Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eventy i inne dobrodziejstwa...
Autor Wiadomość
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2017-07-02, 21:51   

Wszystkiego najlepszego a sam dla siebie poproszę TM. Będę kreatywny
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-07-02, 22:35   

Dobra dobra ;P HM Rock Smash, niech ci służy xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-09-08, 19:39   

Uszanowanko! Czas na eventeł!

Kojarzycie może takie absurdalne historyjki z rodzaju "historii niemożliwych"? To jak nie kojarzycie, to zaraz skojarzycie. Tę, która wam tu zaraz wklepię, ma całe multum wersji o najróżniejszej długości i stopniu porąbania, ale ja za dzieciaka znałam tylko taką:

W słonecznym cieniu, na miękkim kamieniu, staruszka młoda wciąż stojąc usiadła. I nic nie mówiąc rzekła, że jej młoda kura ze starości zdechła.

Urokliwe nie? ;P A teraz wam napiszę co ja od was chcę.
Zadanie polega na szeroko rozumianym rozkminianiu. Chciałabym, abyście wykombinowali i napisali mi w tym temacie ile (może jedno, może wszystkie, kto wie?) z wydarzeń zawartych w tej krótkiej rymowance mogłoby się spełnić w rzeczywistości. Takie o, gdybanie.
Nie ma dobrych czy złych odpowiedzi, generalnie wszelkie chwyty dozwolone, długość wszelaka, jak ktoś ma fantazję może mi nawet zilustrować tę historyjkę. Ogólnie możecie tu tworzyć nawet najbardziej pokręcone teorie spiskowe ;P

Event jest dla wszystkich. Kto bogatemu zabroni! xD

Nagrody będą symboliczne:
- Dla moich graczy* - 5RC
- Dla nie moich graczy - 3RC

* Gall może skorzystać na obie KP jeśli ma taką chęć

Nagroda przysługuje tylko dla jednego konta, jeśli ktoś ma multi!

Czas na nadsyłanie odpowiedzi? A, do końca miesiąca. Nie musicie pisać że odebraliście cukieraski, ale jak napiszecie to też będzie git ;)

EDIT:
Stwierdziłam, że wykminianie teorii co do jednej rymowanki na tyle ludzi może być nieco problematyczne, więc wkleję jeszcze ze 2 podobne historyjki do rozkminiania:

W słonecznym cieniu na drewnianym kamieniu stojąc siedziała młoda staruszka i nic nie mówiąc rzekła:
- Jestem bezdzietna mam czworo dzieci.
A działo się to wtedy kiedy okna na Wawelu zamykano na zatrzaski, a drzwi na agrafki. Wtem zapaliła się rzeka, wyłowiono z niej nieżywego człowieka, który biegł przez 40 dni i 40 nocy, aż dobiegł na bezludną wyspę, na której roiło się od białych Murzynów. Wlazł na gruszkę, rwał pietruszkę, aż cebula leciała. Przyszedł właściciel tego banana i mówi:
- Złaź pan z tego kasztana, to moja wierzba!
A było to zapisane na czterysta czterdziestej czwartej fałdzie spódnicy pięknej dziewicy, która rok przed urodzeniem zmarła i osierociła męża i czworo dzieci.


W gorącym cieniu na miękkim kamieniu stojąc siedziała młoda staruszka i nic nie mówiąc odezwała się do wysokiego mężczyzny niskiego wzrostu, z dużą brodą, bez zarostu: "Oh jaki upalny mróz mamy tego lata". A było to zimą. Stały tam trzy łodzie. Jedna cała, drugiej pół, a trzeciej wcale nie było. Wsiadł do tej czwartej i utonął, ale dopłynął do brzegu bezludnej wyspy gdzie zaatakowali go biali murzyni. Uciekając, wspiął się na gruszkę, zerwał pietruszkę, posypała sie cebula, aż przyszedł właściciel tego banana i mówi: "złaź pan z tego kasztana bo to nie moja wierzba". A on dalej mieszał wapno...
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2017-09-09, 08:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-09-08, 19:48   

W słonecznym cieniu, na miękkim kamieniu, staruszka młoda wciąż stojąc usiadła. I nic nie mówiąc rzekła, że jej młoda kura ze starości zdechła.


