Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Daisy7
2018-07-17, 17:29
Multikonta
Autor Wiadomość
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-10, 13:05   

Podsumowując:
1. Cztery KP, każda kolejna odblokowywana po dwóch miesiącach aktywnego używania wszystkich poprzednich:
Pierwsza karta dostępna bazowo,
Druga karta po dwóch miesiącach gry na pierwszej pod warunkiem, że 1 jest nadal aktywna,
Trzecia karta po dwóch miesiącach gry na drugiej pod warunkiem, że 1 i 2 są nadal aktywne oraz wykonanie zadania (tak, jak jest w tej chwili),
Czwarta karta po dwóch miesiącach gry na trzeciej pod warunkiem, że 1, 2 i 3 są nadal aktywne,
*+ nikt nie powiedział ani słowa o dodatkowej KP dla MG za ~rok stażu, do której traciłby prawo po odejściu ze stanowiska - na zasadzie "chcesz grać więcej? Ok, ale stwórz miejsca do gry". Luźna propozycja :P

2. Bonusy
Bonusy z profesji, mini-eventów i innych rzeczy, które każdy ma pasywnie, zostają jak są.
Ogródki:
Proponowałabym założyć jeden ogródek na wszystkie konta, z osobnymi grządkami. Osoby z multikontami i tak zazwyczaj zbierają wszystko w jeden dzień, więc równie dobrze mod może edytować jeden wątek zamiast kilku. Jeśli chłopaki uważają, że losowanie ilości jagód cztery razy to za dużo roboty, zawsze można założyć jeden ogródek i dopisać do niego po dwie grządki za każdą KP (już bez bonusów płynących z przygody), a jagody użytkownik obdzielałby sobie sam (biorąc pod uwagę, że na jedną KP przypada mu maksymalnie np. 12 Enigm [bo nie oszukujmy się, i tak nikt nic innego nie sadzi]). We wrześniu chciałam poruszyć sprawę ogródków i już nawet mniej więcej wiem, jak to zrobić tak, żeby dostosować to do wersji z czterema kartami tak, żeby nie dokładać modom roboty, więc sądzę, że tymczasowo taka wersja mogłaby wisieć.

Tereny:
Jak w poście wyżej. Nadal jedno losowanie na tydzień, tylko że przypadające na konto (spełniające odpowiednie warunki). Mowa o Ogródkach/Rezerwacie.
Cytat:
Nie no, raczej każde konto musiałoby spełnić odpowiednie warunki, żeby móc zabrać przedmiot. Przykładowo, na trzech z czterech KP mam poka na 15 levelu o typie pasującym do rezerwatu, a na dwóch z tych czterech kont wykupiony zestaw do dłubania w ziemi, w tym na jednym zakres poziomów 600, na drugim 300.
Trafiam nagrodę na zakres poziomów 300. Mogę ją wziąć i kontem z zakresem 600, i kontem z zakresem 300, z kolei nie mogę kontem które nie ma wykupionego zestawu ani tym, które nie spełnia wymagań do rezerwatu, ale za to za śmiesznego mema mogłabym wziąć już przedmiot trzema kontami.
Atrakcja z Greatballem, pok trafia tam, skąd był użyty Greatball.


Safari:
Wejściówka na jedną kartę, jak w przypadku wędrowania z aparatem po rezerwacie. Na którą kartę kupisz wejściówkę, na tej łapiesz. Żeby nie dokładać Gwen roboty można albo zezwolić na 1-2 karty, albo ustalić, że każda kolejna wejściówka jest droższa. Albo nie robić nic i pozwolić z tego normalnie korzystać, ale tutaj musiałaby się wypowiedzieć Gwen *rozkłada ręce*

3. Odnośniki
Rozwiązanie A: wyrzucamy je spod avatara i wracamy do obowiązku umieszczenia odnośników KP BOX BANK w sygnaturze (coś jak u mnie, tylko że ja mam tam nawalone wszystkiego);
Rozwiązanie B: Robimy odnośniki pod avatarem, tylko mniejsze i w jednej linijce (da się w ogóle? Jak nie to nvm xD)
Rozwiązanie C: Robimy odnośniki pod avatarem, tylko zostawiamy same KP (i mniejsze na litość boską D:)

