Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:16
Ultra Sun & Ultra Moon
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-11-17, 22:01   Ultra Sun & Ultra Moon

Jako, że wyszła nowa część Poke-gier, wypadałoby przyjrzeć się dodanym w niej zmianom i pomyśleć, które i jak wprowadzimy na Crystala.

Wątek służy zastanowieniu się nad zmianami związanymi z USUM. Nic z poniższych rzeczy nie jest jeszcze pewniakiem, dlatego dopóty, dopóki nie pojawi się wątek w ogłoszeniach z oficjalnie wprowadzonymi modyfikacjami, NIE MA USUM NA FORUM.

1. NOWA BAZA - KLIK
Jak widzicie, tylko kilkadziesiąt Poków otrzymało nowy moveset "USUM Level Up", większość stworków ma nadal ten z SM, czyli "Generation VII Level Up". Myślę, że zrobimy podobnie jak było z BW i BW2, czyli Poki, które mają moveset USUM, bazują od teraz na nim, a pozostałe na tym dotychczasowym z SM.

2. MT
W USUM wrócili do MTów (u wybranego Poka w dexie SM znajdziecie rubrykę "Ultra Sun/Ultra Moon Move Tutor Attacks"). My co prawda nigdy ich nie usuwaliśmy, aczkolwiek można teraz je zaktualizować, żeby były takie jak w USUM.

3. HM
Do HMów natomiast nie wrócili, aczkolwiek proponuję, żebyśmy się ich nie pozbywali i mieli te ataki (Cut, Surf itd.) nadal jako HMy. Tak jak było do tej pory ;)

4. NOWE POKEMONY - KLIK
Póki co doszły cztery stworki, wszystkie są UB: Poipole, Naganadel, Stakataka, Blacephalon. Po prostu je wprowadzamy, hm? Tylko mnie oświećcie, czy wszystkie są takimi zwykłymi UB czy może takimi uber jak Necrozma, którą daliśmy jako legendę.
+ Zeraora, czyli nowy, ale jeszcze nieoficjalny Pokemon. Myślę, że ogarniemy go, jak już będzie oficjalny. Wyczuwam legendę >3

5. NOWE FORMY POKEMONÓW - KLIK
• Partner Cap Pikachu - jako, że nie wprowadzaliśmy tych dziwnych Pikaczów z czapkami, tego analogicznie też bym nie dawała.
• Lycanroc Dusk Form - jak dla mnie słodziak i nie widzę przeciwwskazań do jego wprowadzenia. Tylko jest lekki wtf a propos sposobu ewolucji, ale o tym przeczytacie w punkcie poniższym.
• Necrozma Dusk Mane i Dawn Wings + Ultra Necrozma - no i tu sprawa jest taka... czy się bawimy w te Necrozmy? No bo tu powstają połączenia legend, a jak wiadomo, każdy gracz może mieć tylko jedną legendę na konto, więc nie wiem, czy te tajemnicze formy by pykły, czy je zakazać podobnie jak posiadania Cosmoga i Cosmoema.

6. NOWE METODY EWOLUCJI - KLIK
• Poipole musi zdobyć poziom, znając atak Dragon Pulse, aby móc ewoluować w Naganadela. - Spoko
• Rockruff musi posiadać ablitkę Own Tempo i zdobyć 25lvl pomiędzy 17:00 a 17:59, aby móc ewoluować w Lycanroca Dusk Form. - O ile poziom i konieczność posiadania tej ablitki są spoko (przypominam że istnieje taki niesamowity item Ability Capsule, dzięki któremu można zmienić ablitkę Poka), o tyle gorzej z tym przedziałem czasowym. Macie pomysł, jak to przerobić na potrzeby forum? Rozkminiałam, czy po prostu się tego nie pozbyć i zostać przy tym, że musi mieć 25lvl + Own Tempo jako ablitkę, aby móc przemienić się w rudego wilczka.
• Poniższym Pokom wprowadzili, że mogą ewoluować mając odpowiedni kamień evo/poziom + będąc w odpowiednim miejscu. Myślę, że nie ma sensu sobie tak utrudniać zabawy i możemy zostać przy dotychczasowych metodach, czyli przykładowo Pikachu, aby stać się Raichu, musi otrzymać Thunder Stone, a jeśli chce zostać alolańskim Raichu, to dajemy mu Alolan Thunder Stone.


