Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:20
Czas wprowadzić SM
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-11-17, 18:46   Czas wprowadzić SM

Jak w temacie~
Ogólnie to tu będą tylko propozycje różnych rozwiązań, z których potem razem z Gwen powybieramy najlepsze, według nas, i wówczas sklecimy w "Ogłoszeniach" taki wątek informacyjny dot. wszystkiego co się zmienia albo dochodzi w Sun&Moon. Poniżej kwestie, które trzeba ogarnąć. Jeśli zauważycie, że na ma tam czegoś z SM, piszcie koniecznie.

Przypominam, że dopóki oficjalny wątek dot. zmian na forum związanych z SM nie pojawi się w "Ogłoszeniach", nie można wprowadzać niczego z Sun&Moon na własną rękę!


1. Nowa baza
Czyli że przechodzimy na SM, jeśli chodzi o bazowanie na danej wersji. W sumie każdy się chyba tego spodziewał. Tu za bardzo się chyba nie ma o czym rozpisywać, więc przejdźmy dalej.
2. Alola Forms
• Po pierwsze - pamiętajcie, że alolańskie formy Poków to nie tylko inny wygląd. Te stworki mają inne typy, zależności typów, ablitki, sposoby ewolucji, movesety (nawet TMami się różnią), staty i inne takie, ogólnie różnią się pod mnóstwem względów, więc trzeba o tym pamiętać, ale na serebii wszystko jest ładnie i przejrzyście pokazane w pokedexie VII geny, więc nie powinno być z tym problemów.
• Po drugie - pamiętajmy, że alolańskie Poki są takie od urodzenia do śmierci. Nie działa to na zasadzie, że zwykłej Rattacie dasz jakiś przedmiot i wtedy zmienia się w Alola Rattatę, a jak mu go odbierzesz, wraca do dawnej formy.
• Po trzecie - jak potraktujemy je na forum? Była opcja, żeby traktować je jak stworki unikalne. Myślę, że głównie chodzi tu o aspekty wymian u Ann. Są tu trzy pomysły: 1 - nie można wymieniać się alolańskimi Pokami, 2 - można wymieniać tylko dany gatunek miedzy sobą (tj. zwykły Rattata na Alolal Rattatę i odwrotnie), 3 - można wymieniać tylko poka z alolańską formą na innego poka z alolańską formą (np. Alola Rattata na Alola Sandshrewa). Osobiście odrzuciłabym opcję 2, ponieważ wtedy będzie wg mnie za łatwo. Zaraz pół forum wymieni sobie zwykłe na alolańskie i tyle z zabawy xD Opcja 3 wydaje mi się okey. Rzecz jasna z zachowaniem innych zasada w wymianach u Ann, tj to samo stadium etc.
• Sposób łapania - no wiadomo, w przygodzie :) Alolańskie formy powinno spotykać się w Aloli. Rzecz jasna mogą znaleźć się w innych regionach, ale to tak bardziej "z importu", a nie że same się rozmnażają i zamieszkują dziko inne regiony. Tu ważny cytat z serebii: "If caught or bred from a parent that originates in Alola, it will have its Alola Form". Czyli tak -> Poka Alola można mieć albo jak się go złapie, albo jak się urodzi od rodzica, który pochodzi z Aloli i jest Alola formą. W tym drugim sposobie ważne jest, że rodzic ma pochodzić z Aloli, a nie tylko być formą Alola. Inaczej łatwo można by alolańskie formy przenieść do innego regionu i pozwolić im się tam rozmnażać i żyć dziko. Dodatkowo zmieniałbym u nas nieco dziedziczenie alolańskiej formy na takie jak w przypadku shiny, a więc: jeden rodzic pochodzący z Aloli i będący Alola formą, wówczas szansa na Alola dziecko wynosi 10%, a przy dwóch rodzicach pochodzących z Aloli i będących Alola formą jest 20%. Czemu tak? Ano bo jakby było tak, że wystarczy jeden rodzic pochodzący z Aloli i będący formą Alola, żeby mieć małego alolańskiego Poka, to szybko byście sobie rozrodzili takie w DC, a potem powymieniali u Ann na inne alolańskie stworki (gdyby z kropki wyżej przeszła opcja nr 3). I myślę tu też nad wprowadzeniem czegoś w stylu stopnia alolańskości (trzeba wymyślić inną nazwę) -> tj. tak jak z opisu z serebii wynika, żeby mieć alola młodego to rodzic musi nie tylko być Alola Formą, ale i pochodzić stamtąd. A więc taki alolański Rattata schwytany w Aloli miałby stopień I (czyli można go rozmnażać z szansą na alola potomki), natomiast alolański Rattata, ale niepochodzący z Aloli (czyli np. rozmnożony w DC), miały stopień II (a więc od niego nie idą już żadne szanse na alola potomka).
