Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy w spisie umiejętności.
Autor Wiadomość
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-12-17, 21:38   

Nie ma tu jakiegoś wielkiego błędu, ale chyba lepiej doprecyzować, aby nie wychodziły jakieś niepewne sytuacje.

Cytat:
No Guard - Wszystkie ataki użyte przez Pokemona z tą zdolnością oraz przeciwko niemu na pewno trafią. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, częstotliwość napotykania dzikich Pokemonów wzrasta o 50%.


Oryginał:

Cytat:
No Guard: The accuracy of all moves known by this Pokémon and all Pokémon targeting this Pokémon raises to 100%


Bardziej dosłownie będzie chyba tak: "No Guard - celność wszystkich ataków posiadacza umiejętności oraz jego przeciwnika wzrasta do 100%". To drugie zdanie jest w porządku.
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-12-19, 10:38   

Szczerze powiem, że nie widzę różnicy. Jedynie, że w opisie jest słowo accuracy, a my go nie daliśmy, no ale jak wolicie z nim to okejka. Zmieniłam na:
Cytat:
No Guard - Wszystkie ataki użyte przez Pokemona z tą zdolnością oraz przeciwko niemu mają 100% celności. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, częstotliwość napotykania dzikich Pokemonów wzrasta o 50%.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2017-12-19, 11:28   

Pewnie Daisy mnie zje, ale wydaje mi się, że właśnie obecnie przetłumaczony No Guard może wprowadzić w błąd. Jego celność nie zostaje zwiększona do 100%, ona znika i sprawia, że zawsze trafia. Tak jest w przypadku Aerial Ace, czy Shock Wave. Jaka jest różnica? Otóż zwiększanie unikliwości przeciwko atakom mającym 100% ma sens, gdyż wtedy mają one szansę spudłować, a typu Aerial Ace zawsze trafią. Podobna sytuacja jest z No Guard, nie da się przed tym uchronić zwiększając unikliwość(zmniejszając celność przeciwnika), dlatego obecne tłumaczenie jest tak właściwie błędem.
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-12-19, 13:59   

To wyjaśnię, o co dokładnie mi chodziło.

Cytat:
No Guard: The accuracy of all moves known by this Pokémon and all Pokémon targeting this Pokémon raises to 100%
- tu wyraźnie jest mowa o zwiększeniu celności do 100% i rozumiem to w taki sposób:



Ruchy z "never misses" nadal takie pozostają, te ze 100% zachowują tyle samo, tylko ataki z inną wartością ulegają zmianie. Kiedy zobaczyłam po raz pierwszy opis No Guard
Cytat:
No Guard - Wszystkie ataki użyte przez Pokemona z tą zdolnością oraz przeciwko niemu na pewno trafią. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, częstotliwość napotykania dzikich Pokemonów wzrasta o 50%.
to pierwsza rzeczą, którą sobie wyobraziłam było coś takiego:



W ten sposób wszystkie ruchy mają kategorię "never misses". Według mnie, gdyby twórcy chcieliby czegoś takiego, to napisaliby od razu, że żaden atak nie może spudłować (czyli jest "never misses").
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-12-19, 17:50   

To ja się spytam tak. Można się przed tymi atakami ochronić za pomocą Protect, Detect, Dig itd? Bo jeśli tak, to wtedy to "na pewno trafią" wprowadza w błąd. A jeżeli jest napisane, że mają zawsze 100% celności, to chyba nie można zmniejszyć celności pokemona, racja?
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2017-12-20, 15:06   

Cytat:
All moves used by or against a Pokémon with this Ability cannot miss. It also allows Pokémon to be hit during the semi-invulnerable turn of Fly, Bounce, Dive, Dig, Shadow Force, Sky Drop, and Phantom Force.


Coś takiego jest napisane na bulbapedii (bo na serebii nic poza tamtymi dwoma zdaniami nie ma) i postanowiłam to sprawdzić. Włączyłam Pokemon Showdown i tam przetestowałam umiejętność, przy czym wyszło mi coś takiego:
- Honedge z No Guard używając Protect obronił się przed Power Gem
- Mega Pidgeot z No Guard w trakcie używania Fly (ten stan przejściowy) oberwał Fly przeciwnika
Z tego mi wychodzi, że można obronić się przed atakiem za pomocą Detect czy Protect, ale stany przejściowe w Dig czy Fly już nie chronią (Pokemon może zostać wtedy trafiony).
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Daltonis 
Head In The Clouds


Wiek: 25
Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 335
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-06, 01:12   

Chciałem zgłosić, że doszukałem się niepoprawnego odpisania zdolności 'Keen Eye' - może nie tyle co niepoprawnego, co niepełnego opisu. Nie mam pojęcia, czy zostało to wprowadzone w najnowszej genie czy cuś i sprawiło to, że abilitka jest nieaktualna, ale dodatkowo oprócz tego co już robi na forum, czyli:
Cytat:
Celność Pokemona nie może zostać obniżona. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, szansa na napotkanie słabszych Pokemonów maleje o 50%.

