Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Daisy7
2018-07-17, 16:29
Multikonta
Autor Wiadomość
totoro 
forest spirit


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Maj 2018
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-03, 20:47   Multikonta

Hej, wychodzę z małą propozycją, ponieważ uważam, że poniższy zapis dotyczący multikont nie ma dużego sensu.

Cytat:
- minimum 10 stron w przygodzie


Szczerze mówiąc uważam to za nieuczciwie, ponieważ ilość stron w przygodzie uzależniona jest od MG. Wiadomo, że jedni odpisują codziennie po kilka razy, jedni raz na tydzień, a gracz nie ma na to żadnego wpływu. Zazwyczaj jeśli ktoś dostaje mało odpisów, po jakimś czasie traci zapał do gry (o ile na forum nie ma żadnego eventu, czy czegokolwiek co sprawi, że będzie miał po co się logować).
Osobiście uważam, że sam zapis, że gracz musi spędzić na forum aktywnie dwa miesiące jest wystarczający. Jeśli ktoś spędził tu tyle czasu, to znaczy, że wciągnął się na tyle, że nie zrezygnuje z dnia na dzień bez powodu. Dodatkowo możliwość poprowadzenia nowej postaci da mu nowe zajęcie i urozmaici czas na forum. MG jest dużo, co jakiś czas dochodzą nowi, więc dlaczego nie? Doliczyłam się 25 wolnych miejsc u mg (w trenerskich przygodach).

Tu kieruję propozycję do osób, którym pomysł się nie spodoba - można wprowadzić ograniczenie w postaci niemożliwości uczestniczenia w czymkolwiek poza przygodą, póki na pierwszym koncie nie uzbiera się w przygodzie 10 stron. Tylko i wyłącznie fabuła. Ewentualnie wydłużyć staż na forum, gdyż jak mówiłam, jeden gracz po 3 miesiącach może nie mieć nawet 5 stron w przygodzie, a drugi może mieć ich ponad 30. Oczywiście jestem za tym, by tych ograniczeń nie było, ale chciałabym posłuchać zdania reszty użytkowników i administracji. :)

(swoją drogą lista multikont chyba jest nieaktualna)
_________________


Leopold Butters Stotch | konto bankowe | box | trofea | gra
Who's the boy that can laugh at a storm cloud?
Turn a frown into a smile for free?
Who's the kid with a heart full of magic?
Everyone knows it's Butters!

 
     
Zumi 
The end of time is near


Wiek: 28
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 222
Wysłany: 2018-07-03, 21:03   

Zgadzam się z przedmówcą. 10 stron to moim zdaniem nieco niesprawiedliwy (?) wyznacznik.

Od siebie dodam jeszcze odchodzących MG, zmiany KP i urlopy.
Wiadomo, częstotliwość odpisów jest najważniejszym czynnikiem, ale takowy trudno unormować. Dla tego zgadzam się z Totoro, czasem człowiek nie ma co robić bo ma leniwego MG (na przykład takiego mnie :v) i wtedy druga KP by się przydała.
Wiadomo, że na forum jest multum atrakcji (trylogie, konkursy, tereny, loterie, zagadki itp itd) ale nie każdego to pociąga tak jak dobra fabuła.

Jednak moim zdaniem 2 miechy to troszkę za mało, ja bym dał 3 tak dla pewności. Ale wiadomo takie kwestie to do ugadania.

A od siebie to dałbym jakiś obowiązek podpisywania multikont w sygnje albo podpisie pod awatarem, bo czasamj można się pogubić w ludzikach ;-;
_________________

 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2018-07-03, 21:05   

Moim zdaniem można by zrezygnować z konieczności 10 stron, albo, co moim zdaniem będzie lepsze, dać drugi sposób zdobycia multikonta, zależny jednak tylko i wyłącznie od czasu spędzonego na forum. Oczywiście czas ten musiałby być długi, aby nie okazało się, że po np. trzech miechach mamy dwa, a nie tylko jedno, nieaktywne konto.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-07-03, 21:08   

Powiem tak- faktycznie w tym wypadku punkt widzenia zależy mocno od punktu siedzenia. A konkretniej od posiadanego MG i częstotliwości odpisów.

