Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wykonać dobrą Poke-KP?
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 21
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-04-22, 15:29   Jak wykonać dobrą Poke-KP?

~ Jak wykonać dobrą Poke-KP? ~

Przykładowa Poke-KP

Każdy z Was musi na samym początku założyć sobie własną Kartę Postaci. Tutaj znajdują się Poke-KP, z których dowiemy się informacji o stworku, którym grasz, lub ewentualnie gijince (czyli pół-człowieku, pół-Pokemonie, który nie ma własnych stworków, a system jego gry opiera się na Poke-przygodach). Niektóre KP to prawdziwa lektura warta uwagi. Inne są mniej bajeczne. Starajcie się unikać powtórzeń, błędów ortograficznych i stylistycznych, braku estetyki, nudnej historii, krótkiego opisu wyglądu. Musicie być oryginalni oraz wyczerpywać wszelkie poruszone w podpunktach tematy. Dzięki forum podszlifujecie swoje umiejętności pisarski :3

Przede wszystkim należy pamiętać, że karta upstrzona błędami czy to ortograficznymi, czy interpunkcyjnymi ma małe szanse na zachęcenie MG do prowadzenia przygody, dlatego warto przed publikacją sprawdzić jej poprawność. Z błędami ortograficznymi można poradzić sobie dzięki wbudowanej w większość popularnych przeglądarek autokorekcie (zaznaczamy tekst, klikamy prawym przyciskiem myszy -> sprawdź pisownię). Z interpunkcją i ortografią pomoże nam strona ortograf.pl. W razie wątpliwości można się również udać do poradni językowej PWN: poradnia.pwn.pl.

Pamiętaj, żeby przed założeniem Karty Postaci przeczytać ten wątek!

Osoba upoważniona do zaakceptowania bądź odrzucenia Twojej KP ma 3 dni na wydanie werdyktu.

Jeśli gracz nie wstawi od razu postu z gotową KP, lecz robi ją na bieżąco (tzw. KP w budowie), po jej skończeniu musi napisać w wątku ze swoją KP post informujący, iż karta jest gotowa do ocenienia (post ten zostanie usunięty po wydaniu werdyktu przez osobę do tego uprawnioną).


Obrazek wyglądu postaci: Zaczynamy od obrazku Pokemona, którym będziemy grać. Po znalezieniu odpowiedniego wyglądu dla Waszej postaci, wklejacie go za pomocą specjalnego kodu:

Kod:
[img]LINK DO OBRAZKA WYGLĄDU POSTACI[/img]


~ PODSTAWOWE INFORMACJE ~
Imię/imiona: Sądzę, że ten punkt nie sprawi Wam najmniejszego problemu. Postać może mieć jedno imię lub kilka.
Płeć: Samiczka albo samczyk. Innej opcji nie ma, prawda? :o
Gatunek: Gatunek albo inaczej rodzaj Pokemona. Chodzi o jego oficjalną nazwę z pokedexu (np. Charamnder, Shinx, Starly, Lugia).
Data urodzenia (wiek): Zapisujecie ją w sposób wybrany przez siebie. Możecie najpierw podać rok, miesiąc i dzień lub odwrotnie. Pamiętajcie, by podać w nawiasie wiek postaci, ponieważ nie wiadomo, w którym roku toczy się akcja.
Towarzysz/towarzyszka: Jeśli chcesz, by twoja postać miała fikcyjnego lub prawdziwego (kogoś z forum) towarzysza/towarzyszkę, wpisz tutaj jego imię i gatunek (możesz opisać postać oraz za pomocą kodu przekierowującego zrobić odnośnik do jej wyglądu/KP).

~ SKAN ~
Wszystkie informacje i rubryczki, które muszą znaleźć się w skanie, są dokładnie omówione tutaj. Zauważ jednak, że skan pokazany we "Przykładowej Karcie Postaci Pokemona" (czyli ten, który obowiązuje Cię, jeśli chcesz grać Pokemonem) różni nieco od od tego w "Skanie Pokemona" (wątek, do którego dałam link).