• Alolańskie Poki poza przygodami - pozwólcie graczom łapać alolańskie Pokemony w grze, by miało to jakiś sens, a nie wciskać im je wszędzie poza nią. Np. nie dajemy alolańskich Poków w jeziorku. Opcja ze specjalną strefą safari, w której są alolańskie stworki nie jest jeszcze taka zła pod warunkiem, że byłaby rzadko tak jak to specjalne strefy xD No i alolańskie Poki jako nagrody -> dwie opcje: 1 - całkowy zakaz, a więc MG nie może dać graczowi alolańskiego stworka w ramach nagrody za pozaprzygodowy event u niego czy tak samo odnośnie innych forumowych atrakcji; 2 - tak jak w przypadku unikalnych Poków można je dawać jako nagrody, ale bardzo rzadko. Teoretycznie dwójka nie byłaby taka zła, ale niestety pojęcie "rzadko" jest różnie interpretowane i czuję, że zaraz połowa MG zrobiłaby u siebie jakieś eventy, gdzie uczestnicy dostaliby alolańskie Pokemony za udział :| Po kij wtedy przygody graczy v.v
• Alolańskie Poki, które nie mają całej swojej rodzinki w wersji Alola. O ile niczego nie pominęłam, są to: Raichu, Exeggutor i Marowak. No cóż, je już musimy interpretować nieco inaczej niż te z pełną alolańską rodzinką. Tylko pytanie jak móc wybrać, czy Pikachu zmieni się w zwykłego Raichu czy alolańskiego Raichu. Chciałabym tu zaproponować najprostsze z najprostszych rozwiązań, a więc żeby taki stworek ewoluował w alolańską formę, musi zostać doprowadzony do przemiany w Aloli, w innych regionach ewolnie w zwyczajną. U Pikachu i Exeggcute wystarczy dać odpowiedni kamień ewolucyjny w Aloli, żeby mieć alolańskiego Raichu bądź Exeggutor, a jeśli mowa o Cubonie, to musi wbić w Aloli 28lvl (dodatkowo musi to być w nocy!), żeby stać się alolańskim Marowakiem. No i te stworki nie miałyby stopnia alolańskości, gdyż ich poprzednie stadia i tak nie mogą urodzić się jako alolańskie.
3. Nowe...
• Ataki - wiadomo, wprowadzamy, znajdziecie je tutaj. Pamiętajcie, że niektóre dawne trochę pozmieniali (np. Base Power), także jak już wprowadzimy wszystko, będzie trzeba pamiętać, że bazujemy na SM ~ Lista zaktualizowanych ruchów.
• Umiejętności - wiadomo, wprowadzamy, znajdziecie je tutaj. Trzeba je przetłumaczyć, więc jeśli ktoś ma warna do odpracowania albo stara się o multi, niechaj się zgłasza na ochotnika ;) A i jeszcze słyszałam, że niektóre umki nieco się pozmieniały, więc to też trzeba by skorygować. Może ma ktoś stronkę ze spisem tych, które edytowali (tak jak wyżej z atakami)? :)
• Itemy - jeszcze nie widzę na serebii listy z nowymi itemkami do trzymania, więc trzeba poczekać. Ofc zamierzamy nowe przetłumaczyć i wprowadzić :)
4. Z-Moves
Okey... Ktoś mnie oświeci, o co w tym chodzi, na jakiej zasadzie to działa i jak można to wprowadzić na forum? .-.
5. HMy
Chamy zbuntowane pozbyły się HMów, czujecie to? Niektóre pozamieniali na TMy, ale niektóre nie i stworki mają je teraz w tabeli Transfer Only Moves. Co robimy z tym fantem?
6. Cosmog
Czyli lekkie przekombinowanie legend. Cosmog to taki stworek, który na 43lvl ewoluuje w Cosmoem, a następnie na 53lvl w Solgaleo (w Pokemon Sun) lub Lunalę (w Pokemon Moon). Takie dosyć nietypowe jak na legendę, nie? Jak sobie poradzimy z tym na forum. Może to mało kreatywne, ale myślałam o czymś w rodzaju pozbyciu się Cosmoga i Cosmoem. Czyli traktujemy Solgaleo i Lunalę jako dwie zwykłe, oddzielne legendy, które być może ktoś kiedyś złapie na forum. Chodzi mi o to, że łapałby od razu Solgaleo bądź Lunalę, a nie jakieś wcześniejsze wersje, a potem decyduje się, którą wybierze. Aczkolwiek z Cosmoga i Cosmoem tak całkowicie byśmy nie rezygnowali, tj. gracze mogliby je spotykać w swoich grach, nie byłoby tak, że wgl nie istnieją. Tylko nie można by ich łapać. Tak samo jak user może spotkać w przygodzie jakąkolwiek legendę i np. zakumplować się z nią, pomóc jej w czymś etc, ale ostatecznie pochwycić jej nie może (no chyba, że to ta zarezerwowana dla niego).
7. Ultra Beast
Co to kufa jest i jak my to potraktujemy na forum? .-.
