Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KP ta sama, ale przygoda od początku. Coś tu nie gra...
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-07-24, 16:34   KP ta sama, ale przygoda od początku. Coś tu nie gra...

Hej ~
Jak wiadomo, jeśli gracz zmienia swoją postać, musi wykonać KP od nowa i znów zaczyna z podstawowym eq oraz jednym Pokemonem na 5 lvl. Wiadomo również, że jeżeli zmienia MG i postanawia kontynuować grę u innego, ma do tego prawo i zachowuje aktualną KP wraz z tym, co na niej posiada.
Ale co z sytuacją, gdy gracz nie zmienia swojej KP, ale np. stracił MG i postanawia u nowego zacząć na aktualnej KP przygodę od nowa? Aktualnie może to zrobić, a więc grę zaczyna od nowa, jakby dopiero co założył kapcia, lecz nie traci niczego, co do tej pory zdobył (poki, eq, hajsy).
Jak dla mnie jest to totalnie bez sensu, dlatego jestem przeciwko i uważam, że zachowanie aktualnej KP wraz ze wszystkim, co na niej jest, powinno być dozwolone jedynie w przypadku kontynuacji przygody.
A Wy co o tym sądzicie?
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 16:35   

Ciekawe czemu to teraz wchodzi :|

Ale tak, od dawna było o tym mówione i przydałoby się to zwyczajnie przyklepać jakimś punktem w regulaminie.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Jeckyll 
Druga osobowość Dafa



Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 285
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 2018-07-24, 16:40   

Trochę to nie fair w stosunku do graczy, którzy mają długie przygody i nagle tracą MG. Mało kto zgadza sie na kontynuacje. A jeszcze na kontynuację czegoś, co miałoby np. 40 stron? Może tylko w wypadku, jeśli gracz straci grę z własnej głupoty czy zachcianki. To trochę takie karanie za to, że Twój MG odszedł.
_________________
 
 
     
Avers 



Wiek: 25
Dołączył: 15 Kwi 2018
Posty: 210
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 16:49   

Rozumiem, że propozycja inspirowana moją sprawą. Liczyłem, że można wykonać po prostu "skok czasowy". Wcześniejsze wydarzenia miały miejsce, ale minął powiedzmy tydzień, czy więcej czasu, ja jestem w tym samym regionie, aczkolwiek w innym miejscu. A dotychczasowe wydarzenia z mojej przygody i tak nie miałyby raczej większego wpływu na przyszłość.

Mam teraz sporo wolnego czasu, a co za tym idzie chciałbym mieć aktywnego MG. Nie chcę jednak tracić dotychczasowego dorobku, chociaż zgodziłem się na "czystkę" w PW do DC1.
_________________
 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 16:52   

Nie jest inspirowana Twoją sprawą, była poruszana X czasu temu i miała wejść, dzisiaj po prostu pytałam, czy ktoś to w końcu przyklepał. Jak widać nie, tylko nie wiem dlaczego jest to propozycją, skoro w zasadzie zostało postanowione. xD
A znaleźć MG do kontynuacji nie jest tak ciężko, jak mogłoby się zdawać.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
Jeckyll 
Druga osobowość Dafa



Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 285
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 2018-07-24, 16:59   

Jestem za propką, o ile ubezpieczy ona osoby, które tracą grę nie ze swojej winy. Jeżeli MG zostanie wyrzucony/odejdzie/whatever to niech jego gracze mają możliwość zachowania tego, co u niego ugrali.
_________________
 