~ OPIS FABULARNY ~
Opis wyglądu: Wiem, że na początku zamieszczaliście obrazek przedstawiający swoją postać. Niestety nie wszystko uda się przedstawić za jego pomocą. Opisz sylwetkę, wzrost oraz wagę, a przede wszystkim znaki szczególne. Jeśli chcesz, porusz kwestię dodatków (chustka, czapka, broszka itp.). Pamiętaj, że nikt nie zainteresuje się szablonowym Nosepassem ważącym 97kg i mierzącym 1m wysokości. Troszkę oryginalności! Opis wyglądu musi mieć min. 3 linijki.
Opis charakteru: Jeden z najważniejszych punktów. Postarajcie się jak najlepiej opisać charakter postaci. Pamiętajcie, żeby zamieścić zalety i wady. Nie można przesadzić w żadną stronę. Uwzględnić możecie również podejście do innych Pokemonów, ludzi, płci przeciwnej, zainteresowania, poziom inteligencji, chęci do treningów, walk i pokazów, poglądy, cechy jakie ceni u innych (również te, które go/ją drażnią). Wyczerpcie temat do końca! Opis charakteru musi mieć min. 3 linijki.
Historia: Najważniejszy punkt. Tutaj musisz dać się ponieść wodzy fantazji. Zastanów się dobrze, czemu twoja postać postanowiła wyruszyć w podróż, jak żyło jej się przedtem oraz co obrała za cel główny. Historia musi mieć min. 10 linijek.
Rodzina: Nie musisz pisać tutaj zbyt dużo. Wystarczy krótka charakterystyka najważniejszych członków rodziny. Ich imiona, wiek, charakter i miejsce w hierarchii (jeżeli należy do stada). Nikt oczywiście nie zabrania dokładnego opisania poznania się rodziców postaci czy relacji z rodzeństwem. Możesz nawet scharakteryzować dokładnie członków całej watahy!

~ CIEKAWOSTKI ~
Nie wiesz, gdzie zamieścić jakże istotny fakt, iż najważniejszym zmysłem Twojej postaci jest węch, opisać jej preferencje smakowe lub zaznaczyć, że nigdy nie zdejmuje ulubionej błękitnej kokardy? A może chcesz wyjawić najskrytsze lęki stworka albo jego marzenia? Tego typu ciekawostki należy podać w punktach właśnie tutaj. Raz jeszcze przypominam, by skupić się i wymyślić ich kilka, bo szablonowe Pokemony nie przypadną do gustu żadnemu MG.

~ EKWIPUNEK ~
Zawartość plecaka: Na początku każdy dostaje jednakowy zestaw (dwie Lum Berry, piętnaście Tamato Berry i 2l wody mineralnej). Kod do tych przedmiotów wraz z obrazkami znajdziesz poniżej.

Kod:
- 2x Lum Berry [img]http://cdn.bulbagarden.net/upload/a/a6/Bag_Lum_Berry_Sprite.png[/img]
- 15x Tamato Berry [img]http://cdn.bulbagarden.net/upload/9/9a/Bag_Tamato_Berry_Sprite.png[/img]
- 2l wody mineralnej [img]http://tibiopedia.pl/images/static/items/bottle_of_water.gif[/img]


Podczas dalszej przygody na forum zdobędziesz wiele innych rzeczy. Pamiętaj o wpisywaniu ich na bieżąco do swojej KP (najlepiej z ikoną przedmiotu). Jeżeli dodasz sobie jakikolwiek przedmiot "od tak" i ktoś to zauważy (kontrole robione są niezapowiedzianie), zostaniesz ukarany oraz utracisz skradzioną rzeczy.