8. Pozostałe zmiany
• Niektóre staty Poków również uległy zmianom, o czym dowiemy się stąd. No ale i tak będziemy niebawem bazować na SM, więc to w sumie logiczne, że używamy tych nowych statów, tak jak przy pozmienianych ablitkach czy atakach. Jednakże nie tylko to się pozmieniało. Np. ablitką Gengara nie jest już Levitate a Cursed Body. No niestety takie rzeczy też by każdy musiał sobie pozmieniać w skanach, skoro przerzucamy się na SM.
• Zastanawia mnie ten Pok Marshadow. To jakaś legenda czy cu?
• Pamiętajcie, że w przypadku stworków, które ewoluują tylko w danym miejscu albo podczas jakiejś pogody czy pory doby, ma to zostać zachowane i spełnione w przygodzie! Przykładowo, żeby gracz ewoluował Crabominable, musi udać się z nim na szczyt Mount Lanakina i tak wbić mu min. 1lvl, a nie że MG powie "dobra, to ty sobie ewoluuj go poza przygodą" :v
• Oricorio, czyli ten ptaszek mający 4 formy. Co zrobić, aby którąś przybrał? Musi skonsumować odpowiedni nektar z danej wyspy. Od razu informacja, że nie jest to item do trzymania, stworek zjada/wypija nektar i zmienia formę. Jestem za tym, aby nektarów nie dało się kupić w markecie, można za to dać je do jeziorka i kopalni. Oczywiście najlepiej zdobyć je w przygodzie :) Z tego co widzę, formy te różnią się wyglądem i typami. Trzeba ustalić, czy podczas walki walczący będzie mógł zmienić formę Oricorio.
• Ewolucja Rockruff będzie zależeć od pory dnia, a więc też musi odbyć się w przygodzie. Jeśli wbijesz wilczkowi 25lvl za dnia, przemieni się w Lycanroc Midday Form, a jeśli zrobisz to w nocy, stanie się Midnight Form. Proszę pamiętać, że nie da się zmieniać tych form, a midday w nocy nie zmienia się w midnight (i odwrotnie).
• Wishiwashi do 19lvl (włącznie) posiada Solo Form, natomiast na 20lvl zmienia się w School Form. Jednak nie na stałe. Kiedy ma mniej niż 25% HP, znów wraca do formy Solo, ale bez obaw, wystarczy go uzdrowić, aby miał ponad 25% i stanie się z powrotem formą School ;D A czym się te formy różnią? Ano wyglądem i statami.
• Salandit trzeba wprowadzić do listy stworków, którym można zmienić płeć przy pomocy Femimascu, gdyż w Salazzle może ewoluować na 35lvl wyłącznie wtedy, kiedy jest samiczką (czuję, że feministki maczały w tym swoje palce xD). A żeby było zabawniej Salandit ma 87,5% na bycie samcem, a tylko 12,5% na samiczkę~
• Silvally może zmienić swoją formę, a tym samym typ, trzymając odpowiedni przedmiot (czyli któreś Memory). Jak zgaduję, można mu zmieniać formę poprzez wymienianie tych Memory, hm? Jeśli tak to trzeba ustalić, czy podczas walki walczący będzie mógł zmienić formę Silvally. I ten... to jest legenda czy nie? .-. Bo widzę, że Capture Rate wynosi 3.
• Minior, jeśli dobrze to sobie przetłumaczyłam, zmienia zmienia swoją formę, jeśli HP spadnie mu poniżej 50%. Wówczas staje się którymś z tych Core i ma inne statystyki. Po wyleczeniu znów staje się Meteor Form. Tylko teraz moje pytanie jest takie, od czego zależy wersja Core i czy różnią się one od siebie czymś oprócz koloru? :P
• Nasz kochany Mimikyu ma jakąś taką ciekawą ablitkę, że raz podczas walki, kiedy zostanie trafiony ruchem przeciwnika, zmienia formę z Disguised na Busted i w ten sposób się chroni. Tylko tak... chroni się tzn, że nie zostanie trafiony kolejnym ruchem? I skoro raz podczas walki tak się dzieje to kiedy. Losowo, za pierwszym uderzeniem czy cuś innego?
• Magearna ma dwie formy. Z opisu na serebii "Magearna has two different appearances, one standard and one with its original colour from centuries ago. There's no way to change between them" wynika, że nie można zmieniać tych form między sobą. Okey, ale od czego one zależą i czy się czymś różnią?
• Pst, kojarzy ktoś czy dochodzą jakieś nowe itemy? W sensie nie do trzymania, ale np. jakiś nowy rodzaj balla, medykament etc.
• Dobrze widzę, że wśród alolańskich Poków nie ma żadnej skamieliny?
• Pst, o co kaman z Ash-Greninją?
• Pst, sprawdźcie, czy nie pominęłam żadnego stworka, który ma różne formy.

