Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2018-03-20, 21:02
Zmiany w Trylogii
Autor Wiadomość
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-09-20, 20:04   Zmiany w Trylogii

Cześć, tutaj Wasza ukochana moderatorka od trylogii konkursowej. Mam dla Was ankietę do wypełnienia, która na pewno pomoże mi w opracowaniu zmian dotyczących mojego działu. Będę wdzięczna za każde wypełnienie.
Kliknij tutaj, aby wypełnić.

Jednocześnie informuję, że logowanie na konto Google jest wymuszone tym, by ograniczyć ilość odpowiedzi od usera do jednej, a ankieta jest prawie w pełni anonimowa (nie wiem, jak wygląda opcja uzupełniania daty, więc... cóż).
Poczekam do 30.09.2017 roku na odpowiedzi i wtedy zdecydujemy, co dalej ;)
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
  
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-09-20, 20:27   

:pedobear:
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-09-21, 21:13   

Jeszcze takie szybkie ogłoszenie - ankietę zamykam 30.09.2017 o godzinie 10.
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
 
     
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-10-12, 20:50   

Witajcie, to znowu ja, wasz ukochany mod od Trylogii. A w dzisiejszym odcinku... wnioski wyciągnięte z ankiety!
Na sam początek trochę o ankietowanych. 16 ankietowanych. 81% z tych osób, brała udział w trylogię przynajmniej jeden raz, zaś jeśli chodzi o najpopularniejsze kategorie (14 osób odpowiedziało na to pytanie), wygrywają rysunek i grafika (obie po 11 głosów). Nieco gorzej jest z opowiadaniem (8 głosów). Jeśli zaś chodzi o brak udziału w trylogii (7 osób), przeważa przede wszystkim nieciekawy temat (4 głosy). Pozostałe przyczyny (po 1 głosie każda) to: brak zainteresowania nagrodami, brak zdolności pisarskich/rysowniczych/graficznych, zbyt późne zorientowanie się, że trwa trylogia, za mała ilość czasu, średnio porywająca koncepcja samej trylogii.
Przechodząc już do mniejszych bzdetów, nikt nie stwierdził, że nie odpowiada mu obecny system trylogii. Większość (56%) nie ma zdania, pozostała część stwierdziła, że jest ok. O dokładniejszych komentarzach później. Nagrody... cóż, tu już się zaczyna zabawa. 25% stwierdziło, że nagrody nie są OK, 12,5% nie ma zdania. 62,5% akceptuje nagrody takimi jakie są. Ostatnie pytanie zaś pomijam - dopiero teraz uświadomiłam sobie, że trochę źle je sformułowałam, ale ogólnie o nim później.
Generalnie co mam do zaproponowania na podstawie tej ankiety (oraz rozmów z pewną grupą ankietowanych kilka miesięcy temu)?
  • Przemianowanie opowiadań na ogólną twórczość pisarską, co zostało nie tylko zaproponowane wcześniej przeze mnie na chatango, lecz także w ankiecie. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy lubuje się w opowiadaniach, dlatego myślę, że rzucenie od czasu do czasu formą bardziej wierszową (mamy może kogoś, kto lubuje się w haiku?) byłoby dobrym wstępnym eksperymentem. W najgorszym wypadku, gdyby to nie pomogło, będziemy myśleć jeszcze raz.
  • Wiem, że sporo osób sugerowało zwiększenie nagród za Trylogię, ale cóż. Nie mam zbyt dużego pola manewru, by zwykli userzy byli syci, a i admini cali. Na pewno nie zwiększę nagród, jeśli chodzi o poksy i jajka, jednak zastanawiam się nad propozycjami dotyczącymi przedmiotów do trzymania. Jedna osoba przyznała, że bierze udział w Trylogii dla RC (ale wydaje mi się, że przelicznik RC jest okej, nawet mimo pozbycia się ich z marketu, są nadal łatwo dostępne). Dostałam też jedną propozycję z całkiem rozsądną rozpiską (minus ten pok w pierwszym miejscu, no ale to admini też się wypowiedzą):
    Cytat:
    1 miejsce: pok na 5lv + x TMów/EMów + x HS
    2 miejsce: jajo + powyższe nagrody ale w .75
    3 miejsce: nagrody z początku (bez poka) w ilości .5 lub .(3)

