Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Banku
Autor Wiadomość
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-04-09, 02:34   Powrót Banku

Heloł!
Część z Was zapewne pamięta czasy Banku i Lokat. Ba, część jeszcze ma zarobione wtedy pieniądze na koncie. :v

Mimo wszystko jednak Bank sam w sobie nie był złym pomysłem, a zbyt wysoko oprocentowane lokaty. Po przemyśleniu wielu za i przeciw doszłam do wniosku, że Bank mógłby powrócić, jednak na nieco innych zasadach - głównie jako taki kopniak na rozpęd dla nowych graczy.

Ale jak to wszystko miałoby się odbywać?
Ano przede wszystkim warto zaznaczyć, że na forum mamy już Banki - które nie spełniają roli banku, a raczej portfela. Bank, o którym myślę, bardziej przypomina Bank. Dla wygody obecne Banki będę nazywać Portfelem, żeby nie mylić pojęć.



1. KONTO

W każdym banku, aby móc wykonywać operacje, potrzebne jest konto. Takie konto można otworzyć w banku za jednorazową opłatą 500$ - robiąc to w przeznaczonym do tego wątku, wypełniając nieskomplikowany formularz. Opłata nie jest wygórowana dla starszych graczy, wręcz symboliczna, jednak dla nowej osoby to dość sporo (10% pieniędzy, które dostaje na start). Po co ta opłata? Cóż, w przypadku stałych bywalców nie zmieni zbyt wiele, jednak nowa osoba będzie musiała przemyśleć ten krok. Mam nadzieję odsiać ludzi, którzy wpadną do działu, pozapożyczają się i nie będą mieli zamiaru tego spłacić. 500$ będzie jednorazową, bezzwrotną opłatą na wypadek poślizgu ze spłatą ewentualnej raty. Po uiszczeniu opłaty Moderator działu zakłada graczowi jego wątek z kontem (tak, aby gracz sam nie był w stanie edytować głównego posta ze stanem konta).
Konto daje nam dostęp do kilku możliwych operacji:

2. OPCJE

2.A - POŻYCZKA
Główny cel istnienia banku. Na czym polegają pożyczki wie każdy. Potrzebujemy gotówki, bierzemy ją z banku, po czym spłacamy ją w oprocentowanych ratach. Można mieć tylko jedną pożyczkę w danej chwili - zanim weźmiesz następną, musisz spłacić tę, którą już zaciągnąłeś.
2.A.1 - POŻYCZKA STANDARDOWA
Pożyczka do 50.000$, oprocentowana na 5% w skali miesiąca.
2.A.2 - POŻYCZKI DLA "NOWYCH" KLIENTÓW
Czyli pożyczki dla nowych graczy. Możesz skorzystać z jednej z trzech opcji (ale tylko z jednej). Nowy klient to taki, który nigdy nie miał w Porftelu więcej niż 20.000$ jednocześnie.
2.A.2.1 - POŻYCZKA 0%
Sześć nieoprocentowanych rat, kwota pożyczki do 10.000$.
2.A.2.2 - POŻYCZKA Z TYCIRATKĄ
Chwilowa pożyczka, której długość ustalasz sam. Bierzesz pożyczkę na tydzień? Płacisz tylko 1% więcej. Bierzesz ją na 10 tygodni? Płacisz 10% więcej. Kwota pożyczki do 10.000$.
2.A.2.3 - POŻYCZKA Z ODROCZONĄ SPŁATĄ
Bierzesz pożyczkę już teraz z oprocentowaniem pożyczki standardowej, jednak zaczynasz spłacać ją dopiero za trzy miesiące. Kwota pożyczki do 20.000$.

2.B - KARTA KREDYTOWA
Opcja dostępna jedynie dla klientów posiadających na koncie minimum 30.000$, nieobciążonych w tym celu pożyczkami (przykład - możesz założyć kartę, jeśli masz na koncie 35.000$, ale nie możesz zrobić tego w momencie, w którym masz 40.000$, w tym 20.000$ pożyczki). Można mieć tylko jedną kartę kredytową.
Karta kredytowa to dobre źródło dodatkowych funduszy dla gracza, który aktualnie jest goły, ale spodziewa się pieniędzy lada chwila. Karta posiada limit 20.000$. Można korzystać z niej do woli bez obawy o oprocentowanie, pod warunkiem, że pieniądze zostaną na nią zwrócone w ciągu 28 dni. Każdy kolejny tydzień zwłoki to 10% dodatkowych kosztów.