Zdolność ta pozwala na kompletną negację dodawania sobie przez przeciwnika szansy na unik, np. poprzez Double Team. KLIK
_________________

"Put my feelings all aside
Don't know how to make it right."


KP | Box | Konto bankowe | Trofea
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-07, 11:41   

Zmienione na:
Cytat:
Keen Eye - Celność użytkownika nie może zostać obniżona, a także ignorowane są przez niego zmiany w statystyce szansy na unik u przeciwnika. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, szansa na napotkanie słabszych Pokemonów maleje o 50%.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-21, 23:07   

mamy błąd w umiejce Shadow Tag

"Shadow Tag - The opponent cannot run nor switch while this Pokémon is in play. The opponent may still switch by using Baton Pass, U-turn or Volt Switch, if it is holding a Shed Shell or is a Ghost-type."

Czyli ja to rozumiem tak, że może uciec z walki używając Baton Pass, U-turn, Volt Switch ale musi trzymać Shed Shell lub mieć typ/podtyp duch
_________________

------------
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-06-21, 23:15   

Czyli po mojemu wychodziłoby cuś takiego:

Shadow Tag - Pokemon nie może uciec ani zostać wycofany z walki, chyba że użyje ruchu Baton Pass, U-turn czy Volt Switch lub jeśli trzyma Shed Shell, lub jeśli ma typ Duch.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-22, 11:29   

Gwen Brown napisał/a:
Shadow Tag - Pokemon nie może uciec ani zostać wycofany z walki, chyba że użyje ruchu Baton Pass, U-turn czy Volt Switch lub jeśli trzyma Shed Shell, lub jeśli ma typ Duch.

Brzmi dobrze, tylko zamiast Pokemon dałam przeciwnik, bo Pokemon brzmi, jakby chodziło o użytkownika umiejętności, a w opisie ewidentnie widać "The opponent cannot run nor switch...".

Poprawione ~
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2018-06-24, 01:38   

Cytat:
Shadow Tag - The opponent cannot run nor switch while this Pokémon is in play. The opponent may still switch by using Baton Pass, U-turn or Volt Switch, if it is holding a Shed Shell or is a Ghost-type


ta nasza wersja
Cytat:
Shadow Tag - Przeciwnik nie może uciec ani zostać wycofany z walki, chyba że użyje ruchu Baton Pass, U-turn czy Volt Switch lub jeśli trzyma Shed Shell, lub jeśli ma typ Duch.


Ja bym to jeszcze zmieniła, bo wyraźnie jest tam te "if" czyli ja bym dała ostatecznie coś takiego (bo w końcu if = jeśli [if I...jeśli ja..])
Cytat:
Shadow Tag - Przeciwnik nie może uciec ani zostać wycofany z walki, chyba że użyje ruchu Baton Pass, U-turn czy Volt Switch jeśli trzyma Shed Shell lub ma typ Duch.


Czyli może użyć Baton Pass, U-turn czy Volt Switch pod warunkiem, że ma ten item albo ma typ duch.
Cytat:
Shadow Tag - Przeciwnik nie może uciec ani zostać wycofany z walki, chyba że użyje ruchu Baton Pass, U-turn czy Volt Switch ale może ich użyć pod raunkiem, że trzyma Shed Shell lub ma typ duch.
_________________

------------
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2018-06-24, 17:49   

Jest dobrze tak jak mamy. Zerknij sobie na opis na bulbie. W opisie z serebii nie chodzi o to, że przeciwnik może wykonać podane ruchy z powodzeniem tylko, jeśli trzyma Shed Shell lub ma typ duch. To jest takie wyliczenie opcji, kiedy może zostać wycofany: jeśli użyje podanych ruchów, jeśli trzyma Shed Shell lub jeśli ma typ duch. Mam nadzieję, że wytłumaczyłam w miarę zrozumiale.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.