Cóż, żeby nie przedłużać jakimiś niepotrzebnymi przemyśleniami, powiem tak- jak dla mnie można zrezygnować z tej zasady, ale ku spokojności duszy i żeby nie było za łatwo, skłaniałabym się ku zwiększeniu tego stażu po którym można by się zgłaszać po multi. 3 miechy brzmi całkiem sprawiedliwie- czasu w opór by się wdrożyć w życie forumowe, jest pewność, że gracz nie zemrze gdzieś w międzyczasie, pi razy drzwi wiadomo już jaki z takiego ludzia ludź... No wiecie chyba do czego piję xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-03, 21:08   

Mi się w ogóle średnio podoba to, co dzieje się z multikontami. Pomijając to, że sama idea przelogowywania się jest do bani i będę próbować przepchnąć reformę, uważam, że:
Kolejną kartę powinno się móc założyć tylko w momencie, w którym poprzednia jest aktywna od X czasu - i mówiąc aktywna, mam na myśli aktywna - ma przygodę bez przerw itd. Nie, że człowiek jest na forum od pół roku, więc może sobie pstrykać kart jak z rękawa, bo to bez sensu.
Dwa, nie podoba mi się ograniczenie co do typu kart. Spójrzmy prawdzie w oczy - mało kto gra pokemonem dla grania pokemonem, większość to gijinki kombinujące, jak zbliżyć się jak najbardziej do postaci człowieka. Dlatego w ogóle zniosłabym to ograniczenie - Ok, możesz domyślnie mieć dwie karty, ale czy grasz pokemonem, czy gijinką, czy trenerem, to Twoja sprawa. Byle nie było między nimi żadnych szachrajstw i jeśli już dochodzi do jakichś handlów, to zgodnie z regulaminem.
Trzy, pozwalałabym na jedną dodatkową kartę po pewnym czasie od założenia pierwszej KAŻDEMU. Na multikonto (+2 karty) można by było nadal wykonywać zadania i nawet trzymać się tej zasady 10 stron (po przyznaniu 1 karty w gratisie po jakimś tam stażu pierwszej gry).
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Zumi 
The end of time is near


Wiek: 28
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 222
Wysłany: 2018-07-03, 21:33   

Rzeczywiście czas spędzony na forum można również nadużyć nic nie robiąc.

A co gdyby o multi konto/ drugą KP mozna było się ubiegać po 3 miesiącach, po czym sprawa zostaje rozpatrzona indywidualnie? Np admini lub jakiś mod sam ocenia czy gracz jest wystarczająco aktywny, zaangażowaniy itp?

Pozostaje tylko sprawa toksyczności niektórych graczy i bulwersji jeśli takiego przyzwolenia nia dostaną, ale skoro są aż tak toksyczni, to w sumie czy opłaca się mieć taką osobę na forum? (Wiem zszedłem nieco z tematu, ale chciałem żeby ten aspekt był równie klarowny).
_________________

 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2018-07-03, 22:11   

Kyuubi napisał/a:
Dwa, nie podoba mi się ograniczenie co do typu kart. Spójrzmy prawdzie w oczy - mało kto gra pokemonem dla grania pokemonem, większość to gijinki kombinujące, jak zbliżyć się jak najbardziej do postaci człowieka. Dlatego w ogóle zniosłabym to ograniczenie - Ok, możesz domyślnie mieć dwie karty, ale czy grasz pokemonem, czy gijinką, czy trenerem, to Twoja sprawa. Byle nie było między nimi żadnych szachrajstw i jeśli już dochodzi do jakichś handlów, to zgodnie z regulaminem.

