Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:16
Zmiany, zmiany.
Autor Wiadomość
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-11-03, 10:55   

Welp. Z tym wchodzeniem do frakcji to można nieco utrudnić, jak mi dod mówi, że nikt do Dejzi nie będzie chciał.

Np. Przydział według typu startera.
Dejzi ma elektryczne, ogniste, psycho, ziemne
Księciu ma fairy, lodowe, wodniste, normal
Gwen ma mroczne, trawiaste, latające, smoki

Masz wodnego startera? Wchodzisz do Księcia.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-03, 11:02   

Jestem leniwą bułą co to się co najmniej z miesiąc (a i tak nie zawsze wychodzi) zbiera by dać głupi event w dziale MG, a ty mnie mówisz o ogarnianiu frakcji i wymyślaniu ludkom atrakcji. No prośba xD

Idea w porządku, ale z wykonaniem to mogłoby być rożnie ;)
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-11-03, 11:05   

Nie musi być co miesiąc, a po prostu co 2-3, jakiś czas o/
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Stwór



Wiek: 28
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 202
Wysłany: 2017-11-03, 11:22   

Pierwsze primo wszystkim adminom musi się chcieć
Po drugie primo można zrobić pulę stockowych comiesięcznych bonusików, coby admini nie musieli się nadwerężać i mogli lecieć sobie w... być leniwymi od czasu do czasu.
Trzecie primo, ja mam ducha, więc jestem bezfrakcyjnym Stworem? .o. Osobiście wolę możliwość zapisania się tam, gdzie się chce (albo wcale), przy czym ustalić górną granicę ilości członków (he, he), której nie można przekroczyć. Jak ktoś nie zdąży się zapisać, to trudno, musi iść gdzie indziej.
No i tu wchodzi taka kwestia, że faktycznie te frakcje powinny się różnić - czyli admini mogliby wymyślić sobie jakiś micro-bonus dla swoich majtków, no i może nawet dodać jakieś kolorki dla frakcyjnych trenerów (typu bez będzie szary, Księciu będzie miał niebieskich, Dejzi fioletowych, Gwenia ruffowych), ale to z kolei mogłoby się wiązać z przearanżowaniem dotychczasowych rango-kolorków, coby to miało ręce i nogi.
_________________
Stwórcza grządka
Chatka na stworzej nóżce
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-03, 12:00   

Stwór napisał/a:
no i może nawet dodać jakieś kolorki dla frakcyjnych trenerów (typu bez będzie szary, Księciu będzie miał niebieskich, Dejzi fioletowych, Gwenia ruffowych), ale to z kolei mogłoby się wiązać z przearanżowaniem dotychczasowych rango-kolorków, coby to miało ręce i nogi.


Jest tyle wolnych kolorów i ich odcieni, że nie widzę sensu w tym, co napisałaś.

_________________________________________

Co do pomysłu, ogólnie wydaje się być spoko, ale nie podoba mi się to, że inspirowałaś się rzeczami z Taila. Opluwam wszystkie inne pokemonowe fora i uważam, że nie powinniśmy się na nich wzorować. Nie rozumiem tej chęci upodobniania się do nich czy dziwnych komentarzy, że nasz wygląd jest podobny do wyglądu, który jest na jakimś forum. Jakby graficy przeglądali internet, by skopiować jakiś pomysł. I tak większość z nich upadła, (: .
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-03, 12:20   

Stwór napisał/a:
[..], Gwenia ruffowych)


Różowy?! Po moim trupie! xD

A tak poważnie, to masz słuszną uwagę- adminom musi się chcieć, a mi... nie ukrywam chce się średnio. Mając na głowie dotychczasowe działy do ogarnięcia, studia oraz życie nie uśmiecha mi się dodatkowo nadwyrężać moją leniwą bułowatość i męczyć frakcje. Szczere, wiem, ale taka prawda.

Z resztą, jakby się tak zastanowić, czy to aby na pewno będzie potrzebne? Ogólnie każdy (no, większość) ma MG, który raz na ruski rok rzuci jakimś eventem, są eventy ogólnoforumowe- mejsze, większe, ale są. Są Pokazy, raz na jakiś czas jakieś inne turnieje, wyścigi czy Ringo. Mamy dział z terenami i Safari. Mini-eventy co 2 tygodnie. Rangi główne i poboczne (hm... właściwie to kiedy my wprowadzimy w końcu tego florystę?), które też dają jakieś bonusiki. Jest comiesięczna Loteria. Lotto nawet mamy raz na jakiś czas. Zasadniczo mamy już wszystko to co mogłoby mile połechtać graczy i co mogłoby się zawierać w takich frakcjach. Zapytuję więc... po co jeszcze frakcje? xD

I tak, w tej chwili mój wewnętrzny leń przeze mnie przemawia xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-11-03, 13:13   

Cytat:
Druga rzecz!

Lotto jest w dziale Loterii co mi podlega. Chce być za to odpowiedzialna też i robić lotka co jakiś czas, jak mi się przypomni ;=;

Trzecia rzecz!