Wybaczcie mi wszystkie błędy ;3;
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2016-11-17, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2016-11-17, 19:27   

#GdybyśTakWObficieOdpisywała ;3;

To odniosę się do tego co wiem.

1. Nowa Baza, przejmuje ją!
2. Alola Forms, w sumie to zostawiam pod dyskusję administracji. Zróbcie to tak, żeby za miesiąc było siedemdziesiąt Alolańskich Pokemonów u każdego
3. Nowe, okej.
4. Z-Moves, jakiś epicki ruch, którego można użyć na walkę, tyle wiem. U nas powinno się także móc go użyć raz na walkę.
5. HM, to czy HM'y są jako TM czy Transfer Only Moves niewiele nam zaszkodzi, ponieważ zarówno tego pierwszego jak i tego drugiego, z LEGALNYCH źródeł, nasi podopieczni mogą się nauczyć, więc nie trzeba nic kombinować i usunąć to.
6. Cosmog, tak sobie plotkowaliśmy z Lu na Chatango i uznaliśmy, że nie ma sensu, aby tego pokemona można było normalnie złapać, bo:
- Legendy się zdobywa na poziomach 50+ więc preevo i tak nie miałoby prawa bytu.
- Same te kule niczym nie reprezentują sobą(w sensie pod względem bojowym), więc można się tego pozbyć z głównej linii forumowego canonu i dodać to jako przyjaciel w przygodach gracza.
7. Ultra Beasts, NIE KUFUJ!...nie wiem co to
8.
- Tak Daisiaczku, Marshadow to legenda ;)
- Jako sędzia uważam, że Oricorio nie powinien móc zmieniać formy w trakcie walki, chyba że te nektary działają jak jagódki i znikają po użyciu, a nie są przedmiotem do trzymania.
- Nie wiem czy Silvally jest legendą, więc odniosę się do zmieniania typu. Nie powinien móc zmieniać typu w trakcie walki, bo to jaki posiada zależy od trzymanego przedmiotu, a w walkach nie wolno zmieniać przedmiotów, które trzymają pokemony ;)
- Co do Magearny to nie wydaje się różnić statystykami, a co do form, to podejrzewam iż chodzi MOŻE chodzić o jakiś item, ponieważ na serebii przy różnicach form, przy tej normalnej formie jest "No Item" stąd logiczny wniosek, iż potrzebny jest jakiś przedmiot.
- Pewnie są jakieś przedmioty.
- Nie ma skamielin.
- Nie wiem o co kaman z Ash-Greninja. Z tego co wyczytałem na serebii, to gdy Greninja posiada Battle Bond i z tą abilitką pokona pokemona, lecz walka się nie skończy to wtedy przybiera formę Ash-Greninja i zwiększa się siła Water Shuriken.