This. Jak można się z tym nie zgodzić? Pomysł logiczny, fajny, przyjemny dla gracza i MG (wiadomo, im więcej graczy, tym więcej hajsików, a różnica jest taka, że nie wszyscy MG chcą przyjmować poki). Sam proponowałem kiedyś trzecie multi, a że to by się z tym pokrywało, więc jestem jak najbardziej na tak. Nie wiem czy miałbym czas grać kolejną KP, ale na pewno strasznie by mnie kusiło, bo jest tylu nowych i ciekawych MG ;w; do poke za to wcale mnie nie ciągnie i nie miałem jej zrobionej ani razu. Tak więc rozwiązałoby to mój problem zmieniania kart jak rękawiczek, do czego piła Kyuu w swoim punkcie pierwszym.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
totoro 
forest spirit


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Maj 2018
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-03, 23:01   

Osobiście uważam, że nawet czas spędzony na forum nie jest w tym wypadku szczególnie istotny.

Weźmy pod uwagę gracza, który już na samym wstępie ma pomysł na dwie zupełnie różne postacie. Jest szansa, że obie mu się znudzą. Jest szansa, że jedna mu się znudzi (jednak wtedy zostanie, bo ma po co). Tak naprawdę wszystkim graczom może przestać chcieć się grać - nawet trzech miesiącach (a może nawet większa szansa, że gracz się zniechęci, jeśli będzie prowadził jedną postać, która nie do końca mu odpowiada, czekając na moment, w którym w końcu będzie mógł założyć nową KP). Szkoda rezygnować z pierwszej postaci tylko dlatego, że na drugą ma się więcej pomysłu i zapału.

Nie będę ukrywać, że sama jestem w takiej sytuacji. Jestem na forum dwa miesiące, zapał do gry mam taki sam jak na początku. W międzyczasie wpadł mi do głowy pomysł na nową postać i bardzo chciałabym ją stworzyć teraz. Jednocześnie szkoda mi rezygnować z poprzedniej, choć wiem, że na tą drugą mam aktualnie większą ochotę. Nie zmienia to faktu, że obie mi się podobają. Co w takiej sytuacji zrobić? Albo porzucić świeży pomysł albo czekać miesiąc (w międzyczasie u wymarzonego MG może zabraknąć miejsc i wówczas zapał do nowej gry prawdopodobnie zmaleje) albo zrezygnować z pierwszej postaci. Cóż, myślę, że forum powinno działać tak, by zatrzymać przy sobie jak najwięcej chętnych graczy. Jeśli ktoś rezygnuje - jego sprawa. Zwykle jednak bywa tak, że jeśli ktoś nie ma chęci do gry, zobaczy to stosunkowo szybko - po jednej, czy dwóch stronach przygody. Sama jestem MG i rozumiem, że moi gracze kiedyś mogą mnie zostawić albo pójść sobie do kogoś innego - życie.

Piszę to po to, bo wiem, że większość użytkowników to starzy wyjadacze, którzy nie potrafią spojrzeć na sytuację z perspektywy nowego gracza. Oczywiście nie mam do nikogo pretensji - normalna sprawa. <3

Osobiście nie potrafię znaleźć argumentu przeciw pozwoleniu każdemu, bez względu na staż na forum, na zgłoszenie podania o dostanie multikonta (czy też nowej KP według pomysłu Kyu). Wydaję mi się, że można dać jakieś wymagające zadanie, by sprawdzić komu naprawdę zależy.
_________________


Leopold Butters Stotch | konto bankowe | box | trofea | gra
Who's the boy that can laugh at a storm cloud?
Turn a frown into a smile for free?
Who's the kid with a heart full of magic?
Everyone knows it's Butters!

 
     
Zumi 
The end of time is near


Wiek: 28
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 222
Wysłany: 2018-07-03, 23:32   

Jest w tym trochę racji, ja sam gdybym nie został MG, to pewnie dawno temu bym już odszedł. Pomysł drugiej KP bardziej by do mnie przemawiał i być może nawet sam bym skorzystał. (Jak na razie skupiam się na swoim dziale tak bardzo, że nie dodaję sobie bonusów, ani nie odbieram wypłat za MG xd - takie postanowienie coby być bardziej aktywnym dla graczy)
I w sumie zgadzam się, że czas spędzony na forum też jest mało dokładną miarą zaangażowania.

Należy też jednak pamiętać o modach i adminach, którzy mogą zostać zalani masą nowych KP i wielkim bałaganem. Do tego potrzebne były by zmiany w regulaminie i oczywiście uważne obserwowanie forum, coby się wyżej wymienionego bajzlu nie narobiło.