Małe nagrody dla dzieciaczków, które dają Dejzi nowe fora na wymianę (Chodzi o to, by ożywić ludność do szukania sojuszników, bo leniwe buły nic za darmo nie robią) oraz dla tych co zdobędą nowych graczy, tj. zaproszą i rzeczywiście ten koleżka byndzie grał co najmniej miesiąc.


@GwenBrown A to xD
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-03, 13:16   

Skoro podlega ci dział Loterii, to jak dla mnie nie ma przeciwwskazań, by podpiąć cię też pod Lotto.

A to z tymi nagrodami... No, na pewno zachęciłoby ludność do szukania for sojuszniczych, a więcej for sojuszniczych to większa reklama i rozgłos dla Crystalka. To je dobre :)
Trzeba by tylko dogadać jakiego rodzaju i jak duże byłyby to nagrody, ale to byłaby już bardziej kosmetyka.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Stwór



Wiek: 28
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 202
Wysłany: 2017-11-03, 14:23   

Did napisał/a:

Stwór napisał/a:
no i może nawet dodać jakieś kolorki dla frakcyjnych trenerów (typu bez będzie szary, Księciu będzie miał niebieskich, Dejzi fioletowych, Gwenia ruffowych), ale to z kolei mogłoby się wiązać z przearanżowaniem dotychczasowych rango-kolorków, coby to miało ręce i nogi.


Jest tyle wolnych kolorów i ich odcieni, że nie widzę sensu w tym, co napisałaś.

Gdybyśmy już mieli decydować się na jakiś podział na frakcje, które docelowo miałyby jeszcze bić się w turniejach, to fajnie by było, jakby były łatwo rozpoznawalne. Jak zawodnicy w kolorowych spodenkach. A że właśnie kolorków już jest sporo, to wymusiłoby to zmianę schematu kolorków, bo by ich było za dużo.
Ja nie mówię, że mamy to robić, tylko sobie gdybam nad pomysłem rzuconym na pożarcie.
_________________
Stwórcza grządka
Chatka na stworzej nóżce
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-03, 15:30   

Stwór napisał/a:
Did napisał/a:

Stwór napisał/a:
no i może nawet dodać jakieś kolorki dla frakcyjnych trenerów (typu bez będzie szary, Księciu będzie miał niebieskich, Dejzi fioletowych, Gwenia ruffowych), ale to z kolei mogłoby się wiązać z przearanżowaniem dotychczasowych rango-kolorków, coby to miało ręce i nogi.


Jest tyle wolnych kolorów i ich odcieni, że nie widzę sensu w tym, co napisałaś.

Gdybyśmy już mieli decydować się na jakiś podział na frakcje, które docelowo miałyby jeszcze bić się w turniejach, to fajnie by było, jakby były łatwo rozpoznawalne. Jak zawodnicy w kolorowych spodenkach. A że właśnie kolorków już jest sporo, to wymusiłoby to zmianę schematu kolorków, bo by ich było za dużo.
Ja nie mówię, że mamy to robić, tylko sobie gdybam nad pomysłem rzuconym na pożarcie.


Wiem o co ci chodzi. Napisałem tylko, że nie rozumiem po co zmieniać obecne kolory, jak można dodać trzy nowe, które nie będą w żaden sposób kolidować z obecnymi. xd
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2017-11-18, 20:00   

Dobry Wieczór *kłania się nisko wszystkim zebranym*

Ponieważ jesteśmy PBF Pokemon Crystal, forum niszczący wszelką kreatywność wśród walczących, dlatego proponuje abyśmy zrezygnowali z ruchów One-Hit KO, dlaczego spytacie? Przecież to tylko 30% celności, jaka szansa że trafi?! Otóż Tasted *macha* uświadomił mnie, że z No Guard(abilitka, która sprawia, że każdy ruch trafia) + Fissure = natychmiastowy zgon poka. Jest jeden taki pok, nazywa się on Machamp. Nie jest on szybki, ale z naszym systemem nie ma możliwości, aby go zdjąć za pierwszym razem(w końcu x4 HP coś znaczy). Oczywiście, robienie takiego czegoś w grach może i fajne, ale nie zapominajmy że w turniejach(Showdown, ta?) Chyba banują takie OP rzeczy, więc czemu i my nie mielibyśmy czegoś takiego banować? Bo równie dobrze, w takim zestawieniu walki powoli stracą sens, bo lada moment pojawi się kolejna i kolejna osoba z czymś takim i puff, jaki będzie sens? No raczej słaby. Pozdrawiam. Czekam na lincz *wink*
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
 
     
Tasted 



Wiek: 23
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 157
Wysłany: 2017-11-18, 20:06   

👺👺👺

Wiedziałem że nie powinienem tego pisać na chatango. DX
Showdown nie musi banować Machampa, bo w prawidłowych grach No Guard+Fissure Machamp nie istnieje. Chociaż zgadzam się, mają klauzurę OHKO w wszystkich tierach poza Anything Goes.
Są sposoby dookoła Fissure. Poki latające. Air Balloon. Sturdy. Levitate. Magnet Rise. Nie zapominając o pokach na wyższym poziomie.
Welp. Cokolwiek się stanie, mam więcej chorych combo z zanadrzu. :-)
_________________

