Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Daisy7
2018-07-18, 18:25
System kar
Autor Wiadomość
Jeckyll 
Druga osobowość Dafa



Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 285
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 2018-06-01, 17:51   System kar

Hejoo. Wpadłem na chatango na taki pomysł, żeby nieco zmienić nasz obecny system kar zwany warnami. Teraz jest dość... inwazyjny. Jest długo, długo nic, wyciszenie i ban. Dlatego pomyślałem, żeby na poziomie 3 warnów dodać zakaz korzystania z bonusów na forum. Wszelkie jeziorka, kopalnie, eventy, Safari, bonusy z profesji, itp. No... to tyle w zasadzie.
_________________
 
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-01, 17:56   

Tak jak napisałem na czacie, dla mnie jest to w sumie spoko. Ogólnie system warnów u nas jest troszkę przestarzały, więc jeżeli ktoś jeszcze ma jakieś pomysły, to zapraszam do dyskusji.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2018-06-01, 18:07   

Co do pomysłów wszelkich, które mogą powstać, by pozbyć się blokad/banów w systemie.
Welp. Trzeba się napracować by mieć te 5-7 warnów, na blokadę pisania, a potem bana.
Jak człowiekowi zależy na tym, by móc pisać/grać na forum, to będzie zważał na to co robi/pisze.
Plus, kwestia tego, że zawsze można odrobić warna/przeczekać okres zawarty w opisie.
No chyba, że ktoś jest leniwy/ma lepsze zajęcie, to i będzie sobie zbierał zamiast się pozbywać. Bam. ma 5/7 warnów. Z własnej winy, a nie kogoś innego - moda/adma.
Jak się na bieżąco ogarnia sprawę, to i się potem nie ląduje w bagnie.
Każdy czyn niesie konsekwencje.

Aczkolwiek, to co dał Daf. By już za 3 warny karać, to jest spoko.
3 - zakaz korzystania z bonusów na forum/wszystkiego poza przygodą
5 - blokada pisania
7 - ban

Tak może być, bo proszę ja was, ale jak człowiek zbierze te 3, to już powinien mieć nauczkę i się opamiętać. Jak odpracuje to ma 0, ja zostawi, ale postara się nie zdobywać wincej warnów, to nadal 3. Jak będzie miał 5, to już nie nasza wina, że spierdzielił sprawę.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-01, 19:27   

Hm... Kara na poziomie 3 warnów? Jestem za. Warn jak sama nazwa wskazuje to ostrzeżenie. Skoro tak, faktycznie wypadałoby dostawać po tyłku już kapkę wcześniej, może się ludkowie ogarną przed nałapaniem warnów na blokadę pisania postów czy bana.

W zasadzie to poszłabym nawet krok dalej i zaproponowałabym jeszcze jeden próg - karę przy 1 warnie. Żeby ludność odczuła, że warn to nie jest ozdoba tylko kara już od początku. Proponowałabym zatem takie cuś:

1 - zakaz korzystania z mini-eventów i bonusów z profesji
3 - zakaz korzystania z wszystkiego poza przygodą (znaczy odpadają wszelkie eventy, tereny i co my tam jeszcze mamy zacnego)
5 - blokada pisania
7 - ban

W ten sposób już przy pierwszym warnie gracz ma jasny sygnał- grzeczniej, bo po łapach. A tak, jak jest obecnie, to sobie taki ludek kolekcjonuje te warny i nic z tym nie robi. Tak być nie powinno.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-01, 19:37   

Nie mam nic do dodania, bowiem jestem za rozpiską, którą przedstawiła Gwen. Warna nie dostaje się bez powodu, tylko za złamanie regulaminu. Gracz, który złamał już regulamin, nie powinien korzystać w pełni z dodatkowych rzeczy na forum. c;
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2018-06-01, 19:43   

Gwen Brown napisał/a:


1 - zakaz korzystania z mini-eventów i bonusów z profesji


#ModOdSprawdzaniaCzyNiktNieOszukałZMini-Eventami

Nie zrozum mnie źle, opcja wydaje się być naprawdę spoczko loczko etc, ale takie coś może być naprawdę ciężkie to pilnowania, ale co ja tam wiem.
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-01, 19:55   

Tja, to faktycznie może być pewien problem... Hm, trzeba to jeszcze dopracować. Niemniej wiecie o co mi z grubsza chodzi xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-01, 19:57   

Keisuke napisał/a:
Gwen Brown napisał/a:


1 - zakaz korzystania z mini-eventów i bonusów z profesji


#ModOdSprawdzaniaCzyNiktNieOszukałZMini-Eventami

Nie zrozum mnie źle, opcja wydaje się być naprawdę spoczko loczko etc, ale takie coś może być naprawdę ciężkie to pilnowania, ale co ja tam wiem.