Może w sumie nie powinienem się odzywać, bo aż taki aktywny nie jestem, ale chciałem spojrzeć z obu stron na całą sprawę... Choć żadną z tych stron nie jestem - ot taka mała hipokryzja ~~
_________________

 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-03, 23:45   

Zumi napisał/a:
Należy też jednak pamiętać o modach i adminach, którzy mogą zostać zalani masą nowych KP i wielkim bałaganem. Do tego potrzebne były by zmiany w regulaminie i oczywiście uważne obserwowanie forum, coby się wyżej wymienionego bajzlu nie narobiło.

Myślę, że wystarczyłoby fabularnie pozwolić gijinkom na łapanie pokemonów, albo zezwolić na revamp karty pokemonowej bez zwyczajowych kar. Niektóre na pewno trzeba byłoby zrobić od zera, ale w zasadzie czy to więcej roboty? Nie wydaje mi się, z racji tego, że dotyczyłoby to głównie poke-kart, a te nie mają pozwolenia właściwie na nic poza przygodą.

Edit: No i bierze się to z tego, że w zasadzie poza Crystalem nie ma innego żywego PBFa pokemon. Wcześniej jak ktoś chciał grać więcej, to szedł na inne forum, a teraz zwyczajnie nie ma gdzie iść...
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
  
 
     
Zumi 
The end of time is near


Wiek: 28
Dołączył: 10 Gru 2017
Posty: 222
Wysłany: 2018-07-03, 23:55   

Nie twierdzę, ze to jest nie do ogarnięcia, wrecz przeciwnie. W sumie druga KP mogłaby być tylko i wyłącznie fabularna, tak jak było napisane u Totoro bodajże, wtedy wszystkie bonusy, nagrody i tym podobne lądowały by w głównej KP, a np w sygnaturze albo tytule byłby link do pobocznej KP. Wtedy nie byłoby aż takiego bałaganu, a ci co chcą grać dla samej chęci grania mieli by co robić po prostu.

W sumie brak jakiejkolwiek alternatywy rzeczywiście może zniechęcić. Ja jestem za pomysłem Kyuu, albo jakąś sensowną wariacją na ten temat.
_________________

 
     
totoro 
forest spirit


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Maj 2018
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-04, 00:09   

Ja zaś jestem za tym, by bonusy zaczęły się naliczać, ale dopiero po jakimś czasie - np. po 3 miesięcznym stażu. (widzimy, że ludzie teraz mogą mieć multikonta z bonusami, a jakoś nie ma wysypu ludzi, którzy robią drugą postać). Ewentualnie można zorganizować nowe wybory na moda, jeśli okaże się, że aktualni potrzebują pomocy.
_________________


Leopold Butters Stotch | konto bankowe | box | trofea | gra
Who's the boy that can laugh at a storm cloud?
Turn a frown into a smile for free?
Who's the kid with a heart full of magic?
Everyone knows it's Butters!

 
     
Black Lotus 
Ostatni dziedzic rodu Magów~



Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1751
Wysłany: 2018-07-04, 07:16   

totoro napisał/a:
W międzyczasie wpadł mi do głowy pomysł na nową postać i bardzo chciałabym ją stworzyć teraz. Jednocześnie szkoda mi rezygnować z poprzedniej, choć wiem, że na tą drugą mam aktualnie większą ochotę. Nie zmienia to faktu, że obie mi się podobają. Co w takiej sytuacji zrobić? Albo porzucić świeży pomysł albo czekać miesiąc (w międzyczasie u wymarzonego MG może zabraknąć miejsc i wówczas zapał do nowej gry prawdopodobnie zmaleje) albo zrezygnować z pierwszej postaci.

Myślę, że tutaj nie trzeba być aż takim czarnowidzem. Sam byłem w podobnej sytuacji, że miałem pomysł na drugą historię, zaś potrzebowałem jeszcze nieco czasu, ażeby móc starać się o multi. Napisałem wtedy po prostu do potencjalnego MG, czy nie przyjąłby do siebie postaci z daną historią i celami. Wtedy na spokojnie przyklepał on mi miejsce, ażebym już w odpowiednim czasie mógł złożyć oficjalny zapis.

