Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:16
Zmiany, zmiany.
Autor Wiadomość
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-11, 22:57   Zmiany, zmiany.

Hej,

    W związku, że gdzieś w przyszłości majaczy na horyzoncie przeniesienie się na inną domenę, wraz z pozostałymi adminami bierzemy pod lupę każdy zakamarek naszego forum, zastanawiając się czy można coś poprawić, zmienić, dostosować do naszych warunków.
    Natomiast wartym zaznaczenia jest, że my, tak samo jak całe forum, jest dla was i dla wspólnej zabawy w uniwersum Pokemonów.



    Jeżeli któreś z was ma jakiś pomysł, mniej lub bardziej okraszony szczegółami - śmiało. Zostaw post w tym temacie, albo zgłoś się do któregoś z czerwonych/amarantowych ludków i będziemy wspólnie tworzyć miejsce dostosowane do naszych potrzeb.
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-10-12, 07:17   

Dzień dobry,
w związku z tym wątkiem chciałabym wnieść by w KP trenerskich było takie coś, że Charakter i historia pokemona powinna mieć co najmniej 3 linijki. Bo mnie trochę dołuje to, że mi piszą po 1 linijce, kiedy powinni wytężyć umysły, tak jak to robią w opisie charakteru, wyglądu oraz historii.

http://pokemoncrystal.pl/forum34.htm Ten dział przydałoby się urozmaicić, by ludzie chętniej coś tam w nim robili.

Skoro jest w zasadach tam, że minimum 3 linijki gracz musi napisać, to ten przedział pieniędzy można zwiększyć. Nie od 0, a od 100$. + profity jakieś zrobić dodatkowe.

Może coś stylu - za wypracowanie 4 dni w tygodniu, dzień po dniu, jakiś tam MT.
A jak szczególnie zachwyci moda to i RC jedno, aczkolwiek to musi być serio kolos majestatyczny co zrobi Gwen kisiel w portkach.

Za wypracowanie 10 dni w miesiącu 2 TM. o. Welp. To tylko taka mała koncepcja.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2017-10-13, 11:02   

Cytat:
Charakter i historia pokemona powinna mieć co najmniej 3 linijki.

Mogłoby być, bo rzeczywiście słabo to czasem wygląda, jak ktoś ograniczy się do "Pokemon od profesora. Jest przyjazny i wesoły", aczkolwiek z takim zastrzeżeniem, że jak ktoś zdobywa gdzieś Poka, którego zamierza zaraz sprzedać na skupie albo wymienić u Ann, to go nie obowiązuje owa zasada. No bo po co ma wymyślać wspaniały, rozbudowany charakter, skoro stworek zaraz zniknie w niebycie na wieki wieków [*]

Co do prac - nom, je zdecydowanie można by jakoś zmodyfikować, aczkolwiek jakoś tak... fajnie xD W sensie nie, że po prostu podnieść płace i tyle. Bardziej mówię o samym systemie działania, żeby był ciekawszy niż "napisz X linijek". I chyba nawet pojawiło się w mojej łepetynce jakieś ziarenko pomysłu, ale teraz nie zdąży wykiełkować, bo zaraz się zwijam (czyt. jak coś wymyślę, to dam).

Pomysł z "za wypracowanie ileś tam" jakaś dodatkowa nagroda brzmi ok. Coś jak premia :D
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Księciu 
pstryk

Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 1996
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-10-13, 17:04   

Zapiszę sobie w kajeciku, że Prace są do poprawki. ;)
_________________


MXander Hale
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-14, 14:34   

W kwestii charakteru jestem za tym co pisze Daisy, że jeśli pokemon ma iść na wymianę czy coś, to można przemilczeć długość. Ale poza tym, jakieś wytyczne w tej kwestii nie byłyby takie głupie.

