Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:20
Czas wprowadzić SM
Autor Wiadomość
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-11-23, 19:58   

Ves napisał/a:
O ej, właśnie, mogę też zająć się tłumaczeniem Z-Moves, bo one też mają swoje opisy. :v

Um, ale to są ataki, a nie umiejętności, a ataków nie tłumaczymy na forum ;D

Odnośnie tego Pikachu z czapką. Unikalnym Pokiem to ja bym go nie robiła, no bo to tylko czapka. Wiecie, co innego przy Greninji, która ma zmieniony wygląd taki no zewnętrzny ale "wbudowany" (lul), a co innego, jeśli chodzi o taki dodatek jak czapkę. I co, jak zdobędziesz takiego unique Pikachu z czapką to już na zawsze musi ją nosić, a zwykłemu nie możesz założyć czapki od tak? No dziwne, nie? :P Mam odnośnie tego dwie propki:
- robimy czapkę jako item do trzymania i po prostu Pikachu musi trzymać czapkę (tzn mieć tam w rubryczce "trzyma" w skanie), żeby móc wykonać ten specjalny Z-Move (10,000,000 Volt Thunderbolt)
albo
- olewamy tą czapkę i ten specjalny Z-Move (10,000,000 Volt Thunderbolt) traktujemy jako zwykły dostępny dla Pikachu, a więc nie musi mieć czapeczki, by móc go wykonać

Odnośnie jeszcze tych Z-Moves jest gdzieś rozpiska z tym, że jaki ruch Pok musi znać, żeby móc wykonać dany Z-Move? Każdy Z-Move ma taką swoją "podstawę" (tj ruch, który musi znać, aby wykonać dany Z-Move), czy tylko wybrane tak mają?

Ofc jestem za tym, żeby mega nie mógł używać Z-Moves. W sensie gracz się decyduje czy woli zrobić z Poka megaewolucję, czy żeby mógł posługiwać się Z-Moves.

A ta bransoletka to tak jak z Mega Kamykami, że trzeba ją kupić. Tylko teraz pytanie czy robimy tak, że wystarczy jedna bransoletka na wszystkie Poki z KP, czy dla każdego stworek trzeba kupić własną. Bo jak opcja druga to można zrobić tak jak przy Mega Kamyczkach, że Pok musi trzymać mega stone (a w tym wypadku bransoletkę), żeby mieć formę mega (odpowiednio: żeby móc wykonywać Z-Moves), a na 100lvl wchłania kamyk i ma już wolne pole "trzyma" na inne itemy (odpowiednio: "wchłania" bransoletkę i też już nie musi jej trzymać, a więc ma wolne pole "trzyma" na inne itemy).

Może przegmatwałam, bo w sumie bardzo upodobniałam sobie Z-Moves do Megaewolucji. Nie wiem, oceńcie .-.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-11-23, 20:56   

Ja proponuję co do Ash-Greninjy (i ew. Pikachu w czapce) zrobić ankietę na temat jakiegokolwiek wprowadzenia, gdyż na liczbach będzie widać wszystko jasno i wyraźnie. Co do Z-moves, to jestem za wprowadzeniem ich. I chyba każdy ma taką podstawę, a spisu nie znalazłem, jedynie na Serebii każdy pokemon ma spis dostępnych Z-Moves, a na stronie każdego z tych ataków są spisane jakie ruchy są podstawą.
_________________

 
     
Ves 
twenty one arceuses



Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 282
Wysłany: 2016-11-23, 21:03   

Coś nie wyszło, pokemony muszą trzymać te kryształy, by wykonać Z-move, więc nie może trzymać czapki tudzież trzymanie bransoletki, ewentualnie można jakoś "upchać" to drugie, i każda bransoletka miałaby kryształ, albo do MegaEwo albo do Z-move.
Poza tym: http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Z-Move
Tak, specyficzne Z-move muszą mieć odpowiedni ruch. (Volt Tackle -> Catastropika)
_________________

|-/

don't you dare
to ever care


σѕσвιѕту вαттℓє тнємє

 
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2016-11-23, 21:28   

Jak dla mnie to możemy olać czapejkę i dać ten jeden Z-move do ogólnej puli dla Pikachu. Chyba będzie najmniej z tym roboty.