    Generalnie przeliczniki wydają się być całkiem okej, ale to można jeszcze ustalić w późniejszych dyskusjach. Dodatkowo dochodzi jeszcze jedna propozycja:
    Cytat:
    Może dałbym jakieś bonusy, że raz na ileś tam trylogii pojawia się jakiś bonus/specjalna nagroda

    Moje pytanie, jakbyście widzieli opcję tego bonusu? Zwiększenie zaproponowanych wyżej przeliczników? Unique/shiny? czy ewentualnie za pierwsze miejsce okazjonalnie pok, a za drugie właśnie jajko?
  • Zwiększenie "nagród" za głosowanie. Tak, czasem (zawsze) ilość osób, które głosują, nie powala. Obecnie głosujący dostają 250$. Jedna z propozycji była taka, by zwiększyć do 500 lub 1k, jednak osobiście bardziej skłaniam się ku pierwszej opcji.
  • Wybieranie tematów trylogii poprzez sondy. Generalnie była to moja propozycja związana z tym felernym ostatnim pytaniem, ale także się pojawiło w propozycjach od was. Myślałam nad formą formularzy google'a (nauczyłam się już blokować dodawanie nowych odpowiedzi T^T), które wrzucałabym w połowie miesiąca poprzedzającego ten, w którym pojawiłyby się te tematy. Ktoś zasugerował, by wybór tematu ograniczyć do osób, które biorą/chcą wziąć udział w trylogii, jednakże uważam to za trochę złą propozycję, która spowodowałaby, że trylogia stałaby się hermetyczna. W każdym razie, wracając do sondy, byłaby to po prostu lista jednokrotnego wyboru (albo z ułożeniem preferencji) z kilkoma wcześniej wyselekcjonowanymi tematami.
  • Dostałam też sugestię "rotacji" kategorii, czyli organizacji jednej kategorii w miesiącu.

To chyba wszystko, o czym miałam wspomnieć, tak mi się wydaje, ale najwyżej przejrzę to jeszcze raz w sobotę i dam ewentualną poprawkę w nowym poście. A tymczasem zapraszam do dyskusji nad powyższymi punktami.
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-10-13, 10:40   

Cytat:
Przemianowanie opowiadań na ogólną twórczość pisarską

Za ~


Co do nagród - osobiście wydaje mi się, że te, które są teraz, są ciekawsze, niż te zaproponowane w cytacie wyżej, gdyż RC > TM/MT (według mnie). Tak więc aktualnych nagród bym nie ruszała, ale co do bonusu... To brzmi ciekawie, tylko kiedy by on występował? Że jakaś trudniejsza edycja? Zależy co dla kogo jest trudniejsze, bo może X uzna temat z tej specjalnej za prostszy niż z poprzedniej zwykłej. A co Wy na to, żeby bonusy były za aktywne branie udziału w trylogii? Np. za trzecim razem, jak się zajmie 1msc. w trylogii (czyt. nie musi być ta sama kategoria ani nie musi to być, że trzy razy pod rząd, po prostu sobie każdy liczy i jak mu trzeci raz pierwsze miejsce wypadnie, to wtedy), to jajko Poka wypasione. Może być, że shiny zamiast zwykłego albo Poke-klon, albo, że po prostu gracz sam sobie wybiera, jakiego chce stworka.


Cytat:
Zwiększenie "nagród" za głosowanie.

Śmiało można dać 500$. 1k to może nie, bo za 3msc jest 2k, a jednak znacznie więcej (zazwyczaj ;d) trzeba się napracować, żeby coś zrobić + żeby znalazło się to na podium, niż żeby zagłosować. A i przypominam, gdyby ktoś nie wiedział/zapomniał, że za oddanie głosu jest 1CD!

A i jeszcze jedno w takim razie. Skoro głosujący dostawałby 500$, to wypadałoby podnieść nagrodę pocieszenia dla osób, które wzięły udział w trylogii, ale nie zajęły żadnego miejsca na podium. Aktualnie jest samo 500$, więc może 1000$ + 1HS.

Też przypomnę, że za udział w trylogii (bez względu na zajęte miejsce), otrzymuje się zawsze 3CD.


Cytat:
Wybieranie tematów trylogii poprzez sondy.