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 17:23   

Nah. MG stracil posadę z własnego lenistwa i miał powiedzmy ponad 2óch graczy co mają powyżej 40 stron. Ktoś kto na crystalu jest MG dłużej nie będzie miał problemu z przyjęciem takiej osoby, jednak taki MG przeważnie (a raczej zawsze) nie ma miejsca. Co takiemu biednemu graczowi pozostaje? MGowie "świeżacy" tacy, co to raczej wybałuszą oczy na te ponad 40 stron! Ja przyjęłam przygodę Kei'a co miała ponad 130 stron bo wiedziałam, że to ogarnę, że moje doświadczenie mi w tym pomoże.
Ja pisałam do kilku "świeżych" MGów jakiś czas temu i każdy mi odmówił bo mam ponad 40 stron przygody (a chyba nawet i więcej bo zaczynałam na junie) Dlatego uważam, że osoba z dużą ilością stron oraz swoim dobytkiem KP którego nie chce tracić powinna móc sobie zacząć od nowa przygodę, z uwzględnieniem w niej, że od tego co się działo w poprzedniej przygodzie minął "x" czasu, nie tracąc swojej kp i tego co tam ma.
Bo jakby ta propka weszła to będzie wyglądać jak kara za to, że MG odeszedł/stracił funkcję z własnej winy
_________________

------------
 
     
Jeckyll 
Druga osobowość Dafa



Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 285
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 2018-07-24, 17:27   

Ja ogółem uważam, że gracz powinien mieć możliwość aktualizowania KP o wydarzenia z przygody bez potrzeby resetowania postaci. :/
_________________
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-07-24, 17:37   

Popieram Dafa.
Serio nie każdy MG będzie godził się na kontynuację ballady na dziesiątki stron, zwłaszcza jeśli ta ballada jest dość specyficzna (jako przykład może posłużyć chociażby przygoda Dida- to co się tam działo po przejęciu tej przygody przeze mnie to pikuś przy tym co działo się wcześniej xD). Z kolei wyzerowanie dobytku gracza tylko dlatego, że jego MG odszedł to takie trochę jak dobijanie leżącego. Taki gracz już stracił swojego MG co samo w sobie jest dla niego nieprzyjemnym ciosem, po grzyba dokładać widmo utraty wszystkiego co do tej pory zdobył jeśli nie znajdzie się nikt, kto połasiłby się na jego przygodę? Takie trochę mocno przykre i niesprawiedliwe.To się tak wydaje, że o "wyzerować". Postaw się ktoś w roli gracza, któremu coś takiego grozi. Nie fajnie, nie?

Zostawiłabym tę kwestię tak jak funkcjonuje do tej pory z zastrzeżeniem, że w takim wypadku 1 post nowego MG musiałby zawierać jakieś większe wprowadzenie, coś nawiązujące do tego skąd gracz ma tyle rozmaitych fantów. Wiecie, nie na zasadzie "Wyruszasz w swoją pierwszą podróż ze zgrają blisko 500 pokemonów i wagonem ekwipunku" tylko bardziej coś "Po wielu szalonych przygodach i eskapadach postanowiłeś trochę zluzować i odpocząć na jakiś czas. [pitu, pitu, narratrorskie pitu,pitu] Niespodziewanie jednak jakieś wydarzenie ponownie pchnęło ciebie i twoją kompanie w trasę. Wyruszyłeś więc z X city w regionie Y..." i dalej już jakby bardziej właściwa akcja z tym nowym MG.

Dzięki temu gracz, który stracił MG i z jakichś względów kontynuacji przygody mieć nie może nie będzie pokrzywdzony, a i unikamy sytuacji kiedy ktoś zaczyna niby to nową przygodę, ale ma hordę stworków wyjętych z tyłka i bez jakiegoś pokrycia fabularnego. Może przemyślimy coś w tę stronę?
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Jeckyll 
Druga osobowość Dafa



Wiek: 26
Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 285
Skąd: Kraków/Kielce
Wysłany: 2018-07-24, 17:45   

Mole dała fajny pomysł, żeby zrobić w KP post osobny i wpisywać tam najważniejsze wydarzenia z przygody. Dzięki temu byłoby wiadomo, skąd się wziął cały nasz dobytek.
_________________
 
 
     
Bitron


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 137
Wysłany: 2018-07-24, 17:55   

Kaiwe napisał/a:
Nah. MG stracil posadę z własnego lenistwa i miał powiedzmy ponad 2óch graczy co mają powyżej 40 stron. Ktoś kto na crystalu jest MG dłużej nie będzie miał problemu z przyjęciem takiej osoby, jednak taki MG przeważnie (a raczej zawsze) nie ma miejsca.