Ankieta... W sumie niegłupi pomysł. Wyjaśniłoby się czy gracze chcą tego żabka i oddzielnego Pikacha czy nie. Pochwalam koncepcję.

Hm... Jeśli dobrze zrozumiałam, to po wchłonięciu Mega Stone taki "megaś" będzie miał możliwość użycia Z-move, nie? Wcześniej albo mega, albo z-move, ale po wchłonięciu chyba może być jawnym "koksem" bo mu isę zwolniło miejsce na rzecz do czymania.

Chwila... A nie mieliśmy chrzanić bransoletki i jechać na samych kryształkach? Tak mi się tylko coś we łbie kołacze, możliwe, że się mylę xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-11-23, 23:29   

Mi się wydaje, że opcja aby zrobić z Z-Stone'ów przedmiot do trzymania wydaje się najodpowiedniejsza. W końcu Mega Pokemony po wchłonięciu kryształu jest już całkiem wykokszony, a do tego jeszcze wchłonięty Z-Move oraz dodatkowy itemek? Wydaje mi się to trochę broken xD
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-11-23, 23:44   

To zaraz gracz będą mieć takie koksy z pokemonów że zrobimy zrzutkę i pokonamy Arceusa aby zapanować nad światem xD
_________________

------------
 
     
Ves 
twenty one arceuses



Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 282
Wysłany: 2016-11-24, 00:18   

Więc dlatego najlepiej zrezygnować z Z-move dla wchłoniętych mega i wchłaniania kryształów, bo to już by było przegięcie. Gwen, w sumie takie coś... wydaje się sensowne. XD
Ale skoro do mega trzeba bransoletki, to w sumie każdy trener by musiał takową mieć. Jeśli się nie mylę, to w którymś wczesnym trailerze było widoczne miejsce na KeyStone w bransoletce do kryształów Z-move.
_________________

|-/

don't you dare
to ever care


σѕσвιѕту вαттℓє тнємє

 
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2016-11-24, 10:39   

Dla mega nie mamy tych śmiesznych bransoletek, to i oszczędźmy sobie te pierścienie na Z-Moves. No i nie jestem za tym, żeby je wchłaniać. Niech te ogólnodostępne dla poków nie będą przypisane tylko do jednego poka, a żeby mogły z nich skorzystać inne poki tego samego typu. Chodzi mi o to, żeby np. taki Buginium Z był dostępny dla wszystkich robaków z naszego teamu, a nie tylko dla Butterfree czy kogoś tam.

I ten nowy Pikachu jest dla mnie bez sensu xd Jeżeli damy tą czapeczkę do przedmiotów, to nie będzie mógł już trzymać tego kryształka aktywującego jego Z-Move, więc najlepiej olejmy go tak, jak tego Ash-Greninje (mam nadzieję).

No i pomysł z ankietą to całkiem dobra sprawa. Bo tutaj chyba nigdy się nie zgodzimy co do tych unique.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-11-24, 10:44   

Rezygnacja z Z-Moves dla mega? Osobiście mam Latias i ona już wchłonęła kamyk. Nie wiem jak wy, ale ja chcę mieć możliwość korzystania z nowych ruchów (o ile wejdą, bo nadal uważam, że siódma gena ssie). I tak zepsuli mi już Soul Dew. Chce mieć kamyk chociaż

Osobiście zrobiłbym z tym kamyków do Z-Moves osobny item, którego nie da się wessać i pokemon musi go trzymać oraz musi posiadać atak (potrzebny do Z-Moves), by w ogóle mógł użyć Z-Moves. / O, jestem za Lu! Nie bawiłbym się w żadne specjalne kamyki, tylko zrobił uniwersalne pod wszystkie typy.