2.C - KONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE
Wiemy jak działają konta oszczędnościowe? Nie? Już wyjaśniam. Otóż konto takie powolutku zarabia pod warunkiem, że pieniądze nie są na nim ruszane. Jeśli pieniądze zostaną dotknięte, miesięczny zarobek, który wygenerował się "sam" przepada. Nie chodzi tu jednak o to, aby dorobić się kokosów, a o drobne urozmaicenie. Jednocześnie można mieć tylko jeden rachunek oszczędnościowy.
Zysk z konta oszczędnościowego to 2% w skali tygodnia. Jednak opłata za prowadzenie konta oszczędnościowego to 1% w skali tygodnia. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że jeśli wpłacisz na konto 50.000$ i nie ruszysz z niego ani grosza, zarobisz 500$. Jeśli jednak ruszysz z niego pieniądze, to stracisz 500$ - przepadnie kasa, którą byś zyskał, a potrącona zostanie opłata za prowadzenie rachunku oszczędnościowego.

2.D - LOKATA
Hue.
Lokata to trochę bardziej ekstremalna wersja konta oszczędnościowego. Przede wszystkim oprocentowanie jest wyższe (proponuję 2-5% w skali miesiąca[nie 30% w tydzień jak kiedyś xD]), ale pieniądze nie mogą zostać przez ten czas wyjęte. Jednocześnie można mieć tylko jedną lokatę. Wiadomo - im dłuższy okres zamrożenia środków, tym większy zysk, ale... no, środki są zamrożone. Maksymalna kwota lokaty to 50.000$.

2.E - SKARBONKI
aka Nie przep***dol na głupoty
Marzy Ci się Megastone, ale każdy tysiak, który na niego odłożysz rozpływa się po szale zakupów na Aliexpress? Proszę, oto rozwiązanie. Możesz założyć w Banku skarbonkę, dzięki której zaoszczędzenie na wymarzony cel stanie się łatwiejsze. Twoje pieniądze nie są oprocentowane, nie ponosisz za to żadnych opłat. Równie dobrze mógłbyś je schować w skarpetkę. Tylko czy skarpetka wymagałaby od Ciebie rozwiązania prostego zadania, żeby wyjąć z niej pieniądze? No właśnie. Poważnie zastanowisz się, czy chce Ci się układać te puzzle, żeby wydać kasę na kolejne jajko, którego nawet nie wyklujesz. Pieniądze przestają być chronione zadaniem w momencie uzbierania pełnej kwoty zadeklarowanej przy zakładaniu skarbonki. Przykładowo: Deklarujesz, że chcesz uzbierać w skarbonce 2000$. Wrzucasz do niej 1300$, po czym 300$ chcesz wyciągnąć. Dostajesz prostą zagadkę do rozwiązania - jeśli Ci się powiedzie, wyciągasz pieniądze. Kiedy jednak uzbierasz zadeklarowaną kwotę, możesz wyjąć ją bez dodatkowych zadań. Nie ma limitu ilości skarbonek.

2.E - KONTO
Tutaj mam dwie propozycje. Albo łączymy Portfele z Kontem z punktu 2.E, co narobi nieco zamieszania, ale pewnie urozmaici grę (no hej, ktoś wbija do Twojego banku i robi Ci "przelew") plus sprawi, że konta będą kontrolowane, bo dzieją się w nich cuda czasem;
albo robimy coś w stylu PayU na allegro - wszelkie zyski i cuda niewidy wpływają na to Konto, gotowe do wypłacenia do Portfela (lub wpłacenia gdzie tam się będzie chciało). Miejsce na środki bez przydziału (np. zyski z lokat itd). Osobiście jestem za opcją drugą.

3. OPERACJE

Wszystkie operacje muszą pojawić się w formie postu w koncie danego gracza i zostać zatwierdzone przez Moderatora.