Podkreśliłam te, które mogą się spełnić w realu :C

W pełni słońca jest cień bodaj. Miękkie kamienie osobiście macałam i dziwne to było uczucie. Staruszki są młode duchem i wyglądem, to zależy pod jakim względem się patrzy na definicje staruszki i młodości. 18 latka też może zachowywać się jak typowa babcia. Auć. Wszystko boli. Moje plecy. Mamo nie mogę iść do szkoły. No... stojąc usiadła. w powietrzu można usiąść wciąż stojąc o. Nie musiała mówić, by rzec coś. Migi migi~ Pokazała oczkami pięknymi czy machnęła rączką z łzami na policzkach. A młodej kury nie ogarniam. Zawał może miała, ale ze starości to niezbyt mi nie pasuje by se zmarła.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
DJSonaX 
Medicine


Wiek: 20
Dołączyła: 19 Lip 2016
Posty: 734
Skąd: Gdańsk
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-09-08, 19:53   

Bo ta kura miała ten sam przypadek, co Benjamin Button :O Urodziła się jako staruszka, choć młoda była. Zmarła niestety, bo nie otrzymała odpowiedniej opieki, aby zmłodnieć.
_________________
"So help me, why can't this be love?
Tell me, why can't this be enough?
When is high ever high enough?
It's all I've ever hoped for..."

Emilia Lee - KP/Gra/Bank/Box
Mikazuki Tasogare - KP/Gra/Bank
IV - KP/Bank


 
     
Kys 
Nocne Zwierzątko


Dołączyła: 21 Sie 2017
Posty: 149
Skąd: multikonto Kesty
Wysłany: 2017-09-08, 20:02   

Ja Ci mówię, to jest przekłamane, bo widziałam na własne oczy, że ona siedząc stanęła, a nie wciąż stojąc usiadła. Co więcej, skoro nic nie mówiąc rzecze, to musi być brzuchomówca albo inna wiedźma - to by też wyjaśniało, dlaczego jest młodą staruszką. Wiedźmy są zazwyczaj stare, a kryją się w młodych ciałach za pomocą magii :I
_________________
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-09-08, 20:33   

Może ta kura cierpiała na progerię - taką dziwną chorobę, w wyniku której ciało starzeje się kilkukrotnie szybciej niż normalnie i tak mając roczek ptaszyna wygląda na iluś tam letnią kwotę. Poza tym ta jej właścicielka także może na nią cierpieć, co by wyjaśniło "staruszkę młodą" (ma np. 10 lat, a wygląda na 60).
Mam też pomysł na inne wyjaśnienie tego określenia kobiety, tylko nie za bardzo umiem go wyrazić słowami. Znacie "Roneo i Julię"? Bohaterka miała 14 lat (młoda dla nas), a rodzice już kazali wychodzić za mąż, bo jest wystarczająco stara (kiedy autor pisał tę sztukę, to takie rzeczy były normą). Dla nas prawie dziecko (młode), a dla nich właściwie dorosła (stara).
A to że "nic nie mówiąc rzekła" - może nie mówiła na głos, tylko w duchu?

* Przyjdę tak trochę na chama po prawie darmowe słodycze :) Czy można odebrać je od razu, czy po tym miesiącu?
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-09-08, 21:08   

W tym dniu było zaćmienie słońca, magicznie też każdy kamień obrósł miękkim mchem. Każda kobieta czuje się młoda chociaż ma grubo po 60-tce. Starsza Pani zrobiła "krzesełko" aby poćwiczyć mięsne nóg na narty. A że jej się nudziło wyciągnęła telefon, bo ona taka kul i na czasie i w ogóle, po czym puściła sobie nagranie z własnego castingu gdzie powiedziała, że jej kura Młoda zdechła ze starości. Młoda to imię kury.