Z bransoletki zrobiłbym item dla trenera. Po prostu musi ją posiadać, żeby pokemony mogły aktywować ataki. Jedna w zupełności wystarczy. - Albo w ogóle je wywalił

Limit na takie ataki też jest dla mnie śmieszny, bo pokemony znają kilka Z-Moves z innymi typami. To oczywiste, że jeden pokemon może trzymać tylko jeden item, więc posiadanie większej ilości kamyków nie robi wielkiej różnicy.
Jeśli są osoby, które uważają, że to będzie niesprawiedliwie w walkach. Proszę was, na walki jest takie ograniczenie, że dodanie punktu odnośnie posiadania tylko jednego kamyka na walkę... NIE JEST TRUDNYM WYCZYNEM. Dla Mega jest już taki punkt! + walki pomiędzy trenerami mogą mieć umowne zasady.
Dodatkowo można ustalić zasadę, że w walkach eventowych, liderach pokemon z Mega nie może mieć kamyka, a nie od razu zabraniać wszystkim Mega posiadania Z-Moves. Sam nie biorę praktycznie udziału z walkach, wolę przygodę i eventy bez walk. Dlatego zostawiłbym możliwość posiadania kamyków przez mega, a zajął się umiarkowaniem tego w walkach. < Od Shuu "KotKotoj: @8dod Dodaj jeszcze "bez odpoczynku, ale użycie najwcześniej w drugiej turze" "

Ponadto nadal uważam, że Arceus jest beznadziejnym pokemonem i nie widzę sensu w poście Viv. Co niby Arceus ma do innych pokemonów? / Nic nie mam do ciebie Viv, ale ten pokemon jest dla mnie śmieszny i go nie trawię. xd /
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2016-11-24, 18:56   

W sumie fakt, trochę dziwne, że poki co wchłonęły mega mają być poszkodowane za ten jakiś atak z kryształka. Niby mocarny atak, ale mimo wszystko tak jakoś "ni honor".

Co do samych z-move, ja bym nie wprowadzała tych bransolet. W grach może i ma to jakiś sens, ale na potrzeby Crystalka uważam to tylko za niepotrzebne udziwnienie. "Zbędna rozrzutność" jak mawia mój braciej ;P

No, także ten... xD
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Ves 
twenty one arceuses



Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 282
Wysłany: 2016-11-25, 10:52   