Jestem za, ale żeby wszyscy mogli głosować, nie tylko Ci co zamierzają wziąć udział czy coś w tym stylu ;d Można to zrobić na dwa sposoby:
  • Rudzia wymyśla różne tematy, które potem daje do sondy i wygrywają te z największą liczbą głosów
  • Zakładamy wątek, w którym każdy może podawać swoje propozycje na tematy do trylogii, a potem Rudzia wybiera sobie któreś z nich, żeby po prostu nie musiała co miech trzech tematów sama wymyślać.


Cytat:
Dostałam też sugestię "rotacji" kategorii, czyli organizacji jednej kategorii w miesiącu.

Rather no... Fakt, że prawdopodobnie byłoby trochę większe zainteresowanie, no bo tylko raz na trzy miechy można trafić na swoją ulubioną kategorię, ale wtedy znacznie trudniej zdobywałoby się zaproponowane przeze mnie bonusy, a także... no trochę słabo xD Przykładowo: chcesz napisać opka, ale zapomnisz/nie zdążysz/nie spodoba Ci się temat, to na następną taką szansę musisz czekać 3 miechy.


Tyle? Chyba tyle póki co ;3
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-10-13, 17:02   

Zgadzam się na wszystko co tu piszecie.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-13, 17:13   

Rozmawialiśmy już o tym kilkukrotnie i znasz moje zdanie.
Forma literacka jak najbardziej na plus, w sumie dzięki temu sam bym się skusił na napisanie jakiegoś horroru w formie listu czy czegoś. Opowiadanie, żeby było spójne i dobrze się czytało, wymaga poświęcenia czasu, a nie każdy ma go na tyle, na ile by chciał.
O nagrodach dobrze napisała Dejz, także głos w tej kwestii oddaję jej (bo ona tu rządzi.).
Sonda. Fajnie by było, gdyby ta sonda była nie tylko w podforum Trylogii, ale żeby gdzieś była dostępna, np. na głównej stronie, żeby zagłosować i śledzić sondaż. Pytanie tylko, czy tak się da. ;)
Tryb rotacyjny byłby fajny, gdyby kategorii do Trylogii było więcej, by móc wylosować przypadkową i unikatową kombinację na każdy miesiąc, ale:
a) nie ma tylu kategori
b) imo jest do dokładanie pracy dla Ciebie.
Więc bądźmy na nie.

Prawdę powiedziawszy system Trylogii działa dobrze, a powyższe elementy odświeżą trochę ogół. ;)
Poza tym, za niedługo dojdzie do/z Trylogii coś jeszcze, ale o tym opowiem kiedy indziej.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Stwór



Wiek: 28
Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 202
Wysłany: 2017-10-13, 18:18   

Księciu napisał/a:
Fajnie by było, gdyby ta sonda była nie tylko w podforum Trylogii, ale żeby gdzieś była dostępna, np. na głównej stronie, żeby zagłosować i śledzić sondaż. Pytanie tylko, czy tak się da. ;)

Fajnie by było, gdyby aktualne eventy wymagające "publiczności" były wyróżniane tak, jak aktualnie temat Propozycji - na każdym forum. Wydaje się to być nie aż tak inwazyjne, może być podpięte jedynie na czas głosowania i myślę, że zwiększy tam frekwencję.

Co do specjalnej edycji Trylogii - osobiście bardzo chętnie zobaczę konkurs na opowiadanie, z dłuższym czasem (np. 3 miesiące). Przy czym po przekroczeniu czasu na zgłoszenia odbyłoby się głosowanie, ew. w przypadku nadesłania tylko jednej pracy, gracz dostałby nagrodę przewidzianą na miejsce 2. Wraz z większą ilością prac, nagrody mogłyby wzrosnąć do 3 miejsc. Proponuję dodatkowo, aby w przypadku dwóch graczy nagrody miały przelicznik nagród 1,5 dla miejsca pierwszego i 2,5 dla drugiego.
Plus zamiast narzucania tematu można pokusić się o nieco inny system: gracze na tydzień przed rozpoczęciem dostaną temat z możliwością napisania w nim losowego słowa, po czym wybierze się kilka z nich, które będą musiały się znaleźć w opowiadaniu. Np:
Pidgey, zegar, ambrozja
Oczywiście kluczowym jest tu jakieś połączenie tematu.
_________________
Stwórcza grządka
Chatka na stworzej nóżce
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-10-13, 21:29   

Stwór napisał/a:
Plus zamiast narzucania tematu można pokusić się o nieco inny system: gracze na tydzień przed rozpoczęciem dostaną temat z możliwością napisania w nim losowego słowa, po czym wybierze się kilka z nich, które będą musiały się znaleźć w opowiadaniu. Np:
Pidgey, zegar, ambrozja
Oczywiście kluczowym jest tu jakieś połączenie tematu.