4. PRZYKŁADOWE KONTO


~~~~~~~~~~~~~~~~

~Konto Kyuubi~

Środki do wypłaty: 892$

Konto oszczędnościowe: 1320$
Dzień księgowania: niedziela

Lokata: 10.000$
Czas: 6 miesięcy
Oprocentowanie w sumie: 12%
Data odbioru: 11.06.2018r.
Kwota odbioru: 11.200$

Karta kredytowa: -1500/20000$
Data pożyczki: 14.01.2018r.
Kwota pożyczki: 500$
Termin spłaty: 11.03.2018r.

Data pożyczki: 16.01.2018r.
Kwota pożyczki: 1000$
Termin spłaty: 13.03.2018r.

Pożyczka: -10.000$
Ilość rat: 5
Oprocentowanie w sumie: 25%
Do spłaty w sumie: 12.500$
Harmonogram spłat:
10.01.2018r. 2.500$
10.02.2018r. 2.500$
10.03.2018r. 2.500$
10.04.2018r. 2.500$
10.05.2018r. 2.500$

Skarbonka - Megastone dla Altarii: 4000/10000$
Kliknij, by poznać hasło wypłaty

Skarbonka - Na waciki: 5000/5000$

~~~~~~~~~~~~~~~~

5. KTO BĘDZIE TEGO PILNOWAŁ
Ja.



Wszystko jest do przedyskutowania. Przy okazji, jest po 3 w nocy, mogą tu być jakieś byki bo mi się oczy kleją, ale jakbym tego nie zapisała, to rano już bym tego nie pamiętała :v
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-04-09, 07:22   

Ojojoj... się rozpisałaś @.@
System jest na pewno lepiej przemyślany niż przy dawnych lokatach, co do tego nie mam wątpliwości ;p Pytanie jednak czy byłby nam potrzebny. Jak już pisałam w propce a propos zmiany profesji pobocznej, dążymy do tego, aby takie najbardziej osom przedmioty nie były dostępne w markecie za szalone ceny, lecz aby gracze zdobywali je fabularnie w przygodach bądź za CD wykazując się aktywnością na forum. Także myślę, że posiadanie szalonych ilości pieniędzy nie jest tak potrzebne jak kiedyś, gdy w markecie królowały RC. Zresztą pieniążki na forum również zdobywa się dosyć prosto, biorąc pod uwagę, że pojawiają się jako nagrody (nawet jako nagrody pocieszenia) w prawie każdym evencie, zarówno tym forumowym jak i u MG. Dochodzą do tego jeszcze trylogie, konkursy itp. Ogólnie wolę, by gracze zarabiali poprzez aktywne działanie na Crystalu. A, no i nie zapominajmy o pracach! Cały dział został zmodyfikowany i nie trzeba już lać wody, by dostać marne hajsy za 50 linijek tekstu. Fakt, że starsi stażem userzy raczej tam nie zaglądają, ale dla nowicjuszy dział się bardzo przydaje, bo naprawdę nietrudno dorobić się tam kilku tysięcy (sądzę, że dla nowych takie zarobki są wystarczające) w dość prosty sposób. A myślę, że otworzenie banków automatycznie pogorszy frekwencję w pracach.
Dodatkowo Twój system jest mocno rozbudowany. Posiada kilka różnych opcji, a same pożyczki mają 5 (jeśli dobrze policzyłam) rodzajów. Jak gracz chce odłożyć hajs, to musi po prostu się przemóc i nie wydawać xD (to a propos skarbonek) Nie mówię, że to, co wymyśliłaś, jest złe, ale wydaje mi się, że bardziej nadaje się na jakieś ekonomiczne forum ;p Nie no, joke, nie ekonomiczne, ale jakieś szkolne typu second life. Na forach Pokemonowych, fantasy itp. nie widziałam takich rozbudowanych systemów bankowych, o ile w ogóle jakikolwiek mają. Wydaje mi się, że to po prostu niepotrzebne na takich PBFach i zamiast być lekkim dodatkiem (których i tak mamy już bez liku), staje się raczej... hmm... brakuje mi słowa. Nie utrudnieniem, ale czymś takim... no... Dopiszcie sobie .-.