Tyle co mam do powiedzenia, dobranoc państwu.
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2016-11-17, 19:30   

Ło pani, aś się rozpisała się xD

To przejadę te punkty co je w miarę ogarniam. No i że przechodzimy na SM to nie będę komentować, bo to jasne, że przechodzimy ;P

1. Alola Form
Hm... początek ma sens, co do wymian Alola za Alolę po mojemu styknie. Mnożenie... Może nie komplikujmy sobie już tym stopniem alolańskości? Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, ale jakoś nie wiem... nie przemawia to do mnie, nie mam pojęcia co o tym myśleć i jak to ugryźć xD
Zdobywanie poza przygodą. W sumie Safari może być. Strefy Specjalne nie pojawiają się zbyt często, a już rzadko daje jakieś w trakcie zwykłego cyklu (tylko wiosenną/świąteczną jak się terminy tak ułożą). Bo tak to specjalną wrzucam jak minie zwykły cykl, a i to nie zawsze, tylko przeważnie zaczynam nowy xD Zdobywanie w eventach... Zgodziłabym się. Wiesz, w sumie teraz na początku będzie takie wielkie BUM, nowa gena i radocha, ale potem trochę się uspokoi. Zawsze można też zrobić nalot po eventach i sprawdzić czy gracze nie dostają hurtowo kilku takich Alola Form i w razie czego dać po łapach ;P

2. Nowe idzie, nowe. To chyba trzeba jeszcze poczekać ciut, czy się coś tam w spisach na serebii nie "narodzi" ;P

3. Z-move
Nie wiem, nie ogarniam, nie znam się xD

4. HM'y
No wywalili, niedobre ludzie. I cały mój misterny zapasik poszedł się... topić xD Wkurzę się, jak po SM jednak powrócą do HM'ów.
No i nie wiem, my też wywalimy? Chyba to by najbardziej miało sens. Bo teraz będzie się tak plątać w tabelkach ze spisami, ludzie się będą mylić. No nie wiem, no xD

5. Cosmog
Hm... A jakby zrobić jeszcze inny myk? Potraktować go jak zwykłego poka, tyle tylko, że nie dać tej ostatecznej formy ewolucji w Lunalę/Solgaleo? Jak paczyłam, to nie wydaje się zbyt mocarny, zna to to chyba tylko 2 ataki, więc zasadniczo co szkodzi dać ludkom możliwość, żeby go mać? A niech mają.
Natomiast Solgaleo i Lunalę potraktowałabym jako oddzielne legendy, bez jakichś pre-ewolek. Lewek to lewek, nietoperek to nietoperek i styknie.

6. Ultra bestie
I have no idea co to jest xD Hm... tak jakby legendy? Chyba? Albo unikalne.
W sumie co tam ultrasy...
... a te cztery "Taputki"? One też figurują jako coś legendo-kształtnego, czy nie?

7. Pozostałe
Marshadow... a ciort wie pokurcza, nic tam o nim nie ma xD Nie zdziwiłabym się jakby okazał się legendą.
Oricorio i itemek do formy - w sumie ok, mogłoby się coś takiego pojawić w jeziorku/kopalni. Potraktowałabym to jako coś w rodzaju itemu ewolucyjnego. Wiesz, że jak użyjesz to na wieki wieków amen masz już którąś tam formę i nie zmieniasz i nie kombinujesz. No chyba, żeby dać jak item do czymania i wtedy przyjmuje którąś z form zależną od tego co czyma.
Pieseł, rybek i inne takie takie, ok.
Salandit i dodanie do spisu ok.
Sivally chyba nie jest legendą. Chyba. Co do tego czy może zmieniać typy w czasie walki, to trzeba z sędziami ustalać.
Minior... Nie mam pojęcia xD
Mimikyu... to chyba też trzeba by posłuchać co sędziowie rzekną.
Magearna... a to czasem nie jest tylko różnica w wyglądzie? Takie jakby "Shiny" i "Nie-Shiny"?
Pst, nie kojarzę czy dochodzą nowe itemy typu... WRÓĆ! Chyba miał dojść jakiś specjalny ball do łapania Ultrasków, tak coś mi się kołacze.
Dobrze widzisz, nie ma skamielin xD
Pst, może jako unikalny?
Pst, chyba nie pominęłaś ;P

Wybaczam ci ;P
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2016-11-17, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-11-17, 20:01   

Żeby było to w jakiś sposób przejrzyste, również poodnoszę się do tego wszystkiego w punktach.

