Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Daisy7
2018-06-30, 16:26
Pomysły na wakacyjny event
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-18, 15:26   Pomysły na wakacyjny event

No cze o/
Wraz z końcem czerwca/początkiem lipca zamierzam przeprowadzić na forum jakiś event. Mówię tu o bardziej rozbudowanej atrakcji pokroju szkółka, ale żeby to szkółka nie była, bo ze względu na jej predyspozycje do wywoływania flejmów, na razie dajemy na wstrzymanie z tym tematem. Zresztą, ile razy można odgrzewać ciągle tego samego kotleta :v Co nie oznacza, że w evencie nie będzie żadnych grupowych zadań, a jedynie indywidualna rozrywka. Szczerze powiedziawszy, jeszcze nic nie wiadomo, bowiem pomysł na event jest dopiero malutki zalążkiem i trzeba go rozwinąć. I tu przychodzę z prośbą do Was, abyście podzielili się swoimi kreatywnymi zamysłami, sugestiami itd. Jaką tematykę byście preferowali? Jaki typ zadań najbardziej lubicie? Jakimi postaciami chcielibyście grać? No ogólnie wszystko, co Wam przyjdzie na myśl, a potem wybierze się z tego coś albo połączy kilka cosiów i tak powstanie nasza, miejmy nadzieję udana atrakcja na wakacje :D
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-18, 16:18   

Powiem tak- cokolwiek by się nie urodziło, ja zaklinam i błagam na kolanach, aby to były zadania indywidualne. Koniecznie i stanowczo. Albowiem Crystal już nie raz dał znać, że zadania grupowe to jest raczej słaby pomysł i więcej z tym potem zawirowań i gniewu niż faktycznej zabawy. A tak nawet gdyby wyniknął jakiś flejm to w obrębie jednego ludzia a nie całej drużyny- myślmy jak Ferdek Kiepski- tak zrobić, by się potem przy konsekwencjach nie narobić ;P

Co do pomysłów... A może by tak coś zwierzaczkowego? Gracze wcielający się w jakieś zwierzątki które muszą uczynić coś tam bo coś tam? xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2018-06-18, 18:22   

Zgadzam się z Gwen. Nawet przy ostatnim evencie były problemy, kiedy pracowało się w grupach. Lepiej zrobić zadania indywidualne, żeby było widać faktyczną robotę każdego uczestnika.

Co do tematyki... A może fabuła wyciągnięta żywcem z jakiegoś uniwersum, tudzież książki albo coś takiego. Byłaby to fajna odskocznia, bo teoretycznie znając przebieg i zakończenie, moglibyśmy napisać własne, oryginalne zakończenie poprzez podejmowanie konkretnych decyzji.
Jeśli nie to, to mam kolejny pomysł. Moglibyśmy się wcielić w stworzenia nadnaturalne. Od tak, jeden gatunek dla jednego ludzia, żeby się nie powielało nic. Naszym zadaniem... Byłoby coś związanego z tym światem nadnaturalnym. Może ludzie wynaleźli broń, która zniszczy magiczne stworzenia? Albo coś wysysa z nich magię, co grozi zniknięciu nadnaturalnego świata?
Co by to nie było, to stawiałbym właśnie na fantasy. Dawno się tak nie bawiliśmy chyba.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2018-06-18, 19:42   

Chyba trochę późno z tym zbieraniem pomysłów, w końcu przecież mamy już prawie koniec czerwca :(

Ja chciałabym zaproponować, aby tematem przewodnim byli piraci, w końcu lato kojarzy się z plażą, tropikami, przygodą w dżungli itp. Moglibyśmy wcielić się w załogi (małe, bo wtedy chyba nie będzie tak trudno ze współpracą), które rywalizują w wyścigu po olbrzymi skarb jakiejś starożytnej cywilizacji, a oprócz tego unikać floty np. Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii, które na nas polują (w końcu im przeszkadzamy).
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-18, 20:02   

Pomysł Sayuri nie jest zły, ale jest ryzyko, że wszystkie floty spłoną przez flejmy i gównoburze. Fantastyka już gdzieś była w evencie, w wyprawie po antidotum na zarazę.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2018-06-18, 20:05   

Nah. A ja nadal bym brnęła w te nieszczęsne zadania grupowe tj. w bycie w drużynach, bo indywidualności i działania samemu mamy od fulla przez resztę roku na forum.