Niektórzy nawet z doświadczeniem i stażem MG mogą nie chcieć wziąć takiej gry pomimo wolnych miejsc. To zawsze jest problem nie tylko tego co się działo w grze, ale stylu w jakim ona była prowadzona, planów poprzedniego MG i wgl. Ktoś to miałby prowadzić ją w ciągu dalszym może mieć kompletnie inną wizję i nie chcieć się paprać w tym.

Imo to jeśli gracz traci w pewnym sensie możliwość gry z winy MG to powinien móc w jakiś sposób kontynuować granie na forum ze swoim dobytkiem i tak jak tu piszą inni odnotowując to w KP poprzez odpowiednie dopiski, nawet tak jak pisze Gwen, że po zakończeniu starej przygody świat znów potrzebuje pomocy swojego bohatera czy co tam komu w trawie piszczy.
_________________
KP || Bank
 
     
Kardis 

Wiek: 24
Dołączyła: 24 Cze 2018
Posty: 205
Wysłany: 2018-07-24, 18:04   

Sama z własnego doświadczenia wiem, że zmienianie MG ze względu na odejście poprzedniego nie jest niczym fajnym. Załóżmy, że nowy Mg się nie odnajdzie w przygodzie i gracz jak i Mg będzie poszkodowany. Może jakby już doszło do przeniesienia warto byłoby wymyślić jakąś historie, która by odłożyła przygodę w czasie? Dajmy na to wypadek i bycie w śpiączce, więzienie albo porwanie? (Wiem wiem, przesadzam xD). No ale to już sposób by nie zaczynać od nowa, bo szkoda zdobytych przedmiotów i wyexpionych pokemonów.
_________________
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 18:42   

Cytat:

Niektórzy nawet z doświadczeniem i stażem MG mogą nie chcieć wziąć takiej gry pomimo wolnych miejsc.


To już szczegół bo chodzi o to samo.
Cytat:

To zawsze jest problem nie tylko tego co się działo w grze, ale stylu w jakim ona była prowadzona, planów poprzedniego MG i wgl


to jest ważne.

No sory ale ja bym nie chciała stracić Giratiny oraz ponad 100 pokemonów które zdobyłam, nie mówiąc już o bonusach w ogródku.
_________________

------------
 
     
totoro 
forest spirit


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Maj 2018
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-24, 19:47   

Też uważam, że gracz nie powinien tracić swojego dorobku.
Myślę, że w takim wypadku najlepiej byłoby wzbogacić historię o kontynuację, którą będą wydarzenia z przygody. Oczywiście tylko te najważniejsze, z których wynika jak gracz zdobył tego i tego pokemona. Dodatkowo można też zawrzeć gdzieś w widocznym miejscu w KP link do starej przygody.
I mówię to jako MG, który mimo doświadczenia po prostu nie lubi i nie chce prowadzić kontynuacji (zwłaszcza, jakby to miało być więcej niż 10 stron).

A jeśli ktoś urywa dotychczasową przygodę w jakimś kulminacyjnym punkcie akcji, to nowy MG może wymyślić jakąś bajkę, nawet tak jak Kardis powiedziała - o nagłym wypadku, w wyniku którego gracz utracił pamięć o dawnych wydarzeniach, można nawet polecieć kreatywniej, o mitycznym pokemonie, który porwał postać w jakimś celu albo najprościej - minęło ileś tam lat od tamtych wydarzeń i gracz znowu wyrusza w podróż. Generalnie to już byłoby kwestią MG i gracza.
_________________


Leopold Butters Stotch | konto bankowe | box | trofea | gra
Who's the boy that can laugh at a storm cloud?
Turn a frown into a smile for free?
Who's the kid with a heart full of magic?
Everyone knows it's Butters!

  
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 19:59   

Cytat:
którą będą wydarzenia z przygody. Oczywiście tylko te najważniejsze, z których wynika jak gracz zdobył tego i tego pokemona.


Nie wszędzię się to sprawdzi, więc bardziej dałabym to jako przykład bo np. ja albo Conan mamy po jednym lub dwa pokemony wprowadzone w przygodzie a do wprowadzenia jest ponad 50 sztuk :p
_________________

------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.