Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pora roku ma znaczenie
Autor Wiadomość
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-08-08, 22:29   

Z wyraźną satysfakcją przyjąłem do wiadomości, że mój pomysł z przelotem nad Bagnem powiódł się i bezpiecznie prawie całą drużyną przemknęliśmy do kolejnego etapu w naszej ekspedycji. Podzieliwszy się na grupy zostałem z Fay, którą widziałem już kilkukrotnie, z Daisuke oraz Asrielem, których kompletnie nie znam.
- Pomysł z zakłóceniem ich echolokacji jest dobry, ale łączy się z tym, że tak czy inaczej je spłoszymy i możemy mieć problem. Do głowy jednak wpadło mi kilka pomysłów:[list]
Jeżeli unieruchomimy je wszystkie na raz jakimś ruchem który uniemożliwia poruszanie się, tj. jakieś robacze sieci, mielibyśmy problem z głowy - wtedy przebieglibyśmy przez strefę zagrożenia i po kłopocie.
Drugim pomysłem jest wykorzystanie pola elektromagnetycznego - jeżeli mój Forretress użyje Magnet Rise, cała nasza czwórka powinna unieść się lekko nad ziemię i w ten sposób, nie wydając przy tym żadnych dźwięków przemknąć przez jaskinię. Nie wiem jednak czy Goldbaty tego nie wyczują i wtedy będziemy mieć problem.
Gdyby obudzić je Metal Sound twojego Aegislasha, a potem wykorzystać usypiający Sing? Sen spowodowany tym ruchem bywa mocniejszy i głębszy, acz może być krótkotrwały.
Posiadam Rotoma, który zna Discharge, jednak nie rozumiem jego wykorzystania na nietoperze oprócz przewagi typów.
- Mówię półszeptem, by nie zwrócić na siebie uwagi krwiopijców.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2016-08-09, 01:37   

No cóż, nie wszystko poszło po naszej myśli, ale koniec końców pozbyliśmy się problemu, a przecież to jest ważne, prawda? Niestety, kiedy pojawiła się na naszej drodze kolejna przeszkoda, byłam w tej sprawie kompletnie bezradna...
- Widocznie nie mamy innego wyjścia, więc do dzieła - powiedziałam, kiedy Gwen zaproponowała najprostsze rozwiązanie - przelecenie nad stadem mrówek. Nie było co rozwodzić się nad tym pomysłem, bo inny byłoby zwyczajnie ciężko wykombinować. Kiedy jednak Gwen wypuściła legendarnego Pokemona, z moich ust mimowolnie wydobył się dźwięk zachwytu. Musiała być niesamowitą trenerką, skoro pochwyciła tak silne i majestatyczne stworzenie. W dodatku będę mogła na nim lecieć!
- Witaj, jestem Caroline - przedstawiłam się Lugii, podchodząc do niej, aby pogłaskać ją po grzbiecie. - Wypuszczę Butterfree, żeby nas pilnowała. Vigo i Shinonome powinni się skupić na locie, więc dodatkowa para oczu do wykrywania niebezpieczeństwa nam się przyda. Mała, staraj się nadążyć - powiedziałam do dziewczyn, po czym wypuściłam czarnego motylka na wolność, aby przed lotem trochę się rozruszał. W końcu samiczka będzie miała niezłe wyzwanie, nadążyć za takimi stworzeniami.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
SayuriSagi 
The Mad King Of Goldy Pond


Wiek: 25
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 1975
Wysłany: 2016-08-09, 07:21   

Podążając śladem koleżanki, również wypuszczam z Pokeballa Komori.
- Proszę, pomóż Butterfree z patrolowaniem terenu, dobrze? Jeśli będziesz zmęczona, to daj znać, a wtedy odpoczniesz u nas. - mówię do swojej Pokemon. Po tym podchodzę do Lugii i kłaniam się przed nią nisko.
- Ja jestem Cleome.
_________________

Cleome Spinosa | Box | Bank | Trofea | Crystal Dollars | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek

Lucyfer
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-08-09, 10:21   

- Jestem za pomysłem Yuzuki, ale jeśli ten misiek nie będzie chciał współpracować... uśpijmy go jak mówi Yatori i chodźmy dalej. - westchnęłam, związując włosy w kucyk.
Do czego to doszło, żebym się po puszczach włóczyła i szukała jakiś dziwnym pokemonów. Mogłam zostać w domu i odpoczywać!
- Dla bezpieczeństwa zapewnię nam straż w postaci Gardevoir i Gallade. W razie ataku matki... - dodałam, chowając latające pokemony do pokeballi, by móc przyzwać Mega Gardevoir i Mega Gallade. - Miyu, Mito, bądźcie czujni. Jeśli pojawi się koło nas dziki miś, uwięźcie go w Psychic i unieszkodliwcie. - uśmiechnęłam się do swoich przyjaciół.
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Fay 



Wiek: 31
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 892
Wysłany: 2016-08-09, 16:28   

-Mogę użyć Joltika, który zna Spider Web. Najpierw możemy razem z Aegislashem spróbować przejść najciszej jak się da przez jaskinię, a dopiero gdy Golbaty zaczną się budzić użyć Metal Sound, by zakłócić ich echolokację, a następnie Joltik unieruchomi ich Spider Web. Podczas tego Aegislash będzie chronił nas przy pomocy King's Shield. Chyba, ze ktoś jeszcze ma pokemony znające Spider Web lub Strig Shot?- Spytałam się i czekałam czy ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł.
_________________
After all, it’s rude to talk about someone who’s listening.

