Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Daisy7
2017-08-17, 00:05
" To wy nie wykluwacie się z jaj?
Autor Wiadomość
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-04-24, 17:43   " To wy nie wykluwacie się z jaj?

strona 4
Orange napisał/a:
// Chciałem tylko zauważyć, że Toxic Spikes powinny zatruć Frogadiera.

O nie! Nikt nie będzie mi tu wykańczał Pokemona! Niech tu nie myśli sobie, że nie dam radę ich jakże prostej do ominięcia taktyce, która w dodatku jest a jakże podobna do mojej! (Lick? Zgaduję, że też ma go użyć do złapania Frogadiera?)
- Frogadier, posłuchaj! Tym razem zrobimy tak:
1. Jako, że Frogadier został zatruty, postaraj się skupić na unikach! Używaj do nich Quick Attack!
2. Użyj Frąbelków i nałóż je na łapę, a potem dodaj do tego Toxic Spikes! Jeśli Cię zaatakuje Lick, ukłuj go nimi!
3. Używaj Dig, by się ukryć, a następnie wyskakuj i atakuj Water Pulse!
4. Używaj Mind Reader i przewiduj, co twój przeciwnik zrobi!
5. Ponownie możesz użyć Toxic Spikes, w ten sam, albo podobny sposób co poprzednio!
6. Korzystaj także z Lick i łap Frogadiera tak jak wcześniej!
7. Spróbuj może też rzucać w niego Frąbelkami by go spowolnić!
- To wszystko, dasz radę mały! Do ataku!


~odpis wkrótce~
_________________

------------
  
 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-04-24, 19:12   

Nikt ci nie będzie wykańczał pokemona? Cóż, musiałeś wziąć pod uwagę że Frogadier jest już zmęczony po poprzedniej walce ale i tak dawał z siebie wszystko. Pierwszy Quick Attack uniknął... Quick Attack a następnie twój pokemon połączył dwa ataki i skutecznie zaatakował nim Lick przeciwnika. Kiedy twój pokemon użył Dig przeciwnik skoczył za nim i wpakował do środka Dark Pulse który drasnął wyskakującego Frogadiera i wytrącił go z równowagi. Udało mu się jednak zaatakować Water Pulse. Dzięki Mind Reader udało się przewidzieć następny atak przeciwnika jakim był Bubble i nawet unik się udał. Niestety Frogadier Raven to wykorzystał i połączył Quick Attack i Dark Pulse co powaliło twojego Frogadiera

Frogadier Orange 0%
Frogadier Raven 50%

+1lvl za walkę
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-01, 21:44   

- Frogadier! Spokojnie druhu, wygramy to, a teraz odpocznij,. Dobrze się spisałeś.- Mówiąc to wziąłem go z powrotem do Pokeballa. - Dobrze Bayleef! Teraz znowu twoja kolej! Posłuchaj naszej taktyki:

1. Kiedy Frogadier zamierza użyć ataku fizycznego, najpierw użyj Counter, a następnie Synthesis! Tego ostatniego używaj także, gdy poczujesz się słabo!
2. Używaj Razor Leaf w połączeniu z Poison Powder, by jednocześnie zadać obrażenia i zatruć przeciwnika! Możesz też, tak jak wcześniej, tworzyć z nich coś na wzór tarczy!
3. Używaj Growl, by osłabić Frogadiera!
4. Jeśli Frogadier zostanie zatruty, skup się na unikach, ale wykonuj je także wcześniej!

- To wszystko! Dasz radę Bayleef!
_________________

 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-05-02, 23:56   

Twój Frogadier podniósł się powoli i powiedział coś do siebie, zadowolony z twojej pochwały i z samego siebie. Bayleef chętnie wyskoczyła do przodu i po prostu śmiejąc się przygotowała się do bitwy. Na początku Frogadier atakuje Dark Pulse który Bayleef ledwo co odbija i rani przeciwnika. Synthesis nie ma szans tutaj zadziałać, ponieważ nie ma tutaj naturalnego słońca! Przeciwnik atakuje Ice Beam! Kolejny ukryty atak Frogadiera który Raven wyraźnie zatrzymała na sam koniec! Dziewczyna wyraźnie się denerwowała ale walczyła do końca, następnie chorni się przed połączeniem dwóch ataków Bayleef za pomocą Protect. Byleef jednak została w połowie zamrożona i oberwała Dark Pulse chociaż udało jej się zastosować Growl. Spróbowała jakoś wyszarpać się z lodu ale to na nic, jej nogi były uwięzione w lodzie i nawet jej Razor Leaf nie dały rady się przebić.