O ile chodzi o sam czas, to tutaj muszę przyznać rację, że nie jest on jakoś bardzo istotny, jednak odgrywa on sporą rolę. Jako jeden z moderatorów od Kart Postaci wiem, że z tych 7 stron KP, które teraz są, w pełni aktywnych jest max. 2 strony, no może 2 z kawałkiem. Reszta to karty osób, którym gra albo się szybko znudziła, albo nawet nie rozpoczęli poszukiwań MG, co widać po tym, że mają jedynie pokemony na 5 poziomie i żadnego dodatkowego ekwipunku. Skoro chcemy zrezygnować z konieczności posiadania 10 stron przygody, będzie trzeba znaleźć inny pułap, może to być czas, ale równie dobrze można zaproponować coś innego, co równie w istotny sposób pokazałoby, że po dostaniu zezwolenia na multikonto, dana osoba nie ucieknie po dwóch tygodniach.
_________________
~ Rin Tohsaka ~

"Fighting for others, but not yourself, is nothing but hypocrisy."

"Even if my life is full of hypocrisy, I'll keep on striving to be a hero of justice!"

?© kotlet barani




 
 
     
Kesty 
It's curse o'clock!


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 381
Wysłany: 2018-07-06, 01:16   

Ja tylko dodam krótko, że sama chętnie zniosłabym przymus 1 KP ludzka i 1 KP pokemonowa na konto. Niech będzie dowolność: jeśli ktoś chce 2 ludzkie, to niech ma dwie ludzkie; jeśli dwie pokemonowe - niech wiedzie przygody, kierując pokemonami/gijinkami/fake'ami~
_________________

k a ż d y _ M G _ j e s t _ p o _ c z ę ś c i _ s a d y s t ą _

RRRR
RRRR

 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-06, 01:47   

Ok, napiszę bardziej przejrzyście to, o co mi chodziło.

1. Zmieńmy ten przymus posiadania jednej ludzkiej i jednej pokemonowej KP. Pokemonowe jako takie i tak sprawdzają się, mówiąc wprost, średnio, bo większość to i tak gijinki, które gijinkami są dla picu. To zwyczajne gry, tyle tylko, że postać nie może posiadać pokemonów na własność. Zamiast utrudniać, można to ułatwić i przestać bawić się w podchody i zwyczajnie zezwolić na dowolność jeśli chodzi o typ kart.
2. Pozbywamy się w ogóle czegoś takiego jak "multikonto". Roboczo nazwałam to rangą VIP. Od multikonta nie różni się to zupełnie niczym, poza tym, że po prostu wszystkie karty lądują na jednym koncie (co rozwiązuje problem warnów, przelogowywania się i uczestniczenia w eventach z kilku kont).
3. Po, powiedzmy, dwóch miesiącach od daty założenia drugiej aktywnej karty, graczowi mogłaby przysługiwać jedna dodatkowa, pod warunkiem, że obie wcześniejsze są aktywne. Taka "darmowa próbka multi" dla każdego, kto aktywnie gra.
4. Po kolejnych dwóch miesiącach od założenia trzeciej KP można byłoby starać się o multikonto (rangę VIP, czy jak się to tam będzie zwało) na starych zasadach - gracz ma być niekarany (z wykluczeniem warnów za MG), wszystkie trzy dotychczasowe KP mają być aktywne, gracz wykonuje drobne zadanie, by otrzymać zgodę na kolejne dwie karty.

Ja wiem, że pięć KP brzmi przerażająco, ale spójrzmy prawdzie w oczy - 1 - kto wykorzysta pełny limit pięciu kart, zachowując przy tym wszystkie jednocześnie przy życiu? I 2 - inne pokemonowe PBFy powymierały. Jeśli nie zrealizujemy pomysłów tutaj, to gdzie indziej?
Opcjonalnie można zezwolić np. tylko dwóm KP na używanie Terenów, chociaż nie wydaje mi się to konieczne.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.