Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KP ta sama, ale przygoda od początku. Coś tu nie gra...
Autor Wiadomość
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 21:55   

Uważam, że gracz, który nie jest w stanie przez miesiąc znaleźć MG, który poprowadzi mu kontynuację, powinien stracić dobytek. I mówię to jako osoba, która szukała kogoś, kto pociągnie mi kontynuację gry na ~70 stron. Zależało mi na dalszej grze, więc stanęłabym na głowie i zgodziła się na wiele kompromisów, byle tylko móc nadal grać tą samą postacią z własnym dobytkiem. Fakt, że Chiyuri została wtedy wyrwana z otoczenia, w którym do tej pory się obracała, ale miało to uzasadnienie fabularne. Podejście "zróbcie mi nową grę, ale chcę wszystko zachować, MG niech się martwi jak wyjaśnić to, że mam 20 pokemonów na 100 levelu" to pójście na łatwiznę. To nie MG ma zależeć na Twoim dobytku, tylko Tobie - przekonaj go, żeby zgodził się ciągnąć grę dalej. Jeśli Tobie na niej nie zależy, to czemu miałoby komuś innemu? Mamy 29 MG. Już samo twierdzenie, że "żaden nie chce" jest poddawaniem się, zanim w ogóle zaczęło się spróbowało. Edit: pisałam dwie rzeczy naraz :) Zanim w ogóle się spróbowało/zanim w ogóle zaczęło się szukać. Wybierzcie sobie wersję, która tam Wam bardziej pasuje.

Ze strony MG...
Zaczęcie od nowa? - spoko. Mamy czystą kartę, z którą możemy zrobić, co chcemy.
Kontynuacja? - spoko. Prosimy gracza o streszczenie tego, co działo się do tej pory, ciągniemy wątki, które nam się podobają, kończymy te, które uważamy za średnie i stopniowo wprowadzamy nowe. Wszystko ma jakąś ciągłość fabularną.
Nowa gra, ale ze wszystkim co do tej pory osiągnęliśmy - eee, nie. W ten sposób dostajemy gracza, który dopiero zaczął grę, ale tak naprawdę ma mnóstwo rzeczy. Skąd? Cholera wie. Ewentualnie umawiamy się na to, że wprowadzamy pokemony pojedynczo, fabularnie - to z kolei ma sens w grze, ale zabija kreatywność MG i odbiera element zaskoczenia (dlatego niezbyt lubię wprowadzać pokemony spoza gry - raz na jakiś czas spoko, ale jakbym miała wprowadzić całe party i jeszcze 10 poków do boxu, to chyba bym się pochlastała). Super, gracz spotkał tego Machopa, którego ma w karcie, jeju, w końcu będzie wprowadzony fabularnie! Tylko po co gracz ma się starać go złapać, skoro i tak wiadomo, że to zrobi? Nie ma też zbytnio miejsca na wprowadzanie własnych pomysłów do gry, no bo kiedyś jednak trzeba temu graczowi dać to, co tam w tej karcie miał. Jak mu się tego nie chce wprowadzać, to równie dobrze może zaczynać od nowa.

A, odnośnie propozycji, która padła, żeby dopisywać w historii/KP co się działo - czym to się wtedy różni od kontynuacji ze streszczeniem? Imho zupełnie niczym.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
  
 
     
Profesor Voriarty 
Straight outta R'lyeh



Wiek: -7
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 558
Wysłany: 2018-07-24, 21:58   

Cały czas żyłam w przekonaniu, że jeśli się zaczyna od nowa, to się wszystko traci. Teraz jestem w szoku :D

Ale jeśli zostawić wszystkie pokemony łącznie z legendą, cały dobytek, uznać, że wydarzenia z dotychczasowej przygody się zdarzyły (bo te rzeczy z powietrza się przecież nie wzięły) - to co to jest, jak nie kontynuacja? Posty niektórych brzmią tak, jakby chcieli mieć tylko pieczątkę, że grają od nowa, tak jakby nielubiący kontynuacji MG to był jakiś bot, który z nią przyjmuje, a bez już nie. Ale to tak nie działa. Jak ktoś nie lubi świadomości, że wcześniej wydarzyła się w życiu postaci masa rzeczy, o których on ma co najwyżej bardzo powierzchowną wiedzę, że posiada ona całe zastępy pokemonów z charakterami ustalonymi przez kogoś innego, że NPCów z KP już ktoś w jakiś sposób przedstawiał - to i tak tej gry nie przyjmie. A jak z kimś można się dogadać, że będzie kontynuował przygodę, wyciągając postać z sytuacji, w której utknęła, i rzucając w nową oraz ucinając te wątki, które mu nie pasują, czy nawet robiąc przeskok czasowy, to dogadacie się i tak.