To brzmi ciekawie :D Nie że zawsze tak musi być, ale zamiast takiej standardowej tematyki można od czasu do czasu w trylogii pisarskiej dać takie cuś :3 Albo tematyka jakaś + w tej rubryczce "dodatkowe" wymóg, że muszą się znaleźć jakieś tam wyrazy.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Kesty 
It's curse o'clock!


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 381
Wysłany: 2017-10-15, 17:47   

A ja powiem coś innego, co nie jest propozycja zmian, ale bardziej odczucie x'D Wiem, że za bardzo nie da się tego zmienić, bo ilość osób na forum jest ograniczona oraz czasami więcej, czasami mniej osób chce brać udział, ale czuję się dziwnie, głosując w konkursie, w którym sama brałam udział .-.
Czasami bywa to o tyle dziwniejsze, że może wyjść sytuacja, gdzie sam możesz się udupić przez oddany głos, gdy zdarzy się remis XD I wiem, głosowanie nie jest wymogiem, nie trzeba tego robić, ale jeśli ktoś się decyduje z różnych przyczyn (niezależnie czy to mało głosujących osób, z nagrody, czy z czystej chęci do zagłosowania i wyrażenia swojego zdania), to wciąż wydaje się odrobinę niefair x'D

A odchodząc już od tego marudzenia, jestem jak najbardziej za dodaniu innych form literackich do pisarskiej części o/ Przyjemnie byłoby zobaczyć zarówno krótkie, jak i długie formy, przez jakieś limeryki, listy, pamiętniki; Fajnie byłoby, jeśliby się pojawiła albo dowolna, albo narzucona osoba - pierwsza, trzecia osoba liczby pojedynczej, a jeszcze bardziej zaskakującym byłoby zobaczyć coś w liczbie mnogiej, bo czemu nie XD Trzeba w końcu zaskoczyć twórców, a nie dawać im same tematy i róbta sobie co chceta dalej.
_________________

k a ż d y _ M G _ j e s t _ p o _ c z ę ś c i _ s a d y s t ą _

RRRR
RRRR

 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-10-18, 15:11   

Odnośnie tego głosowania, o którym wspomniała Kesty.
Głosowanie na siebie jest zabronione, co chyba nikogo nie dziwi ;) Tobie, jak mniemam, chodzi o zakaz głosowania przez osoby, które wzięły udział w danej trylogii, yup? Myślę, że to raczej zbędne. Każdy uczestnik, głosując na jakąś pracę (nieswoją ofc), musi wziąć pod uwagę, że to może zaszkodzić jemu. Nie ma przymusu, że każdy uczestnik MUSI zagłosować. Wtedy faktycznie byłoby słabo. Ale jeśli user chce zagłosować na pracę rywala, a sam bierze udział w tej trylogii, droga wolna.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-10-18, 22:09   

Mi również podobają się te zmiany.
Ten bonus do nagrody fajnie opisała Daisy. Jeśli nie byłaby to zwiększona pula nagród w danym miesiącu, to fajnym rozwiązaniem byłoby właśnie to, aby bonus naliczał się na konto każdego z osobna, np. po wzięciu któregoś tam już razu udziału w jakiejś kategorii. Mogłyby być też inne wyznaczniki tych bonusów i zależnie od nich, mogłyby być odpowiednio zwiększone/dodatkowe nagrody.
Obecnych nagród bym nie ruszał, bo są mocno okej. Chyba większość pokusi się właśnie na RC, niż na ataki, zwłaszcza, że te drugie można sobie normalnie zakupić w markecie.
Sondy też mi się podobają. Jeszcze fajniej byłoby, gdyby (tak jak Księciu pisał), wyświetlało się to gdzieś na głównej, np. w ogłoszeniu, żeby jak największa ilość odbiorców się znalazła.
Cytat:
Plus zamiast narzucania tematu można pokusić się o nieco inny system: gracze na tydzień przed rozpoczęciem dostaną temat z możliwością napisania w nim losowego słowa, po czym wybierze się kilka z nich, które będą musiały się znaleźć w opowiadaniu. Np:
Pidgey, zegar, ambrozja
Oczywiście kluczowym jest tu jakieś połączenie tematu.

