Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Daisy7
2018-05-26, 23:49
Reforma Liderów
Autor Wiadomość
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-12, 13:31   

Sosik, wydajesz się być mocno zirytowany tym wątkiem. Idź zrób sobie herbatkę i zrób kilka głębokich oddechów.

Poziom od x czasu stanowi wyznacznik movepoola i ewolucji. Nie ma on innej roli na forum. Jeszcze raz powtórzę, walki liderskie odbywają się jedynie w grze fabularnej, której Mistrz Gry ustala zasady swojego uniwersum i sposobu w jaki zamierza gracza nakierować na liderów sal, którzy mają być wyzwaniem!
Według mnie, zaproponowane zmiany wchodzą w kompetencje MG i nakreśla im sposób w jaki mają prowadzić graczowi grę. Równie dobrze MG może zaprowadzić niedoświadczonego trenera do sali Giovanniego, ale zamiast walki ten pomoże mu w czymś albo sprawi, że meteor spadnie na salę i wszystko spłonie.
Tyle lat było wszystko okej, a wy, prawdopodobnie z nudów między maturami wymyślacie pomysły na coś co już jest, zamiast porozmawiać ze swoimi MG na temat liderów.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Daltonis 
Head In The Clouds


Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 335
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-05-12, 13:43   

Wasze wszystkie argumenty są obalane dwoma zdaniami:

Cytat:
5.6 MG jest zobowiązany do prowadzenia swoim graczom walk z liderami (pod warunkiem, że spełnią punkt 6.3) zgodnie z informacjami na temat liderów, które znajdują się tutaj. To samo tyczy się E4 i championów, o których wiedzę należy czerpać stąd.


Więc może po prostu zamiast zmieniać system liderów po prostu zmieńmy ten punkt regulaminu, którego i tak nikt nie przestrzega? Bo ta propozycja do nieczego nie doprowadzi z tego co widzę, a jak już Panda napisała:

Cytat:
Cały ten wątek ogólnie wydaje się być zbędny, bo jak każdy (or not) wie w przygodach jest istna samowolka.


Więc po co w ogóle przestrzegać regulaminu ¯\_(ツ)_/¯
_________________

"Put my feelings all aside
Don't know how to make it right."


KP | Box | Konto bankowe | Trofea
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-12, 13:49   

Czytamy: informacjami dotyczącymi liderów. Nic nie jest napisane o sposobie ich pokonania i starania się i odznakę. Informacje na temat liderów zawierają pokemony z poziomem, miejsce sali i nagrodę.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-05-12, 13:51   

Kyuubi Oficjalnie jesteś dla mnie głosem rozsądku w tej sprawie i jakbym mogła, postawiłabym ci właśnie browara xD

Daltonis Ale to, że lvl na Crystalku nie jest wyznacznikiem siły to jest prawda. Jeśli ktoś umie kombinować to i z 3 ataków na krzyż da się napisać zacną taktykę, a jak ktoś jest dupa wołowa, to żeby miał wykupione wszystkie to i tak da się go pokonać, bo nie będzie potrafił tych ataków użyć. Wiele zależy od gracza i jego możliwości, ale najwięcej do powiedzenia ma MG i to co on sobie zamyśli. Gdyby było jak twierdzisz, moja przygoda byłaby teraz cholernie nudna, bo samą starterką gromiłabym wszystkich po kolei jak jakiś babski Rambo, a wcale tak nie jest.

Poza tym podkreślę to, co próbuje przekazać Kyuu - MG to nie są jakieś roboty, co to są zaprogramowane, że widzą jakąś rozpiskę i wtedy ma być dokładnie tak jak zaprogramowano i koniec. Może to zabrzmieć nieprawdopodobnie, ale jednak MG to ludzie, którzy mają jakiś swój pomyślunek i sami z siebie dopasowują sytuację do możliwości gracza. I to, że taka ja mam stado pokemonów na 100lvl i mogę je sobie dobierać do wyboru do koloru pod liderów nie koniecznie oznacza, że zmiatam grymy z powierzchni ziemi jednym pokemonem. Tutaj MG ma ogromne pole do popisu- może walki nieco ułatwiać (w końcu kto broni liderowi stwierdzić "a, widzę, że jesteś młody, a ja mam lepszy dzień- potraktuję cię troszeczkę łagodniej niż zwykle" albo "pomogłeś mi z czymś tam, to w zamian troszkę zluzuję"), ale może też pójść w drugą stronę i walki utrudnić.
Uwaga będzie przykład:
Do dziś wspominam potyczkę z Sabriną, kiedy to Did uznał, że "O nie, Jaguziu, ty tej odznaki to nie zdobędziesz za pierwszym podejściem". I co? Mimo składu dopasowanego idealnie, żeby rozgromić Sabrinę i jej poki, to ona rozgromiła mnie - jednym pokemonem i 2 atakami. Calutki skład łącznie z wykokszoną już wtedy Lugią. (Strzeżcie się usypiającej szyszkich Venomoth xD). Nawet potem, przy drugim podejściu nie było łatwo. Podejrzewam, że gdyby nie fakt, że te niskopoziomowe odznaki już zdobyłam wcześniej, za czasów gdy liderzy funkcjonowali poza przygodą, nie zdziwiłabym się, gdyby taki Brock miażdżył mi moje poki swoim Onixem (zarówno w przenośni jak i dosłownie xD).