No, Pracom to faktycznie przydałyby się jakiś porządne zmiany, bo chwilowo praktycznie nikt tam nie pisze xD Co do takiej premii za coś co wywoła u mnie efekt wow, to jestem jak najbardziej na tak.

Hm... Mam jakieś takie ogólne odczucie, że można by coś z Safari zrobić. W sumie tyle lat działa już w obecnej formie... drobne zmiany nie zaszkodzą. Nie mam niestety żadnej koncepcji jak by tę formę zmienić, ale może coś ze sposobem chwytania?
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Dante Aligieri 
You Have Failed This City


Wiek: 30
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2772
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-10-14, 23:15   

To może i ja coś dodam bo tak

Kilka PBF'ów z tego co widziałem mają nazwijmy to Skrypt do robienia KP. Nie wiem jak u nas by to się mogło sprawdzić ale wydaje mi się że mogło by to nieco usprawnić robienie KP, a przynajmniej wyglądało by nieco profesjonalniej ;p

Inną sprawą mogło by być Safari o którym wspomniała Gwen. Gdzieś na tyłach głowy urodził mi się mały pomysł. Jako że obecnie safari wygląda na zasadzie Losowania, idziesz do przodu i mijasz to czego nie chcesz i tak dalej i tak dalej. A co jeśli dajmy na to dać graczowi wybór? Np. W jednej strefie może złapać dwa/trzy poki i potem jednego wybrać i resztę odrzucić bądź odrzucić każdego. Było by to nieco mniej granie w ciemno ale czy jednocześnie nie sprawiło by to Safari zbyt łatwym miejsce do wybrania sobie idealnego Teamu?
_________________
 
     
Rabarbarossa 
Ruina Włóczynoga


Dołączyła: 10 Wrz 2017
Posty: 258
Wysłany: 2017-10-15, 14:07   

Ja w sumie wpadłam na pomysł nie tyle zmiany, co wprowadzenia nowego rodzaju okresowego eventu. Moim zdaniem fajnie by było, gdyby raz na jakiś czas (tak jak to jest z pokazami) odbywały się ogólnodostępne turnieje walk. Zapisywałaby się dana ilość uczestników, która nawzajem toczyłaby ze sobą pojedynki w systemie kołowym - każdy z każdym. Przy większej liczbie uczestników podział na dwie podgrupy (np. z uwzględnieniem stopnia wytrenowania Pokemonów) lub - co wydaje mi się ciekawszą opcją - dwuwalki drużynowe. Czyli zawodnicy dobierają się w dwuosobowe grupy i każdy z nich wystawia po jednym Poku, które tworzą w dwuwalce drużynę. Gracze wspólnie prywatnie ustalają między sobą strategię i potem jedna z tych osób daje odpis za obie. Albo jeszcze coś innego ;-)
Trochę brakuje mi takiej formy na forum, bo niby jest Arena Walk i liderzy, ale taki turniej byłby moim zdaniem miłym urozmaiceniem. No, więc taka luźna propozycja z mojej strony.
 
     
Kesty 
It's curse o'clock!


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 381
Wysłany: 2017-10-15, 18:35   

Ja się za to czepnę czegoś innego! òwó

Cytat:

    MINI EVENT
    Powyższe Pokemony [bądź typy] i ich ewolucje (X, Y, Z) zdobywają +lvl. Dodatkowo trener otrzymuje +$ za każdego takiego osobnika, a szansa na ich spotkanie wzrasta.



Sam mini-event uważam za pomysł trafiony i bardzo fajny, ale nie widzę, by ktoś się przejmował zwiększoną szansą ich spotkania XD Wiem, że fabularnie ciężko byłoby to wprowadzić, nie tylko przez tematykę i pomysły MG, ale także czas na odpis (jak przyjdzie co do czego, to jeden mini-event minie oraz pojawi się kolejny).