4. Coś jeszcze mi wpadło do głowy jakiś czas temu i myślę że można to wykorzystać "przy okazji"
TABLICA KORKOWA.
Zróbmy gdzieś wątek z taką tablicą, na której można wywiesić zadania na multi/do odrobienia warna. Tak, żeby każdy użytkownik forum mógł takie zadanie wywiesić (np. "potrzebuję obrazków do skanów, płacę 5000$ za 20 obrazków" albo "wypełnijcie mi ankietę, każdy dostaje za to pięć Enigm, ważne do przyszłego piątku"). Admin/mod od tego mógłby klasyfikować niektóre takie zadania (np. od Rudej, ostatnio potrzebowała pomocy przy Trylogii) jako nadające się na zadanie na multi/odrobienie warna, plus wywieszać takie dodatkowo. Tak, żeby osoba, której na czymśtam zależy mogła wybrać to, co chce zrobić, a nie to, co jest jej narzucone i dostać za to taką nagrodę, jaka mu odpowiada.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-07-10, 14:05   

Jeśli chodzi o mnie to... Safari może zostać tak jak jest. Generalnie tak jak w przypadku multi, w Safari chodzi o to by na jedną KP przypadała jedna wejściówka. A czy wbije mi ktoś z dwoma czy czterema kartami to już dla mnie wsio ryba- byle się wejściówki zgadzały. Potem taki delikwent może odpisywać za wszystkie KP z jednego postu- z multi działa, więc nie widzę problemu by i z kilkoma KP jednego ludka działało :)
Tak więc jeśli o mnie chodzi, tutaj nie trzeba jakoś wybitnie kombinować- aby się ludzie jasno dookreślili na jakie KP kupują wejściówkę i mogę przyjmować ich tabunami xD

A tak co do tego ogólnego podsumowania- Kyuu prawi z sensem i cuś takiego mogłoby się udać. W każdym razie w kwestii powiększenia puli dostępnych KP nie mówię nie. Osobiście raczej nie skorzystam, bo wystarczą mi w zupełności obecne dwie, ale co będę innym bronić ;P
Jeśli chodzi o odnośniki, myślę że te do konta bazowego mogą być tymi pod avkiem, a te poboczne można dać wy sygnę w kilku linijkach. A jak nie to wszystko dać w sygnę, byle oznaczyć to jakoś, że jedne odnośniki są do KP 1, inne do 2, itd. Co prawda wtedy już sobie człowiek nie nawali tak wszystkiego bez pamięci (chyba?), ale gdyby to ograniczyć do tych głównych linków, powinno wyjść w miarę schludnie.

Koncepcja tablicy z ogłaszanymi zadaniami brzmi dla mnie całkiem ok. Na pewno uniknęlibyśmy wtedy sytuacji, że ktoś jest niepocieszony z otrzymanego zadania na multi czy przy odrabianiu warna. Istniałoby co prawda ryzyko, że te najbardziej upierdliwe zadanka wisiałyby tam nieskończenie długo, ale podejrzewam, że i na to dałoby się jakoś zaradzić. W każdym razie można nad tym podyskutować.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-10, 15:31   

Proponowałbym, żeby ogródek był jeden na jedno konto z możliwością brania jagód na dowolną KP. Z ograniczeniem takim, że bonusy przypisywane byłyby z przygody, stworzonej na podstawie pierwszej KP użytkownika. W przypadku rezygnacji z pierwszej KP, ogródek zerowałby się i trzeba byłoby założyć nowy.

Na sam temat dodatkowych KP nie mam nic do powiedzenia, ponieważ zostaję wierny May i nie zanosi się na to, żebym kiedykolwiek zakładał nową KP.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-10, 15:34   

Did napisał/a:
Proponowałbym, żeby ogródek był jeden na jedno konto z możliwością brania jagód na dowolną KP. Z ograniczeniem takim, że bonusy przypisywane byłyby z przygody, stworzonej na podstawie pierwszej KP użytkownika. W przypadku rezygnacji z pierwszej KP, ogródek zerowałby się i trzeba byłoby założyć nowy.

Na sam temat dodatkowych KP nie mam nic do powiedzenia, ponieważ zostaję wierny May i nie zanosi się na to, żebym kiedykolwiek zakładał nową KP.