Karta Postaci | BOX | Bank | Trofea
 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2016-08-09, 17:51   

- W porządku. A w razie gdyby Shinonome nieco się zmęczyła, poinstruuję ją, że może skorzystać ze swych psychicznych ataków, by sobie pomóc. Ot, chociażby takim Telekinesis. Ale wydaje mi się, że nie będzie takiej potrzeby.
Tymczasem sięgnęłam po inny Pokeball. Vigo nie tak dawno wziął i został uśpiony. Wolałam nie ryzykować jego ewentualnego "niedospania". Dlatego na potrzeby swojego "przewiezienia tyłka" wypuściłam swego Mega Charizarda. Rei dość długo tkwił w ballu, a wiedziałam, że lubi sobie pobujać skrzydłami. Poza tym gdyby Duranty wpadły na szalony pomysł zaczepiania naszej ekipy, mogłam kazać mu zniżyć lot i przysmolić mrówki byle jakim z jego ognistych ataków. Taki chociażby Flamethrower byłby w sam raz- skuteczność gwarantowana. No, ale to TYLKO gdyby mrówki postanowiły wejść z nami na wojenną ścieżkę.
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Charlotte 
Lotka~



Wiek: 26
Dołączyła: 27 Lip 2016
Posty: 45
Wysłany: 2016-08-09, 20:21   

Nie mogłam nic dodać od siebie- to rozwiązanie wydawało się najbardziej odpowiednie- zwłaszcza że mamy dodatkową parę oczu do obserwowania ewentualnych przeszkód. Westchnęłam, widząc jak jedna z moich towarzyszek wypuszcza pięknego legendarnego pokemona ze swojego balla. Ile pracy mnie czeka, by schwytać i wytrenować podobne stworzenie? Lata wyrzeczeń i mnóstwo szczęścia.
Postanowiłam wziąć przykład z dziewczyn i przedstawiłam się Shinonome:
-Nazywam się Charlotte.- powiedziałam prosto, nie mogąc nasycić wzroku niesamowicie białą sierścią. W takich wypadkach zawsze ledwo powstrzymywałam się przed wyciągnięciem szkicownika i rysowania.
Potrząsnęłam lekko głową z nadzieją, że w dalszej części tej przygody przydam się trochę bardziej- póki co korzystałam na większym doświadczeniu moich towarzyszek.
_________________
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-08-09, 20:39   

Cofagrigus? Może być ciekawie. Żałowałem, że nie zabrałem Pokeballi... Ale to nie czas i miejsce na łapanie Pokemonów. Słysząc propozycje towarzyszy chciało mi się śmiać. Oni chyba nie myślą, że to jakaś bezmózga istota? Zwróciłem się do nich:
- Możemy spróbować, ale potrzebujemy też innych Pokemonów do obrony, bo nie wiemy, czy da się nabrać. I musimy obmyślić plan awaryjny, jeśli i to zawiedzie. Niby możnaby pertraktować, jednak może on być zbyt rozwścieczony i wtedy... W każdym razie, jeszcze jakieś propozycje? Chyba, że zamienimy kolejność, pertraktujemy, a jak coś, to się przemykamy? W takim przypadku, prosiłbym Cie o schowanie twej katany, gdyż nie chcielibyśmy pokazać, że mamy złe intencje. Chyba, że macie inne propozycje?

// Mimo mej nieobecności, postaram się odpisywać, gdzie się da. Problemem jest tylko taki, że klawiatura w 3dsie (gdyż z niego właśnie piszę) to zło i nie mamdo niej zwykle zbyt dużej cierpliwości, ale się postaram. Pisze tu, bo jest to od razu wytłumaczenie co do mojego odpisu tu, mimo nieobecności.
_________________

 
     
Pikutorialu 



Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 386
Wysłany: 2016-08-10, 08:34   

-Tyle że twoja propozycja ma jedną wadę. Mogą się o nas pokłócić
_________________
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2016-08-10, 17:55   

- Dobra. Możemy go uśpić za pomocą Hypnosis, mój Ghastly akurat zna ten ruch. Jednak Cubchoo z Panchamem tak czy siak będą pilnować Teddiurs by podczas snu nic mu się nie stało. Nie wiadomo kto oprócz miśków jest jeszcze w tej jaskini. - Rzekłam wypuszczając z pokeballa Hyouke.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-08-11, 15:31   