1. Jak dla mnie jest to proste oczywiste. Mam jednak jedno pytanie - Co z fantem, jeśli pokemonowi podochodziły jakieś nowe ciosy w "lv up moveset". Będzie on po prostu dopisywany bez żadnych dodatkowych restrykcji?

2. Proponowałbym nieco zmodyfikowaną wersję 2. Pokemony Alolańskie można by otrzymać z tych jedynie podczas specjalnych wymian (pokemon -> odpowiadająca forma alolańska). I do tego mieć punkt trzeci że formy alolańskie na alolańską. Tutaj pojawia się jednak pytanie, co jeśli ktoś będzie chciał zmienić alolańskiego na normalną formę, traktować jako zwykłą czy unique?
Do tego dochodzi kwestia ich zdobywania, czyli czy jajka alolańskich form i one same mogą występować w adopcjach. I czy wtedy nie miałyby one jakiegoś mnożnika w wartości tak jak to jest w przypadku unique oraz shiny pokemonów. Wiąże się to jakby nie patrzeć z punktem o zdobywaniu ich z eventów. Tutaj wprowadzić ograniczenie jest trudno i po prostu musiałoby to być pilnowanie przez MG, jak takie pokemony są rozdawane u MG.
Zaś jeśli chodzi o naszą trójcę: Raichu, Exeggutor i Marowak. Proponuję żeby dać im preewolucjom dopisek Alolan, jednak bez jakiejkolwiek zmiany wyglądu czy statów. Czemu przez lenistwo Nintendo pokemony te nie miałyby mieć możliwości ewolucji poza Alolą?

3. Jeśli chodzi o umiejętności, to pewnie w najbliższym czasie pojawi się taki spis ze zmianami z nimi. Myślę, że można poczekać, bo chyba nikt nie będzie sprawdzać u ponad 800 poków czy zmienił się jakiś wyraz w opisie jego ability.

4. Są to specjalne ciosy, które mogą być użyte jedynie raz podczas walki przez pokemona. Do tego jest restrykcja, że pokemon musi trzymać odpowiadający Z Crystal oraz znać odpowiedni atak (na Bulbapedii są tabelki przy odpowiednich Z-Move'ach). Jednak jak pokemon trzyma np. Eletrium Z, nie może użyć Z-Move w typie innym elektryczny. Do tego niektóre poki mają ekskluzywne dla nich Z-Move'y

5. Tutaj nie mam niestety żadnego pomysłu, jak można by to załatwić.

6. Nie znam dokładnego sytuacji z legendami, bo sobie nie spoilerowałem tego, jednak uważam, że propozycja Daisy jest okej. Dajemy Solgaleo i Lunaalę jako oddzielne legedny i zbytnio się nie bawimy z jakimiś udziwnieniami.