Koniec samowolki z wpisywaniem bonusów, założyć na to wątek, gdzie mod akceptuje. Problem solved.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-01, 20:48   

W sumie to już jakiś pomysł. Jakby to działało przykładowo na zasadzie tematów w jeziorkach czy innych rezerwatach, gdzie każdy gracz ma swój temat, to nawet byłoby łatwiej- danemu delikwentowi zamykałoby się temat dot. dopisywania bonusów i byłoby jasno widać kogo mieć bardziej na oku.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-01, 21:01   

Nawet niekoniecznie dla każdego z osobna, a jeden zbiorczy - pisze ktoś, kto ma warna, nie dostaje akcepta. Jeśli już robić osobne wątki dla każdego, to dobrze byłoby robić spis wszystkich poziomów, jakie są dodawane.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-01, 21:14   

W sumie temat zbiorczy też by mógł być- w końcu mod paczyłby głównie kto ma warna, a kto nie. To już sama zasada działania byłaby do dogadania, zależy jak by było wygodniej w obsłudze :)
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Jeckyll 
Druga osobowość Dafa



Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 285
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 2018-06-02, 00:05   

No ja osobiście uważam, że pierwszy warn sam w sobie jest już niezłym straszakiem xd Jak ktoś się nie wystraszy pierwszego, to szybko dojdzie do trzeciego. Więc kary za pierwszego warna todla mnie lekka przesada.
Dodatkowo zastanawiam się czy nie dałoby się w jakiś sposób zmienić formy karania z brak odpisu przez MG. Żeby niekoniecznie był to warn.
_________________
 
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-02, 13:24   

Pomysł jest fajny, włącznie z propką Gwen. Najpierw myślałam, że to trochę przesada, by już za pierwszy warn karać, ale z drugiej strony:
- ludzie bardziej by się wystrzegali warnów, bo jednak dużo osób korzysta z mini-eventów i bonusów za profki (można jeszcze dodać comięsieczny bonusowy atak, by w Poke-KP też to "uderzyło"),
- w przypadku warnów do odrobienia, szybciej by się nimi zajęli, bo aktualnie większość osób totalnie je zlewa i chyba liczy, że po X latach zlitujemy się i je usunięty -> odpowiedź brzmi...,
- mini-eventy, bonusy za profki i comiesięczny bonusowy atak gracze zdobywają za nic, tj. nie muszą niczego zrobić, by zasłużyć na te "prezenciki", więc ich odebranie nie będzie traktowane jako "brutalne" odebranie im czegoś, na co musieli ciężko zapracować.

Zastanawiam się tylko, czy jest sens robienia wątku, gdzie wszyscy by co miesiąc pisali, że przyznają profki z bonusu + atak i co 2 tygodnie info dot. zbierania korzyści z mini-eventów. Wyczuwam niezły bałagan, a ostatecznie tak czy siak ktoś może sobie potajemnie dopisać coś w KP. Zamiast tego proponuję, aby gracze prowadzili sobie rozpiski w KP (ew. jakimś nowym dziale, gdzie każdy miałby swój temat). Tak samo jak w bankach muszą każdą transakcję wpisać, tak tutaj zapisywaliby datę, nazwę ataku i Poka, jakiemu go przyznali + to samo z poziomami za główną profkę i mini-eventy. Ogólnie to zauważyłam, że sporo osób już tak robi, więc chyba się to sprawdza. No i wtedy każdy może zerknąć, czy się wszystko zgadza i unikniemy bałaganu.
Pytanie tylko, czy dotyczyłoby to tylko ataków i poziomów z mini-eventów, profesji i comiesięcznego bonusowego ruchu, a nie że musieliby wpisywać wszystkie ruchy i poziomy jakie ich stworki poznały na każdy możliwy sposób (w przygodzie, podczas treningu, zakup TMa itd.), czy jednak wszystkich ruchów i poziomów zdobytych na każdy możliwy sposób. Druga opcja byłaby z pewnością bardziej przejrzysta, ale może nie popadajmy w totalną drobiazgowość. Dla osób, które mają dużo stworków, mogłoby być to naprawdę męczące i czasochłonne. Zresztą zdobywanie poziomów i ataków w inny sposób niż przez te trzy bonusy zawsze pozostawia po sobie ślad (a to w markecie, gdy kupujemy ataki, a to w przygodzie, kiedy stworek zdobędzie lvl za walkę itd.).