Pomysły na opuszczenie piramidy były dwa. Albo odwrócić uwagę Cofagrigusa i szybko zwiać, a w razie czego posłać na niego Pokemony do ataku, albo spróbować negocjować z nim i gdyby to się nie udało, spróbować szybko czmychnąć. Jako, że więcej osób pierwszą, tak też postąpili członkowie wiosennej drużyny. Odciągnięciem Poke-sarkogfafu zajęli się podopieczny Miry (CrystalSilver1) - Sneasel i Bagon. Dzięki nim, wszystkim udało się bezpiecznie opuścić piramidę. No cóż, wygląda na to, że Jeckyll nie będzie już mógł naśmiewać się ze swojej nowej koleżanki.
Letnia ekipa postawiła na proste i skuteczne rozwiązanie. Po co męczyć cię z przejściem przez "falę" mrówek, skoro można nad nimi przelecieć? Lugia i Flygon nie mieli z tym najmniejszych problemów, a żadne inne zagrożenie nie pojawiło się, kiedy lecieli z pasażerami na swoich grzbietach.
Jesienni postanowili - trzeba zafundować Psyduckom odrobinę snu. Cynthia (Rieul) co prawda sugerowała, aby wpierw pobawić się trochę ze szkrabami, bo być może wcale nie będzie potrzeby stosowania na nich Sleep Powderu. Jej pomysł nie przyjął się jednak, więc Budew i Spritzee wspólnie "ułożyły kaczki" do snu. Potem nie pozostawało nic innego, jak przepłynąć jezioro, z czym poradziła sobie nawet niezbyt dobra pływaczka Alice (Pikutorialu).
Zimowa ekipa part 1. A wiec wygrał pomysł z zostawieniem Teddiursy za sobą. Dodatkowo małego uśpiliście i mając jeszcze spore zasoby szczęścia, udało wam się nie natrafić na rozwścieczoną mamuśkę. Nie pozostawało nic innego, jak ruszyć na poszukiwania wyjścia. Zatrzymaliście się dopiero po jego odnalezieniu i znalezieniu się z powrotem w puszczy.
Zimowa ekipa part 2. Tu pomysłów też znalazło się całkiem sporo i było w czym przebierać, jednak ostatecznie postawiono na próbę przejścia w ciszy przez jaskinię. Gdyby to nie wyszło i Golbaty zaczęłyby się budzić, w planach było przeszkodzenie im w poruszaniu się przy pomocy echolokacji wykorzystując do tego różnego rodzaju ataki dźwiękowe. Na szczęście nie musieliście przekonywać się, czy to by wypaliło, gdyż wyszliście cali i zdrowi z powrotem na trawiaste tereny puszczy. Szkoda tylko, że Arsiel (Conan) wystraszył się nietoperzy i zawrócił w połowie drogi.
Członkowie zimowych eskapad wyszli różnymi wyjściami, więc nadal "pracują" oddzielnie.


Czas na ostatni etap wyprawy. Wygląda na to, że któraś z drużyn jest już naprawdę blisko, ale zanim dowiemy się która... Czas na zadanko, w którym wykażecie się bystrym okiem. Każdy musi znaleźć w poniższej wykreślance nazwę JEDNEGO Pokemona. Zaznacza tą nazwę na wykreślance i wkleja tutaj, potem kolejna osoba zaznacza na jej obrazku drugą nazwę (tą znalezioną przez siebie, której jeszcze nie było) i wkleja. I tak po kolei. Patrzcie, czy przypadkiem podczas, gdy wy zaznaczaliście swojego Poka, ktoś inny już nie wkleił nowego postu, bo wtedy będzie musieli skopiować jego obrazek i na nim zaznaczyć, żeby ostatnia osoba dodała wykreślankę z zaznaczonymi wszystkimi osiemnastoma potworkami. Poków jest równo 18, więc dla każdego po jednym. Jeśli wszyscy odpiszą przed czasem, zakończenie dam wcześniej. Do dzieła!


*kliknij na obrazek, by zobaczyć go w pełnym rozmiarze*


Czas na odpis to jak zwykle 72h, a Ci, którzy go nie dadzą, wylatują. Niestety etapu drugiego nie zaliczyła Conan, która nie dostaje niczego w ramach nagrody pocieszenia [*]
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Fay 



Wiek: 31
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 892
Wysłany: 2016-08-11, 15:37   

_________________
After all, it’s rude to talk about someone who’s listening.

Karta Postaci | BOX | Bank | Trofea
 
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-08-11, 15:40   

- Świetnie nam poszło! - pogratulowałam swojej drużynie, lekko poprawiając włosy.
Czuję, że jesteśmy już blisko odnalezienie tego pokemona! W sumie zastanawiam się jak będzie wyglądał swinub, kiedy będzie zmieniał futerko, zależnie od pory roku! Na pewno zajebiście, bo ten pokemon sam w sobie jest zajebisty, a do tego słodki. Sama mam już jego finalną formę, więc to wiem!
Jest na niej taki mięciutki i można na nim jeździć! Po prostu to kocham!

http://imgur.com/nj2TbwA
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2016-08-11, 15:46   

_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
  
 
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-08-11, 15:52   

_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.