Pierwszej, czy może najbardziej rozwiniętej? Bo jednak bonusy tu bardzo zależą od tempa odpisów MG. ;-;
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-10, 18:35   

Kyuubi napisał/a:
Podsumowując:
1. Cztery KP, każda kolejna odblokowywana po dwóch miesiącach aktywnego używania wszystkich poprzednich:
Pierwsza karta dostępna bazowo,
Druga karta po dwóch miesiącach gry na pierwszej pod warunkiem, że 1 jest nadal aktywna,
Trzecia karta po dwóch miesiącach gry na drugiej pod warunkiem, że 1 i 2 są nadal aktywne oraz wykonanie zadania (tak, jak jest w tej chwili),
Czwarta karta po dwóch miesiącach gry na trzeciej pod warunkiem, że 1, 2 i 3 są nadal aktywne,
*+ nikt nie powiedział ani słowa o dodatkowej KP dla MG za ~rok stażu, do której traciłby prawo po odejściu ze stanowiska - na zasadzie "chcesz grać więcej? Ok, ale stwórz miejsca do gry". Luźna propozycja :P


Rezygnacja z tworzenia kont, przyzwolenie na tworzenie KP w zależności od aktywności bazowego konta? Rozwiązuje się problem przelogowań. Jeżeli chodzi o dodatkową stronę dla MG to całkiem spoko pomysł.
Natomiast boję się, że ilość MG którą obecnie posiadamy jest niewystarczająca na ewentualne 4 KP na użytkownika. Oczywiście wiem, że KPowy boom nie byłby od razu, ale mamy tutaj dość płodne umysły i może się to skończyć brakiem miejsc w MG.

Kyuubi napisał/a:
2. Bonusy
Bonusy z profesji, mini-eventów i innych rzeczy, które każdy ma pasywnie, zostają jak są.
Ogródki:
Proponowałabym założyć jeden ogródek na wszystkie konta, z osobnymi grządkami. Osoby z multikontami i tak zazwyczaj zbierają wszystko w jeden dzień, więc równie dobrze mod może edytować jeden wątek zamiast kilku. Jeśli chłopaki uważają, że losowanie ilości jagód cztery razy to za dużo roboty, zawsze można założyć jeden ogródek i dopisać do niego po dwie grządki za każdą KP (już bez bonusów płynących z przygody), a jagody użytkownik obdzielałby sobie sam (biorąc pod uwagę, że na jedną KP przypada mu maksymalnie np. 12 Enigm [bo nie oszukujmy się, i tak nikt nic innego nie sadzi]). We wrześniu chciałam poruszyć sprawę ogródków i już nawet mniej więcej wiem, jak to zrobić tak, żeby dostosować to do wersji z czterema kartami tak, żeby nie dokładać modom roboty, więc sądzę, że tymczasowo taka wersja mogłaby wisieć.


Ogródek na jedno konto i rozkładanie jagód dowolnie między konta - dla mnie spoko. Byleby nie uprzykrzać ogródkowym modom pracy.

Kyuubi napisał/a:
Tereny:
Jak w poście wyżej. Nadal jedno losowanie na tydzień, tylko że przypadające na konto (spełniające odpowiednie warunki). Mowa o Ogródkach/Rezerwacie.
Cytat:
Nie no, raczej każde konto musiałoby spełnić odpowiednie warunki, żeby móc zabrać przedmiot. Przykładowo, na trzech z czterech KP mam poka na 15 levelu o typie pasującym do rezerwatu, a na dwóch z tych czterech kont wykupiony zestaw do dłubania w ziemi, w tym na jednym zakres poziomów 600, na drugim 300.
Trafiam nagrodę na zakres poziomów 300. Mogę ją wziąć i kontem z zakresem 600, i kontem z zakresem 300, z kolei nie mogę kontem które nie ma wykupionego zestawu ani tym, które nie spełnia wymagań do rezerwatu, ale za to za śmiesznego mema mogłabym wziąć już przedmiot trzema kontami.
Atrakcja z Greatballem, pok trafia tam, skąd był użyty Greatball.


Omatkobosko. Muszę to przemyśleć, ale wstępnie jestem na tak, żeby nie blokować wątku.

