Pokemon Crystal Strona Główna Pokemon Crystal
Forum PBF o tematyce Pokemon~

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Księciu
2017-12-17, 23:20
A taki sobie pomysł
Autor Wiadomość
Ves 
twenty one arceuses



Wiek: 21
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 282
Wysłany: 2016-04-24, 22:06   A taki sobie pomysł

Więc w tym wątku chcę poruszyć temat wszelakich różnych form pokemonów.
A dokładniej.
Pokemony mroczne.

Krótkie wyjaśnienie:
- są to pokemony o mrocznym charakterze, ich wygląd także się zmienia

Obecnie znanymi mrocznymi pokemonami są:
- Shadow Lugia
- Shadow Mewtwo
- Primal Dialga

...co? Primal Dialga? Przecież to Primal!
Ale nie, to nie taki Primal jak go malują. Jest zupełnie innym od Kyogra czy tam Groudona.
W tłumaczeniu z PMD Primal Dialgi po japońsku, okazuje się, że Primal Dialga jest Dark Dialgą czy inaczej Shadow Dialgą. Zmienia się jej wygląd, a z samej gry wiadomo że chciała wszystkich zabić i ogólnie była bad guy'em.
Czyli tak, to Mroczny pokemon.
Pokemony zmieniają się w mroczne poprzez oddziaływanie na nie mrocznej energii. Mrok inaczej działa na legendy - inaczej na zwykłe pokemony.

Lugia stała się Shadow Lugią gdyż została poddana oddziaływaniu mrocznej energii. Shadow Mewtwo - poprzez mroczny kamień Synergii, a Dialga - bo miała zły dzień. Tak, czyli czyste zło.

Mrok oddziałuje również na zwykłe pokemony, jednak wygląda to inaczej. Zmieniają się także poprzez oddziaływanie mrocznej energii oraz poprzez przebywanie z innymi mrocznymi pokemonami. Zwykłe pokemony mroczne mają jedną zmianę w wyglądzie - otacza je mroczna aura.


Przejdźmy do sedna - o co mi chodzi? :O
Co powiecie na wprowadzenie ich na forum?
Jeśli doszukujecie się sensu w tym co mówię, chcę wam wyjaśnić co dodaje taka "mrocznozacja" pokemona, żeby nie było pytań typu "I co wtedy z nimi by było?".

Pokemony te dostają 10% boostu do najsłabszego statu i najsilniejszego.
Dajmy na przykład takiego Bergmita.
Najsłabszy stat: Szybkość
Najsilniejszy stat: Obrona
Dostaje wtedy on boost do szybkości i obrony.

Oprócz takiego boostu: charakterek.
Pokemon staje się niemiły i kąśliwy, lubi robić niemiłe kawały innym.

Oprócz charakterku: wygląd.
Pokemona otacza mistyczna mroczna aura.

Także oprócz boostu do statów dochodzi boost do ataków typu Dark.


Jak taki pokemonek by stawał się mrocznym?
Poprzez dostanie w swe łapki przedmiotu nasiąkniętego ciemnością, przeklętego. Ale nie stawałby się mroczny od razu.
Dajmy na przykład, tydzień po dostaniu przedmiotu bez zabierania go.

Jak taki pokemonek wracałby do normalnej formy?
Poprzez zniszczenie przedmiotu, sprzedanie go lub oddanie. Staty wracałyby do normy, a charakter pokemona także.

Jak mówiłem na początku - legendy jako mroczne wyglądają inaczej.
Z całym zatrzęsieniem grafików zawsze coś można stworzyć, jeśli ktoś chciałby mroczną legendę. ;)

To jak?
Byłaby to ciekawa odskocznia od normalności, a wiadomo że Crystalek jest połączeniem wszystkiego związanego z pokemonami. :omomom:


EDYTA: EDIT: Dla sceptyków, dopisek, bo szukają dziury w całym.
Zwykłe pokemony nie dostają zmian w spritach.
Legendy tylko jeśli osoba z legendą będzie chciała mieć dajmy na to Shadow Raikou. W takim razie robi się tylko sprite Shadow Raikou.
Pierdyliard spritów niepotrzebne ;-;
_________________

|-/

don't you dare
to ever care


σѕσвιѕту вαттℓє тнємє

 
 
     
Stilinski
Ban warrior.


Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1778
Ostrzeżeń:
 4/5/7
Wysłany: 2016-04-24, 22:15   

Pomysł z opętanymi/mrocznymi Pokemonami był pewno wykorzystywany jako wątki w przygodzie od x czasu. Myślę, że wprowadzenie ciemnych Poczków, tworzenie 29748124 spritów dla nich (bo pewnie trzeba byłoby to zrobić) i bawienie się statami w czasie walk to bardzo niefajny pomysł. Jeśli ktuś chce się bawić w egzorcyzmy to może powalczyć o taki wątek u MG. Nawet się da pewno wyżydzić unique o czarnym ubarwieniu. Tak... Tak właśnie.
_________________
 
     
Panda 


Wiek: 27
Dołączyła: 23 Kwi 2016
Posty: 2359
Wysłany: 2016-04-24, 22:16   







Pomysł Dantego wydaje mi się bardziej ogarnięty i mniej przekombinowany.
_________________

KP Yuzuki / Box / Bank
KP Yuki / Box / Bank
KP Venus / Gijinka

Flowers enshrine my heart

between their petals

[mru]
 
 
     
Sosik 


Wiek: 24
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 1679
Wysłany: 2016-04-24, 22:25   

Słabo to widzę. Nie podoba mi się to, żeby robić kolejną odmianę form pokemonów. Mamy klony, mega ewolucje, unique, propozycja Dantego jest całkiem sensowna, serio da się przeżyć bez shadow pokemonów na forum. Gdyby nie te zabawy ze statystykami, to byłoby może jeszcze znośne, ale... jeżeli zostaną się bez nich, to będą to czysto unique pokemony. Dlaczego więc robić jakiś nowy odłam form, skoro można to podciągnąć pod właśnie tę grupę? Jeżeli pogadałoby się z adminkami, to na pewno załatwiłoby się parę pokemonów unique, które będą miały mroczny wygląd, tak jak pisała wyżej Shuu.

EDIT. Co mi się jeszcze nie podoba? Możliwość zamówienia sobie takiej formy przez posiadacza danej legendy. Po co wprowadzać coś takiego, skoro może mieć to na pstryknięcie palcem każdy? Prędzej widziałbym to jako coś unikatowego, dla garstki pokemonów.
+Myślę, że pokemony nie są bezmyślnymi zabawkami. Na pewno zamiana w taką formę odcisnęłaby się na ich psychice, a nie, że rozwali się przedmiot, a pokemon wróci do swojej poprzedniej postaci jak gdyby nigdy nic się nie stało. To nie są foremki, z których wysypiesz piasek, a później ponownie go wsypiesz, aby miało taką samą postać.
_________________
#team#spideypool

KP Olivera || KP Huntress
 
     
Daisy7 


Wiek: 25
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 6144
Skąd: niedaleko Lublina ;'3
Wysłany: 2016-04-26, 07:58   

Hmmm... Dajzu myśli podobnie jak Spooky, tzn. zostawić sprawę MG. Jeśli ktoś chce się pobawić w egzorcyzmy na Pokach, niech to robi w swojej grze. Oczywiście bez tworzenia nowych unique z dodatkowymi mocami, bo to zabronione.

Dodatkowo odrzucam propozycję, gdyż ostatnio do Pokemonów unikalnych doszła nam nowa grupka - "Pokemony z Hadesu". Dziwnym byłoby tworzenie jeszcze grupy shadow Poków. Stworki z tej nowej grupy są właśnie takie mroczne i mają lekko zwiększone statystyki ataku oraz specjalnego ataku. Co więcej ich wygląd zmienia się znacznie bardziej niż dodanie tylko jakieś aury/poświaty, więc zdają mi się ciekawsze niż te shadow.
_________________
< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]
< 3

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Graficy
Sojusznicy:

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Księciu
raivvitch

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's World

Król Lew PBF
Król Lew



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.