7. Tutaj też nie wiem jak to działa (bo spoilery ;-;), dlatego wypowiem się jak już to dopiero później xD

8. • Przy zmianach ability niektórych poków myślę, że warto by napisać w ogłoszeniach czy temacie o Sun/Moon, żeby ludzie nie musieli przeszukiwać na serebii kart z dziesiątkami poków
• O Marshadowie zbyt jeszcze nic nie wiadomo, jednak najpewniej będzie to jedna z tych "wróżkowych" legend jak Celebi czy Mew.
• Ewolucje pokemonów w danym miejscu zawsze wydawały mi się głupie, ale raczej nie uda mi się jakoś przegłosować tego. Chyba że by rozpisać odpowiadające im miejsca w innych regionach np. w przypadku Crabominable szczyt Mt. Silver w Johto
• Te nektary myślę, że mogłyby występować jako itemy, jednak byłyby ekskluzywne w pełni dla gier i jeziorka/kopalni.
• Ewolucje Rockruffa, Salandita oraz zmiana formy Washiwashi są raczej oczywiste.
• Silvally niby ma to CR równe 3, ale dostaje się go od kogoś tam w grze, więc nie oznaczać to musi, że jest jakoś specjalnie rzadki (więcej informacji po ograniu gry). Zostaje jednak kwestia tych płytek Memory, o których też zbyt dużo póki co nie wiadomo
• Kwestia zmian form Miniora, działania umiejętności Mimikyu oraz dwóch form Magearny chyba też nie jest do końca pewna, jednak pewnie wkrótce pojawi się więcej informacji na ten temat.
• W dataminingu niby wyciągnęli dane o nowym ballu, podobno też było parę nowych itemków. Ale pewnie w ciągu najbliższego czasu Serebii.net o wszystkim nas powiadomi :)
• Tak, nie ma żadnych skamielinek w Aloli.
• Ash-Greninja to tak naprawdę jest Greninja z ability Battle Bond. I w sumie to chyba tyle xD
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-11-17, 20:30   

Ja powiem o tym Ash-Grenjnja
Czego nie rozumiecie przecież to normalna sprawa, Greninja ma taką umiejkę i jak pokona jednego przeciwnika a bierze udział w walce np 2 na 2 to się zmienia. Wzrasta siła jego Water Shuriken tylko nie potrafię znaleźć nigdzie o ile wzrasta siła tego ataku. Frogadier ewoluuje w Greninje i zyskuje tą umiejkę no i sru.

Co do besti...Poczekajcie dłużej aż się nie wyjaśni w grze o co w tym tak naprawdę chodzi.

Z tym Mimikyu i jego formą, zrobilabym tak że sędzia po np drugiej turze losuje czy sie zmienia...dajmy na to szansa 40% na zmianę formy. Poza tym nadal nie ogarniam tego pokemona.
_________________

------------
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-11-17, 20:39   

Tyle że po ewolucji z Frogadiera Greninja nie dostaje z automatu Battle Bond i ta umiejętność jest ekskluzywna dla pokemona z Demo SM.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-11-17, 20:48   

Można by było zrobić jakieś losowanie przez admi żeby MG nie faworyzowali graczy czy coś, ew Frogadier by musiał ewoluować w Alloli.
_________________

------------
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2016-11-17, 20:59   

Dafiar, który boi się tutaj wchodzić przez spoilery, zasugerował na chatango, że aby Greninja dostała Battle Bond, podczas ewolucji z Frogadiera, powinna mieć maksimum szczęścia. Brzmi to logicznie, zwłaszcza że w anime jest to więź między trenerem, a pokemonem.

Btw: Co robimy z formami Zygarde?
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
  
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-11-17, 21:06   

O dobry pomysł! Poza tym jeśli chodzi o Zygarde...jak nie ma nigdzie podanych statystyk dla formy 10, 50 i 100% to ja bym nie robiła nic
Zostawić i tyle niech się zmienia jak chce a poza tym na razie nikt go na krysztalku jesCze nie złapał. Chyba że coś przegapiłam.
_________________

------------
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2016-11-17, 21:10   

Na Serebii już ma podane statystyki.
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2016-11-17, 21:23   

Jestem na telefonie więc nie będę się za bardzo rozpisywał. Chciałem tylko podjąć jeden temat na "gorąco", skoro go już zaczeliście. Do reszty odwołam odwołasię później.
Ja tutaj odnośnie tego Ash-Greninja. Mam propozycję. Dajmy sobie z nim siana. Jest to tylko ekskluzywna forma dla Greninji, która zbyt wiele nie daje poza zwiększonym BP jednego ataku i innym wyglądem. Skoro jest ona zależna od więzi pokemona z trenerem, to trochę byłby przypał, gdyby "fuzjował się" z jakimś randomowym gościem, a nie z nami, prawda? Gra nie warta świeczki. Odpuśćmy go sobie i powróćmy do tej sprawy, kiedy pojawią sie jakieś nowe formy innych poków, o ile jeszcze jakieś zrobią. Nikt na tym za bardzo nie ucierpi, bo forma niewiele daje, a inne poki (zwłaszcza pozostałe startery z Kalos) nie będą się czuły pokrzywdzone.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Stilinski
Ban warrior.