Kyuubi napisał/a:
3. Odnośniki
Rozwiązanie A: wyrzucamy je spod avatara i wracamy do obowiązku umieszczenia odnośników KP BOX BANK w sygnaturze (coś jak u mnie, tylko że ja mam tam nawalone wszystkiego);
Rozwiązanie B: Robimy odnośniki pod avatarem, tylko mniejsze i w jednej linijce (da się w ogóle? Jak nie to nvm xD)
Rozwiązanie C: Robimy odnośniki pod avatarem, tylko zostawiamy same KP (i mniejsze na litość boską D:)


Osobiście jestem za tym, żeby wrzucić to wszystko do sygnatury. U mnie się to sprawdza i wygląda całkiem estetycznie. ♥

Kyuubi napisał/a:
4. Coś jeszcze mi wpadło do głowy jakiś czas temu i myślę że można to wykorzystać "przy okazji"
TABLICA KORKOWA.
Zróbmy gdzieś wątek z taką tablicą, na której można wywiesić zadania na multi/do odrobienia warna. Tak, żeby każdy użytkownik forum mógł takie zadanie wywiesić (np. "potrzebuję obrazków do skanów, płacę 5000$ za 20 obrazków" albo "wypełnijcie mi ankietę, każdy dostaje za to pięć Enigm, ważne do przyszłego piątku"). Admin/mod od tego mógłby klasyfikować niektóre takie zadania (np. od Rudej, ostatnio potrzebowała pomocy przy Trylogii) jako nadające się na zadanie na multi/odrobienie warna, plus wywieszać takie dodatkowo. Tak, żeby osoba, której na czymśtam zależy mogła wybrać to, co chce zrobić, a nie to, co jest jej narzucone i dostać za to taką nagrodę, jaka mu odpowiada.


Dla mnie spoko. ♥
Podsumowując, jestem na tak! Całkiem ciekawie to rozpisaliście, świetna robota!
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-10, 19:03   

Księciu napisał/a:

Natomiast boję się, że ilość MG którą obecnie posiadamy jest niewystarczająca na ewentualne 4 KP na użytkownika. Oczywiście wiem, że KPowy boom nie byłby od razu, ale mamy tutaj dość płodne umysły i może się to skończyć brakiem miejsc w MG.

Odniosę się do tego, bo wydaje mi się, że to nieco irracjonalny strach - Kart jest przecież tyle samo, co teraz. Ba, będą się pojawiać nawet w wolniejszym tempie, bo uniemożliwiasz graczowi tworzenie czterech naraz, bo ma tyle świetnych pomysłów, że sam nie wie, co by chciał. :D Jak Szop.
Do tego weź pod uwagę, że zaledwie ułamek osób wykorzysta możliwość posiadania wszystkich czterech kart. Niektórzy, jak Gwen czy Did otwarcie twierdzą, że więcej im zwyczajnie nie trzeba. Część kart też umrze śmiercią naturalną. Myślę, że to tylko strasznie wygląda.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-10, 23:08   

Grzeg powiedział.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Kesty 
It's curse o'clock!


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 381
Wysłany: 2018-07-13, 17:39   

Nieśmiało podrzucę pomysł, żeby trzeba było czekać miesiąc, a nie dwa.
Ewentualnie - zakładając, że 2 będą dostępne na start - to by 3 była za miesiąc, a 4 za dwa miesiące?
_________________

k a ż d y _ M G _ j e s t _ p o _ c z ę ś c i _ s a d y s t ą _

RRRR
RRRR

 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-13, 17:42   

Miesiąc to trochę krótko. Tyle czasu masz na znalezienie MG na jednej karcie. Mogłoby się okazać, że ktoś dwa dni temu zaczął grę, a już tworzy nową kartę ;/
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Kesty 
It's curse o'clock!


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 381
Wysłany: 2018-07-13, 19:33   

Ooooh, przez chwilę miałam wrażenie, że data liczy się od rozpoczęcia przygody, a nie zrobienia samej karty x'D Nie wiem, czemu mi się tak ubzdurało x'D
_________________

k a ż d y _ M G _ j e s t _ p o _ c z ę ś c i _ s a d y s t ą _

RRRR
RRRR

 
     
totoro 
forest spirit


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Maj 2018
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-14, 05:28   

A gdyby to był miesiąc od rozpoczęcia przygody? To by miało więcej sensu.
_________________


Leopold Butters Stotch | konto bankowe | box | trofea | gra
Who's the boy that can laugh at a storm cloud?
Turn a frown into a smile for free?
Who's the kid with a heart full of magic?
Everyone knows it's Butters!

 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-07-15, 00:51   

Okey, przetrawiłam, ale i tak muszę wszystko ogarnąć po swojemu, a Wy sprawdźcie, czy dobrze skumałam.