Frogadier 35% zmniejszony atak o 1 stopień
Bayleef 60% zamrożona w połowie, brak możliwości ruchu
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-03, 20:46   

// Co do Synthesis, to nie mam pewności, ale według opisu, to zależy od pogody, a więc wydaje mi się, że powinno działać?

- Dobrze Bayleef! Teraz zrobimy tak:
1. Użyj Ancient Power, by rozbić lód! Następnie atakuj nim Frogadiera!
2. Jeżeli przeciwnik się zbliży, użyj Poison Powder!
3. Jeśli Frogadier znowu zaatakuje Ice Beam, także użyj Ancient Power, by atak nie trafił ciebie!
4. Nadal próbuj używać Synthesis oraz Counter!
5. Zaatakuj przy pomocy Razor Leaf, ale wpierw skumuluj go w jednym miejscu, by zadać większe obrażenia!
- To wszystko, do ataku Bayleef!
_________________

 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-05-05, 18:13   

Silny Ancient Power (wow) rozbił lód i Bayleef już mogła się ruszać, zaatakowała również Frogadiera a ten jakimś cudem to wyminął i zaatakował Dig który trafił. Bayleef zrobiła tak jak kazałeś i strzeliła w przeciwnika Poison Powder i ponownie trafia. Frogadier został odrzucony w tył a Raven do niego podbiegła, dała mu jagodę która od razu zniwelowała przykre zatrucie. Uderzył teraz Aerial Ace a następnie poszło już szybko.... Poszło parę ataków i wybuchów a potem przeciwnik padł
- Frogadier niezdolny do walki a to oznacza że zwycięzcą jest Orange!
Raven wściekła na samą siebie wyszła z pomieszczenia a Nina podeszła do ciebie i podała ci pokeball z naklejką w kształcie kamienia
- To twoja nagroda, pokemon który pomoże ci w naszych szeregach czyli Riolu mam nadzieję że się polubicie. A teraz chodźmy
Wyszliście z pomieszczenia na świeże powietrze a tam Nina kazała wypuścić pokemona, Riolu okazała się samiczką i spojrzała na ciebie oceniając cię wzrokiem.


Cytat:

Riolu
Imię: ---

Poziom: 15
Typ:
Ewolucja: Riolu (szczęście w dzień) -> Lucario
Zadowolenie: 15/100
Ataki: Foresight, Quick Attack, Endure, Counter, Feint, Force Palm, (TM) Shadow Claw
Charakter i historia: Riolu żyła sobie na początku w starej kamienicy razem z przypisaną jej opiekunką, jednak nie czuła się zbyt szczęśliwa. Kiedy przyszła do niej Nina z informacją iż ma dla niej trenera... było jej to jedno. Riolu jest waleczna, owszem ale czasami zbyt uparta i pewna siebie. Nie ma jeszcze wyrobionego zdania co do Orange, musi go troszkę lepiej poznać. Lubi spędzać czas z innymi pokemonami, jest pełna dumy i poczucia sprawiedliwości
Umiejętność: Inner Focus - Pokemon nigdy nie stchórzy
Trzyma: ---


Kod:


[color=darkred][b]Riolu[/b][/color] [img]http://gpxplus.net/files/images/badge/female.gif[/img]
[b]Imię: [/b] ---
[img]http://www.pokestadium.com/sprites/xy/riolu.gif[/img]
[b]Poziom: [/b] 15
[b]Typ: [/b] [img]http://www.virtuadopt.com/images/content/poke_types/Fighting.png[/img]
[b]Ewolucja: [/b][u]Riolu[/u] (szczęście w dzień) -> Lucario
[b]Zadowolenie: [/b] 15/100
[b]Ataki: [/b] Foresight, Quick Attack, Endure, Counter, Feint, Force Palm, (TM) Shadow Claw
[b]Charakter i historia: [/b] Riolu żyła sobie na początku w starej kamienicy razem z przypisaną jej opiekunką, jednak nie czuła się zbyt szczęśliwa. Kiedy przyszła do niej Nina z informacją iż ma dla niej trenera... było jej to jedno. Riolu jest waleczna, owszem ale czasami zbyt uparta i pewna siebie. Nie ma jeszcze wyrobionego zdania co do Orange, musi go troszkę lepiej poznać. Lubi spędzać czas z innymi pokemonami, jest pełna dumy i poczucia sprawiedliwości
[b]Umiejętność: [/b] Inner Focus - Pokemon nigdy nie stchórzy
[b]Trzyma: [/b] ---
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-06, 20:09   

- Dziękuje! Jestem pewien, że będzie się nam dobrze układać. Co nie Riolu? Chciałabyś mieć jakieś imię, czy bym po prostu nazywał Cię Riolu? - Spytałem uśmiechając się do Pokemona. Potem zwróciłem się do Niny - A co w tym przypadku z Raven? Chodzi mi o to, czy po prostu nie dostaje tej pracy, czy musi ponownie zawalczyć, aż do wygranej, albo po prostu zrezygnować, czy jak? Czy to był ostatni test, czy pozostaje jeszcze jakiś? Jeśli nie, to co mam w tej chwili więc zrobić? Przepraszam, za taki natłok pytań, ale po prostu jestem podekscytowany i nie wiem po prostu, co teraz. - Było to wszystko najzwyklejszą prawdą, cieszyłem się z nawiązania współpracy z nowym przyjacielem, żal mi było myśleć o tym, że ktoś, czyli w tym przypadku Raven, miałaby przeze mnie stracić, a raczej nie dostać pracy, denerwowałem się przed możliwym kolejnym testem. W głowie miałem kompletny chaos. Nic nowego Byłem dosyć nierozgarnięty, ale jakoś mi to nie przeszkadzało, tak samo w badaniach... Właśnie! Trzebaby chyba zabrać Frogadiera do Centrum Pokemon! Spytałem Ninę, gdzie jest najbliższe.
_________________