  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-18, 20:08   

W sumie to nie znam się aż tak dobrze na atakach, więc zdam się na ciebie i to, że zwykle wierz co rzeczesz w tej kwestii xD

W ogóle marzy mi się jakaś zmiana systemu walk, by można było faktycznie pokombinować i myśleć nietuzinkowo. Aktualnie wygląda to tak, że poki naparzają się na mijankę i zasadniczo nawet nie ma sensu wspominanie o otoczeniu, czy wykorzystanie warunków otoczenia. Chcesz używając Gust przekierować Sleep Powder rywala z powrotem na rywala? A takiego wała! Chcesz, żeby pok schował się w zaroślach i zaatakował z zaskoczenia? Nope! Straszliwie mi się to nie podoba. Bardzo, wybitnie mocno. Jak tylko byłaby opcja jakichś zmian, by jakoś to ogarnąć, że można by docenić kombinowanie w taktykach, to wiedzcie, że już na ślepo jestem na tak xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-11-19, 00:06   

Odnośnie No Guard + Fissure
Z początku jak Keju mnie o tym poinformował, to stwierdziłam, że rzeczywiście jest coś nie halo, skoro przy takim połączeniu Pok zabije każdego rywala jednym ruchem, który ma 100% szansy na powodzenie. Ale teraz Tasted napisał, że są sposoby na obronienie się przed tym morderczym combo, więc skoro tak... Może właśnie o to chodzi, żeby wymagać głębokich rozkmin od graczy z serii "co mam zrobić, aby się nie dać pokonać" zamiast banować takie sytuacji. I z tego co kojarzę, jest więcej takich morderczych połączeń, ale cały myk polega na tym, że nie tak łatwo je zdobyć. Coś mi się kojarzy, że Kyuu mówiła kiedyś o niepozornym Shucklu jako maszynie do zabijania, ale nie pamiętam czemu i czy na pewno o niego chodziło .-.

Odnośnie systemu walk
Duża, rzekłabym nawet znaczna część mnie popiera Gwen, aby zmienić system walk, bo każdy wie, jak bardzo "od linijki" one teraz przebiegają (mówię oczywiście o tych ogólnoforumowych, nie u MG). Jest nawet nakaz, że w walkach z liderami crystalowymi oraz tymi na "Arenie walk" taktyka musi mieć min. 3 pełne linijki, a nie może być to po prostu napisanie czterech ruchów + "pamiętaj o unikach", ale to mocno bez sensu, bo w obydwóch przypadkach wychodzi na to samo, a dodatkowo w tym drugim taktyki pisałoby się krócej. Idąc tym tropem... można by w ogóle zrezygnować z walk na forum i przenieść je do jakiegoś symulatora typu Showdown. Wówczas nawet sędzia nie byłby potrzebny, bo gracze zakładaliby wątek tylko po to, aby ustalić zasady, a potem wrzucić link do filmiku z pojedynku w ramach dowodu. Tylko że nie o to w PBFie powinno chodzić <.< Zanim posypią się lincze, że przecież sama się na to zgodziłam - tak, wiem. Chodziło o to, że taki system od linijki jest po prostu najbardziej sprawiedliwy, bo sędzia nie musi niczego sam rozstrzygać czy wymyślać. Po prostu liczy obrażenia według wzoru i kropka. Jednakowoż, biorąc pod uwagę, jak wiele osób ma podobnie negatywne zdanie dot. aktualnego sposobu przeprowadzania walk, rzeczywiście wypadałoby pomyśleć nad jego reformą. Tylko do tego trzeba kogoś mądrego i obeznanego w walkach, bo mimo wszystko jakaś sprawiedliwość musi pozostać, gdyż jakby się zmieniło system walk na "sędzia ocenia wszystko po swojemu bez żadnych zasad" to po co statystyki Poków, różna moc ataków itp. Jednym słowem - JESTEŚMY OTWARCI NA PROPOZYCJE >:3
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-19, 00:30   

To ja może o systemie walk forum

Na turę możemy użyć 4 ruchy. Okej. Więc w 5 TURACH jeden pokemon używa w sumie 20 ruchów. Na serebii jasno pisze że wszelkie pogodowe zmiany oraz ruchy typu Magnet Rise, Mistic Terrain itp trwają 5 TUR. Więc gdzie jest ta logika, że TYLKO ataki-pułapki kończą się faktycznie po 20 ruchach (trwają 5 tur) zadając pod koniec KOLEJKI obrażenia? A Rain Dance, Sandstorm, Magnet Rise itp kończą się po 5 ruchach. Czyli po 1 turze tak naprawdę. Jest to moim zdaniem wkurzające i nie ma to ABSOLUTNIE najmniejszego sensu. Skoro tura to tura, z jakiej niby racji pogoda kończy się w systemie po 5 ruchach a nie 5 TURACH (20 ruchach)?? Należałoby to zmienić. Gracze np. muszą w tym przypadku marnować 1 ruch w każdej turze by np. ogniste ruchy były silniejsze (Sunny day) albo pokemon dłużej odzyskiwał HP pod koniec rundy (Dry Skin/Ice Body)
_________________

------------
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.