7. ZMIANY W ALOLAŃSKIEJ E4 - KLIK
Miejsce Hali (Halego?) zastąpiła Molayne. Pozostali zostali Ci sami, ale pozmieniały im się stworki i ich poziomy. Proponuję po prostu zaktualizować naszą dotychczasową listę alolańskich E4 na tych. I tak nikt jeszcze do nich nie dotarł na forum ;'d

8. POZOSTAŁE
nowe itemy - wprowadzimy, jak przetłumaczymy, right?
nowe Z-Moves - je też wprowadzamy, right? Wszystkie działają na takich samych zasadach jak dotychczasowe i całą piątka jest zaliczana do Z-Moves dla wybranych Poków, czyli, że oprócz Z-Crystal stworek musi znać odpowiedni ruch (są podane tutaj).
nowe ataki - czyli po prostu nowe ataki, które wprowadzimy, bo czemu nie ;3
nowe EM dla niektórych Poków - czyli po prostu niektóre stworki otrzymają nowe EM, yay ~


Serdecznie zapraszam wszystkich do dyskusji, bo im więcej osób się wypowie, tym szybciej będziemy mogli zrobić podsumowanie i oficjalnie przejść z SM na USUM. Jeśli doszło w USUM coś jeszcze, co pominęłam, piszcie :)
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-17, 22:32   

O, a mi się wspomniało takie cuś- czy w związku z tymi zmianami byłaby możliwość dokonania jakichś zmian w liderach crystalowych? W sensie zmienić sobie poka, zmienić jakiś atak czy itemek do czymania, takie tam.

Oczywiście nie w walkach które już się toczą, wiadoma sprawa ;P

Jezu, ale walnęłam masło maślane xD Ale wiecie o co chodzi.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2017-11-17, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-11-17, 22:34   

A, no skoro podochodzą nowe itemy, ataki i formy Poków no to... tak, czemu nie ;)
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-18, 08:58   

A tak co do Necrozmy (konkretniej tego żółtego smoczka)... A może olać kwestię fuzji z inną legendą, babrania się z jakimś itemkiem, Z-kryształkiem i inne pierdoły, a zamiast tego... zrobić z niego Mega Ewolucję. Po prostu.
Generalnie stwór na forum jest (a raczej będzie) tylko jeden, ta "ostateczna" forma może być bardzo smaczna z punktu widzenia trenera, który by dziada złapał, no i przecież już są legendy z opcją Mega ewolucji. Po co sobie utrudniać? Olać te fuzje z lewkiem i nietoperkiem, wprowadzić tylko smoczka jako "Megaś", na tych samych zasadach co megasie i styknie.

Co do pieseła, też jestem zdania, że widełki godzinowe można olać i zostawić tylko wymóg poziomu i umiejki.

Tamte inne poki, typu Raichu, Marowak, itp to można olać, bo to tylko na potrzeby gry, która dzieje się w zasadzie głównie w Aloli. W realiach Crystalka nie ma to sensu.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2017-11-18, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Tasted 



Wiek: 23
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 157
Wysłany: 2017-11-18, 11:15   

Mega Necrozma będzie zbyt OP, jeśli chcecie mu dać jeszcze opcje trzymania itemka. Z drugiej strony Mega Rayquaza też jest.

Cytat:
+ Zeraora, czyli nowy, ale jeszcze nieoficjalny Pokemon. Myślę, że ogarniemy go, jak już będzie oficjalny. Wyczuwam legendę >3


Zeraora to Mythical. Reszta to UB.

Cytat:
• Necrozma Dusk Mane i Dawn Wings + Ultra Necrozma - no i tu sprawa jest taka... czy się bawimy w te Necrozmy? No bo tu powstają połączenia legend, a jak wiadomo, każdy gracz może mieć tylko jedną legendę na konto, więc nie wiem, czy te tajemnicze formy by pykły, czy je zakazać podobnie jak posiadania Cosmoga i Cosmoema.


Niech ktoś mnie oświeci, jak działa na forum Kyurem-Black i Kyurem-White? Bo tu jest analogia.


Cytat:

• nowe itemy - wprowadzimy, jak przetłumaczymy, right?


Z wszystkich itemów które doszły to jakieś rzeczy które są quest itemami, nowe Z-Kryształy i itemki do fuzjowania Necrozmy z lewkiem/nietoperkiem. Kryształy wchodzą, fusery zależy jak postanowicie.
_________________

 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-18, 11:23   

Jeśli chodzi o pierwszą, drugą i trzecią propozycję jestem na tak.
Co do czwartej, są to zwykle UB, więc można je wprowadzić. Odnośnie tego elektrycznego pokemona, to będzie legendą, dlatego totalnie mnie nie interesuje, bo mam już swoją.

Pikaczowi można kupić cokolwiek na głowę w przygodzie, więc nie ma sensu wprowadzać osobnego pikacza z czapką.
Piesełowi wywaliłbym te rany czasowe, co napisała już Gwen.
Necrozoma - ja osobiście nie wprowadzałbym tych fuzji. Tego żółtego kurczaka, co udaje smoka można dać jako ewolucję Necrozomy albo, jak napisała Gwen, formę mega.

Reszta propozycji wydaję się być spoko i czekam na ich wprowadzenie.
Jeśli chodzi o nowe miejsca ewolucji, to nie wprowadzałbym tego. Komu chciałoby się latać po Aloli.

Tasted napisał/a:
Niech ktoś mnie oświeci, jak działa na forum Kyurem-Black i Kyurem-White? Bo tu jest analogia.

Nie działa, bo nie ma tego na forum. Chyba.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Tasted 



Wiek: 23
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 157
Wysłany: 2017-11-18, 11:36   

Cytat:
Nie działa, bo nie ma tego na forum. Chyba.