 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-05-07, 13:48   

Riolu wzruszyła barkami i nic nie powiedziała, widać było jej to jedno czyli już wiesz że musisz nad nią popracować. Podeszła do pokeballa który trzymałeś w dłoni i nacisnęła łapką biały przycisk a po chwili zniknęła w środku. Nina powiedziała że nie widzi problemu z tymi twoimi ciągłymi pytaniami, to całkowicie normalne i często już się z takim natłokiem spotykała
- No cóż Raven straciła szansę dostania się do Drużyny Ratunkowej Kanto. Musi spróbować kiedy będzie otwarta ponowna rekrutacja. Będziesz miał jeszcze jeden test praktyczno-teoretyczny ale teraz idziemy do Centrum Pokemonów
Tam też poszliście aby wyleczyć Frogadiera i Bayleef. Potem ruszyliście drogą oczywiście Frogadier ci towarzyszył bo jasno dał ci znać, że nie ma zamiaru dłużej siedzieć w środku pokeballa. Musieliście jechać autobusem a potem jeszcze z buta jakieś 10 minut z buta i ujrzałeś TO. Na niewielkim wzniesieniu stały trzy budynki które z lotu ptaka tworzyły boki kwadratu ale brakowało jednej "ściany" tej figury. Tworzyły wewnętrzny plac, było bardzo duży praktycznie jak rynek miasta. Posesja nie była ogrodzona, otaczały ją duże połacie wolnego terenu na których zauważyłeś grupy trenerów i ich pokemony. Same budynki były dwupiętrowe, ściany zewnętrzne były białe a dachówki trójkątnego dachu w miedzianym kolorze. Ogólnie dużo zieleni, lekki gwar i miła atmosfera. Nie było czasu się rozglądać bo Nina od razu wprowadziła cię do jednego z budynków. Na parterze było coś w rodzaju recepcji a samo wnętrze było w ładnych ciepłych kolorach, ogólnie zadbane wszystko było jak się patrzy. Wymieniła parę zdań z mężczyzną siedzącym za ladą i podała ci po chwil odezwała się do ciebie
- Usiądź sobie na fotelu zaraz wracam dobrze?
Wyciągnęła swój pokeball i przywołała Sceptila, ten pomachał tobie i Frogadierowi i poszedł za swoją trenerką na zewnątrz. W głębi korytarza na przeciwko ciebie były schody po których schodziły dwie dziewczyny. Miały na sobie niebieskie leginsy, szare bluzki a na nich lekkie kamizelki z naszywkami w kształcie litery "M". Były dużo starsze od ciebie, może miały nawet ze 20 lat? Brązowowłosej towarzyszył w pełni wyewoluowany Porygon a na ramieniu Rudej siedział Swirlix. Podeszły do ciebie zainteresowane twoją osobą i Ruda zagadała
- Hm hm... Nowy? Raczej tak inaczej nie siedziałbyś jak słup soli bez kamizelki co nie? Ile już tu czekasz? Rona pamiętasz jak my czekałyśmy tutaj półtorej godziny? Masakra...
Nawet nie dały ci się odezwać bo zaraz wyszły, owa Rona mówiła już coś przed krótkofalówkę i zostałeś na razie sam. Nie licząc osoby za ladą która gapiła się w monitor.
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-07, 18:23   

Spojrzałem jak te dwie dziewczyny odchodzą. Wzruszyłem ramionami. Racja, Niny i Sceptile dosyć długo już nie było. Mogłem zatem, albo dalej czekać jak kołek i nic nie robić, albo... albo co? Odejść zbyt daleko nie mogłem, więc zostawało mi porobić coś tutaj. Właśnie, nie miałem czasu opisać przebiegu ewolucji Froakiego we Frogadiera i Ekansa w Arboka. Wyciągnąłem notes, a zarazem dziennik, w którym zapisywałem wszystko przebieg badań, zacząłem coś tam pisać, rysować, skreślać przy okazji coś mamrocząc.
- Błysk świała... płynna zmiana kształtu... zwiększona siła... - Zwróciłem się do mojego pokemona -Frogadier, czy możesz mi opisać swoje odczucia i obserwacje tuż przed, w trakcie i po ewolucji?
Ogółem, to przypominało mi to teorię ewolucji według Karola Darwina, z tą różnicą, że ta ewolucja trwała parę chwil, a nie tysiącleci, w dodatku tamta ewolucja służyła tylko do adaptacji, a ta... w zasadzie jeszcze nie wiedziałem do czego służyła. Po pewnym czasie zacząłem się niecierpliwić, ale czekałem i po cichu przypominałem sobie wszystko, co mogło się przydać podczas testu.
_________________

 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-05-08, 22:37   

Frogadier dla zabicia czasu bawił się Water Pulse podrzucając wodną kule do góry. Atak prysnął kiedy zapytales się jak się czuł kiedy ewoluował. Zastanowił sie chwilę a potem podakoczyl w górę aby wywinąc kozła i zgrabnie wylądować, poboksował powietrze i wypiął dumnie pierś do przodu
~Froga...diiir....~ powiedział pewnie, równie dobrze mógłby powiedzieć że czuł się zajebiście przed, w trakcie i po. Do budynku weszła w końcu Nina i podała Ci dwa pokeballe
- Proszę bardzo to są pokemony Drillbur i Nidoran. Będziesz musiał ich użyć podczas ostatniego egzaminu a teraz chodź
Kiedy szliście na błonia wiele osób ci się przygladalo, czułeś się trochę nieswojo az dodałeś za Niną na wolne pole. Tam stało dwóch innych ludzi, kobieta i mężczyzn razem ze swoimi pokemonami Noctowl i Heliolisk. Stanąłeś przed nimi a Nina obok sędziów
- Dobrze Orange najpierw sędziowie muszą zobaczyć jak dogadujesz się z nowymi pokemonami. Wypuść Drillbura i dogadaj się z nim a następnie z Nidoranem
Gdzie jest haczyk? O a oto i on, mężczyzna jeszcze dodał - Pokemony nie mają łatwych charakterów więc musisz się postarać
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-14, 17:20   