To nie jest tak, że ja się przed tym bronię jak przed jakąś świętością jak te wspominane za każdym razem RC z marketu. Moim zdaniem to jest niepotrzebne zawracanie gitary, bo od wielu lat, jako MG paczę na możliwości gracza i jakoś się do niego dostosowuję instynktownie. Poza tym, przez tyle lat jakoś nikt mi nigdy nie zarzucił, że "Ej, Jaguziu, ale tu mi się walczyło za łatwo z tym liderem" albo "A tego lidera to ja za łatwo pokonałem, nudne to było starcie". Czemu? Temu, że będąc tym "wszechmocnym MG" mogę bazując na tych nieszczęsnych rozpiskach dopasowywać się w pewnym stopniu pod gracza i to czym dysponuje. I owszem, gdyby ktoś z moich podopiecznych rzuciłby się na dzień dobry ze starterem na najsilniejszego lidera w regionie, pewnie nie skończyłoby to się dobrze, ale w ten sposób niejako wymusiłabym na graczu coś innego. Dostałby sygnał, że "Aha, z jednym pokiem to trochę głupota, może najpierw poszwendam się po okolicy i coś połapię, może jak się przygotuję i nie pójdę na hurra to mi się wtedy uda". To wcale nie oznaczałoby, że musi sobie odpuścić tego najsilniejszego lidera, bo ja mu nie pozwalam czy coś. Po prostu odwlekłoby to się nieco w czasie i nabrało realizmu- jak już pisałam kro normalny pcha się do liderów z niewyszkolonymi stworkami i zerowym doświadczeniem bojowym. No właśnie.

Nie widzę sensu we wprowadzaniu czegoś, co w pewnym sensie jest i funkcjonuje już od bardzo dawna. Może nie w 100% jak w tej propozycji, ale jednak jest i działa. Nie widzę sensu, by robić z tego zmiany na całe forum, zwłaszcza, że sądząc po dyskusji, większość MG ma na to tak po prawdzie wywalone.

To może inaczej:
Jeżeli któryś MG ma takie marzenie i chce zrobić coś takiego jak propka Daltonisa czy to co ma Daisy w swoim dziale to nie ma sprawy, ale nie ma sensu wciskać tego na siłę wszystkim. Crystal bazuje na grach, więc skoro tak to może jednak zostawić "stary i nie dobry system" jako ten ogólny wyznacznik, a MG dać większe pole do manewru w swoich działach, jeśli mają ku temu chęć? Wilk syty i owca cała.

EDIT:
Nie ma to jak walić ściankę, a tu dyskusja trwa dalej xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2018-05-12, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2018-05-12, 13:52   

Em. Nie to, że nikt tego nie przestrzega.
Bardziej to moje gapiostwo, głupota i niedoczytanie regulaminu jak byłam MG, bo kompletnie zapomniałam o takim punkcie jak 5.6 ( do teraz o nim nie miałam pojęcia) i robiłam walki graczom po swojemu i w liderach też.
Dostawali poki typowo dla lidera + inne wymyślone które typowo pasowały, a lvl jakie ja tam chciałam i jakie pasowały mi według przejrzanej przeze mnie kp gracza, by jemu tam było łatwiej.

Welp. Dla mniej nadal to jest to, że MG powinni móc po swojemu prowadzić wszystko w przygodzie, łącznie z liderami <-- kreować ich na swój sposób or żeby chociaż to co jest stałe mogli zmienić pod własne widzimisie.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Daltonis 
Head In The Clouds


Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 335
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-05-12, 14:01   

Cytat:
Jeżeli któryś MG ma takie marzenie i chce zrobić coś takiego jak propka Daltonisa czy to co ma Daisy w swoim dziale to nie ma sprawy, ale nie ma sensu wciskać tego na siłę wszystkim. Crystal bazuje na grach, więc skoro tak to może jednak zostawić "stary i nie dobry system" jako ten ogólny wyznacznik, a MG dać większe pole do manewru w swoich działach, jeśli mają ku temu chęć? Wilk syty i owca cała.


Cytat:
Welp. Dla mniej nadal to jest to, że MG powinni móc po swojemu prowadzić wszystko w przygodzie, łącznie z liderami <-- kreować ich na swój sposób or żeby chociaż to co jest stałe mogli zmienić pod własne widzimisie.


Można wołać Dais i zamykać propkę bo doszliśmy do porozumienia. Popieram obydwa cytaty wyżej bo tak właściwie od początku mi o to chodziło - dać dowolność graczowi i MG.
_________________

"Put my feelings all aside
Don't know how to make it right."


KP | Box | Konto bankowe | Trofea
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-12, 14:06   

Ale. Nie. Rozumiem. Dalej. Po. Co. Ten. Temat.
Przecież w taki sposób, dowolny, działa to w działach, z ograniczeniem to informacji o liderach w spisie.

edit.
wątek zostawiam otwarty, może ktoś jeszcze będzie chciał coś dopisać.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
Ostatnio zmieniony przez Księciu 2018-05-13, 19:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.