👺
Jak chcecie z Ultra Necro zrobić Mega Ewolucję wnoszę o zrobienie tego samego z Kyuremkiem. O.
A tak poważnie. Ja zrobiłbym tak. Necrozma -- Mega Stone X/Y --> Necrozma Dusk Mane/Dawn Wings -- trzymanie Ultranecrozmium Z --> Ultra Necrozma. Zmienianie formy z nietoperza/lwa do smoka zachowane, ich ekskluzywne ruchy zachowane, wszystko miodzio.
_________________

 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-18, 12:33   

Z Kyuremem i Necrozmą Dusk Mane/Dawn Wings to nie przejdzie na 1000% (za bardzo znam Daisy) z bardzo bananalnej przyczyny... to fuzje 2 legend, a każdy gracz może mieć jedną. Na dobrą sprawę można w ogóle zapomnieć, że one istnieją, bo to więcej niż pewne, że ten patent nie przejdzie. Mi jako mi jest to rybka, bo mi jest bardzo dobrze z moją Lugią. Po prostu wiem, jak Daisy reaguje na koncepcję fuzji 2 legend i że jest bardzo stanowcza w swoim stanowisku xD

Z kolei Ultra Necroś ma tę przewagę, że wizualnie nie jest fuzją czegokolwiek, wygląda jak skrzyżowanie bardzo dziwnego smoka z kurą i na upartego można jakoś go zaadaptować na forum. Mega to w zasadzie całkiem sensowna opcja by ominąć to co zbędne, z fuzjami włącznie, a jednocześnie nie rezygnować całkiem z tej opcji. No w końcu skoro dodali tę nową Ultra formę, to trochę tak głupio jej nie wykorzystać xD

Przy czym właśnie- można, ale nie musimy. No i jeszcze jedna rzecz- takich Necrosiów na forum byłoby sztuk jeden. No, opcjonalnie 2, ale to jakby doszło do sytuacji, że ludzie zaklepaliby wszystkie legendy i losowalibyśmy 2 turę. Ja wiem czy jego obecność aż tak zachwiałaby Crystalkiem? Swego czasu był ból tyłka o Rayquazę właśnie, zdaje się, że i o Arceusa były jakieś wąty... a jednak oba są, oba funkcjonują i nikt nie umarł z tego powodu ;P To jest tylko kwestia jak zaadaptować to na potrzeby realiów forum.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-18, 12:45   

Arceus jest beznadziejny ;c
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-11-18, 12:52   

Wiecie, myślę, że problem mógłby się pojawić, jakby traktować legendy jak zwykłe poki i pozwalać je łapać każdemu na prawo i lewo. Wtedy faktycznie pierdyliard Mega Rayquaz czy Ultra Necrozm byłby problemem. Ale jeśli to tylko kwestia 1 poka na forum? Raczej na luzie.

Ogólnie najzabawniejsze jest to, że główny zainteresowany, mający wylosowanego Necrosia, w ogóle ma wywalone na te jego formy, bo i sam Necroś mu się nie podoba, ale skoro już jest to trudno xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-11-22, 09:30   

Czyli sprawa z Dusk Lycanrocem załatwiona jednogłośnie - wystraczy mieć Rockruffa na 25lvl z ablitką Own Tempo, żadne godziny nie są ważne.

Co do Necrozmy i jego dziwnych form - jestem za tym co Gwen i Did piasali, a więc Necrozma ewoluuje w Ultra Burst Necrozmę przy pomocy mega stone'a (uznajemy go za zwykłą formę mega), a z tych dwóch form (Dusk Mane i Dawn Wings) rezygnujemy w całości, tak samo jako nie ma form Kyurema.

Pozostałe kwestie też są jednogłośne, więc nie ma problemu.

Wygląda na to, że niezwykle szybko wszystko ustaliliśmy xD Przydałoby się jesio jakieś potwierdzenie od Żejka i można wprowsdzać ^^


Gwen Brown napisał/a:
za bardzo znam Daisy

Lofki :omomom: :mrr:
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2017-11-22, 14:54   

Jeśli chodzi o Necrozmę, to może zamiast tego, że ma trzymać Mega Stone, niech wystarczy ten Ultranecrozium Z, czy jak mu tam, do trzymania, co?
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-11-22, 16:22   

Można tak zrobić, bo Ultranecrozium Z jest potrzebny, aby Ultra Necrozma mógł używać Z-ataku o jakże krótkiej nazwie Light That Burns the Sky, a gdyby miał zwykły mega stone, to trzeba by było czekać, aż nabije 100lvl i wchłonie kamyczek, by móc mu dać ten Ultranecrozium Z do trzymania.
Ale jeśli tak to należałoby podnieść cenę Ultranecrozium Z do takiej, jaka jest za Mega Stona (25k, nie?), bo Z-Crystalsy kosztują po 12k, ale one umożliwiają tylko Z-ruchy, a ten ultranecro dawałby dodatkowo zmianę formy.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-22, 18:41   

Tak, jestem za.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-11-22, 18:43   

Fajny pomysł :)
_________________

------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.