//na konto orzeszka jeśli można
_________________

------------
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-09-08, 22:02   

SayuriSagi Można od razu :)

Powiem wam, nawet ciekawe rozkminy się tu pojawiają. Momentami szło się uśmiechnąć do monitora ;)
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
jKDx 


Wiek: 22
Dołączył: 03 Lip 2017
Posty: 380
Wysłany: 2017-09-08, 22:26   

na miękkim kamieniu

Może ktoś miękkim kamieniem nazwał np. Glinę ;-) Wtedy to miałoby sens.
  
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-09-08, 23:59   

staruszka młoda
Może kobiecina rzeczywiście ma już sporo wiosen za sobą, ale mimo to czuje się nadal młodo. W końcu nie bez powodu mówi się, że wiek to tylko nic nieznaczące liczby, a liczy się to, na ile się czujemy :)

nic nie mówiąc rzekła
brzuchomówczyni, na stówę :v

młoda kura ze starości zdechła
A tu odwrotnie niż w przypadku staruszki. Kura niby młoda, każdy myślał, że jeszcze pożyje, ale tak o siebie nie dbała, że jej organizm się postarzał i działał już jak u wiekowej kwoki, no więc nic dziwnego, że jej się trupło.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2017-09-09, 10:02   

"Wtem zapaliła się rzeka" widziałem coś takiego w jakimś filmie. Wystarczy wylać ropę czy inną łatwopalną ciecz lżejszą i ją podpalić. Będzie to wyglądało tak, jakby rzeka płonęła.
"białych Murzynów" Murzyni różnią się od rasy białej lekko budową ciała, a występuje u nich Albinizm.
"dziewicy, która rok przed urodzeniem zmarła i osierociła męża i czworo dzieci." Adoptowane dzieci?
_________________
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-09-09, 10:32   

W słonecznym cieniu, na miękkim kamieniu, staruszka młoda wciąż stojąc usiadła. I nic nie mówiąc rzekła, że jej młoda kura ze starości zdechła.

Miękki kamień był tak naprawdę poduszką, która wyglądała na kamień.
Młoda Staruszka, to na pewno Madonna xD
Usiadła na rękach stojącego faceta, więc teoretycznie stała razem z nim.

W słonecznym cieniu na drewnianym kamieniu stojąc siedziała młoda staruszka i nic nie mówiąc rzekła:
- Jestem bezdzietna mam czworo dzieci.
A działo się to wtedy kiedy okna na Wawelu zamykano na zatrzaski, a drzwi na agrafki. Wtem zapaliła się rzeka, wyłowiono z niej nieżywego człowieka, który biegł przez 40 dni i 40 nocy, aż dobiegł na bezludną wyspę, na której roiło się od białych Murzynów. Wlazł na gruszkę, rwał pietruszkę, aż cebula leciała. Przyszedł właściciel tego banana i mówi:
- Złaź pan z tego kasztana, to moja wierzba!
A było to zapisane na czterysta czterdziestej czwartej fałdzie spódnicy pięknej dziewicy, która rok przed urodzeniem zmarła i osierociła męża i czworo dzieci.

Piękna Dziewica zmarła przed urodzeniem. To był na pewno zabieg in vitro i ona zmarła przed narodzinami dziecka. Mąż jej był bezpłodny, więc nie starali się o dziecko, a resztę dzieci adoptowali. Czemu osierociła także męża? Bo ożeniła się ze swoim synem. True.
Te agrafki, to mogłyby być kłódki w kształcie agrafek.
Rzeka może się zapalić, jakby była na niej ropa.
Do roku, to będzie to, że dziecko miała urodzić w nowym roku, a umarła w starym.

i To tyle ;o
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-09-09, 10:50   

W słonecznym cieniu na drewnianym kamieniu stojąc siedziała młoda staruszka i nic nie mówiąc rzekła:
- Jestem bezdzietna mam czworo dzieci.
A działo się to wtedy kiedy okna na Wawelu zamykano na zatrzaski, a drzwi na agrafki. Wtem zapaliła się rzeka, wyłowiono z niej nieżywego człowieka, który biegł przez 40 dni i 40 nocy, aż dobiegł na bezludną wyspę, na której roiło się od białych Murzynów. Wlazł na gruszkę, rwał pietruszkę, aż cebula leciała. Przyszedł właściciel tego banana i mówi:
- Złaź pan z tego kasztana, to moja wierzba!
A było to zapisane na czterysta czterdziestej czwartej fałdzie spódnicy pięknej dziewicy, która rok przed urodzeniem zmarła i osierociła męża i czworo dzieci.