Tutaj natomiast nie jestem tak optymistycznie nastawiony. Narzucenie pewnych, kluczowych słów mogłoby pokrzyżować plany potencjalnego uczestnika. Ja wiem, że stanowiłoby to pewnego rodzaju wyzwanie, ale to (w sensie kluczowe słowa) w zestawieniu z gatunkiem mogłoby niezbyt dobrze się łączyć. Bo każdy może mieć przecież inny pomysł i może nie chce w swojej pracy uwzględniać Pokemonów/zwierząt/broni/pogody/czegokolwiek, co mogłoby się znaleźć w kluczowych słowach. A wciskanie tego na siłę po to, żeby było, mogłoby tylko popsuć spójną całość i pozostawić niesmak u oceniających. Więc to bym jeszcze poddał dłuższej dyskusji.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-10-21, 17:17   

Wybaczcie, że odpowiadam nie po kolei, ale po prostu tak mi łatwiej ;-;

Księciu:
Generalnie jeśli chodzi o sondy czy w ogóle o Trylogię, miałam napisać, ale zapomniałam (tak to jest, jak się bawi w multitasking przy opracowywaniu ankiety) - część z ankietowanych rzeczywiście wspominała, że Trylogia jest mało eksponowana. Myśląc trochę nad tą sprawą, zastanawiałam się nad tym, czy nie wykorzystać w przyszłości ogłoszeń (może miejsce, gdzie mamy o VL? A VL przerzucić do Współpracy?) - w każdym razie myślę, że to by było jeszcze do ustalenia z administracją. Besos!

Kluska:
A więc generalnie jeśli chodzi o nagrody, nie chciałabym wywalać z nich RC, gdyż jak słusznie zauważyła jedna z osób, są one dość atrakcyjne (chociaż czy w dobie Enigm tak jest? :c). W każdym razie dałam tę zaproponowaną rozpiskę jako dosłowny cytat z wypowiedzi jednego usera, zamierzając tam dodać te RC. W każdym razie to jest jeszcze do dopracowania, ale myślę, że w przyszłym tygodniu rzucę jakąś konkretniejszą propozycją, tj. listą nagród, którą bym proponowała. Jeśli zaś chodzi o bonus, to myślałam nad ideą rzucania go co parę miesięcy w formie nieco większego przelicznika za nagrody, jednak myślę, że Twój pomysł jest nieco lepszy - z tym, że osobiście na razie bym dała, że po 5 wygranych, bo jednak w obecnej chwili wygrać Trylogię ciężko nie jest ;)
Sonda - z racji tego, jak idzie ta reforma trylogii, moją propozycją jest to, by w grudniu zrobić tzw. rzucanie propozycji na następny rok, tj. Formularz Google z 9 polami - po 3 na każdą kategorię, w które każdy zainteresowany będzie mógł wpisać do 3 proponowanych tematów na Trylogię. Zakładając, że weźmie w niej udział minimum 8 osób, mamy już 24 tematy, co dawałoby propozycje 2 tematów na miesiąc. Do tego dochodzą ofkors wszystkie okolicznościowe związane z różnymi świętami, premierą różnych gier itd., więc w zasadzie mielibyśmy już niezłą pulę. W każdym razie co miesiąc część tej puli lądowałaby w głosowaniu razem z 1-2 tematem okolicznościowym i ludzie wybieraliby temat Trylogii ostatecznie z tego. Oczywiście, żeby zapobiegać czitowaniu zapewne włączę to, co przy ostatniej ankiecie, czyli konieczność wypełniania jej, będąc zalogowanym na Konto Google (które, jak zakładam ze względu na dominację Androida, większość z nas posiada).