Jeckyll napisał/a:
Dodatkowo zastanawiam się czy nie dałoby się w jakiś sposób zmienić formy karania z brak odpisu przez MG. Żeby niekoniecznie był to warn.

Zależy jakie, ale jeśli mowa tu o np. karze pieniężnej to zdecydowanie jestem na niej, Po pierwsze - trudniej to upilnować, po drugie - myślę, że wtedy MG bardziej olewaliby terminy. Bo jednak jest różnica między warnem, których kilka może doprowadzić do zakazu pisania na forum (to brzmi poważnie!), a jakimiś itemkami/pokami/hajsem z kapci. Nawet zakaz brania udziału w eventach, zakaz odebrania wypłaty itd. - to wszystko wydaje mi się złą karą. Warn to warn, jest moc ;;
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2018-06-02, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Huntress 
Queen


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 373
Wysłany: 2018-06-02, 13:45   

Daisy napisał/a:
Tak samo jak w bankach muszą każdą transakcję wpisać, tak tutaj zapisywaliby datę, nazwę ataku i Poka, jakiemu go przyznali + to samo z poziomami za główną profkę i mini-eventy. Ogólnie to zauważyłam, że sporo osób już tak robi, więc chyba się to sprawdza.

To byłoby naprawdę ciężkie, jeśli chodzi o mini-eventy. O ile te z wyznaczonymi pokami to pikuś do wypisywania, tak wypisanie każdego poka danego typu w przypadku pełnych boxów może być uciążliwe. Masz rację, ludzie wypisują, ile pokemonów danego typu akurat załapało im się na bonus, ale nie wypisują każdego z osobna, kiedyś widziałem to może tylko u jednej osoby. Wypisywać 60-70 gatunków (w przypadku takiego Dida, Gwen czy Fay) co dwa tygodnie to byłaby istna katorga, niewarta tego 0,5 lvla, chociaż hajs jest już sporawy, nie powiem.

No i też nie jestem jakoś za tą karą za pierwszego warna. Można to dać wszystko od 3, żeby porządnie przyhamować ludzi, ale upominanie w taki sposób już za pierwszego warna jest moim zdaniem zbędne. Tym bardziej, że nie wszyscy dostają tego pierwszego za jakieś rozróby na forum, tylko np. nie zdążyli się wyrobić z odpisami, a to już nie jest wielka zbrodnia, bo każdy przecież pamięta, że MG to też ludzie i mają życie, co jest zresztą nagminnie przypominane na forum. Ja rozumiem, że to też spory obowiązek, ale każdemu zdarzy się jakiś cięższy okres i ten warn będzie dla takiego MG już i tak wystarczającą karą, bo będzie się musiał pilnować przez dwa miesiące, skoro nie może go w żaden sposób odpracować. A karać go jeszcze w dodatkowy sposób takim zabieraniem bonusow, kiedy nie wyrządził nikomu wielkiej krzywdy będzie naprawdę niefajne, bo blokuje mu z automatu 2 miesiące korzystania z bonusów/mini-eventów. Podsumowując, jestem na nie z karaniem już od 1 warna. Rozumiem, że myślicie tutaj głównie o tych, którzy sobie te warny zebrali za jakieś rozróby i psucie atmosfery, ale uderzy to głównie w MG, którzy będą najbardziej poszkodowani.
_________________
R.I.P. Allison Argent †
1997-2014


Karta Postaci || Box || Bank
Multi Sosika. Zatwierdzone przez Daisy i Kyuubi
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-02, 14:17   

Ewentualnie po prostu dać zastrzeżenie, że w przypadku kary za 1 warna nie dotyczy to ostrzeżeń za MG.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.