niż dumać nad jakimiś reakcjami jednego na drugie xD Chociaż czasami to mnie nieźle odstresowuje... A czasami męczy ;P

W takim układzie musiałabym robić każdemu graczowi spisy co połapał na tych strefach, by później ogarnąć co by chcieli wziąć z danej listy rzadkości. Ale... w sumie to nie byłby szczególny problem- dodawałabym to tak jak informację o wykupionych wejściówkach.
Inna sprawa to jak wyegzekwować od graczy by zdecydowali jakoś sprawnie którego stworka z danej gromadki chcą zabrać, a które poszłyby na wolność? Tu przeczuwałabym problem natury technicznej, bo mi dostosować się to myk i już, gorzej jeśli chodzi o to, by gracze się spięli i potem nie wyskoczyli mi np. po 2 miesiącach, że jednak braliby X, Y i Z xD (Właściwie to i z tym bym coś zrobiła- wkurza mnie jak po paru miesiącach się nagle komuś przypomni, że w jakiejś zamierzchłej strefie coś złapał. Widełki czasowe, po których pokemon przepada, jak sobie nie ogarniesz skanu?)
Jedyne sensowne rozwiązanie to trochę tak jak jest teraz- złapiesz coś w strefie 1 to potem czekasz co najmniej do 5, itd. Z reguły ludność ma jakieś widełki na co by się zasadzali w danej Strefie. Wydaje mi się, że możliwość decydowania ze zgrai pokemonów zbiorczo ze stref 1-4, 5-7 i 8, żeby wybrać sobie po jednym z każdej to już zbędna rozrzutność i większa kołomyja niż decydowanie na bieżąco w obrębie jednej strefy.

Pieniążki pieniążkami, ale lokaty gdzie mnożą się przedmioty, to ja nawet na ślepo mogę strzelić, że to za Chiny Ludowe nie przejdzie xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Stwór



Wiek: 28
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 202
Wysłany: 2017-11-01, 20:25   

[chaos mode]
Co do widełków-przepadełków proponuję miesiąc od zakończenia danego cyklu - znaczy się skończyła się ostatnia strefa, gracz ma miesiąc na upomnienie się o swoje, albo uznaje się, że zapomniał bidulka karmić przez ten czas i może w nagrodę pocieszenia dostać pusty Safari Ball.
No i co do tego, że łapie się trzy poki, a na koniec wybiera jednego - pomysł spoko, ale czy jest opcja wypuszczenia jednego z tych trzech i kontynuowania łapania? W sensie trafi mi się z poków w 1 strefie dajmy na to spearow, weedle i zubat. A więc łapię te trzy, mam je gdzieś w zapasie, ale nagle w strefie 2 wyskakuje mi coś ciekawszego - więc wypuszczam weedle'a i próbuję złapać marilla. Po przejściu wszystkich 4 stref zostają mi wciąż 3 poki, z którego wybieram 1, którego chcę zachować, ale mam okazję pobawić się więcej i poszukać np. TEGO SHINY CO WSZYSCY DOSTALI, A JA NIE ;-; A biorąc pod uwagę potencjalne uproszczenie systemu wcale nie spowodowałoby to dużo większej ilości roboty dla Gwen. Po cichu też wspomnę, że przy takim trybie możnaby dorzucić też tam kogoś do pomocy, wszak napisanie co się trafiło i czy się złapało nie wymaga dużych zasobów twórczości.
[/chaos mode]
_________________
Stwórcza grządka
Chatka na stworzej nóżce
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-11-01, 20:25   

Gwen, dałbym na to po prostu czas do końca danego cyklu. Jeśli nie zrobisz skanów dla poków, które bierzesz (max. 3 w takim razie) przepadają tak, jak twoja kasa na wejściówkę. Sajonara!
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-11-01, 20:31   

Stwór, toż nie musisz łapać wszystkiego, co ci się napałęta pod nogi. Uważam, że każdy, kto idzie na safari, ma raczej upatrzone już, co chciałby złapać. A jeżeli nie, to nie musi się decydować łapać wszystkich trzech na jednej strefie. Może sobie pochodzić po innych i powybrzydzać, aż w końcu znajdzie coś, co mu się spodoba. Wypuszczanie poków tak średnio mi się podoba, bo to spowodowałoby mały chaos, jak na moje. Tym bardziej, że Gwen musiałaby się martwić o spisy i tych, którzy złapali już 3 poki. A tak to miałaby z nimi już spokój, przynajmniej do tej kolejnej kategorii rzadkości ;P
Jeśli chodzi o pomocnika, to wydaje mi się, że byłby zbędny, tym bardziej jak zauważyłeś, że technika nie byłaby zbytnio skomplikowana i na pewno nie uprzykrzyłaby Gwen bardziej życia. Dawała dziewczyna dotychczas radę, to i później da :P Chyba, że sama Gwen uważa w tej sprawie inaczej, to ja już tam nie wiem xd
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Stwór



Wiek: 28
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 202
Wysłany: 2017-11-01, 20:32   

Jeśli czas byłby do końca całego cyklu, co z pokemonami złapanymi w ostatniej strefie? Wychodziłoby na to, że jeśli nie odbierzesz ich na teraz-już, to przepadają bezpowrotnie.
_________________
Stwórcza grządka
Chatka na stworzej nóżce
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-01, 21:58   