Moje propozycje na Event:

1. Harry Potter. Dejzi ogarnia w końcu temat. Byłby dział z podziałem na domy i się robiłoby zadania grupowe lub że wyznacza się ludzia do czegoś.

2. AVATAR.
Nie ten filmowy, broń boże. Legenda Aanga. Też mamy podział na nacje.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Huntress 
Queen


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 373
Wysłany: 2018-06-18, 20:59   

Miałem ten event cały czas w pamięci, ale tam się skupialiśmy na mitologii słowiańskiej. No i tam byliśmy zwyczajnymi ludźmi, a istoty jedynie napotykaliśmy na swojej drodze. Tutaj byśmy się w nie wcielili. Mi chodziło raczej o te bardziej powszechne i popularne istoty, jak wilkołaki, zombie, elfy, wróżki itd., co oczywiście nie wykluczałoby również tych słowiańskich.
Ewentualnie moglibyśmy się skupić na mitologii greckiej i być demigods. Kojarzą książki Riordana?
_________________
R.I.P. Allison Argent †
1997-2014


Karta Postaci || Box || Bank
Multi Sosika. Zatwierdzone przez Daisy i Kyuubi
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-06-18, 21:14   

Trochę pachnie mi to eventem z twojego działu jakiś czas temu. :P
No nie wiem, jak większość woli. Mnie to naprawdę jest bardzo obojętne, bo swój event już wymyśliłem. :D
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Huntress 
Queen


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 373
Wysłany: 2018-06-18, 21:21   

Może trochę tak, ale nie nawiązywałem do niego w każdym bądź razie. xD
_________________
R.I.P. Allison Argent †
1997-2014


Karta Postaci || Box || Bank
Multi Sosika. Zatwierdzone przez Daisy i Kyuubi
 
     
Charme
The Deciever.


Dołączył: 28 Maj 2018
Posty: 158
Wysłany: 2018-06-19, 11:14   

Ja jestem za pomysłem Pandy, uniwersum HP i podział na domy brzmi dobrze, nie wypowiem się o gównoburzach i flejmie, bo chyba mnie to ominęło, ale wyobrażam sobie jakie to musi być frustrujące w pewnych momentach, kiedy jedna osoba zleje temat, czy coś. Gdyby zostały te grupówki, ale na przykład były też indywidualne (może nawet z małą przewagą jednych nad drugimi) to powinno wyjść całkiem git.
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-20, 21:25   

Oto Jaguź doznała kolejnego snu oświecającego:

A pamiętacie ten event na podstawie filmu "Strażnicy marzeń"? Wiem, dawno to było, ale było coś takiego- robiłam tam za złego Czerwonego Kapturka-wilkołaka xD Do czego piję: otóż niby był tam podział na tych dobrych i tych złych, ale o ile dobrze pamiętam, ostatecznie w większości zadań, poza naradami grupowymi, każdy z zawodników musiał wysmarować swojego posta za siebie i z tym co robi w danym zadaniu (Chyba tak było, przynajmniej tak mi się coś tłucze we łbie).

Do czego piję- nie przypominam sobie by w tamtym evencie pojawił się jakiś srogi flejm na całe forum, więc może by spróbować z podobną zasadą działania?
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-20, 21:38   

Gwen Brown napisał/a:
Powiem tak- cokolwiek by się nie urodziło, ja zaklinam i błagam na kolanach, aby to były zadania indywidualne. Koniecznie i stanowczo. Albowiem Crystal już nie raz dał znać, że zadania grupowe to jest raczej słaby pomysł i więcej z tym potem zawirowań i gniewu niż faktycznej zabawy. A tak nawet gdyby wyniknął jakiś flejm to w obrębie jednego ludzia a nie całej drużyny- myślmy jak Ferdek Kiepski- tak zrobić, by się potem przy konsekwencjach nie narobić ;P

Chyba jedyny event grupowy, przy którym nie było flejmów ze względu na samą grę, był mój Survivor. ALE.
Tam się wszyscy musieli starać, bo inaczej grupa została osłabiona -> nie przykładasz się, ktoś z drużyny odpada i przy następnym zadaniu jesteście słabsi od przeciwników - więc była motywacja do włożenia w to nieco wysiłku. Tylko czy chcemy letni event, w którym ktoś odpada z gry? Chyba niezbyt.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Kaoriann 
Arf!



Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 388
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-23, 09:30   

Ja ogólnie jestem za zadaniami indywidualnymi biorąc pod uwagę dawne... khm... problemy z grupowymi eventami. Weźcie pod uwagę, że ktoś może "zaspać" ze zrobieniem swojej części i wtedy cała grupa jest w czarnej nienazwanej. Poza tym mamy parę osób, które nie potrafią pracować w grupie i lepiej im się pracuje samemu(patrz ja).
Z drugiej strony jestem za pomysłem kogoś tam ażeby machnąć coś z uniwersum HP. A biorąc też pod uwagę pomysł Piesełka... Można by zrobić event letni, wakacyjny, w których bylibyśmy magicznymi stworami(a przecież jest ich w ciul), Myszak się na nich zna, więc czemuż by nie, jedyny problem by byłz dopasowaniem lata i magicznych stworów. Ktoś, coś? :D
_________________
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2018-06-23, 21:41   

Flejmy będą zarówno przy eventach grupowych, jak i indywidualnych. Od zbędnych kłótni o byle pierdołę się nie ucieknie robiąc Event pod to, by flejmów nie było.
Event moim zdaniem powinien łączyć na co dzień będących w innych przygodach użytkowników.
Ba. Powinniśmy stale się uczyć wspólnego działania drużynowego i polepszać się w tym.
I co z tego, że pewnie wybuchnie konflikt? Przeżyje się, jak każdy inny.
Crystal od 7 lat żyje mimo ciągłych flejmów. Kolejne niczego nie zmienią.

Nadal zostaje przy swoim pomyśle z HP i podziałem forum na 2/3 domy, które będą ze sobą konkurować w świecie pokemonów gdzie:
a) magiczne zwierzęta to pokemony
b) my to czarodzieje
c) przedmioty nauczane są związane z pokemonami
d) domy rywalizują ze sobą o bycie najlepszym na roku

A jak już się uparliście na indywidualne, bo się tak obawiacie flejmów, to 1 dom i czarodzieje rywalizują indywidualnie o bycie najlepszym czarodziejem w domu.

Cytat:
Weźcie pod uwagę, że ktoś może "zaspać" ze zrobieniem swojej części i wtedy cała grupa jest w czarnej nienazwanej.


Dlatego to można zrobić tak, by cała grupa nie była udupiona. Po prostu admin musi przemyśleć dobrze system eventu i zasady.

Cytat:
Poza tym mamy parę osób, które nie potrafią pracować w grupie i lepiej im się pracuje samemu(patrz ja).


To się nauczycie. Życie i forum wymaga umiejętności działania w grupie. Człowiek to istota społeczna, a nie łajza, która żyje sama ze sobą i innych ma gdzieś, bo jej tak dobrze.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Kaoriann 
Arf!



Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 388
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-23, 23:19   

Hm... A jakby tak zrobić po prostu event grupowy<bądź co bądź Pandeł ma rację jeśli chodzi o tę współpracę>, JEDNOCZEŚNIE jednak robiąc punktację indywidualną dla każdego uczestnika?
Czyli rywalizacja między domami + między ludźmi w domie? Wtedy jednocześnie mamy event grupowy i każdy się będzie mocno starał, żeby zdobyć dodatkową nagrodę, czy coś tam.
Taki głupi pomysł żeby połączyć obie grupy
Co z tego, że żadnej się nie spodoba

A co do Twojej propozycji, Pando, to mi się osobiście podoba. Tylko teraz będzie dyskusja które domy wykluczyć ;)

I podoba mi się wizja używania pegaza Rapidasha(tego unique) jako testrala(mógłby być w ciemnej wersji kolorystycznej) i tylko co wyglądają jak Trumph zamiast niuchaczy XD
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.