- Zrozumiałem. Witaj mały. - Zwróciłem się do wypuszczonego chwilę Pokemona. - Może zacznę od przedstawienia się. Jestem Orange. Zajmuję się głównie wszelakiego typu badaniami, ale nie tylko. Jak to się mówi: "Jeszcze się taki nie urodził, co to by wszystkim dogodził". To prawda, ale ja staram się zadowolić jak największą liczbę osób. Dlatego, np. zapisałem się do tej właśnie drużyny ratunkowej, a także biorę udział w wielu bitwach, wyścigach, turniejach i innych. Coś z tego Ci pasuje? Chyba, że masz własną propozycję/sugestię?
_________________

 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-05-16, 22:17   

Drillbur kiedy tylko cię ujrzał, fuknął coś z pogardą i chyba się obraził kiedy nazwałeś go "mały". Wziął pierwszy lepszy, większy kamień i jak hantle zaczął podnosić kamulec w górę i w dół trenując sobie swoje mięśnie. Tobie nie poświęcał zbyt dużo uwagi, chyba niespecjalnie go zainteresowałeś ale chyba coś w nim drgnęło jak powiedziałeś o tej całej drużynie ratunkowej. Spojrzał na ciebie jakby nieco zaciekawiony, jednak nic poza tym nie zrobił. Egzaminatorzy coś zapisywali a poke-kret zaczął prężyć muskuły obracając się dookoła, niech każdy zobaczy jaki z niego macho.
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-21, 13:45   

- Okej, nie będę Cię nazywał małym, ale wiedz, że to jest przydatne. Atakując na przykład Dig, możesz zrobić mniejszy tunel, aniżeli większy, więc wróg za tobą nie pójdzie. W każdym razie, widziałem, że zwróciłeś uwagę gdy mówiłem o grupie ratunkowej. W skrócie: naszym zadaniem byłaby pomoc Pokemonom w potrzebie. Na pewno taki silny Pokemon jak ty byłby pomocny, a jeszcze do tego właśnie ruch Dig jest tym, czego nam trzeba. Bez niego w wielu sytuacjach moglibyśmy sobie nie poradzić. Pomyśl, łatwiej jest przebijać się przez np. ściany grożąc zawaleniem budynku, czu po prostu się przekopać?
_________________

 
     
Kaiwe 
Creator of the Universe


Wiek: 24
Dołączyła: 24 Kwi 2016
Posty: 3073
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2016-05-23, 18:58   

No i tu go masz, kret kiwnął zadowolony głową i dostałeś nakaz schowania go do pokeballa oraz otrzymałeś informację iż jest on twój. Teraz czas na drugiego pokemona- Nidoran który jak się okazało, kiedy tylko wylazł z pokeballa ziewnął przeciągle i przewrócił oczyma widząc twoją osobowość. Jurorzy znowu coś zapisali, czułeś troszkę presję kiedy wszyscy tak ci się gapili na ręce ale cóż począć.
_________________

------------
 
     
Orange 


Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 513
Wysłany: 2016-05-29, 19:11   

- Cześć Nidoran, nazywam się Orange. Właśnie, ty nie masz imienia, racja? Może ja Ci nadam jakieś? Hmm... może Nid, co ty na to? W każdym razie, może powiem coś o sobie: lubię gry i łamigłówki, moim głównym celem są badania nad ewolucją Pokemonów, a poza tym staram się o pracę w Grupie Ratunkowej w Kanto. W międzyczasie biorę też udział w bitwach, pokazach, coś z tego wszystkiego cię interesuje?
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group -
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.