Jedyne, co do czego mogę się zgodzić, to że słabe jest tracenie np. bonusów w ogródkach, gdy MG straciło się nie z własnej winy, a upatrzony nowy nie chce kontynuacji. Więc tu można by po prostu ten bonus zostawić (z odpowiednią notatką w pierwszym poście ogródkowym, żeby nie było bałaganu).
Ewentualnie jeszcze legenda - można uznać, że jeśli gracz w takiej sytuacji chce, to może mieć wciąż zaklepaną tę, którą już raz wylosował. Ale łapie ją od nowa po spełnieniu odpowiednich warunków (sposób zdobycia można by wtedy wybierać od nowa, bo to jednak w dużej mierze zależy od tego, jakiego się ma MG, jak jakiś nie pozwala na bonusy/przedmioty spoza przygody, to raczej nie bierzesz opcji z kokszeniem startera do setnego poziomu, jak wolno odpisuje, to nie wybierasz liczby stron, itd.).
_________________
Time waits for no man. Or woman. Or single cell organism. It does wait for certain trees. Those trees are to be feared and worshipped.
KP Winifreda Cresswell | Bank | Box
 
     
totoro 
forest spirit


Wiek: 25
Dołączyła: 02 Maj 2018
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-24, 22:19   

W sumie to macie rację.
Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść temat i tam MG może kontynuować grę w ten sposób "magicznym sposobem cofnąłeś się do wydarzeń z początku i straciłeś pamięć, ale masz ze sobą wszystkie zdobyte rzeczy i pokemony".
Właściwie to czemu nie? Ciągłość przygody będzie zachowana.
Ot taka propozycja i dla graczy, i dla MG. Bo jeśli propozycja nie przejdzie to tym sposobem można "obejść system". Wszyscy zadowoleni.

Aktualnie jedynym minusem jest to, że nie można założyć nowego wątku z grą u następnego MG. Wystarczyłoby podać w pierwszym poście odnośnik do starej przygody. Wiem, że wiele osób nie lubi mieć nieswojego tematu we własnym dziale. Co prawda nie ma to racjonalnego wytłumaczenia, ale tak jest (może zaburza to porządek, czyjąś estetykę, nie wiem).
_________________


Leopold Butters Stotch | konto bankowe | box | trofea | gra
Who's the boy that can laugh at a storm cloud?
Turn a frown into a smile for free?
Who's the kid with a heart full of magic?
Everyone knows it's Butters!

 
     
Kyuubi
Your worst nightmare


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1634
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-24, 22:30   

totoro napisał/a:
W sumie to macie rację.
Właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, by przenieść temat i tam MG może kontynuować grę w ten sposób "magicznym sposobem cofnąłeś się do wydarzeń z początku i straciłeś pamięć, ale masz ze sobą wszystkie zdobyte rzeczy i pokemony".
Właściwie to czemu nie? Ciągłość przygody będzie zachowana.
Ot taka propozycja i dla graczy, i dla MG. Bo jeśli propozycja nie przejdzie to tym sposobem można "obejść system". Wszyscy zadowoleni.

To by trochę podpadało pod cziterstwo, ale jeśli rozwiązać by to w sposób "Pokemon uderzył Cię w głowę. Budzisz się bez swoich bliskich, mając jedynie strzępki pamięci o wydarzeniach z ostatnich miesięcy" - why not? To już byłaby dobra wola MG, żeby pozwolić komuś zachować ekwipunek i strzelić mu kontynuację po amnezji.

Cytat:
Aktualnie jedynym minusem jest to, że nie można założyć nowego wątku z grą u następnego MG. Wystarczyłoby podać w pierwszym poście odnośnik do starej przygody. Wiem, że wiele osób nie lubi mieć nieswojego tematu we własnym dziale. Co prawda nie ma to racjonalnego wytłumaczenia, ale tak jest (może zaburza to porządek, czyjąś estetykę, nie wiem).

To chyba nie jest uregulowane, ale zawsze mi się zdawało, że można tak zrobić.
Tak czy inaczej to akurat ma racjonalne wytłumaczenie - wtedy nie możesz sama dodać sobie podpisu np. o zamrożeniu, zmienić tytułu gry czy informacji w pierwszym poście (nie wiem jak inni, ja tam sobie robię spis istotnych NPC i ich pokemonów, żeby się nie pogubić). Dlatego jeśli już mamy to jakoś regulować, to byłabym za tym, żeby pozwolić na nowe wątki.
_________________
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1

[Chiyuri | Box | Bank] | [Joyce | Box | Bank] | [Yuuji | Box | Bank]
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2018-07-25, 08:01   