----
Słoneczny cień - może chodzi o to, że stoi pod drzewem? Niby cień, ale pomiędzy listkami przedostają się promienie słońca.
Drewniany kamień - pieniek!
Stojąc siedziała - ano właśnie, przymierzała się do siadnięcia sobie na pieńku i dlatego się schyliła, ale jeszcze nie usiadła i "zawidła" w powietrzu.
Młoda staruszka - staruszka chora na Alzheimera. "Urok" tej choroby jest taki, że chorzy często wracają swoim umysłem do wspomnień ze swojej młodości, toteż staruszka mogła przeżywać swoje młodzieńcze wybryki na nowo.
Nic nie mówiąc rzekła - brzuchomówca.
Bezdzietna mam czworo dzieci - tutaj mam dwie teorie; 1. kobieta jest bezpłodna, więc nie może urodzić dzieci, ale adoptowała czworkę; 2. przeżyła wszystkie swoje cztery pociechy i dlatego teraz jest bezdzietna.
Zapaliła się rzeka - może wlano do rzeki benzynę i podpalono? Tobie chyba nie muszę tłumaczyć, że jest to możliwe, bo oboje oglądaliśmy zielony ogień w Grze o Tron ;P
Nieżywy człowiek, który biegł - może był albinosem murzynem i tak naprawdę wysłano go na wyspę Białych Murzynów, gdzie w teorii miał umrzeć, więc już uznawano go za nieżywego?
Biali murzyni - jak nic obtaczali się w piasku albo mące. Albo! Była to wyspa murzynów albinosów, którzy zostali wykluczeni że swojego społeczeństwa i wysłani na bezludną wyspę!
Gruszka, pietruszka, cebula, banan, kasztan i wierzba - facet miał w ogrodzie różnorodną plantację - rosły sobie tam gruszki, banany, cebule i pietruszki, a miał złazić z kasztana i wierzby, bo ścieżka, po której obu stronach ta owocna plantacja rosła, była właśnie wyłożona deseczkami zrobionymi z tych dwóch drzew.
Czterysta czterdziesta czwarta fałda - wydaje się dużo, ale może na był tam zupełnie inny kanon piękna i ta dziewica była straaaaaaaasznie gruba, co tłumaczy straaaaaaaasznie tęgą spódnicę i aż tyle fałd na niej.
Przed urodzeniem zmarła - była płodem, które przed urodzeniem zmarło, więc to tłumaczy też, dlaczego była dziewicą .-.
Osierociła męża i czwórkę dzieci - ha, myślisz że tego nie wytłumaczę?! Otóż płód aka dziewica w poprzednim wcieleniu miała męża i czwórkę pacholąt - przy porodzie czwartego zmarła, a dziecko przeżyło, ale w procesie reinkarnacji pojawiła się w brzuchu innej kobiety jako jej dziecko, ale niestety jej się zmarło.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-01, 12:07   

Uszanowanko. Jak się jest cielątkiem, to teraz trzeba świecić oczami ;P

Wczoraj był Dzień Chłopaka, prawdaż? No prawdaż. Więc ku moim chłopiętom kieruje serdeczne, kapkę spóźnione życzenia na tę okazję- cobyście byli zdrowi, powodziło się wam, dziewczynę jaką wyrwali oraz generalnie wszystkiego naj.
Na tę okoliczność mam dla moich męskich graczy upominek w postaci dowolnego TM, sztuk raz.

Natomiast dla niewiastek, a raczej niewiasty w postaci Viv, będą 2 dowolne jagody nie-enigmy.

Jak chcecie możecie mi tu machnąć co bierzecie, ale nie musicie. Tradycyjnie, jeśli Gall ma taką fantazję może skorzystać na obie KP ;P
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.