Zostało teraz wszystko ogarnąć i zatwierdzić. ._."
_________________

|-/

don't you dare
to ever care


σѕσвιѕту вαттℓє тнємє

 
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-11-25, 19:07   

Zapraszam do odpowiedzi w ankiecie dotyczącej Ash-Greninjy.
_________________

 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-11-26, 14:46   

Z-Moves - prawie ustalone
Na podstawie Waszych i swoich przemyśleń wykminiłam następujące zasady odnośnie Z-Moves:
1. Rezygnujemy z bransoletek. Skoro posiadacz Mega Pokemona nie musi mieć bransoletki z kamyczkiem, tak samo przy Z-Moves uważam to za zbędne.
2. Z-Moves dla wielu Poków (lista tutaj pod rubryką "List of Z-Moves -> For each type"). Są to te Z-Moves, które nie wymagają jednego, konkretnego ruchu i dostępne są dla kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu Poków. Pokemon musi trzymać odpowiedni Z-Crytal (np. Normalium Z, żeby podrasować jakiś atak poprzez Breakneck Blitz). I przykładowo taki Nidoran ♂ trzymający Normalium Z, wykonuje Horn Attack podrasowany przez Breakneck Blitz. Jak to wygląda przy liczeniu obrażeń? Ano normalnie tyle, że wbijamy sobie tutaj i zamiast BP 65 dajemy moc o wartości 120 (rubryka Z-Move Power).
3. Z-Moves dla wybranych Poków (lista tutaj pod rubryką "List of Z-Moves -> For specific Pokémon"). Są to te Z-Moves, które wymagają jednego, konkretnego ruchu i dostępne są tylko dla pojedynczych stworków albo ich specjalnych form (np. Stoked Sparksurfer wyłącznie dla Alolan Raichu). Pokemon musi trzymać odpowiedni Z-Crystal (np. Pikanium Z, żeby wykonać Catastropika, rzecz jasna o ile Pikachu potrafi Volt Tackle). I przykładowo taki Snorlax trzymając Snorlium Z i znając Giga Impact może, wykonuje Pulverizing Pancake. Tutaj, żeby wyliczyć obrażenia itd. nie patrzymy na Giga Impact tylko Pulverizing Pancake. No i liczymy obrażenia normalnie, bo mamy podane BP, rodzaj ataku itd.
4. Żeby Pokemon mógł wykonać jakikolwiek Z-Move, musi trzymać odpowiedni Z-Crystal, więc Pok trzymający Mega Stone nie może jednocześnie wykonać żadnego Z-Move, bo musiałby trzymać dwa przedmioty jednocześnie, a tak nie można. Jednak jeśli Mega Pokemon wchłonął już swój kamień i nie trzyma niczego, może trzymać Z-Crystal i wykonać Z-Move. Wiem, że to takie wykokszone, ale racja, że byłoby nie fair, że Mega Pokemony na forum, które wchłonęły już swoje mega kamyki, teraz nie miałyby już możliwości wykonać Z-Move.
5. W trakcie walki Pokemon nie może zmieniać trzymanego przedmiotu, a więc dotyczy to również Z-Crystalów. Przykładowo, jeśli Snorlax zaczął walkę, trzymając Steelium Z, może podrasowywać tylko te ataki, na które działa Corkscrew Crash (Z-Move), ale nie może w trakcie pojedynku wymienić Steelium Z na Snorlium Z i (o ile zna Giga Impact) wykonać Pulverizing Pancake.
6. Odnośnie ograniczenia ilości Z-Move na Poka podczas walki. Była propozycja, żeby Pokemon mógł podczas jednego pojedynku wykonać jeden Z-Move. Jeśli byśmy to przyjęli, punkt wyżej jest zbędny, bo tak czy siak Pokemon nie wykona więcej Z-Moves, chociaż wiadomo, że i tak trzymanego itemu nie wolno mu zmienić w trakcie trwania pojedynku. Jeśli natomiast damy większy limit albo w ogóle go zniesiemy, wówczas punkt wyżej jest ważny. Można też dać coś w stylu, że Pok musi odpocząć, a więc może wykonać jeden Z-Move na turę, ale nie na cały pojedynek. Wiadomo, jeśli już po pierwszej turze rywal dednie no to trudno, ale jeśli pojedynek będzie trwał kilka tur, mógłby w każdej z nich wykonać max. jeden Z-Move. Wtedy zasada wyżej też by miała znacznie. To jak?
7. Z-Moves nie byłyby wpisywane do skanu Pokemona do rubryki "ataki". Wystarczy, że Pokemon trzyma jakiś Z-Crystal i wówczas wiadomo, jaki Z-Move może wykonać. Byłoby bez sensu usuwać stworkowi z listy ataków dany Z-Move, kiedy zmieni Z-Crystal na inny, a potem znów go dodawać, kiedy wróci do wcześniejszego Z-Crystala.

Dodatkowo postanowiliśmy zlikwidować formę Pikachu w czapce, a dostępny dla niego Z-Move 10,000,000 Volt Thunderbolt będzie dostępny dla każdego Pikachu, który trzyma Pikanium Z i zna Thunderbolt.

Zapomniałam jeszcze o czymś istotnym związanym Z-Moves? :v
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2016-11-26, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2016-11-26, 15:49   

Ma to sens. W każdym razie ja nie widzę przeciwwskazań.
Dobrze by było jakby wypowiedzieli się też sędziowie jak im się to widzi - ostatecznie to oni muszą ogarniać większość forumowych walk, więc wyłapią jakieś zgrzyty ;P
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2016-11-26, 16:07   

Mi takie rozwiązanie wydaje się jak najbardziej okej. Niby w liczbach siła ponad 150 z jednego ataku wydaje się być spora, ale przecież raczej nikt do walki z Mega Pokemonem nie wystawi Magikarpia :D
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.