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1778
Ostrzeżeń:
 4/5/7
Wysłany: 2016-11-17, 21:46   

Zgadzam się w 101% z Panem wyżej. Dajmy sobie spokój z tą udoskonaloną, brzydką żabką.
_________________
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2016-11-17, 21:47   

Z-Moves. Mam na to pomysł. Wprowadźmy je do sklepu jako ataki jednorazowego użytku (czyli po użyciu atak znika i nie można go użyć kolejny raz na innym poku), dość drogie, skoro są takie mocarne. Według mnie miałoby to sens, bo działają one trochę na takiej zasadzie jak TM'y. Określona ilość ataków, które może nauczyć się okreslona grupa pokemonow. Dać je po 3k$, według mnie byłoby git, bo nie dość że drogo i jednorazowego użytku (nie tak jak HM'y [RIP]), to jeszcze można ich użyć w walce tylko raz.

Popieram Keia co do tych chmurek od legend. Gadaliśmy o tym na chatango. Olać to że ewoluują w lwa i nietoperka i dać możliwość spotykania w przygodzie. Ew. dać też możliwość złapania, bo same w sobie nie są silne ani nic.

Z UB poczekajmy, nikomu się raczej z nimi nie śpieszy i nie są one rzeczą najwyższych lotów do wprowadzenia na forum. Możemy je dać później, jak będziemy cokolwiek wiedzieć na ten temat.

Mnie bardziej interesują te Tapu. Co z nimi? Legendy? Normalne poki? Na forum mamy coś takiego jak mityczne pokemony, może dać to do tego? Albo unikalne? Sam nie wiem.

Meagarna, skoro nic się nie różni w tych formach, to może dajmy jakąś dowolność. Niech się zmienia jak chce, komu to będzie robiło różnice, skoro nie będzie boostowana w żaden sposób? Albo olać tą drugą formę, chociaż jest całkiem ładna.

Alolan formy. Zgadzam się z tym, żeby były wymiany alolan form za alolan form. Co do tego, że poki te pochodzą z Aloli, nazwa mówi sama za siebie. Bardziej chce ugryźć naszą trójcę pokrzywdzoną. Mam pewną propozycję. Zlećmy komuś zrobienie tych poprzednich form, żeby nie wprowadzać zamętu. Dużo z tym roboty nie będzie - tyle co zrobienie jednej linii ewolucyjnej unique. Ataki uczone lvlami by się jakichś kilka dało, a pozostałe takie jakie mają ich wyższe formy alolańskie, co zgadzałoby się, bo Pichu, Pikachu, Cubone i Jajka miałyby takie same typy i ogólnie byłyby z tej samej półki co ich ewolucje. Tak naprawdę to tylko kwestia ogarnięcia sprite'ów, a w końcu są na forum ludzie którzy zajmują się robieniem unique, więc na pewno podołaliby temu zadaniu.

Na razie to chyba tyle. Jeżeli coś wymyślę, to się jeszcze odezwę.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Keisuke 
Mało Ambitny


Wiek: 26
Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 2863
Wysłany: 2016-11-17, 22:09   

Tak na dobrą sprawę, aby wykonać Z-Moves jest potrzebna chyba jakaś bransoleta, czy coś w tym stylu, a przynajmniej tak z trailerów wynika. Trzeba też ogarnąć jak to połączyć z Mega Ewolucją, ja się wypowiem jak kilka osób wyrazi swoją opinię.

Zapomniałem o Tapu, jak dla mnie to są legendy i basta, nie zmienię swojego zdania :v

Lu zaproponował, aby jakieś osoby zajęły się Spiritami poprzednich, pokrzywdzonych Alola Form, w sumie jak ktoś będzie chciał się czymś takim zająć, to dlaczego nie?

Na razie nie wiemy od czego zależy forma Magearny, poczekajmy na rozwój wydarzeń.
_________________

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-11-17, 22:23   

Może tak samo jak z Besitami poczekajmy i z Tapu chociaż to jest jakiś "Spirit" tak samo jak Obrońcy Mórz. Jestem na 99% pewna że to legendy ale dajmy im czas na rozwinięcie się. Jednak jak coś wsadźmy je w legendy.
_________________

------------
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.