Podsumowując, system obmyślany ciekawie i mądrze, lecz nie widzę potrzeby bawienia się w takie rzeczy na Crystalu.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Castiel 



Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 827
Wysłany: 2018-04-09, 13:28   

Podpisuję się pod wszystkim rękami i nogami, poza skarbonką. Jak Daisy zauważyła, jak ktoś chce oszczędzić, to po prostu nie wydaje :p
_________________
 
     
Huntress 
Queen


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 373
Wysłany: 2018-04-12, 21:25   

Jest to dość skomplikowane, ale według mnie warto dać temu szansę. I całkowicie nie zgadzam się z Daisy. Forum jest po to, żeby je udoskonalać. Im więcej nowych rzeczy, tym więcej atrakcji dla nowych graczy. Całkowicie nie rozumiem twojego punktu widzenia, zwłaszcza że popierasz jedne propozycje, a inne negujesz. W Osiągnięciach też nie do końca skupiasz się na przygodzie, bo tam jest rozmach na całe forum, więc zupełnie nie rozumiem twojej perspektywy.
_________________
R.I.P. Allison Argent †
1997-2014


Karta Postaci || Box || Bank
Multi Sosika. Zatwierdzone przez Daisy i Kyuubi
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-04-13, 12:39   

Powiem tak- pomysł na pewno z sensem, aczkolwiek... skomplikowany jak jasna niespodziewana xD
Przeczytałam raz, przeczytałam drugi, ale i tak mam poczucie, że połowy nie ogarniam. I mówi to dwudziestoparoletnia, studiująca baba- a co powie jakiś młodszy ludź? Trochę pszypał.

Ogólnie nie skreślam tej idei, ale sugerowałabym jakieś uproszczenia, bo chwilowo to faktycznie wygląda jak taka typowo bankowa, przerażająca rozmachem biurokracja. Pożyczki czy kartę kredytową olałabym z miejsca, bo może raz na ruski rok trafiłby się jeden człowiek co z tego skorzysta, a najszybciej nie. No co poradzisz, takie są realia- ludność woli skorzystać z opcji wzbogacającej niż jeszcze narażać się na ewentualne koszta.
Łączenie obecnego banku z proponowanym kontem też byłoby w moim odczuciu niepotrzebnym zamieszaniem i raczej przyniosłoby więcej "ambarasu" niż pożytku.

ALE już takie podpunkty 2c, 2d i 2e (2e- skarbonki) jako najatrakcyjniejsze z całego zestawiania z punktu widzenia graczy mogłabym pozostawić do dalszej dyskusji i rozważenia. Tak, dalej z rozrzewnieniem wspominam stare lokaty i pewnie korzystałabym z nich w nowszej odsłonie, mówię to jak najbardziej poważnie i szczerze. Powiedzmy, że w tym momencie będę głosem takiego chytrego Jaguzia-Janusza biznesu nastawionego na zarobek xD

Na razie wstrzymuję się od jednoznacznego głosu na tak czy na nie. Nie wszystko mi się w tym pomyśle podoba, ale też nie wszystko byłabym skłonna z miejsca skreślić. Na razie poczekam jak się to rozwinie w trakcie :)
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2018-04-13, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-04-13, 21:40   

Sosik napisał/a:
Całkowicie nie rozumiem twojego punktu widzenia, zwłaszcza że popierasz jedne propozycje, a inne negujesz.

Chyba tak to bywa z propozycjami, że jedne nam się podobają, a inne nie. Tak po prostu .-. Zawsze wyjaśniam, dlaczego jestem przeciwna.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2018-04-17, 14:57   

Mi tam osobiście pomysł się podoba i rozumiem, że niektórzy mają obawy, czy dobrze wpłynie on na forum, ale i tak jestem za. Jedyną rzeczą, która niezbyt może mi się uśmiechać to pożyczki i karta kredytowa (sami powiedzcie, w jaki sposób się coś takiego kojarzy zwykłemu zjadaczowi chleba), ale reszta jest już w porządku.
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-04-17, 16:43   

Pożyczki i kartę pisałam z myślą właśnie o nowych graczach, którym tych pieniędzy będzie na początku brakowało. Dla wyjadaczy wypakowanie pokemona TMami to nie jest żadne wyzwanie - dla kogoś nowego, kto ma raptem 5000$, to będzie wyzwanie przez bardzo długi czas. Nie chodzi oczywiście o to, żeby każdy od razu mógł mieć wszystko - dlatego kwoty pożyczek są niewielkie.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.