~ BONUSY ~
W tej rubryce musisz na bieżąco zapisywać przyznawane swojej Poke-postaci bonusy (poziomy i ataki) z: mini-eventów i comiesięcznego bonusowego ruchu. Rzecz jasna, jeśli z nich korzystasz, bo nie są obowiązkowe. Jeżeli chcesz, możesz prowadzić rozpiskę poziomów i ataków przyznawanych Twojej Poke-postaci w każdy sposób, ale KONIECZNE są te z podanych wyżej dwóch tytułów. Jakie informacje należy zawrzeć?
1. z jakiego tytułu jest to bonus (mini-event, comiesięczny bonusowy ruch)
2. data dodania bonusu
3. jaki to konkretnie bonus (czyli zamiast "poziom" piszesz konkretnie "+1 lvl"; zamiast "atak" piszesz "Double Kick")
Przykładowo dobrze sporządzona notatka:
Cytat:
+Fake Out (comiesięczny bonusowy ruch; 05.07.2018 r.)
+Bite (comiesięczny bonusowy ruch; 10.08.2018 r.)
+0,5 lvl (mini-event; 26.08.2018 r.)


ODNOŚNIKI
W sygnaturze muszą znajdować się odnośniki do wszystkich KP, jakie posiadasz, a także powiązanych z nimi tematów (box i bank, trofea nie są konieczne), jeśli są to ludzkie karty postaci. Pamiętaj, by nie dawać odnośników "KP 1", "KP 2" itd., ale żeby było wiadomo, który jest do jakiej postaci.
Przykład 1:
Cytat:
Charlie Ville: karta postaci | box | bank
Max Kolonko: karta postaci | box | bank
Jan Kowalski: karta postaci | box | bank
Susan: karta postaci
Susan to Pokemon, dlatego ma odnośnik tylko do KP.
Kod:
[b]imię i nazwisko postaci:[/b] [url=link do KP]karta postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url]

Przykład 2:
Cytat:
[ Charlie | box | bank ] | [ Max | box | bank ] | [ Jan | box | bank ] | [ Susan ]
Tutaj imiona postaci są od razu odnośnikami do KP.
[ [url=link do KP]imię postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url] ]


Wszystkie podpunkty omówione. Życzę Wam miłego wypełniania swojej Pokemonowej Karty Postaci. Jeśli będziesz miał jakikolwiek kłopot, nie bój się i pytaj śmiało na PW bądź chacie. Poniżej został zamieszczony cały kod KP z pustymi polami do wypełnienia. Całość jest wyśrodkowana za pomocą kodu "center", który został już zamieszczony poniżej. Nie usuwaj go!


Kod:

[center][img]LINK DO OBRAZKA WYGLĄDU POSTACI[/img]

[b]~ PODSTAWOWE INFORMACJE ~ [/b]

[b]Imię/imiona: [/b]
[b]Płeć: [/b]
[b]Gatunek: [/b]
[b]Data urodzenia (wiek): [/b]
[b]Towarzysz/towarzyszka: [/b]

[b]~ SKAN ~[/b]

[img]link do sprite Pokemona (przód)[/img][img]link do sprite Pokemona (tył)[/img]
[b]Poziom: [/b]
[b]Typ: [/b]
[b]Ewolucja: [/b]
[b]Ataki: [/b]
[b]Umiejętność: [/b]
[b]Trzyma: [/b]

[b]~ OPIS FABULARNY ~ [/b]

[b]Opis wyglądu: [/b]
[b]Opis charakteru: [/b]
[b]Historia: [/b]
[b]Rodzina: [/b]

[b]~ CIEKAWOSTKI ~[/b]

- ???
- ???
- ???

[b]~ EKWIPUNEK ~ [/b]

- 2x Lum Berry [img]http://cdn.bulbagarden.net/upload/a/a6/Bag_Lum_Berry_Sprite.png[/img]
- 15x Tamato Berry [img]http://cdn.bulbagarden.net/upload/9/9a/Bag_Tamato_Berry_Sprite.png[/img]
- 2l wody mineralnej [img]http://tibiopedia.pl/images/static/items/bottle_of_water.gif[/img]

[b]~ BONUSY ~ [/b]
[/center]Dla modów:
//By Daisy7. Zakaz kopiowania!
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2018-07-21, 10:33, w całości zmieniany 9 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król LewDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.