Stwór:
Na fragment dotyczący wyróżniania Trylogii mam nadzieję, że odpowiedziałam już wyżej. Co do dłuższego czasu na nadsyłanie prac - nie przesadzajmy. Trylogia od początku miała być miejscem takich "szybkich" i spontanicznych konkursików dla graczy, gdzie trzeba włożyć odrobinę trudu. Jeśli zaś serio znaleźliby się chętni na taki większy konkurs, to myślę, że administracja na pewno rozważyłaby organizację takowego ;)
Co do propozycji ze słowami - osobiście jako osoba, która trochę tam pisze, nie przepadam za tym, jednak z drugiej strony myślę, że może to być ciekawa propozycja do wykorzystania nawet w niedalekiej przyszłości, żeby zobaczyć też, jak postrzega to społeczność na forum.

Kesty:
Znam to uczucie z punktu widzenia uczestnika Trylogii, ale w myśl punktu, iż zagłosowanie nie jest obowiązkowe, nie chciałabym z tego rezygnować. W każdym razie dziękuję mocno za podzielenie się tym spostrzeżeniem ;)

Sosik:
Jeśli chodzi o pomysł Stwora, nie wciskałabym raczej tego za każdym razem - też nie jestem zbytnio fanką takich rzeczy, ale myślę, że pewnie raz na parę miesięcy by się pojawiło, zwłaszcza, że jak ostatnio zauważyłam na przykładzie eventu u Jikken, są też osoby, które doskonale odnajdują się w takiej "konkurencji". Wiemy też, że temat ten powstał głównie, by przedyskutować zmiany, które miałyby spowodować przyrost osób uczestniczących w Trylogii, ale... myślę, że takie narzucanie dodatkowych rzeczy raz na jakiś czas nie zaważy na tym szczególnie mocno ;)

Myślę, że do końca października dam post z większymi już konkretami tak, by do końca roku się wyrobić ze zmianami.
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
 
     
Rudzik 
Hi-da-ka~!


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 1039
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-12-02, 18:47   

Kilka słów na wstęp:
- nie wiem jeszcze jak nazwać nową ogólnoliteracką kategorię trylogii, dlatego przyjmę każdą propozycję. Na razie zastępczo jest "Literatura", ale to brzmi moim zdaniem trochę poważnie, a cytując jedną osobę niedosłownie "forum pokemon nie traktuję na poważnie" ;)
- chciałabym uzyskać Wasze opinie na temat tego postu w ciągu najbliższego tygodnia. Jeśli zmiany zostaną zaakceptowane, ruszyłabym wtedy z trylogią na następny rok, robiąc wspomnianą wcześniej sondę z propozycjami tematów ;)
- chciałabym też poprosić adminów o dział w "Trylogii" pod nazwą "Archiwum Trylogii", gdzie mogłabym zrzucać tematy z poprzednich lat tak, żeby były dostępne dla każdego zainteresowanego poprzednimi edycjami ;)

Cytat:
~ Informacje Podstawowe ~

Trylogia konkursowa - trzy konkursy o tematyce: grafika, rysunek oraz literatura, które odbywają się co miesiąc, a nagrodami są jaja Pokemonów, przydatne przedmioty na forum oraz pewna kwota pieniężna.


- Konkurs graficzny - posługując się programami komputerowymi, należy wykonać tło, tapetę, sygnaturę, avatara, bannera bądź logo (ustala moderator).

- Konkurs rysunkowy - tutaj należy wykazać się swą kreatywnością, aby wykonać niewielki malunek. Może być on wykonany ręcznie (poprzez narysowanie czegoś na kartce) bądź komputerowo.

- Konkurs literacki - dzięki tej konkurencji możecie pokazać społeczności swe zdolności pisarskie.

Przed rozpoczęciem każdego kolejnego roku kalendarzowego moderator Trylogii tworzy sondę, w której wszyscy zainteresowani mogą wpisać do trzech tematów do każdej z kategorii, z czego razem z tematami okolicznościowymi (pory roku, święta itp.) tworzy się pula tematów na dany rok. Następnie w ciągu kolejnych miesięcy roku moderator wybiera na dwa tygodnie przed każdym miesiącem kilka tematów z puli (ilość wybranych tematów zależy od puli w danym roku - przykładowo przy 24 tematach z propozycji użytkowników dla danej kategorii moderator może wziąć 2 tematy z tych propozycji oraz 1-2 okolicznościowe) i poddaje ogólnie dostępnemu głosowaniu przez użytkowników. Temat cieszący się największą popularnością w ankiecie zostaje wybrany na temat danego miesiąca.
Czasem może się zdarzyć, że moderator da temat dowolny, czyli macie sobie wybrać, co takiego chcecie napisać, narysować czy też zrobić w programie graficznym.
Nagrody są przydzielane od 1 miejsca, aż do 3. Dla pozostałych na pocieszenie 1000$ oraz 1 Heart Scale za to, iż napracowali się i przystąpili do trylogii.