Skoro nie w przygodach, to zaczęłam się zastanawiać, czy nie zrobić tego na Safari. Przykładowo (o ile rzadkość się zgadza - choć może będzie to działać niezależnie od tego? To też opcja x'D) to pokemona mógłby złapać każdy, niezależnie z jakiego regionu ma startera? Po prostu dodawałoby się go do maszyny losującej, a czy wypadnie i znajdzie się, to zależy od szczęścia, jak to na Safari XD
_________________

k a ż d y _ M G _ j e s t _ p o _ c z ę ś c i _ s a d y s t ą _

RRRR
RRRR

 
     
Lisek Chytrusek

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 1309
Wysłany: 2017-10-18, 18:22   

Luźny pomysł dla wygody. ~

Czy zdarzyło się Wam zapomnieć odebrać czegoś w ogródkach, jeziorkach, kopalniach tego jedynego dnia w tygodniu, który przypadł na zbiory?

Ty przychodzi moja propozycja! Co powiecie na to, żeby żniwa w terenach odbywały się wciąż raz w tygodniu oczywiście, ale bez wyznaczonego dnia tygodnia? Bez potrzeby odczekania tych siedmiu dni moglibyśmy odwiedzać jeziorko raz w środę, raz w niedzielę, raz w poniedziałek.
Moderatorzy tak czy inaczej sprawdzają datę postu (a przynajmniej powinni), więc nie przysporzy im to więcej pracy, a graczom ułatwi nieco życie.
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2017-10-18, 19:40   

Lisek Chytrusek napisał/a:
Luźny pomysł dla wygody. ~

Czy zdarzyło się Wam zapomnieć odebrać czegoś w ogródkach, jeziorkach, kopalniach tego jedynego dnia w tygodniu, który przypadł na zbiory?

Ty przychodzi moja propozycja! Co powiecie na to, żeby żniwa w terenach odbywały się wciąż raz w tygodniu oczywiście, ale bez wyznaczonego dnia tygodnia? Bez potrzeby odczekania tych siedmiu dni moglibyśmy odwiedzać jeziorko raz w środę, raz w niedzielę, raz w poniedziałek.
Moderatorzy tak czy inaczej sprawdzają datę postu (a przynajmniej powinni), więc nie przysporzy im to więcej pracy, a graczom ułatwi nieco życie.


Nie kumam. Jeśli łowiłaś/ogrodziłaś/rezerwatowałaś we wtorek, to tydzień mija w kolejny wtorek, da? Jak zapomnisz w ten wtorek odebrać, to se odbierasz kiedy se przypomnisz czyli w piątek np. i wtedy nowy tydzień jest od dnia w którym skleroza przepadła. Tak jest teraz. Tydzień mija, nic nie zrobiłaś bo zapomniałaś, to nic się nie dzieje w twoim dniu, tylko tam czeka wszystko aż się obudzisz. Tygodnie mijają bez profitów. Budzisz się, odbierasz 30.10 jagódki i nowy tydzień zbieralniczy się wreszcie może naliczać. 6 masz nowe rzeczy, jak nie zapomnisz oczywiście znowu odebrać.

Tworząc temat w terenach i robiąc posta samemu se wybraliśmy dzień tygodnia do naliczania 7 dniu. od wtorku do wtorku, mija 7. jest wtorek, zapomnisz, odbierasz w środę, to masz od środy do środy. Tak to przynajmniej serio teraz funkcjonuje.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Did
#czasnaprzenosiny


Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 3013
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2017-10-18, 19:55   

Lisek Chytrusek napisał/a:
Luźny pomysł dla wygody. ~

Czy zdarzyło się Wam zapomnieć odebrać czegoś w ogródkach, jeziorkach, kopalniach tego jedynego dnia w tygodniu, który przypadł na zbiory?