ZASADA ZDOBYWANIA KAPCI
Kiju napisał/a:
1. Cztery KP, każda kolejna odblokowywana po dwóch miesiącach aktywnego używania wszystkich poprzednich:
Pierwsza karta dostępna bazowo,
Druga karta po dwóch miesiącach gry na pierwszej pod warunkiem, że 1 jest nadal aktywna,
Trzecia karta po dwóch miesiącach gry na drugiej pod warunkiem, że 1 i 2 są nadal aktywne oraz wykonanie zadania (tak, jak jest w tej chwili),
Czwarta karta po dwóch miesiącach gry na trzeciej pod warunkiem, że 1, 2 i 3 są nadal aktywne

Okey, przyjęłam, jestem za, ALE SPÓJRZCIE NIŻEJ!


DODATKOWA KP ZA BYCIE MG
Dagens napisał/a:
+ nikt nie powiedział ani słowa o dodatkowej KP dla MG za ~rok stażu, do której traciłby prawo po odejściu ze stanowiska - na zasadzie "chcesz grać więcej? Ok, ale stwórz miejsca do gry". Luźna propozycja :P

I tu mam problem. Bo możliwość posiadania kolejnej KP za bycie MG byłaby fajna na zasadzie, którą Kiju napisała, że dajesz miejsca u siebie, więc możesz sam wykonać dodatkowego kapcia. Logiczne. Tylko że te 5 kapci naprawdę wydaje mi się jakąś szaloną liczbą. Nawet pomijając moją i ksiotełową obawę o nadmiar kapci względem miejsc u MG, to czy możliwość posiadania piątej KP będzie aż tak bardzo jarała ludzi do zostawania mistrzami gier? No bo serio, Crystalowiczów, którzy byliby w stanie aktywnie prowadzić 5 KP, prawdopodobnie można policzyć na palcach jednej ręki. Więc po co komuś bonus, z którego i tak zapewne nie skorzysta i w ogóle go nie jara? Może już bardziej czwarta KP jako bonus za bycie MG. Takich osób też wiele nie ma, ale na pewno więcej niż chętnych na pięć.
Oczywiście osoby, które aktualnie mają już cztery aktywne KP i nie są MG, nie zostałyby pozbawione którejś z postaci, bo to by było niegrzeczne z naszej strony, jednak gdyby zrezygnowali z którejś, nie mogliby założyć z powrotem czwartej dopóty, dopóki nie zostaliby MG.


BONUSY
Dagąska napisał/a:
2. Bonusy
Bonusy z profesji, mini-eventów i innych rzeczy, które każdy ma pasywnie, zostają jak są.

Aye, jak najbardziej za :)


OGRÓDKI
Dode napisał/a:
Proponowałbym, żeby ogródek był jeden na jedno konto z możliwością brania jagód na dowolną KP. Z ograniczeniem takim, że bonusy przypisywane byłyby z przygody, stworzonej na podstawie pierwszej KP użytkownika. W przypadku rezygnacji z pierwszej KP, ogródek zerowałby się i trzeba byłoby założyć nowy.

To brzmi dobrze (czyt. lepiej niż "Proponowałabym założyć jeden ogródek na wszystkie konta, z osobnymi grządkami", bez obrazy Kijuś ;-;), ale zamiast tego "na podstawie pierwszej KP" czy też "na podstawie najbardziej rozwiniętej KP" dać po prostu "na podstawie wybranej KP". Niech gracz sam sobie ustali, potem jak mu padnie KP to nie będzie mógł mieć do nas pretensji, bo sam wybierał, który kapeć będzie "bazowym" w ogródkach.


TERENY
Kyuu napisał/a:
Nie no, raczej każde konto musiałoby spełnić odpowiednie warunki, żeby móc zabrać przedmiot. Przykładowo, na trzech z czterech KP mam poka na 15 levelu o typie pasującym do rezerwatu, a na dwóch z tych czterech kont wykupiony zestaw do dłubania w ziemi, w tym na jednym zakres poziomów 600, na drugim 300.
Trafiam nagrodę na zakres poziomów 300. Mogę ją wziąć i kontem z zakresem 600, i kontem z zakresem 300, z kolei nie mogę kontem które nie ma wykupionego zestawu ani tym, które nie spełnia wymagań do rezerwatu, ale za to za śmiesznego mema mogłabym wziąć już przedmiot trzema kontami.
Atrakcja z Greatballem, pok trafia tam, skąd był użyty Greatball.