~ Nagrody ~

1 miejsce - Jajo pokemona wybierane przez moderatora | 5.000$ | 1 TM lub MT | 3 Heart Scale | 5 RC

2 miejsce - 4.000$ | 2 TM lub MT | 2 Heart Scale | 3 RC

3 miejsce - 3.000$ | 1 TM lub MT | 1 Heart Scale | 1 RC


Poke-nagroda zna dodatkowo jeden wybrany przez moderatora Egg Move.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~ Regulamin Trylogii ~

1. By wziąć udział w trylogii oraz w głosowaniu należy mieć wykonaną i zaakceptowaną Kartę Postaci oraz posiadać link do niej w sygnaturze lub w profilu - bez tego praca ani głos nie zostaną zaliczone.

2. Zwykle można wysłać tylko jedną pracę na dany konkurs, lecz od czasu do czasu moderator pozwoli na większą ilość Waszych dzieł.

3. Konkursy organizuje tylko osoba do tego wyznaczona, czyli moderator trylogii lub wybrany przez niego zastępca.

4. Wysyłać można wyłącznie takie prace, które nie były wcześniej nigdzie pokazane. Nie wolno wysyłać ich do innych osób, by je oceniły. Tak samo podczas głosowania. Praca ma zostać anonimowa do końca, bo jeśli organizator dowie się, że była gdziekolwiek pokazana, może zostać zdyskwalifikowana.

5. Prace należy wysyłać na PW moderatora od trylogii lub też wyznaczonego przez niego zastępcy.

6. W Trylogii jest zabronione głosowanie: "nie wiem czemu, ale głosuje", "bo tak", "bo lubię tą postać" lub w ogóle bez uzasadnienia.

7. W Trylogii Graficznej głosujemy na pracę, nie na stock z którego została zrobiona. Więc nie można pisać, że głosuje się np. za tło, włosy lub oczy, których autor nawet nie ruszył. Wyjątek stanowi np. "głosuję, bo podobają mi się oczy, których autor np. zmienił kolor". Tylko proszę, nie głosujcie na prace ze względu na jakąś kropkę, którą ledwo co widać.

8. Pod żadnym warunkiem nie wolno głosować na swoje prace.

9. Nie podoba ci się żadna praca? Nie głosuj, nikt nie będzie Cię zmuszał. Zakaz chamskiego krytykowania dzieł innych użytkowników na chacie bądź w postach podczas głosowania.

10. Swój głos w danym konkursie musicie wyróżnić. Możecie go pogrubić, pokolorować, podkreślić. Jak chcecie, tylko żeby było widoczne.

11. Czas na wysyłanie prac na trylogie wynosi 10 dni, natomiast głosowanie trwa 5 dni. Jeżeli będzie za mało prac, czas zostanie przedłużony w zależności od decyzji prowadzącego - od 2 do 5 dni.

12. Nagminne łamanie regulaminu grozi wykluczeniem danej osoby z brania udziału w trylogiach na zawsze.

13. Ilość głosów jest zależna od liczby prac nadesłanych na trylogie. Od 4 można głosować na dwie prace, a od 8 na trzy.

14. Za udział w trylogii jest przewidywana motywująca nagroda w postaci 1000$ oraz 1 Heart Scale.

15. Za wzięcie udziału w głosowaniu, każda osoba dostaje 500$ niezależnie od tego, w ilu kategoriach się zagłosowało.



Jeszcze się temu przyjrzę za 2-3 godziny, czy wszystko dobrze ogarnęłam, ale w razie co, gdybym gdzieś strzeliła babola, możecie mi już dać znać.
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
MMarietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci
  
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-12-03, 19:40   

Brzmi zacnie + dochodzą jeszcze CD. Bodajże 3 za udział i 1 za głosowanie w jakiejś kategorii.

W sumie nie mam jakichś większych zastrzeżeń :)
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.