Ty przychodzi moja propozycja! Co powiecie na to, żeby żniwa w terenach odbywały się wciąż raz w tygodniu oczywiście, ale bez wyznaczonego dnia tygodnia? Bez potrzeby odczekania tych siedmiu dni moglibyśmy odwiedzać jeziorko raz w środę, raz w niedzielę, raz w poniedziałek.
Moderatorzy tak czy inaczej sprawdzają datę postu (a przynajmniej powinni), więc nie przysporzy im to więcej pracy, a graczom ułatwi nieco życie.


T_T Czy ty chcesz mnie o zawał przyprawić? Ktoś sobie odbierze jagody w niedzielę wieczorem i co niby zbierze w nowym tygodniu, jak mu nie odpiszę? XD

@Edit Chyba, że losowałbym po poście gracza, ale nadal nie podoba mi się to ;c
_________________
Daisy7 "no niestety jestem na nie, ale nie hejcę" 2k17

KP|Box|Bank|Galeria
  
 
     
Lisek Chytrusek

Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 1309
Wysłany: 2017-10-18, 20:16   

Gdzieżbym śmiała. ;n;
Wydawało mi się, że rzadko czekasz, żeby odpisać graczowi w ostatni dzień przed zbiorem od jego postu. To oczywiste, że nikt nic nie zbierze, póki mod się nie odezwie w temacie raz ana tydzień.

Właśnie chodzi o to, Droga Pandziu, żeby gracz nie był stratny zbiorów w tym zapomnianym tygodniu.

Pn. ×
Wt. ×
Śr. ×
Czw. ×
Pt. ×
Sob. √
Nd. ×

Ktoś sobie zebrał coś w sobotę. Jeśli mod odpisał mu np. we wtorek, może sobie zebrać kojne cośki od wt - ndz.

Pn. ×
Wt. √
Śr. √
Czw. √
Pt. √
Sob. √
Nd. √

Obecnie wygląda to tak:

Pn. ×
Wt. ×
Śr. ×
Czw. ×
Pt. ×
Sob. √
Nd. √

Jeśli zaśpi w sobotę, może odebrać w niedzielę.

Jeśli jednak zbiera w niedzielę i wypadnie mu to z głowy, wtedy traci cały tydzień zbiorów, nawet jeśli obudzi się z postem następnego dnia, bo mamy już poniedziałek.
 
     
Mhrok 
Knight of Londinium~


Wiek: 25
Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 2206
Skąd: Biedastok
Wysłany: 2017-10-18, 20:57   

Nie traci całego tygodnia, bo może odebrać w poniedziałek. Traci jedynie kolejny dzień, bo potem i tak liczy się kolejne 7 dni.
_________________


I'll say this not as a King, but as
a loyal knight. Anything to disturb
the King's peace will be crushed!
Clarent Blood Arthur!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Wiek: 29
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 7162
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-18, 21:31   

Myślę, że to byłoby już przekombinowane i więcej byłoby z tego zamętu niż faktycznego pożytku ;P
Tym bardziej, że faktycznie- nic nie stoi na przeszkodzie by odpisać na następny dzień. Co prawda nie będzie to już np. "Jeziorkowa Niedziela", ale serio nie ma żadnego powodu by wtedy czekać do kolejnej niedzieli, jeśli zapomniało się odpisać w terenach ;P
_________________
Gwen Brown: | KP | Bank | BOX | Trofea | CD | Jeziorko | Rezerwat | Ogródek | Zima | Lato | Stragan |

Ariana: | Poke-KP |

Astrid: | KP | Bank | BOX | Trofea |

~~~
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2017-10-18, 21:56   

To ja proponuję na nowej domenie dać MG władzę nad ich działami. W sensie nie taką dosłowną - nadal byliby kontrolowani, jednak nie musieliby ciągać adminów o każdą pierdołę, np. wyrzucenie tematu czy podpięcie czegoś. Z zakazem usuwania czegokolwiek, stare przygody do archiwum, tak jak to jest teraz. Zdaje mi się, że byłoby to nieco wygodniejsze dla obu stron, bo MG nie musiałby się prosić, a admin latać na zawołanie po działach.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.