*dorzuca swoje trzy grosze, choć najpewniej na nic się nie przydadzą* Osobiście jestem za tym, aby po odejściu MG (z jego własnej woli) lub utracie przez niego stanowiska (z powodu warnów i innych) jego gracze mogli zachować to, co zdobyli dotychczas. Wiem, powtarzam to samo, co powiedziało przede mną ileś już osób, ale cieszę się, że nie tylko ja tak to widzę.
Według mnie jednak najbardziej ważne jest to, czy potencjalny nowy MG chciałby kontynuować przygodę (takie dokończenie tego, co zostawił poprzedni)/prowadzenie nowej przygody postaci, która przeżyła trochę przygód i ma więcej Pokemonów (czyli to uzupełnienie pierwotnej historii o zdarzenia z poprzedniej przygody), ponieważ czasem tego może być naprawdę sporo i gracz, pomimo starań, może nie znaleźć nikogo, kto chciałby go przygarnąć. Piszę to trochę tak z własnej perspektywy, ponieważ boję się, że niedługo mój MG straci stanowisko i nikt może nie chcieć mnie przygarnąć (przygoda ma 25 stron i może nie jest bardzo dużo jak w przypadku niektórych, ale mam mnóstwo niewprowadzonych Pokemonów, a niektóre z wprowadzonych muszę jeszcze fabularnie ewoluować, więc trochę może wyglądać to nieatrakcyjnie :-( ).
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Bitron


Dołączył: 05 Sty 2018
Posty: 137
Wysłany: 2018-07-25, 18:21   

Ja swego czasu miałem historie nawet, gdzie jako sławetny trener w swoich czasach wdałem się w walkę z jakiść innym trenerem i podczas tej walki wciągnęła mnie dziura czasoprzestrzenna ze wszystkimi swoimi wykoksanymi pokami. Na rzecz tego jednak, że to był początek gry to musiałem oczywiście z rezygnować z tych pokemonów. W każdym razie na pewno nie stoi wiele na przeszkodzie jakoś umożliwić to by ludzie nie tracili dobytków ze względu na MG. W sumie nawet może niezłym pomysłem byłoby zaostrzenie sankcji wobec MG? Nie wszystkich, ale np. takich sezonowych, którzy zostają MG bo się akurat nudzą, bo wakacje, przerwa taka czy inna, a potem zostawiają wszystko w cholerę i gracza, który musi szukać nowego MG, a potem po jakimś czasie jak znów będą mieć mnóstwo czasu to zgłaszają się ponownie. To też trochę psuje i wpływa na problem zaczynania gier od nowa.
_________________
KP || Bank
 
     
Kaoriann 
Arf!



Wiek: 28
Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 388
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-07-31, 11:38   

#NieZnamSięToSięWypowiem

W ogóle to uważam taką opcję za bezsens, bo jest to pewna forma czitowania. Nowa przygoda, kompletnie od początku, i nagle tyle poków, kasy i tak dalej? No błagam. Nawet zanik pamięci tego nie wyjaśni. Jak coś jest nowe, to jest całkiem nowe i żadne argumenty mi tu nie przemówią do śladowych ilości rozumu które posiadam.
ALE
rozumiem, że inni mają na tę sprawę inne poglądy, więc jestem za tym, bo gracz mógł zachować swoje itemki i stworki tylko i wyłącznie gdy naprawdę nie może znaleźć MG, a brak gry zawdzięcza MG, a nie temu, że nagle jego MG mu się znudził i szuka innego.

Co do rozwiązania problemu z nadpoziomowymi stworkami, Gwen miała dobry pomysł, ale to się średnio narratorsko sprawdzi, jeśli gracz wyraźnie napisał w kapciu, że dopiero zaczyna przygodę ze stworkami i będzie się upierał, żeby tak było. Generalnie więc jestem za tym, by wprowadzić limit. Chcesz nową przygodę i stare stworki? Ok, ale tylko jeśli Twoja przygoda miała ponad X stron, pokemony nie mogą mieć lvl większego niź X, nie możesz zachować więcej niż X stworków, no, wybierzcie sobie co tam chcecie. Gracz będzie wtedy bardziej zmotywowany, żeby jednak w jakiś sposób znaleźć sobie MG który kontynuuje przygodę.
Aha, i jestem kompletnie przeciwko zostawianiu legend. Jak zaczyna od nowa, to zaczyna od nowa, razem z losowaniem legendy. Rozumiem, ze namęczył się nad nią już wcześniej, nabijając te lvle, strony i tak dalej, ale to jest de facto kompletnie nowa przygoda z innym MG... Więc posiadanie legendy już na pierwszej stronie przygody jest jakieś nie bardzo
Tyle od wilkeła
_________________
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.