Szczerze powiedziawszy, tutaj sprawę widziałabym podobnie jak przy bonusach, czyli każdy kapeć może oddzielnie mieć swoje wątki w terenach. Kojarzę, że stronę temu mówiłam co innego, ale w sumie roboty dla moda będzie prawie tyle samo, bo i tak musi latać po wszystkich kapciach i sprawdzać. Powiedziałabym nawet, że łatwiej się pomylić, niż kiedy każda KP miałaby swój oddzielny wątek. Aczkolwiek niech Księć się określi, kiedy już sprawę przemyśli.


SAFARI
Jaguź napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie to... Safari może zostać tak jak jest. Generalnie tak jak w przypadku multi, w Safari chodzi o to by na jedną KP przypadała jedna wejściówka. A czy wbije mi ktoś z dwoma czy czterema kartami to już dla mnie wsio ryba- byle się wejściówki zgadzały. Potem taki delikwent może odpisywać za wszystkie KP z jednego postu- z multi działa, więc nie widzę problemu by i z kilkoma KP jednego ludka działało :)
Tak więc jeśli o mnie chodzi, tutaj nie trzeba jakoś wybitnie kombinować- aby się ludzie jasno dookreślili na jakie KP kupują wejściówkę i mogę przyjmować ich tabunami xD

Brzmi okey. Mniej kombinowania, wszystko jasne i klarowne, a skoro Gwen nie przeszkadza mieć tyle odwiedzających safari to spoko.


ODNOŚNIKI
Zanate napisał/a:
Rozwiązanie A: wyrzucamy je spod avatara i wracamy do obowiązku umieszczenia odnośników KP BOX BANK w sygnaturze (coś jak u mnie, tylko że ja mam tam nawalone wszystkiego);
Rozwiązanie B: Robimy odnośniki pod avatarem, tylko mniejsze i w jednej linijce (da się w ogóle? Jak nie to nvm xD)
Rozwiązanie C: Robimy odnośniki pod avatarem, tylko zostawiamy same KP (i mniejsze na litość boską D:)

Rozwiązanie A brzmi chyba najlepiej. Dałoby się instrukcję z ładnym kodem, żeby osoby niezbyt lubiące się bawić w takie sprawy albo leniwe (uwu) miały uproszone zadanie i po sprawie.
B raczej nie pyknie.
C byłoby spoko, ale jak przyciski brzmiałyby "Karta Postaci 1", "Karta postaci 2" itd. to łatwo się pogubić i zapomnieć, która KP to który numerek. A przy rozwiązaniu A zamiast "Karta Postaci 1", "Karta postaci 2" itd. nazywałoby się to imieniem postaci. Coś w tym stylu:
Cytat:
Charlie Ville: karta postaci | box | bank | trofea
Max Kolonko: karta postaci | box | bank | trofea
Bednarek Cerekwicki: karta postaci | box | bank | trofea
Susan Bones: karta postaci

Susan ma tylko odnośnik do KP, bo to postać pokemonowa. Dla chętnych jeszcze odnośniki typu ogródek, jeziorko itd.
A pod avem zostałby nowy, bajerancki odnośnik do Crystal's Dollars ♥


TABLICA KORKOWA
Daga napisał/a:
Zróbmy gdzieś wątek z taką tablicą, na której można wywiesić zadania na multi/do odrobienia warna. Tak, żeby każdy użytkownik forum mógł takie zadanie wywiesić (np. "potrzebuję obrazków do skanów, płacę 5000$ za 20 obrazków" albo "wypełnijcie mi ankietę, każdy dostaje za to pięć Enigm, ważne do przyszłego piątku"). Admin/mod od tego mógłby klasyfikować niektóre takie zadania (np. od Rudej, ostatnio potrzebowała pomocy przy Trylogii) jako nadające się na zadanie na multi/odrobienie warna, plus wywieszać takie dodatkowo. Tak, żeby osoba, której na czymśtam zależy mogła wybrać to, co chce zrobić, a nie to, co jest jej narzucone i dostać za to taką nagrodę, jaka mu odpowiada.

Brzmi okey ;) Nie wiem, czy kiedyś czegoś takiego nie mieliśmy albo nie planowaliśmy...


CO Z OSOBAMI, KTÓRE AKTUALNIE MAJĄ KILKA KP, ALE NIE SPEŁNIAŁYBY NOWYCH WYMAGAŃ?
Podobnie jak wspomniałam gdzieś wyżej, niegrzecznym byłoby im nagle zabrać te kapcie, także mogliby je mieć dalej, aczkolwiek gdyby z któregoś zrezygnowali, z założeniem nowego musieliby poczekać, aby spełniać nowe zasady. Chodzi tu o staż.