No, no- z jeziorek i kopalni zrezygnowałam (choć jak patrzę obecnie to nie wiem po co, bo nie miałabym wiele więcej do zrobienia i wręcz bolą mnie obecne zastoje xD), ale Safari to moje małe królestwo, ni oddam, żodyn nie dostanie nawet kawałeczka pod zarząd *syczy i osłania jak lwica swe młode* xD

A tak na poważnie. Hm... po głębszym namyśle stwierdzam, że jestem stanowczo zbyt leniwą bestią, by martwić się co kto złapał, bawić się w listy i ścigać ludzi by jasno mi napisali co sobie wybrali, gdyby była opcja, że wbija sobie taki ludź, rzuca ballem na prawo i lewo, a to którego stworka ma sobie zachować, zostawia no potem. Tak sobie dumam, że z jednej strony to jest dobre, ale z drugiej równie upierdliwe co losowanie numerków w "najpierwsiejszych" zasadach działania Safari xD

Tak więc ja, jako ludź ogarniający Safari, stwierdzam, że na razie pomysł dotyczący sposobu łapania pokemonów i ewentualnego, późniejszego wyboru co kto chce zachować, pozostawiam do dyskusji, ale średnio mi się to widzi. Ktoś musi rzucić jakimś naprawdę zacnym pomysłem, takim co to rzuci mnie na kolana i ujmie za serce, jednocześnie ujmując roboty niż dodawać- tak jak to zrobił Did xD
A na razie zostanie tak jak jest...

Widełki czasowe wynoszące miesiąc po zakończeniu danego Cyklu na ogarnięcie skanów stworków w nim złapanych wydaje mi się okej i raczej mu przyklasnę. Chyba, że ktoś ma coś więcej do powiedzenia w tej kwestii, to chętnie posłucham.

No i wiekopomna idea wypłynięta od Dida o tym by listy pokemonów były niezależne od startera- pomysł genialny w swej prostocie. Normalnie polać mu, ze wpadł na to i mnie oświecił. Chyba sama z siebie i bez pytania kogokolwiek przeforsuję tę ideę do użytku od kolejnego Cyklu, bo to jest tak dobre, że wręcz zajebiste xD Wincyj takich pomysłów!
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-11-03, 10:46   

Hello, It's me.

W nocy doznałam olśnienia. Ale do rana zdążyłam zapomnieć, aczkolwiek wszystko spisałam na fb, więc jest git majonez.

Cytat:
Myśląc o forum wpadłam na idea. Coś jak na Tailu mieli. Forum stale podzielone jak na szkółce na 3 frakcje i tu by było pod adminów. Sekta Dejzi, dzieciaczki Księcia i pieseły Gwen. I raz na miesiąc dodatkowe zadania od Adma dla ludu i raz na pół roku może turniej walk między frakcjami?

Admini sami se nazwy frakcji by wybrali. Powstałby dział specjalny z 3 strefami. Nie muszą to być zamknięte bo i tak nic wielkiego by nie było tak jak w szkółce

Taki dodatek na forum skoro mamy trójce świętą. Nie traktować tego jak Event.

Co do bycia w danej frakcji to albo dobrowolnie albo losowanie
Welp. To by wtedy szli według profitów które wy byście sobie w swojej frakcji ustalili.


Jeszcze raz. Chodzi mi o coś stałego, nie event, nie szkółkę, nie coś tam. 3 frakcje, każdy użytkownik jest w każdej i jest on pod opieką jednego admina, który robi za tatusiomamusie. Z każdą pierdołą zwracasz się do swego opiekuna + on w swoim dziale frakcji robi co chce, każdy ma inne profity i zasady itd. Raz na miesiąc atrakcja dla dzieciaczków z frakcji mniejsza lub większa, jak tam admin woli.
Co pół roku/co rok można jakieś walki/turnieje między frakcyjne zrobić. Ale nie trzeba.

Admini pewnie by też we frakcji chcieli być wtedy. E. No to wtedy mają aż 2 do wyboru i najlepiej chyba z multi gdyby tam byli sobie i żyli. Np. Mamusiotatusiem Gwen byndzie Księciu.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
  
 
 
     
Black Lotus 
Ostatni dziedzic rodu Magów~



Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1751
Wysłany: 2017-11-03, 10:50   

Frakcje wydają się być spoko pomysłem, na pewno będzie to jakieś urozmaicenie gry na forum. Jeśli chodzi o przyporządkowanie to sądzę, że narzucanie z góry przez losowanie może być zdeczko mesz. Można po prostu ustalić, że np. dana frakcja nie może posiadać więcej niż x% wszystkich ludzi we frakcjach czy cuś i powinno być git. No oczywiście zależy to też wszystko od naszych adminek, co one sobie tam postanowią. W końcu Dejzikracja jest gorsza od poprzedniego ustroju xDD
_________________
~ Rin Tohsaka ~

"Fighting for others, but not yourself, is nothing but hypocrisy."

"Even if my life is full of hypocrisy, I'll keep on striving to be a hero of justice!"

?© kotlet barani




 
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-11-03, 10:51   

Druga rzecz!

Lotto jest w dziale Loterii co mi podlega. Chce być za to odpowiedzialna też i robić lotka co jakiś czas, jak mi się przypomni ;=;

Trzecia rzecz!

Małe nagrody dla dzieciaczków, które dają Dejzi nowe fora na wymianę (Chodzi o to, by ożywić ludność do szukania sojuszników, bo leniwe buły nic za darmo nie robią) oraz dla tych co zdobędą nowych graczy, tj. zaproszą i rzeczywiście ten koleżka byndzie grał co najmniej miesiąc.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.