Co do stażu jesio. Patrzenie na datę rejestracji jest zwyczajnie prostsze niż latanie za datą rozpoczęcia przygody czy założenia KP, dlatego tutaj pozostaję przy tym~
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2018-07-15, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-07-15, 01:04   

Można iść za zasadą, że prawo nie działa wstecz - tj. osoby, które już mają te karty, a nie spełniają powyższych wymogów będą je miały i nie będziemy nic nikomu zabierać, natomiast będziemy to egzekwować od momentu wprowadzenia w przyszłość.
Co do terenów... no, najsensowniejszym byłoby tworzenie nowych wątków przez KP, ale z wyszczególnieniem jaka KP, np.
[Księciu - Xander Hale - cliche nazwa tematu o jeziorku/rezerwacie]
[Księciu - Erel - cliche nazwa tematu o jeziorku/rezerwacie]
[Księciu - Grzmocisław Mokry - cliche nazwa tematu o jeziorku/rezerwacie]
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-15, 01:42   

Pikachu7 napisał/a:
I tu mam problem. Bo możliwość posiadania kolejnej KP za bycie MG byłaby fajna na zasadzie, którą Kiju napisała, że dajesz miejsca u siebie, więc możesz sam wykonać dodatkowego kapcia. Logiczne. Tylko że te 5 kapci naprawdę wydaje mi się jakąś szaloną liczbą. Nawet pomijając moją i ksiotełową obawę o nadmiar kapci względem miejsc u MG, to czy możliwość posiadania piątej KP będzie aż tak bardzo jarała ludzi do zostawania mistrzami gier? No bo serio, Crystalowiczów, którzy byliby w stanie aktywnie prowadzić 5 KP, prawdopodobnie można policzyć na palcach jednej ręki. Więc po co komuś bonus, z którego i tak zapewne nie skorzysta i w ogóle go nie jara? Może już bardziej czwarta KP jako bonus za bycie MG. Takich osób też wiele nie ma, ale na pewno więcej niż chętnych na pięć.
Oczywiście osoby, które aktualnie mają już cztery aktywne KP i nie są MG, nie zostałyby pozbawione którejś z postaci, bo to by było niegrzeczne z naszej strony, jednak gdyby zrezygnowali z którejś, nie mogliby założyć z powrotem czwartej dopóty, dopóki nie zostaliby MG.

Po rozmowie na SB proponuję poprawkę, która wynikła po próbach uzyskania kompromisu:
1. Karta dla MG bez wymogu stażu/ze stażem mniejszym niż rok jednak mimo wszystko
2. Pięć KP, ale z zastrzeżeniem, że jedna musi być pokemonowa
W ten sposób nikt nie będzie pokrzywdzony i rozwiąże się problem tracenia możliwości posiadania czterech KP, jeśli jedna się (nawet przypadkiem) zestarzeje.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
  
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2018-07-15, 08:07   

Księciu napisał/a:
Można iść za zasadą, że prawo nie działa wstecz - tj. osoby, które już mają te karty, a nie spełniają powyższych wymogów będą je miały i nie będziemy nic nikomu zabierać, natomiast będziemy to egzekwować od momentu wprowadzenia w przyszłość.


Według mnie to dobra propozycja, ponieważ nie karze tych, co już mają ileś tam tych KP, a może nawet w jakiś przygotowuje do życia w społeczeństwie.
Wcześniej nic tutaj nie pisałam, ponieważ nie miałam żadnych konkretnych pomysłów, które mogłyby cokolwiek wnieść do dyskusji, ale starałam się na bieżącą obserwować temat. Dla mnie wszystko to, co zostało streszczone w poście Daisy jest jak najbardziej ok, a pomysł z tablicą jest naprawdę fajny. Przydałoby się takie miejsce, gdzie można byłoby poprosić o pomoc w jakiejś sprawie (np. ankieta), bo na chatango czy shoutboxie wiadomość mogłaby zostać „zepchnięta" na tył przez nowsze wiadomości dość szybko, a przez to zostać niezauważona. Temat zawsze zostaje na miejscu (chyba, że trafi do Archiwum) i na dodatek przy pojawieniu się nowego wpisu ikonka przy dziale z nim staje się podświetlona, więc takie coś trudniej przegapić.
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.